Kovach.rs
Vesti: Igrice --> Arcade
 
*
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.




Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije


Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.
Maj 02, 2024, 08:08:06

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
članova
Ukupno članova: 185692
Najnoviji: Bobbohops
Statistika
Ukupno poruka: 185084
Ukupno tema: 4466
Prisutnih danas: 510
Najviše prisutnih: 1107
(Januar 12, 2020, 19:55:25)
Prisutni korisnici
Korisnika: 0
Gostiju: 470
Ukupno: 470
Prijatelji
Stranice: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 18   Idi dole
  Štampaj  123
Autor Tema: TITO  (Pročitano 84141 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
ZenTale
Global Moderator
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 8974


Maharishi Mahesh Yogi Vijayante ta Raam!


Pogledaj profil WWW
« Odgovor #75 poslato: Avgust 02, 2007, 11:01:30 »

Kako se značenje ove slike menjalo kroz vreme.. neobično.. jedna te ista slika, ličnost, a toliko prihvatanja, negiranja, prihvatanja, i sve u krug.. A ja sam bio malo deo toga.. Zanimljivo..
Sačuvana

tifone
Full Member
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 112


www.dosta.ba


Pogledaj profil
« Odgovor #76 poslato: Avgust 02, 2007, 13:32:08 »

lejenice ako hoces mozes dobit broj od konobara sto radi u kaficu tito u sarajvu
pa se dogovorite o posjeti
to mi je dobar haver
bit ces ugoscena kako valja
tifo ti garantuje
ciao
Sačuvana

100% adrenalin mjesto krvi
sad necu bit ni drugi ni treci
sad bit cu prvi
sad sam u neletu jer sad je bog na moj strani
sad me sunce umiva ujutro pozitiva hrani
natasa16
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 1035


posetite www.karleusa.tk


Pogledaj profil
« Odgovor #77 poslato: Avgust 15, 2007, 15:40:13 »

Samo jedno!

Dok je bilo Tita nije bila Mrznja medju nama, ziveli su Siptari pored Srba, ziveli su Bosanci
pored Hrvata itd. Jeste da je nas uvalio u Dug ali, sta Coveka da radi kad smo mi lenji
Narod? sve smo hteli da imamo ali da se ne znojimo.

Tito umro i eto, neki Milosevici neki cenzura Palcevi se digli i poceli da paroliraju
sve to sto je Tito radio je sranje. A sta su pa bolje uradili nego da su se obogatili
na nasa Ledja?
Uvukli su nas u Rat, da pucamo na Ljude pored kojih smo eventualno sedili u Skoli.
Eto sta su nam uradili ti bolji Presednici, sta su uradili sa Jugoslavijom. cenzura
Sačuvana

Mozes me mrzeti i pljuvati moju temu ali ja sam za tebe kucko broj 1,ovde i u svemu!!!!!!!!!!
djtufna
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 1116



Pogledaj profil
« Odgovor #78 poslato: Avgust 22, 2007, 02:28:15 »

Znate sta, ja razumem ljude koji ga vole i koji ga ne vole jer su i jedni i drugi upravu. Stvar je u tome sto ljudi imaju razlicite prioritete, neki su u fazonu Jugosloveni, drugi svakom svoje, a treci mrze sve i svakoga, i to je ok jer svako je imao razlicito iskustvo sa Titom i tadasnjom politikom.
Npr. kako ljudi kojima je oduzeta imovina, ucenom i bez ikakvog razloga, mogu da idealizuju Tita i njegovu politiku? Mislim da sam to vec jednom pitala ali moram da ponovim jer mislim da je to ipak vazno...
Sačuvana

Spider pig, spider pig does whatever a spider pig  does. Can it swing from a web? No he can't he's a pig LOOK OUT HERE COMES THE SPIDER PIG!!!!
lejenica
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 3280


Ministar za kulturu


Pogledaj profil WWW
« Odgovor #79 poslato: Avgust 25, 2007, 15:35:56 »




Danas, kada postajem pionir,
dajem časnu pionirsku riječ:
da ću marljivo učiti i raditi,
poštovati roditelje i starije,
i biti vjeran i iskren drug,
koji drži datu riječ.
Da ću voljeti našu domovinu, samoupravnu Socijalističku Federativnu Republiku Jugoslaviju,
da ću razvijati bratstvo i jedinstvo
i ideje za koje se borio drug Tito.
Da ću cijeniti sve ljude sveta koji žele slobodu i mir!
Sačuvana

ZenTale
Global Moderator
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 8974


Maharishi Mahesh Yogi Vijayante ta Raam!


Pogledaj profil WWW
« Odgovor #80 poslato: Avgust 26, 2007, 07:07:01 »

He he. Lepo je podsetiti se i oslušnuti kako to sada zvuči. A zvuči prilično dobro.
Osim što mnogi nisu održali zakletvu.
« Poslednja izmena: Septembar 07, 2007, 01:54:22 ZenTale » Sačuvana

Los Carlos
Newbie
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 5


Pogledaj profil
« Odgovor #81 poslato: Septembar 06, 2007, 14:36:58 »

Mi smo Titovi, Tito je nas! Nekada to je bila parola i bio je mir. 23 miliona ljudi, zivelo je u slozi kao braca. Bili smo treca sila u evropi. A sada nismo niko i nista! Srbiju mrzi ceo svet zbog chetnika. Ostala je mala, bez mora, sama. Chak i Crnogorci su nam okreenuli ledja. Sramota!!!
Sačuvana
Beki70
Full Member
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 192



Pogledaj profil
« Odgovor #82 poslato: Septembar 08, 2007, 01:44:37 »

Tito

Sta reci..ima razlicitih misljenja o tom velikom coveku. Ja sam rodjena dok je bio ziv i secam se nekih stvari. Bila sam mala da bih se secala politike koju je vodio ali bila sam dovoljno velika da znam da nam je tada bilo bolje. Iz prica sam slusala za goli otok i njegovu diktaturu ali tada nisam shvatala sta to znaci. I danas necu da pricam o tome jer bih pokvarila svoje uspomene. Verovatno je imao svojih mana i gresaka kao i svi pre i posle njega. Ali osmislio je i stvorio jednu divnu zemlju koju niko vise nece moci da stvori. Imao je ideju da nas drzi na okupu pa je mozda iz tog razloga bio diktator jer nije zeleo da mu neko srusi ideje. Ali i ako je bio diktator svi smo ga voleli i bio je ponos nasih naroda. Plakali smo kada je umro i zalimo za njim i danas jer je sa sobom odneo bratstvo i jedinstvo i celovitost Yugoslavije.

Dok je bio ziv svi smo se voleli i bili smo Jugosloveni, neki kazu na silu ali ja im ne verujem jer nas niko nije terao da budemo Yugosloveni, najcenjeniji narod u svetu. Bila sam najsrecnija dok sam bila Yugoslovenka i dok nisam znala da mi je prvi komsija Musliman ili Hrvat. Bili smo svi isti i svi smo se kleli u nasu domovinu. Ali cim je sklopio oci taj veliki covek koga sada mnogi pljuju sve se srusilo i otislo bestraga.

Bez obzira na sve, hvala mu za najdivniju zemlju na svetu...hvala mu za bratstvo i jedinstvo... hvala mu za moje srecno i mirno detinjstvo...hvala mu za sve moje radne akcije....hvala mu za sve nase republike...hvala mu za sve lepote od Vardara pa do Triglava i za one od Djerdapa pa do Jadrana. Imali smo najlepsu zemlju na svetu.. najlepse more.. Ohrid..Palic..Plitvice.. Bled i Bohinj.. Srajevo..Split.. Makarsku.. Herceg Novi..Skoplje.. Titove gradove..Unu.. Sanu.. Dravu.. Miljacku.. Drinu..Vardar..Majevicu.. Durmitor.. Lovcen...a sta sada imamo? Sta smo dobili s' tim sto ga vise nema? Dobili smo neke male prcijice kojima smo navodno ponosni....dobili smo rat i prolivenu bratsku krv....dobili smo nacionalizam i mrznju ... granice koje ne mozemo vise preci..

Zao mi je sto ne znam da li cu ikada vise moci proci svim tim divnim mestima ...sto ne znam da li cu ikada vise zasaditi i jedan boric na nekoj nasoj goleti....sto ne znam da li cu ikada vise letovati na Dalmatinskom primorju.... a mozda nikada vise to sebi necu moci ni da priustim.....a zasto? Zato sto je taj sto ga vise ne volimo i sto ga sada pljujemo umro i sa sobom odneo sve sto je stvorio. I znate sta me najvise boli? Boli me to sto su sve te ideje zaboravili bas oni koji nisu smeli i sto su ovu zemlju srusili bas oni koji su mu se najvise kleli. I kako da ih sada cenim i postujem...kada su mi srusili snove...srusili su moju domovinu... nasoj deci su uskratili da zive u miru i slobodi u kojoj smo mi ziveli...uskratili su nam svima ugled koji smo imali u svetu...ukrali nas crveni pasos...

Kada sam bila dete obilazila sam celu svoju domovinu i bila ponosna Jugoslovenka a danas sta sam danas ? Ne znam ni sama. Ovde gde sada zivim kada kazem da sam iz Srbije oni me gledaju belo, a kada kazem Jugoslavija oni se samo nasmeju i kazu Tito, Jugoslavija..dobro dosla. Ma svi su nas voleli i postovali bas zbog njega...bio je najcenjeniji drzavnik sveta...bio je osnivac nesvrstanih...cimao je i istok i zapad...pa zasto ga se onda samo secati po nekim mrljama koje ima? Pa zar drugi nemaju te mrlje? Setite se istorije pa se preispitajte koji drzavnik , kralj, vodja,...nije imao mrlju ili neki svoj goli otok??

Dragi moji ja sam jos uvek u srcu ponosna Jugoslovenka i toga se ne stidim ...jos uvek slusam pesme koje sam tada volela...jos uvek se secam svakog pedlja te zemlje...jer sam je sa ponosom gradila uz pesmu: Mlade dane tople duge,
                        Prvu ljubav prve sne....
                        Hej ,haj brigade..

I kao Sto rece ZenTale zato i volim ove forume gde smo svi isti i gde nije vazno koje smo nacionalnosti ili veroispovesti. Svi se druzimo i volimo kao u bivsoj Yugi i bas nam je lepo i srecni smo zbog toga. I zato mi nemojte zameriti ako sam nekoga povredila ovim recima ili ako sam mozda bila malo vatrenija u odbrani moje domovine i Tita. Tome nas je naucio i takvi smo ostali mi koji smo bili njegovi pioniri, omladinci, akcijasi, vojnici....

                                     
                                   
« Poslednja izmena: Septembar 08, 2007, 06:37:06 Beki70 » Sačuvana

Samo je jedan kutak svemira koji sigurno mozete popraviti, a to ste vi sami.
lejenica
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 3280


Ministar za kulturu


Pogledaj profil WWW
« Odgovor #83 poslato: Septembar 08, 2007, 12:42:46 »

Beki skoro do suza si me dovela...

Od Vardara pa do Triglava,
Od Ðerdapa pa do Jadrana,
Kao niska sjajnog đerdana.
Svijetlim suncem obasjana,
Ponosito sred Balkana,
Jugoslavijo, Jugoslavijo.
b]
Sačuvana

tifone
Full Member
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 112


www.dosta.ba


Pogledaj profil
« Odgovor #84 poslato: Septembar 10, 2007, 01:29:19 »

--------------------------------------------------------------------------------
dragi tito nema vise juge
jebase nas hodje popovi
mrznja
sad su nam na vlasti lopovi
ne daju ulicama vise tvoje ime
nista nije ko prije
komplet evropa na se smije
totalno u kurcu ekonomija i standard
a seljaci se s brda spustili u grad 
nema posla nema para
nema bratstva i jednistva
ova ce djeca imat sranje od djetinstva
nisi ni ohladio oni spremili su planove
da podjele jugu
jugoslovene u klanove
da nas nabriju jedni na druge
sjebu noliku zemlju
bratstvo i jednistvo
bace u sjenu
po svaku cijenu
vise se nezna kad predsjednik dodje u grad
ne baca niko cvijece
nema se kad
ne jebe niko levate
jer nema penzije i plata
svi su otisli na zivcima od cetiri godine rata
prvo na republike podijelili jugu
pa u8 srca majki poginulih unijeli tugu i bol
rusili jedni drugima crkve i djamije
isto koda ih nisu zajedno gradili ranije
mediji nas trovali
i nas i one tamo
bivsi gosti golog otoka dosli na vlast sa palnom
svako je htjeo svoje nacionalne boje
a dobili smo svi po picki
bolan bolan
amerika cia rusi i vatikan
bili smo im trn u oku
pa su sjebali tvoj plan
bili smo cetvrta sila evrpske armade
lakse je vladat kad te raspu na komade
nisu tebe mogli nagovorit da nas sjebu
pa su sacekali dan kad umres pa onda po redu
nasli razliku za svaku republiku
uveli u vlast mrznju i nacionalnu politiku
a mi stoka u cvor prije smo vezali zastave
nismo ni sanjali da ce vaki da nas rastave
nisam znao ko je srbin ko musliman
dok nam nisu pojasnili pa nam napravili zijan
djes to dijelit poslije volko godina
a bili smo isto bili smo ko rodbina
sad svako u svom toru ima identitet
i jedemo govna balkanski mentalitet
dobili smo certifikat za cijelu naciju
to su cifre na papiru za privatizaciju
poslije odkupili za jedno2-3%
da kupe preduzeca da se pocnu bavit poslom
nikad se mi necemo oporavit od rata
niko nece priznat krivnju jer smo robovi inata
jebo balkan jebo brda i belaj
jebo temperment
nismo ba ko ostali svijet
dje smo sad
u pizdi lijepe materine buraz
niku stigli
dje smo sad
tu dje smo i zaluzili jer se nismo digli
HAMZA- DRAGI TITO
---drago mi je da ima jos raje koja nema predrasude---
poz za beki
sjajan govor
za tebe i sve nas jos jednom pjesma dragi tito
Sačuvana

100% adrenalin mjesto krvi
sad necu bit ni drugi ni treci
sad bit cu prvi
sad sam u neletu jer sad je bog na moj strani
sad me sunce umiva ujutro pozitiva hrani
Beki70
Full Member
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 192



Pogledaj profil
« Odgovor #85 poslato: Septembar 10, 2007, 02:24:51 »

hvala Tifone...ali ja sam samo prenela na papir ono sto nosim u srcu...ljubav prema mojoj jedinoj domovini...ljubav prema svim nasim narodima...
Sačuvana

Samo je jedan kutak svemira koji sigurno mozete popraviti, a to ste vi sami.
ZenTale
Global Moderator
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 8974


Maharishi Mahesh Yogi Vijayante ta Raam!


Pogledaj profil WWW
« Odgovor #86 poslato: Septembar 10, 2007, 02:31:22 »

Čudno je kada dođu vremena kada se ljubav poistovećuje sa glupošću, kada se dobrota smatra za slabost, kada se jedinstvo smatra ne-slobodom.. E dragi moji, mi upravo živimo u takvom vremenu. Al ne brinite, proći će i to kao što je puno puta prošlo..
Sačuvana

lejenica
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 3280


Ministar za kulturu


Pogledaj profil WWW
« Odgovor #87 poslato: Septembar 10, 2007, 12:20:01 »

Zen, koliko traje ovo ružno vrijeme?
I do kad još? 
Ko će da mi odgovori na to? Niko.. Opet čekanje i ništa....
Sačuvana

ZenTale
Global Moderator
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 8974


Maharishi Mahesh Yogi Vijayante ta Raam!


Pogledaj profil WWW
« Odgovor #88 poslato: Septembar 10, 2007, 16:01:24 »

Već lagano počinje da se menja. Promena će se, bar kod nas desiti za nekih godinu dana, i nešto malo više, ako bude sve u redu.. a kod vas... neznam.. Verovatno ćete i Vi osetiti tu promenu.. nismo ni daleko a ni toliko različiti. Da smo ostali u zajedničkoj državi, definitivno bi zakačilo i Vas. U svakom slučaju biće promene, ali ipak kako će to izgledati ne bih znao da ti kažem osim da će se trend negativnosti promeniti. Prvo će se videti na ekonomiji, licima ljudi,  Grin odnosu među zaposlenima, procentu nezaposlenih i opštem elanu za život i ostanak u zemlji,  Travka a istovremeno i na imidžu koji će zemlja imati u svetu. Verovatno će biti daleko lakše ženama, pretpostavljam da će im se i radno vreme skratiti, ili će to biti omogućeno.. veće beneficije i sl. Roll Eyes  Jačaće integrativni procesi u našoj zemlji, zatim u Makedoniji, a verovatno i u regionu, ali to već zavisi i od tih zemalja. Ako bude neke priče o ponovnom ujedinjavanju, to će biti više na ekonomskom planu i režimu prelazaka granica i dužeg ostajanja u toj 'stranoj' zemlji, i u smislu prava koje bi ti 'stranci' realno imali, kao i povratku imovine koja je izgubljena u različitim nedaćama na svim 'našim' prostorima i poseovanju iste ili novo stečene. Pojačaće se osećaj za 'zajednički su-život'. Mnoge organizacije u ovim 'našim' zemljama će se povezati i imati zajedničko i sinhronizovano delovanje.  Kolo Države će tiho podržavati takve procese ili ih neće previše sprečavati..  angel
Sačuvana

mbuljevi
Member
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 14



Pogledaj profil
« Odgovor #89 poslato: Septembar 11, 2007, 11:52:51 »

Nisam sigurna jeli uopce potrebno da komentiram ovo sve ili ne jer ja uistinu ne mogu pronaci niti jednu jedinu pozitvinu stvaku u tom diktatoru, ne bih istla u nikakve duge price zasto mi nije drag ali samo jedno bih vas upitala koji normalan covjek i koja to normalna drzava zahtjeva od djeteta od osam godina da se kune u neakve napisane ideale i koje kakve tobozne zakone koje nisu razumjeli ni oni od pedeset kodina a kamoli ta mala dijeca, kakav je to drzavni ustroj koji ti brani vjerovanje u Boga i pominjanje svoje djedovine, tko to moze biti tako visoko iznad svih da ti kaze ne ti neces biti ono sto su bili tvoji preci sto ti je otac i mater ti ces biti jugosloven, zaista nevjerojata glupost i totalna nesloboda covjeka i ong svega normalnog barem po mome osobnom misljenju.
Sačuvana

" u svakom zitu ima kukolja"
Stranice: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 18   Idi gore
  Štampaj  123
 
Prebaci se na:  

Pokreće MySQL Pokreće PHP

Copyright © 2003-2013 by kovach
Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS! Dilber MC Theme by HarzeM