Kovach.rs
Vesti: Igrice --> Arcade
 
*
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.




Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije


Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.
Maj 03, 2024, 12:10:18

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
članova
Ukupno članova: 185692
Najnoviji: Bobbohops
Statistika
Ukupno poruka: 185084
Ukupno tema: 4466
Prisutnih danas: 687
Najviše prisutnih: 1107
(Januar 12, 2020, 19:55:25)
Prisutni korisnici
Korisnika: 0
Gostiju: 693
Ukupno: 693
Prijatelji
Stranice: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 12   Idi dole
  Štampaj  123
Autor Tema: F-1  (Pročitano 50575 puta)
0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.
ZenTale
Global Moderator
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 8974


Maharishi Mahesh Yogi Vijayante ta Raam!


Pogledaj profil WWW
« Odgovor #90 poslato: Jun 21, 2008, 02:34:03 »

Fernando! Pa hajde već jednom da uradiš nešto! I nama je ovde muka od tvojih rezultata! he he...
Mali Vetel u polovnom Ferariju ispred Kubice? Pa to je iznenađenje... Ali garant neće tako ostati..
Sačuvana

djeneral
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 2327


jaznamdanistaneznam


Pogledaj profil
« Odgovor #91 poslato: Jun 21, 2008, 11:11:04 »

ocekivani rezultati sem mozda vettela svaka cast on kao da se preporodio u novom autu
Sačuvana

whoever does not try does not learn
strateg3
Moderator
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 2037


Šansa se ukaže onog časa kad odlučiš da se boriš


Pogledaj profil
« Odgovor #92 poslato: Jun 21, 2008, 17:04:45 »


A na tabeli je mala zbrka,jer Hamilton ide dole 10 mesta i startuje sa 13 pozicije,Alonso ipak ima sanse da se ovde makar malo bolje plasira,jer su opet uradjene neke izmene na njegovom bolidu(Renault)e sad bice zanimljivo zbog bodova,jer nesumnjam da ce Hamilton tek tako da ostane dole,jer vecina zna kako se on zna da bori,i normalno tu kod njega nema pardona.
Sačuvana


Proći će sve ali duša,obraz i ono što je dobro ostaju zauvek
Teško je biti sam. Od toga je jedino teže kada su dvoje sami.
strateg3
Moderator
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 2037


Šansa se ukaže onog časa kad odlučiš da se boriš


Pogledaj profil
« Odgovor #93 poslato: Jun 22, 2008, 19:34:02 »

Ufff,e kad nekoga bije maler onda bije,ne da mi je zao Kimi-a ali mu se prosto neda,ali mu svaka cast sto je uspeo da se izbori sa motorom,jer kao sto se zna nema vise "telemetrije" da mu njegovi inzinjeri poprave kola iz boxa,tako da je morao 3-4-kruga da rucno podesava protok goriva-- vazduha,i jos ko zna cega da bi vratio bolid u neku normalu,tako da se pridruzujem vecini koja je izjavila da je Kimi moralni pobednik trke,jer na pitanje koliko to zavisi od vozaca(kad se nesto ovako desi)svi vodeci strucnjaci su izjavili identicno pa sve od njega zavisi,sto je i dokazao da je ipak zaista pravi i dobar vozac,o njegovoj hladnokrvnosti netreba nista dodati jer on to pokaze u svim fazama i pre i posle treke,ali mi je cudno jer prvi put da sam video ovakvu vrstu kvara,koja nije bezazlena,jer je tamo temperatura dosta velika,a on je izgubio oko 30% snage motora sto je i resio.
za Hamiltona se necudim ni malo,iz razloga jer po onoj narodnoj puno hteo-puno zapoceo,i tako je i prosao,Alonso je ispao pravi FER vozac sto je posle njegove greske!! propustio kolegu,tako da i N.Piquet osvoji koji bod jer mu gori pod nogama,jer je vec dobijao kritike.


Na ovoj slici se vidi ostecenje na bolidu,sve dok nije otpala cev od auspuha,jer je ona lupala o bolid sa desne strane,sto se i vidi


I na ovoj se trci Kimi izjednacio sa M.Schumacherom 7 trka za redom i najbrzi krugovi.
Sačuvana


Proći će sve ali duša,obraz i ono što je dobro ostaju zauvek
Teško je biti sam. Od toga je jedino teže kada su dvoje sami.
djeneral
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 2327


jaznamdanistaneznam


Pogledaj profil
« Odgovor #94 poslato: Jun 22, 2008, 21:25:54 »

Kimi je majstor sa onakvim bolidom voziti do kraja i stici drugi svaka mu cast
hamilton se pokazao kakav je.......
bravo za trullija
i istakao bi Vettela iako mu rezultat nije spektakularan imao je jako dobru trku i stalno se borio sa jacim bolidima
Sačuvana

whoever does not try does not learn
strateg3
Moderator
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 2037


Šansa se ukaže onog časa kad odlučiš da se boriš


Pogledaj profil
« Odgovor #95 poslato: Jul 03, 2008, 01:20:03 »

Domenicali: we plan to swap Raikkonen’s engine

Ferrari team principal Stefano Domenicali has confirmed that the Italian team intend to change Kimi Raikkonen’s engine ahead of this weekend’s British Grand Prix, following his exhaust problems at the preceding French round. World champion Raikkonen was forced to settle for second place behind team mate Felipe Massa at Magny-Cours following his engine strife.

Fortunately, in a change to the regulations for this season, each driver is allowed his first unscheduled engine replacement without receiving the customary 10-place grid penalty. And Domenicali has decided that the broken exhaust on Raikkonen’s F2008 will necessitate the team substituting old for new.

"As far as Kimi's engine is concerned and keeping the rules in mind, to avoid a penalty, I think that we will use a new unit to try to reduce the risk,” Domenicali said in an interview with Ferrari’s press office.

The world champions have earned 91 points this season and currently lead the constructors’ standings by 17 from BMW Sauber. Their traditional rivals, McLaren, meanwhile, are a further 16 points adrift, but Domenicali believes Ferrari must remain on their guard and continue to work hard if they are to defend their title successfully.

“Looking at the numbers we can be satisfied of what we have done until now, but we can't forget that it wasn't all that smooth,” he added. “We left some important points down the road, because of a lack of reliability or because of mistakes on every level. Our situation in the championship could be much better.

“Even during a weekend when our performance was much better than the one of our competitors, we risked to not reaching our goal by a defect of some minor detail. We were able and also lucky to bring home Kimi's car. But this alarm bell has to keep us alert.”


Steta jadan Kimi,kosta ce ga 10 mesta unazad za borbu za pol,kao sto sam vec rekao neda mu se .
Sačuvana


Proći će sve ali duša,obraz i ono što je dobro ostaju zauvek
Teško je biti sam. Od toga je jedino teže kada su dvoje sami.
ZenTale
Global Moderator
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 8974


Maharishi Mahesh Yogi Vijayante ta Raam!


Pogledaj profil WWW
« Odgovor #96 poslato: Jul 04, 2008, 09:33:51 »


 Coulthard to quit F1 - Coulthard napušta trke F1

Eurosport - Thu, 03 Jul 16:08:00 2008
David Coulthard has announced his retirement from Formula One at the end of the season.

            David Coulthard objavio svoje penzionisanje iz Formule 1 na kraju sezone.


FORMULA 1 Coulthard - 0
* Profil vozača:  David Coulthard
* Profil tima:      Red Bull Racing
* Prva trka:       Spanish Grand Prix 1994 (result - Retired)
* Rođen:           27/03/1971 in Twynholm (Ecosse)
* Nacionalnost:  Great Britain- Britanac - Škot, Scotland
* Visina:           1.82 m
* Težina:          75.00 kg

Najiskusniji i najstariji vozač u prvenstvu Forumule 1, odlučio je da prekine da vozi F1.
Iako je po rezultatima, uglavnom, bio u gornjoj polovini liste plasiranih, ovaj 37-godišnjak, prepustio je mesto mlađim kolegama.  Ali, kako sam kaže, neće "položiti oružje" i nastaviće sa podrškom svom Red Bull timu, ali i takmičenjem u nekoj drugoj disciplini motosporta.
Statistika govori sama za sebe: 236 trka u Formuli 1, 13 Grand Prix pobeda, 12 Pol pozicija, 18 najbržih krugova i 533 poena. Ne samo što je jedan od najiskusnijih, David Coulthard je i jedan od najuspešnijih..

Coultardova karijera: http://uk.eurosport.yahoo.com/03072008/23/coulthard-s-career.html

Pozdravimo ovog odličnog vozača i poželimo mu da i dalje dobro vozi i osvaja nagrade u "trkama koje život znače"..



"I would like to announce today my decision to retire from racing in Formula One at the end of this season," the 37-year-old Red Bull driver said in a statement issued before his home British Grand Prix.

"I will remain actively involved in the sport as a consultant to Red Bull Racing focusing on testing and development of the cars.

"I have an open mind as to whether or not I will compete again in the future, in some other form of motorsport, so I am definitely not hanging up my helmet," added the Scot, who is expected to be replaced by Germany's Sebastian Vettel.

Vettel, who celebrated his 21st birthday on Thursday, is currently racing for Red Bull's Ferrari-powered Toro Rosso sister team.

Coulthard said his decision to retire was taken earlier in the year and was based on "a desire to stop while I am still competitive and enjoying the immense challenge that Grand Prix driving represents".

The Scot has won 13 grands prix, two of the victories coming at Silverstone, in a Formula One career that started with Williams in 1994 after the death of Brazilian triple champion Ayrton Senna.

He has started 236 races to date, more than any other British driver.

Coulthard's greatest success came in his nine seasons with McLaren, with the highlight being in 2001 when he finished overall runner-up to Ferrari's Michael Schumacher.

In 1998 and 1999, when he had a race-winning car, he was eclipsed by Finnish team mate Mika Hakkinen.

Coulthard finished third in last month's Canadian Grand Prix, his first appearance on the podium since 2006, and he said he would "continue to race with the same focus until the last lap in Brazil".

Red Bull team boss Christian Horner paid tribute to his driver as "a consummate professional".

"He has demonstrated that he is a real team player, a fact reinforced by the statistic that he has only driven for two other F1 teams in his career," he added.

"He scored our first point, our first podium and was the first of our drivers to lead a grand prix. Above all, he is a gentleman and I regard him as a good friend.

"His retirement brings to a close not just his career as a grand prix racing driver but also a chapter in the history of Formula One, if one considers the changes the sport has been through while he has been involved with it."
Sačuvana

strateg3
Moderator
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 2037


Šansa se ukaže onog časa kad odlučiš da se boriš


Pogledaj profil
« Odgovor #97 poslato: Jul 04, 2008, 23:26:13 »

Tabela sa prvog slobodnog treninga,ovo je drugi deo ali mislim da nije toliko bitno da se kace dve slike,jer je tek sutra zvanicni trening,jedino je Massa malko kvrcnuo bolid ali i to se desava.




A sta jos dodati za Davida Coultharda,jer je Zen sve napisao,Legenda ode u Legende,svidjao mi se jer je zaista fer vozac,i uvek je bio u senci drugog vozaca,ali je bar pokazao kakav treba biti za volanom.
Sačuvana


Proći će sve ali duša,obraz i ono što je dobro ostaju zauvek
Teško je biti sam. Od toga je jedino teže kada su dvoje sami.
ZenTale
Global Moderator
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 8974


Maharishi Mahesh Yogi Vijayante ta Raam!


Pogledaj profil WWW
« Odgovor #98 poslato: Jul 05, 2008, 02:26:52 »

Strateg, slažemo se za Coultharda, žao mi je što nije, onda pobedio Šumahera i bio prvi te sezone.. To bi bila zaokružena karijera. Ovako.. Šteta je..
Kako kažeš bio je fer i uvek je dobijao poene samo svojim kvalitetima i radom.
Ono što sam hteo da objasnim, vezano za njega i za ostale vozače, je da je psihološki i fiziološki, vožnja F1 strahoviti stres za organizam, ogromna količina adrenalina se luči, samim startom - najviše, ali i tokom cele trke. E sad zamislite sve to 240 i više puta, i to 14 godina! WoW A da pri tome i dalje ostane sasvim normalan i sposoban da vozi i takmiči se, i ostvaruje dobre rezultate. Da uvek ostane u "igri" i da izbegne sve nedaće - jednom rečju - ostane živ! To mora da je strašno jak i sposoban čovek, to samo posebni ljudi mogu...
A opet, on i dalje vozi i ima dobar plasman - evo na listi iznad je četvrti!
Prvi je koji je vozeći Red Bull stigao na pobedničko postolje, i to će biti zauvek zabeleženo u istoriji tog tima..
Sačuvana

strateg3
Moderator
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 2037


Šansa se ukaže onog časa kad odlučiš da se boriš


Pogledaj profil
« Odgovor #99 poslato: Jul 06, 2008, 12:35:10 »

Sa malim zakasnjenjem,ali nisam ni uspeo da pogledam kvalifikacije,jedino malo preko eurosporta,ali posao je posao,jedino mogu da kazem da sad momentalno pada kisa u Britaniji i da se evo zavrsio Porsche cup,ali po velikom pljusku tako da ovi predvidjaju kisu i za vreme formule.
Inace ovo je zadnja trka koja se vozi u Silverstonu-60-ta,i zadnja i ko pobedi bice verovatne negde i Upisan.


Inace Me je iznenadio-pozitivno M. Webber,a pogotovo Kovalainen izgleda da kritike koju su dobijali za svoje voznje da deluju,a i Red Bull je malo doterao bolid tako ostaje da vidimo ko ce biti Kisni Covek  WoW Pobednik,jer ima dosta vozaca koji su dobri za voznju po kisi.


Raikkonen's renaissance continues

Ferrari's Finnish star arrived at Silverstone last year knowing he had to deliver a win. Despite losing out on pole, the Iceman did not disappoint...
Preuzeto sa Zvanicnog sajta F-1 dobra izjava  Travka
Sačuvana


Proći će sve ali duša,obraz i ono što je dobro ostaju zauvek
Teško je biti sam. Od toga je jedino teže kada su dvoje sami.
strateg3
Moderator
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 2037


Šansa se ukaže onog časa kad odlučiš da se boriš


Pogledaj profil
« Odgovor #100 poslato: Jul 07, 2008, 00:44:02 »



Pa sta covek da kaze na ovo sto se danas izdogadjalo na Trci,ubedljivo najbolji je bio Massa,prava balerina,samo se vrtio dok se nije izvrteo,Kimi se izgleda zeznuoZ(ili njegovi ing.zbog zamene guma) zbog cega je platio,ali se ipak provukao,zao mi je Kubice ali njegova greska kao i vecine vozaca,Hamilton je zaista odvozio trku za pamcenje,izgleda da im svima fali Traction Controle za vracanje bolida na pravu putanju,ali onda nebi bilo zanimljivo,drago mi za Rubinja,napokon da se i on popne makar na trece mesto,ali Ross je znao sta treba da radi i doneo je pametnu odluku,mogu misliti za koju lovu je presao iz Ferraria u Hondu ??.
Kimi je opet zabelezio najbrzi krug,tako da mu je ovo 8-mi po redu,a sam start sto vecina reportera kaze da je Kovalainen namerno prikocio Kimia da bi Hamilton se probio napred


Red Bull i Webber su mogli da naprave dobar posao,ali je ovaj malko hteo nesto na silu,ali neide to tako,mesto da je vozio kao na treningu verujem da bi bolje prosao,a i Couldhard je ispao i to mi je krivo,ali sta je tu je evo izmene na bolidu Red Bulla sto je dalo i neke rezultate


sad imamo trojicu sa istim brojem bodova,tako da ce tu biti jos izgleda svasta. Travka
Sačuvana


Proći će sve ali duša,obraz i ono što je dobro ostaju zauvek
Teško je biti sam. Od toga je jedino teže kada su dvoje sami.
partibrejker
Hero Member
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 645



Pogledaj profil
« Odgovor #101 poslato: Jul 07, 2008, 00:59:16 »

ko danas dobi ?
Sačuvana

Želim samo da sviram,da se otkačim i to je sve ,)
Ahimsa
Full Member
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 226



Pogledaj profil
« Odgovor #102 poslato: Jul 07, 2008, 01:34:38 »

Hamilton Smiley

Ljudi, jeste li vidjeli zeca? Kovalainen ga zamalo ne zgazi Grin
Sačuvana
partibrejker
Hero Member
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 645



Pogledaj profil
« Odgovor #103 poslato: Jul 07, 2008, 01:40:38 »

nicam gledao Sad
Sačuvana

Želim samo da sviram,da se otkačim i to je sve ,)
strateg3
Moderator
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 2037


Šansa se ukaže onog časa kad odlučiš da se boriš


Pogledaj profil
« Odgovor #104 poslato: Jul 07, 2008, 02:48:55 »

Citat
Ljudi, jeste li vidjeli zeca?
,pa bilo je jos komada,i kad se Massa okrenuo,pirueta kod krivine u ulasku u ciljni pravac,zeka mu je pretrcao ko da su vozili u zooloskom vrtu  WoW
Sačuvana


Proći će sve ali duša,obraz i ono što je dobro ostaju zauvek
Teško je biti sam. Od toga je jedino teže kada su dvoje sami.
Stranice: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 12   Idi gore
  Štampaj  123
 
Prebaci se na:  

Pokreće MySQL Pokreće PHP

Copyright © 2003-2013 by kovach
Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS! Dilber MC Theme by HarzeM