Kovach.rs
Vesti: Igrice --> Arcade
 
*
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.




Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije


Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.
Maj 04, 2024, 00:39:51

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
članova
Ukupno članova: 185692
Najnoviji: Bobbohops
Statistika
Ukupno poruka: 185084
Ukupno tema: 4466
Prisutnih danas: 710
Najviše prisutnih: 1107
(Januar 12, 2020, 19:55:25)
Prisutni korisnici
Korisnika: 0
Gostiju: 704
Ukupno: 704
Prijatelji
Stranice: [1]   Idi dole
  Štampaj  123
Autor Tema: Turbo folk  (Pročitano 3709 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
honey_mici Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ
♥ shubidubidajzl ♥
Global Moderator
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 14765


Apri gli occhi e inizia a sognare.


Pogledaj profil WWW
« poslato: Jun 03, 2008, 14:08:20 »

Preuzeto sa myspace-a :

TURBO FOLK U SRBIJI


Nastao tokom ratnih devedesetih, za vreme sankcija i nemaštine koji su se nad Balkanom izdigli kao oblak crnog dima, ugasio sve, uspavao ambicije i snove a stvorio turbo folk. Taj isti crni oblak se spustio, rat je završen, realnost ponovo oživljena i obojena šareno, a turbo folk je ostao, trajno nam se usadio u svakodnevicu i obeležio nas novim nijansama sive boje... U fazi zatišja svega što bi ikada um mogao proizvesti. Bačen na ulicu od strane svojevrsnih ratnih profitera. Tada: razbibriga koja će zastrašenoj masi skrenuti misli sa problema, danas: sastavni deo života, neizbežni oblik nemorala i jeftine slave. Ova pošast od muzike obeležila je poslednjih petnaest godina života u Srbiji. Predmet manipulisanja nacijom, serviranja promašenih ideala, šunda, kiča i drugih, za takve ljude sinonima za lepotu. A retki shvataju šta je tu pogrešno, niko ne vidi dalje od onog što mu je nametnuto, verovatno zbog tih preterano ukrašenih venecijanskih maski. Dok je neki kuju u zvezde, odlaze na koncerte, tezge i nastupe, drugi, kojih je prokleto malo negodujući okreću glavom na svaki pomen ove muzike. Ali, ne mari marva za jednog mrava, turbo folk opstaje. Gde god da krenete, pokušate da pobegnete ili se sakrijete: tu je, turbo folk vam se kad-tad uvuče pod kožu i ostaje. Naravno, stvaraocima ove muzike SVAKA ČAST, od ideje su brzo i lako napravili manipulaciju, hvala im nije potrebna, drže tržište u malom prstu i promovišu to jako dobro. Jer kad milione ubedite da sluša i poštuje ideju, ma kakva ona bila, bogati ste i uspešni, napišite knjigu i samo tako nastavite. Jer uspeh nema negativnih strana, uspeh je uspeh, šta god da uradite. Koga god da zgazite ili ugasite, manipulacija je uspeh. A turbo folk je verovatno najveća manipulacija nad srpskim narodom. Sam naziv kaže: URBANA SELJAČKA MUZIKA, i ništa više. Zašto onda ima toliko dece, tinejdžera, odraslih i starijih koji ga smatraju umetnošću, kupuju tu muziku i dive se njenim izvođačima? Odgovora nema, kao ni izlaza, danas je to brend, prava umetnost, a ljudima je lako manipulisati, gledaju reklame, spotove, gomilu kvazi glamura i gutaju to što im se servira. Svaki dan rađaju se nove zvezde i nova sazvežđa. Pogledam oko sebe i sve što vidim su svetleće, šljašteće, svetlucave, sjajeće a nadasve mračne promocije turbo folka. Deca pevaju, odrasli pevaju, političari, novinari, paparazzi-svi pevaju. Raspevana nacija u doba svog raspadanja. Ako izuzmemo tekstove i muziku i stavimo ih po strani ostaje nam ono najčudnije, najkičastije: izvođači. Kako se diviti osobi kojoj drugi ljudi pišu tekstove, drugi je oblače, sređuju i doteruju, daju joj pseudonim i bace na pozornicu? Faktor njene/njegove ličnosti: 0. A ja treba tome da se divim? Ne, sve dok imam svoje JA, sve dok sam svesna činjenice da sam unikatna, da me niko ne može svrstati ni u jednu grupu, sve dok sam svesna da se po zakonima prirode nikad isti čovek ne rađa, dok znam da je primitivno tako pojednostavljivati muziku, performans, slavu i glamur, ne! Zašto bih iz dana u dan gledala gomilu istih ljudi, isto obučenih, istih nametnutih razmišljanja i istih nakaradnih stavova? Ne znam da li su ljudi svesni da određene muzičke televizijske programe treba označiti kao 18+. Jer, razum maloletnika nedovoljno je razvijen, još istražuje i lako se vezuje za pogrešne stvari, lako postaje zavisan a turbo folk i njegovi predstavnici svakako nisu dobar primer. Ima toliko alternativnih ljudi koji se bore da isplivaju na površinu, da ih čuju, vide, zapamte, ali ne uspevaju, i neće uspeti jer je danas pojam slave, uspeha i reputacije upravo Neko ko se bavi turbo folkom. Kažem: Neko, jer ne mislim da ima potrebe za imenovanjem gomile klonova jedne neobrazovane i nekulturne osobe koja možda slučajno usput zna da peva. Kažem: Neko, jer im imena ne znam, ne razlikujem crno od crnjeg ni gluplje od tupljeg. Idite na bar sedam esteskih korekcija, mesec dana solo pevanja i zvezda ste, srpska ikona, dobićete pseudonim po selu iz kojeg dolazite a prvi album nazvaćemo vam po omiljenoj životinji. Vi ste nova estradna zvezda. Obucite zlatnu toaletu i, nešto poput carevog novog ruha- bićete goli. Prodaće tata kravu. Ceo komšiluk će kupiti televizore. Neki će pesnik, slep kod očiju, nažvrljati par redova i dati im naslov MUZIČKI ALBUM. Bićete totemizovani. Manipulacija. Turbo Folk. Svaka je kafanska pevačica zvezda u Srbiji, ja cenim uspeh, divim se uspešnima, zato, samo izvolite, zaradite novac, postanite ikona, ali nikada ne zaboravite ko ste ustvari i ko biste bili u svetu intelektualaca i poliglota (ili poligona, ako vam je tako draže). Treba stajati iza svojih postupaka i osobina, i uvek biti svestan reakcije publike ili poznanika na vas. Trajno divljenje i poštovanje teško je postići, skoro nemoguće, potrebno je vreme, ambicije i jaka, takoreći profesionalna manipulacija a turbo folk to nema i nikad neće imati.



Hvala sex.droge.

turbo folk Wink
Sačuvana



Of all the things I've lost, I miss my mind the most. Mark Twain
djeneral
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 2327


jaznamdanistaneznam


Pogledaj profil
« Odgovor #1 poslato: Jun 03, 2008, 19:20:32 »

hmmm pa svako misli sta god oce al je meni muzika ok sad o pojavljivanju pevaca i grand showa necu da pricam jer svi znamo da je ono bruka pustati na TV
al muzici po meni nefali nista
Sačuvana

whoever does not try does not learn
honey_mici Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ
♥ shubidubidajzl ♥
Global Moderator
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 14765


Apri gli occhi e inizia a sognare.


Pogledaj profil WWW
« Odgovor #2 poslato: Jun 03, 2008, 21:15:26 »

hmmm pa svako misli sta god oce al je meni muzika ok sad o pojavljivanju pevaca i grand showa necu da pricam jer svi znamo da je ono bruka pustati na TV
al muzici po meni nefali nista
Muzika i nije nasa... to je grcka, truska i bugarska muzika...
Sačuvana



Of all the things I've lost, I miss my mind the most. Mark Twain
iggy pop
Newbie
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 8


Pogledaj profil
« Odgovor #3 poslato: Jun 16, 2008, 12:01:37 »

a cuj..ne bitno to cija je muzika...turbofolk je bio i ostace nista drugo do

PECENJE NA RAZNJU!!!!!!!!!!!   - sorry zbog velikih slova, nece se ponoviti..
Sačuvana
sloba zmaj
Full Member
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 195



Pogledaj profil
« Odgovor #4 poslato: Jun 16, 2008, 12:05:40 »

svasta se prica ali pogledajte u gradu bez toga nema veselja,dok ide strano skoro prazan lokal oko pola 1 kad krene narodno puno!!!
Sačuvana
iggy pop
Newbie
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 8


Pogledaj profil
« Odgovor #5 poslato: Jun 16, 2008, 12:10:22 »

ja ne zavisim od grada, niti od onih sto slusaju turbofolk...i rezu vene uz njega....ti zelis da kazes da nema dobrog provoda bez turbofolka???
Sačuvana
Ahimsa
Full Member
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 226



Pogledaj profil
« Odgovor #6 poslato: Jun 16, 2008, 14:42:55 »

Molim?! Bez turbofolka nema veselja?! Sloba222, užasno griješiš.
Nema provoda tj. veselja za one koji zavise od grada, koji zavise od kafana. Mogu sa sigurnošću da kažem da je većina turbofolk pjesama plagirana.
Sačuvana
honey_mici Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ
♥ shubidubidajzl ♥
Global Moderator
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 14765


Apri gli occhi e inizia a sognare.


Pogledaj profil WWW
« Odgovor #7 poslato: Jun 16, 2008, 14:49:26 »

Nema dobrog provoda bez dobrog drustva !!! I dzabe ti i sve tubo folk pesme ovoga doba ako ti je drustvo 0 !!!
Ja umem i znam extra, extra da se provedem bez ikakve muzike... a tek uz rok... auuu... Kako sam samo skakala i drala se na Nisomnii uz E-play, Yu grupu i Partibrejker se... au al' je bilo extra... svima nama je bilo extra...
Cista je glupost reci da bez turbo folka nema provoda...
Sačuvana



Of all the things I've lost, I miss my mind the most. Mark Twain
Милан Бандић
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 7954


Mинистар за верска и Национална питања


Pogledaj profil
« Odgovor #8 poslato: Jun 16, 2008, 16:32:08 »

Onaaaaaaa jeeeeee bižuuuteeeeeriiiijaaaaaaaaaaa,
niiiiiiiiiijeeeeeeeeeeee niiiii poooooolaaaaaa kaaaaoo jaaaaaaaaa ... Cheesy
Sačuvana

" ... Нисам знао да љубав дубока, зараза је, да је куга, стријела. Пришла је и заклопљена ока, Бандићу је памет одузела ... "
djeneral
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 2327


jaznamdanistaneznam


Pogledaj profil
« Odgovor #9 poslato: Jun 16, 2008, 20:35:49 »

ljudi tacno je da nema provoda bez dobrog drustva ma kakva je muzika ali face it 90posto kafica diskoteka pusta narodnjake
u novom sadu mogu na prste da nabrojim ko nepusta narodnjake
Sačuvana

whoever does not try does not learn
sloba zmaj
Full Member
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 195



Pogledaj profil
« Odgovor #10 poslato: Jun 16, 2008, 22:10:31 »

pa u beceju bar je pun posle pola jedan kad krecu narodnjaci,aleksandrija puna celo vece,folkoteka do zore radi!
Sačuvana
honey_mici Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ
♥ shubidubidajzl ♥
Global Moderator
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 14765


Apri gli occhi e inizia a sognare.


Pogledaj profil WWW
« Odgovor #11 poslato: Jun 16, 2008, 22:22:38 »

pa u beceju bar je pun posle pola jedan kad krecu narodnjaci,aleksandrija puna celo vece,folkoteka do zore radi!
Nije fora u tome sta i gde je puno, vec gde i sa kim se ti lepo osecas...
Meni je bas lepo nocu u praznom parku sa mojim ludacima! I ne bih to menjala ni za sta na svetu... ni za kakvu puno, prepunu diskoteku ili kafic...
Sačuvana



Of all the things I've lost, I miss my mind the most. Mark Twain
Spayky
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 4227



Pogledaj profil
« Odgovor #12 poslato: Jun 16, 2008, 22:35:54 »

Slažem se ipak društvo igra glavnu ulogu muzika bilo koja je po meni nebitna jer ja barem nepoznajem osobu koja kao preferira jednu vrstu muzike uostalom ako neodgovara menjamo mesto pa makar i naprvili kod nekog kući što je daleko bolje
Sačuvana

Osmeh je jedna kriva linija koja moze da ispravi mnoge stvari...
Stranice: [1]   Idi gore
  Štampaj  123
 
Prebaci se na:  

Pokreće MySQL Pokreće PHP

Copyright © 2003-2013 by kovach
Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS! Dilber MC Theme by HarzeM