Kovach.rs
Vesti: Igrice --> Arcade
 
*
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.




Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije


Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.
Maj 07, 2024, 22:53:59

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
članova
Ukupno članova: 185692
Najnoviji: Bobbohops
Statistika
Ukupno poruka: 185084
Ukupno tema: 4466
Prisutnih danas: 375
Najviše prisutnih: 1107
(Januar 12, 2020, 19:55:25)
Prisutni korisnici
Korisnika: 0
Gostiju: 289
Ukupno: 289
Prijatelji
Stranice: 1 2 [3] 4 5 ... 9   Idi dole
  Štampaj  123
Autor Tema: Jel se bojite smrti? buaaaaaaa  (Pročitano 32728 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
gremlin
Full Member
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 184


Čovjek je sretaniji kad moze da usreci i druge


Pogledaj profil
« Odgovor #30 poslato: Februar 26, 2007, 20:49:58 »

sve po zaslusi ako ides ciste duse ziveces i posle smrti samo te tada nece nista boleti






Vreme je tica koja te kiti šarenim perjem no koja ce doci
i da pocupa svoje Ako budeš suviše vezao dušu svoju za perje
vreme ce ti sa perjem i dušu ocupati Ah kako ce tada biti
nagota tvoja

Sv Vl. Nikolaj Velimirovic
Sačuvana
PureLife
Gost
« Odgovor #31 poslato: Mart 03, 2007, 07:08:51 »

"Smrt - to najstrasnije zlo, nema nikakvog posla sa nama: dok postojimo - smrti nema, kad ona stigne - onda nas vise nema. Smrt je prirodna nuznost, zato je se ne treba plasiti - mi smo zivi grobovi, jer svakog dana po malo umiremo"
Epikur
Istinito, no tesko za prihvatiti Tongue
Sačuvana
serdar vukoje
Full Member
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 199


NAORUZAJMO SE I BJEZMO


Pogledaj profil
« Odgovor #32 poslato: Mart 03, 2007, 11:56:47 »

        Budizam  je jedna velika orijentalna religija. Budizam prihvaća doktrinu reinkarnacije, te s obzirom na nju, stvara jednu seriju moralnih principa. Budizam i budisti su se u samom početku podijelili u tri škole - različite po duhovnosti i shvaćanjima. Budizam uvijek govori o famoznom razgovoru o Benaresu koji je izveo sami Buda ( Buddha ), osoba koja je živjela u šestom stoljeću. Taj razgovor je opisan u knjizi  „ PROBUĐENI “. Buddha predstavlja četiri velike istine o boli koje čovjek mora upoznati da bi mogao dosegnuti kraj ciklusa ponovnog rađanja - odnosno stanje beskrajne, vječne sreće. Smrt nije kraj stvarnog postojanja, nego samo jedan ciklus, potpunog, istinskog razvitka – odnosno, dolaska do krajnjeg prosvjetljenja.

  Mnogi od Vas, vjerojatno, pitate se - kako to životna energija funkcionira u našem tijelu ?

  Eteričko tijelo, neki još nazivaju tijelo života, sastavljeno je od minijaturnih djelića koji su u stanju da ožive fizičko tijelo. Niti jedan pokret, niti jedan proces ne može se napraviti bez upravljanja eteričkog tijela. Na orijentu tu energiju nazivaju prana. Prana se po svom već određenom rasporedu ubacuje u sedam čakri ( energetski centri ). Čakre se pronalaze u sedam točaka našeg organizma, duž dugačke linije spine dorsales ( kralježnica ). Tu protiču tri paralelna kanala, koji raspoređuju energiju iz jedne čakre u drugu čakru za cijelo vrijeme našeg života, uzimajući oblik serpentina ( lijevo – desno , otvarajući se odozdo prema gore. Bez tih živahnih serpentina, ne bismo bili u stanju napraviti niti jedan pokret. Sa točke gledišta reinkarnacije, najvažnija je čakra u visini pupka, pozicija između želuca i jetre. U tom području žive instinkti, želje i čežnje. Upravo ta energija je najvećim dijelom iz prošle karme, odnosno, našeg izbora u prošlim inkarnacijama.

                                 KARMA - Što je to?


   Karma je sudbina. Karma je životna energija, koju mi nosimo sa sobom cijelog života. Karma se prenosi kroz vrijeme sa jedne osobe na drugu. Karmički put svi mi slijedimo. Neki ljudi koriste karmičke karte za utvrđivanje prijenosa naše životne energije ( karme ) kroz vrijeme.

                              Karma ima pet zakona ili pravila:

  - Energija od neke osobe, koja je prije mnogo vremena bila odrasla osoba, penetrira se u stanice jedne osobe koja se tek mora roditi.
- Onaj tko je bio ženskog spola, može se roditi u muškom spolu.
- Mnoga tjelesna i psihička ponašanja ne ovise o naslijeđu roditelja ( genetski ).
- Svjetska populacija nastavlja se povećavati, ali broj reinkarniranih ostaje isti.
- U podsvjesti su smješteni naši osjećaji, pulsacije naše osobnosti koje mi inkarniramo.
Sačuvana

There are only 10 types of people in the world: Those who understand binary, and those who don't
gremlin
Full Member
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 184


Čovjek je sretaniji kad moze da usreci i druge


Pogledaj profil
« Odgovor #33 poslato: Mart 08, 2007, 08:56:27 »

ja cu da zavestam svoje organe pa cu posle smrti i dalje ziveti u necijem telu,bolje to nego da se rodim kao npr foka
Sačuvana
yu-generation-89
Global Moderator
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 1390



Pogledaj profil
« Odgovor #34 poslato: Mart 14, 2007, 00:04:26 »

Sto Smiley  Foka ti nece nista uciniti... ona jos ima dobru dusu... a ko zna u kom telu ce tvoje organe biti...
Mozda neka budala sto samog sebe povredjuje, ili neka muska zenska  Grin
Sačuvana

Mushmula
Gost
« Odgovor #35 poslato: Mart 14, 2007, 10:31:16 »

Pa posto je moja dusa zatrovana,necu opet ziveti.Ali potpisacu ono za donaciju organa. Smiley
Sačuvana
Mister No
Jr. Member
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 84



Pogledaj profil
« Odgovor #36 poslato: Mart 15, 2007, 20:09:20 »

Pa posto je moja dusa zatrovana,necu opet ziveti.Ali potpisacu ono za donaciju organa. Smiley
Tesko onome ko dobije tvoje organe...
Sačuvana
serdar vukoje
Full Member
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 199


NAORUZAJMO SE I BJEZMO


Pogledaj profil
« Odgovor #37 poslato: Mart 16, 2007, 14:09:17 »

Dobro je sto testove ne prodju bas svi koji ponude organ. I sto donatori mogu da budu samo osobe koje vegetiraju zbog izgubljenih funkcija mozga.
Sačuvana

There are only 10 types of people in the world: Those who understand binary, and those who don't
Bisenija
Gost
« Odgovor #38 poslato: Mart 16, 2007, 14:25:02 »

Ako me ne bude bolelo,dacu,sto. Cheesy
Sačuvana
gremlin
Full Member
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 184


Čovjek je sretaniji kad moze da usreci i druge


Pogledaj profil
« Odgovor #39 poslato: Mart 16, 2007, 15:23:14 »

Sto Smiley  Foka ti nece nista uciniti... ona jos ima dobru dusu... a ko zna u kom telu ce tvoje organe biti...
Mozda neka budala sto samog sebe povredjuje, ili neka muska zenska  Grin
ne moze svako da bude primalac kao ni donator,u svakom slucaju bicu zadovoljna ako nekom produzim zivot
mogu zavestati svoje organe za moje dete ako mu nedaj boze zatrebaju
Sačuvana
Bisenija
Gost
« Odgovor #40 poslato: Mart 16, 2007, 15:34:10 »

Naravno,moraju DNK da se poklapaju.Mada ko zna da li ces ti moci dati za svoje dete,jer je vrlo cesto da tvoj DNK ne odgovara tvom detetu! Shocked
Sačuvana
yu-generation-89
Global Moderator
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 1390



Pogledaj profil
« Odgovor #41 poslato: Mart 16, 2007, 16:55:10 »

Organi su mladji od samog coveka. Sve celije se obnavljaju, samo mozdane ne.

Nekome da pomognes ok. mada... ko zna sta ce ljudi sa tvojim organima uraditi.
Sačuvana

gremlin
Full Member
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 184


Čovjek je sretaniji kad moze da usreci i druge


Pogledaj profil
« Odgovor #42 poslato: Mart 16, 2007, 18:06:35 »

moze da ne odgovara samo u slucaju da dete nije moje a ta mogucnost je ravna 0
Sačuvana
serdar vukoje
Full Member
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 199


NAORUZAJMO SE I BJEZMO


Pogledaj profil
« Odgovor #43 poslato: Mart 16, 2007, 18:27:47 »

Ne bih da smetam, genetika stvarno nema nikakve veze sa presadjivanjem.
Među tim kriterijumima važno mesto zauzima podudarnost u krvnoj grupi između davaoca i primaoca, tkivna podudarnost, senzibiliziranost primaoca...
Sačuvana

There are only 10 types of people in the world: Those who understand binary, and those who don't
Bisenija
Gost
« Odgovor #44 poslato: Mart 16, 2007, 18:41:43 »

Dobro,pa na to i mislim.Ali ovo ni nije topic za tu temu mislim da ima jedna bas o tome!
Sačuvana
Stranice: 1 2 [3] 4 5 ... 9   Idi gore
  Štampaj  123
 
Prebaci se na:  

Pokreće MySQL Pokreće PHP

Copyright © 2003-2013 by kovach
Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS! Dilber MC Theme by HarzeM
  2: fopen(/mnt/volume-cache/kovach/66580e005e5c665b37fee45a74e4af87.cache): failed to open stream: No space left on device
Datoteka: /home/kovach/sites/kovach.rs/current/index.php
Linija: 992