Kovach.rs
Vesti: Igrice --> Arcade
 
*
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.




Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije


Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.
Maj 21, 2024, 20:36:14

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
članova
Ukupno članova: 185692
Najnoviji: Bobbohops
Statistika
Ukupno poruka: 185084
Ukupno tema: 4466
Prisutnih danas: 795
Najviše prisutnih: 1107
(Januar 12, 2020, 19:55:25)
Prisutni korisnici
Korisnika: 0
Gostiju: 768
Ukupno: 768
Prijatelji
Stranice: 1 ... 6 7 [8]   Idi dole
  Štampaj  123
Autor Tema: Za svu decu koja su rodjena 60te, 70te, 80te  (Pročitano 26637 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
black_mamba
Newbie
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 3



Pogledaj profil
« Odgovor #105 poslato: Novembar 14, 2007, 22:54:54 »

Joj, ja mojim bratancima zavodim terorizam... znaci imaju kompjuter ali smo se moja snajka i ja dogovorile da mogu dnevno max 2 sata svaki biti pored njega, pa oni neka vide.... Mozda ih vadi to sto su kao mali cesto isli na selo...znaju kako je gaziti nekosenu travu.. igrati se jurke po blatnjavim ulicama... znaju sta znaci piti SVEZE mleko i grudvati se bez starha da ce u grudvi biti delic stakla, metala ili nekog drugog djubriva koje se nalazi na ulicama, znaju da naprave ogromnog sneska... Znaju sta je krava, koza...kokos... I mogu vam reci da sam zadovoljna njima... Svi se trudimo da im sto vise obezbedimo pravo detinjstvo sa svim izazovima i iskusenjima... I evo ovaj stariji krenuo u prvi razred... mogu vam reci da se mnogo bolje snalazi od ostalih...ne kuka za mamom svaki put kad padne, i ne trazi eurokrem umesto dzema za dorucak...Zna sta mora a sta ne sme... Dok njegovi drugari su zaista kako rece lejenica debili, takva deca ne kontaju svet oko sebe... i ne znaju da se snadju, ne znaju sta znaci zivot i prvo detinjstvo...

Ovo je, u stvari, to, svaka cast. Sve zavisi od toga kako je ko vaspitan, ja sam rodjena '89. pa znam sve te vase igre i igrice, svega toga smo se mi igrali i znam sta smijem, a sta ne, jer su me naucili mama, tata i svi ostali. I kada je kao nacrtana skolica u centru grada, ostavila sam ruksak i skakala, zato sto mi je to nedostajalo, nisam to odavno radila. A sminkam se 'ako bas moram', ako je bas neka prilika, ni to nisam naucena, a 90% cura u skolu dolazi nacifrano do kraja (iako smo prva smjena, ne znam kad ustanu). I stvarno nisam zaludjena svim tim novim stvarim, novim retardskim crtacima i onim japansko-kineskim glupostima. Ja sam gledala nindza kornjace i mocne rendzere, citala mikijev zabavnik i nista mi ne fali.
Sačuvana
ZenTale
Global Moderator
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 8974


Maharishi Mahesh Yogi Vijayante ta Raam!


Pogledaj profil WWW
« Odgovor #106 poslato: Novembar 14, 2007, 23:46:23 »

Vaspitanje, obrazovanje, edukacija... mnogo važna stvar... Oblikovanje i formiranje 'prave' osobe. To ide tako, ako i oni koji podučavaju svoju decu znaju sve te stvari, ako znaju osnovne bazične vrednosti, ako imaju strpljenje, vreme, a pre svega ljubav, onda od Vas naprave isto takvo biće. Ako malo prepuste stvari inerciji i slučajnosti.. "ode mas' u propas' " - stvar se izmakne kontroli i tu se više ništa ne može učiniti... samo neka sreća.. od Boga...
Sve te vrline, skromnost, (ako i kad jeste vrlina), zadovoljstvo malim stvarima, ushićenje, sreća, slika i prilika su dobro vaspitane i srećne osobe, koja će znati da vaspita iste takve buduće ljude...

A crtaći... pa svako vreme ima svoje... i zavisi kako se gleda na to... služe da se deca zabave i nasmeju. Iako ima puno nasilja i ružnih gegova, ali uvek ih je bilo... i u moje vreme, 70-tih - to je jednostavno tako - kako se uzme, ali vrše svoju svrhu...
Mikijev ili Politikin Zabavnik, pa to je već antologija, legenda, tako reći...
Sačuvana

lejenica
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 3280


Ministar za kulturu


Pogledaj profil WWW
« Odgovor #107 poslato: Novembar 15, 2007, 11:50:36 »

Ja sam zaista srećna jer sam vaspitavana u tom duhu i jer i sad znam da cijenim prave vrijednosti, poštujem tradiciju i obožavam svoju porodicu. Srećna sam i ako se ljudi lože na to da su moralne granice pomjerene, što još uvijek mogu da stanem ispred svakoga podignute glave i da svakoga pogledam u oči. Srećna sam jer se u našoj porodici živi za porodicu a ne svak na svoju stranu.. Jednostavno srećna sam što sam dio svega toga čime mogu da se pohvalim.
Sačuvana

lejenica
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 3280


Ministar za kulturu


Pogledaj profil WWW
« Odgovor #108 poslato: Februar 14, 2008, 19:13:19 »

zašto ova tema ne živiiiiiii?Huh?
Sačuvana

Skorpija
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 2791



Pogledaj profil
« Odgovor #109 poslato: Februar 15, 2008, 01:10:02 »

Spava zimski san  Grin
Sačuvana

:) hope
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 6817


Ministar za porodicna i socijalna pitanja


Pogledaj profil
« Odgovor #110 poslato: Februar 15, 2008, 11:06:22 »

zašto ova tema ne živiiiiiii?Huh?
Smiley pa, lejo, kako će oživit, kad su oni zauzeti upravo s onim šta se navodi i u samoj temi, eno ih na igricama ili već šta ja znan di po kompu...
Pročitah cilu temu, i vidim da je otišlo više na muziku neg na razlikama u samom odrastanju. Nitko nije spomenija i bavljenje raznim aktivnostima koje je bilo besplatno. Eo, da dam primjer: ova moja jedna kad se upisala u školi na dramsku sekciju začuđeno mi kaže - ali, to je besplatno, niš se ne plaća - a jesmo se nasmijali! Ne mogu, a da ne spomenem kakve su nam i tu bile prednosti za druženje jer nije bilo razlike u materijalnim dobrima za učlanit se u neku aktivnost.
Eto, zaboravili ste skupljanje raznih sličica, pa traženje nekih koje nemamo u zamjenu za duple koje imamo; jel se sjeća netko toga he.
Pa, kazete koje smo presnimavali, a ne samo lupneš na kompu i skineš sam, bez ičije pomoći. O mašti da i ne pričam, maštali smo o svemu, a sad djeca nemaju ni vremena za to jer to sve odrađuje komjutor. Sjećam se da smo čak i kazališne predstave pravili u nekom podrumu i  roditeljima nudili karte da kupe da bi je pogledali... pa vožnja na koturaljkama kad nam ni kišica nije smetala da prekinemo... eeeh, sad si me vratila..... Bože, da je ovoj djeci barem dio toga elana šta smo ga mi imali.....
Sačuvana



Ono što vidiš to imaš pred sobom.
honey_mici Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ
♥ shubidubidajzl ♥
Global Moderator
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 14765


Apri gli occhi e inizia a sognare.


Pogledaj profil WWW
« Odgovor #111 poslato: Mart 31, 2008, 22:37:37 »

Nema Leje da vrati temu... moram ja Smiley
Joj ljudi moji sto se meni skace lastis... aaa... i igraju mi se zmurke...
Jos kako ide ovo lepo vreme, secam se... Sta sve nismo radili... pa se nocu igramo, upadamo u kanale, jarke, tudja dvorista Roll Eyes , presvlacimo se da nas kao pod fol ne prepoznaju... pa bude "Polupani zvoncici, serpe i poklopcici" Cheesy Cheesy Cheesy
I ljulja mi seee ( a gde da se ljuljam, kad su u parku sve ljuljaske slomljene Sad )
Hocu da se kotrljam niz brdo kao nekad... i da trcim bez granica...
Hocu pesak i koficu i lopaticu !
Necu bre da odrastem...
Hocu sa nekim da razmenim svoje salvete ( imam jako opsirnu kolekiciju Smiley ) a da ljudi ne misle da sam poremecena Tongue i hocu da vidite kako su mi lepe mirsljave slicice!

Pre neki dan idem gradom... popodnevna smena osnovne skole se pustila... i deca 'ladno izgledaju starije od mene !!!  Shocked A klinici umesto da bacaju torbe i trce na igraliste na fucu Wink oni trce u igraonicu... ne doruckuju da bi mogli uplatiti koji sat vise... Sick
Sačuvana



Of all the things I've lost, I miss my mind the most. Mark Twain
Skorpija
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 2791



Pogledaj profil
« Odgovor #112 poslato: April 13, 2008, 15:25:29 »

Dobila sam mail od drugarice pre par dana... i moram da ga ubacim na ovu temu:


"Za svu decu koja su rodjena
i prezivela


1950-te, 60-te , 70-te & 80-te !!
 



Prvo, preziveli smo i rodjeni smo normalni iako su nase majke kad ih je bolela glava pile aspirine, jele hranu iz konzervi, pusile i radile do zadnjeg dana trudnoce i nikad nisu bile testirane na dijabetes
 

U to vreme nisu postojala upozorenja u stilu "Cuvati daleko od domasaja dece" na bocicama sa lekovima, vratima i ormarima. 
Mi, kada smo imali 10-11 godina nismo nosili Pampers-e i pisali se u krevet.
 

Kao deca, vozili smo se u autima bez pojasa i vazdusnih jastuka i nismo morali imati kacige na glavi kad se vozimo biciklom ili na rosulama.
 
Pili smo vodu iz creva za zalivanje baste a ne iz flasica kupljenih u supermarketu. Delili smo flasicu Kole sa nasim prijateljima i
NIKO
nije umro zbog toga
 

Jeli smo mlecne sladolede, beli hleb i pravi puter, pili kole koje su i tada bile pune secera ali nismo bili debeli
zato sto smo smo se
STALNO IGRALI NAPOLJU
 
Izlazili smo iz kuce ujutro i igrali se celi dan, sve dok se ne upale svetla na ulici,
zmurke, planova, klisa, klikera, Partizana i Nemaca, kauboja i Indijanaca, zaloga i svega ostalog sto je samo decija masta bila u stanju da smisli,
 
Neretko, niko nije mogao da nas nadje po celi dan. 
 
I nikad nije bilo problema...
 
Provodili smo cele dane praveci trokolice od otpada iz podruma, spustali se niz ulice zaboravljajuci da nismo napravili kocnice.
Nakon par padova, slomljenih prstiju i modrica
naucili smo kako da resimo problem
 
Mi nismo imali imaginarne prijatelje ni probleme sa koncentracijom u skoli.
Nama nisu davali tablete protiv hiperaktivnosti. Mi nismo imali skolskog psihologa i usmerivaca pa smo ipak zavrsavali nekakve skole.
 
Nama nisu prodavali drogu ispred skole...


Mi nismo imali Playstation, Nintendo, X-box  ,
nikakve video igrice,
nismo imali 99 kanala na televiziji
(ispocetka nismo imali TV, a onda samo jedan kanal, s tim da utorkom nije bilo programa, tek kasnije smo imali cela dva kanala),
nismo imali video rekordere, surround sound, celularne telefone, kompjutere, Internet, chat rooms.......
 
MI SMO IMALI PRIJATELJE
I MI SMO ISLI NAPOLJE
DA SE DRUZIMO  S NJIMA !

Padali smo sa drveca, znali se poseci na staklo, slomiti zub, nogu ili ruku , ali
nasi roditelji nikada nisu isli na sud zbog toga 

Igrali smo se lukovima i strelama, pravili katapulte i bacali petarde za Novu Godinu i sve smo to preziveli bez posledica!
 
Isli smo biciklom ili peske do prijateljeve kuce, zvonili na vrata ili jednostavno ulazili u njihovu kucu da se druzimo i budemo zajedno!

Kad upadnemo u probleme sa zakonom, roditelji nisu placali kauciju da nas izvuku.
U stvari, bili su cesto stroziji nego sam zakon!
 
Mi nismo provodili jedan vikend sa mamom a jedan sa tatom. Mi smo imali jednu kucu i jednu porodicu.
 
Poslednjih 50 godina su bile najplodonosnije godine u istoriji covecanstva 

Nase generacije su proizvele najbolje izumitelje
i naucnike do danas.

Imali smo slobodu, pravo na greske, uspeh i odgovornost.
I naucili smo da zivimo s tim !
 
I ti pripadas toj generaciji?
 
CESTITAM!

 
MOZDA CES ZELETI DA PODELIS OVO SA OSTALIMA KOJI SU IMALI SRECE DA ODRASTU KAO PRAVA DECA, PRE NEGO STO SU DRZAVE I VLADE POCELI DA ODREDJUJU KAKO TREBA DA SE ZIVI !

 
Mozda bi bilo dobro poslati ovu poruku i vasoj deci da vide kako su njihovi roditelji odrastali
 
 
Da bi ste lakse citali, ovaj mail je napisan
VELIKIM SLOVIMA !!
 
Pozdrav generaciji!!!"




Sačuvana

honey_mici Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ
♥ shubidubidajzl ♥
Global Moderator
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 14765


Apri gli occhi e inizia a sognare.


Pogledaj profil WWW
« Odgovor #113 poslato: April 13, 2008, 15:26:30 »

Tako i pocinje tema... ali nije na odmet ponoviti !!! Smiley Smiley Smiley
Sačuvana



Of all the things I've lost, I miss my mind the most. Mark Twain
lejenica
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 3280


Ministar za kulturu


Pogledaj profil WWW
« Odgovor #114 poslato: Maj 24, 2008, 18:11:29 »

Nema Leje da vrati temu... moram ja Smiley
Joj ljudi moji sto se meni skace lastis... aaa... i igraju mi se zmurke...
Jos kako ide ovo lepo vreme, secam se... Sta sve nismo radili... pa se nocu igramo, upadamo u kanale, jarke, tudja dvorista Roll Eyes , presvlacimo se da nas kao pod fol ne prepoznaju... pa bude "Polupani zvoncici, serpe i poklopcici" Cheesy Cheesy Cheesy
I ljulja mi seee ( a gde da se ljuljam, kad su u parku sve ljuljaske slomljene Sad )
Hocu da se kotrljam niz brdo kao nekad... i da trcim bez granica...
Hocu pesak i koficu i lopaticu !
Necu bre da odrastem...
Hocu sa nekim da razmenim svoje salvete ( imam jako opsirnu kolekiciju Smiley ) a da ljudi ne misle da sam poremecena Tongue i hocu da vidite kako su mi lepe mirsljave slicice!

Pre neki dan idem gradom... popodnevna smena osnovne skole se pustila... i deca 'ladno izgledaju starije od mene !!!  Shocked A klinici umesto da bacaju torbe i trce na igraliste na fucu Wink oni trce u igraonicu... ne doruckuju da bi mogli uplatiti koji sat vise... Sick


Evo me draga.....
vratila se i ja i tema!!!
Ljubim te.....
Sačuvana

Stranice: 1 ... 6 7 [8]   Idi gore
  Štampaj  123
 
Prebaci se na:  

Pokreće MySQL Pokreće PHP

Copyright © 2003-2013 by kovach
Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS! Dilber MC Theme by HarzeM
  2: fopen(/mnt/volume-cache/kovach/e3eb7bf536e71d64fe743a8ab5f012ec.cache): failed to open stream: No space left on device
Datoteka: /home/kovach/sites/kovach.rs/current/index.php
Linija: 992