Kovach.rs
Vesti: Igrice --> Arcade
 
*
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.




Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije


Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.
Jun 01, 2024, 14:21:04

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
članova
Ukupno članova: 185692
Najnoviji: Bobbohops
Statistika
Ukupno poruka: 185084
Ukupno tema: 4466
Prisutnih danas: 50
Najviše prisutnih: 1107
(Januar 12, 2020, 19:55:25)
Prisutni korisnici
Korisnika: 0
Gostiju: 76
Ukupno: 76
Prijatelji
Stranice: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 12   Idi dole
  Štampaj  123
Autor Tema: F-1  (Pročitano 51243 puta)
0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.
strateg3
Moderator
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 2037


Šansa se ukaže onog časa kad odlučiš da se boriš


Pogledaj profil
« Odgovor #60 poslato: Maj 06, 2008, 20:20:50 »

BMW Sauber’s Pit Lane Park season to start in Istanbul

With a pole position and three podium finishes under their belt, BMW Sauber’s 2008 season has got off to a flying start. And to celebrate the German-Swiss squad plan to give their Pit Lane Park its first outing of the season at the forthcoming Turkish Grand Prix.

The popular attraction, which boasts replica garages and a 90-metre track, has been given a facelift for 2008. As well as newly themed garages, a second level has been added to allow even more fans to experience the world of Formula One racing at firsthand.

“Before the existence of the Pit Lane Park, fans had to be satisfied with watching the cars in action from the stands,” explained Mario Theissen, BMW Motorsport director. “The Pit Lane Park has finally made Formula One more accessible again.

“Here, the visitors can touch the high-tech components with their own hands, gain an insight into the work of the engineers and experience how the engine is started before the car performs on the track. Nowhere else can a Formula One fan get this close to the action.”

Throughout 2007, the Pit Lane Park travelled around the world, making appearances in Kuala Lumpur, Barcelona, Rome, Silverstone, Warsaw and Las Vegas and over the course of the year, approximately 300,000 fans are believed to have visited.

“Whether it is with the engine, brake discs or tyres, visitors have endless opportunities to experiment in the Pit Lane Park,” added driver Nick Heidfeld. "The track is, of course, at the centre of the facility. When we drive here, the spectators are far closer to the action than at street circuits like Monaco, Valencia and Singapore.”

The attraction will open its doors for the first time at Istanbul’s Bostanci Otopark on Friday May 9 at 1000 hours local time.
Sačuvana


Proći će sve ali duša,obraz i ono što je dobro ostaju zauvek
Teško je biti sam. Od toga je jedino teže kada su dvoje sami.
strateg3
Moderator
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 2037


Šansa se ukaže onog časa kad odlučiš da se boriš


Pogledaj profil
« Odgovor #61 poslato: Maj 08, 2008, 02:10:40 »

Evo kako izgleda i staza,dosta je brza i Kimi je izjavio da mu jako odgovara jer je i dosta brza staza
Sačuvana


Proći će sve ali duša,obraz i ono što je dobro ostaju zauvek
Teško je biti sam. Od toga je jedino teže kada su dvoje sami.
djeneral
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 2327


jaznamdanistaneznam


Pogledaj profil
« Odgovor #62 poslato: Maj 08, 2008, 10:04:50 »

e btw Super aguri se povukao iz ovogodisnjeg sampionata tako vise nece izlaziti na trke
Sačuvana

whoever does not try does not learn
strateg3
Moderator
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 2037


Šansa se ukaže onog časa kad odlučiš da se boriš


Pogledaj profil
« Odgovor #63 poslato: Maj 09, 2008, 00:13:07 »

Pa to je vec bilo nagovesteno u Spaniji,navodno su izgubili sponzora(e),licno mi je zao ali kao sto svi znamo ipak tamo para vrti.
Sačuvana


Proći će sve ali duša,obraz i ono što je dobro ostaju zauvek
Teško je biti sam. Od toga je jedino teže kada su dvoje sami.
strateg3
Moderator
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 2037


Šansa se ukaže onog časa kad odlučiš da se boriš


Pogledaj profil
« Odgovor #64 poslato: Maj 09, 2008, 23:43:08 »

Evo kako je danas bilo na free treningu,jedino mi jos neide u glavu da ovi iz Reno-a jos nisu uspeli da stabilizuju bolid,jos uvek im bezi zadnji deo bilo je dosta izletanja,a najgore je prosao M.Webber,naime razbio je bolid njegova greska, dok je dosta njih izletalo sa staze ali sve u nekim granicama.
Kimi je opet bio najbrzi i to celo vreme.

I M.Webber-ov bolid posle izletanja
Sačuvana


Proći će sve ali duša,obraz i ono što je dobro ostaju zauvek
Teško je biti sam. Od toga je jedino teže kada su dvoje sami.
strateg3
Moderator
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 2037


Šansa se ukaže onog časa kad odlučiš da se boriš


Pogledaj profil
« Odgovor #65 poslato: Maj 10, 2008, 17:04:42 »

Felipe Massa put his Ferrari on pole for the Turkish Grand Prix on Saturday afternoon, for the third consecutive time in Istanbul Park. But the two McLarens of Heikki Kovalainen and Lewis Hamilton lined up second and third and they will be doing their best to frustrate the Brazilian’s aspirations for his hat-trick of victories here on Sunday.

Massa set the pace when Q3 began, with a lap of 1m 27.896s, but it was a good job that he was able to improve that to 1m 27.617s as Kovalainen punched in a 1m...
Tabela

I Prva trojica,zao mi je Kimia jer je u zadnjem brzom krugu sustigao Alonsa,i nije mogao da ga prodje tako da je cetvrti,ali videcemo sutra.
Sačuvana


Proći će sve ali duša,obraz i ono što je dobro ostaju zauvek
Teško je biti sam. Od toga je jedino teže kada su dvoje sami.
strateg3
Moderator
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 2037


Šansa se ukaže onog časa kad odlučiš da se boriš


Pogledaj profil
« Odgovor #66 poslato: Maj 11, 2008, 22:59:18 »



I Pobednik Massa,


Dobra trka,i dobro je sto se ekipe polako stabilizuju,mada Reno izgleda nece,bar za izvesno vreme.
Sačuvana


Proći će sve ali duša,obraz i ono što je dobro ostaju zauvek
Teško je biti sam. Od toga je jedino teže kada su dvoje sami.
strateg3
Moderator
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 2037


Šansa se ukaže onog časa kad odlučiš da se boriš


Pogledaj profil
« Odgovor #67 poslato: Maj 12, 2008, 23:23:02 »

Daj da malo ulepsamo i ovaj de foruma  Smiley Smiley


A nazalost bilo je i ovog,dva bolida(u svakom pogledu) bukvalno ga je preleteo  Huh?


Dobro sto je Kimi izjavio(kao i Lauda)da on sad pocinje samo da odrzava distancu u bodovima,a da li ce tako biti,videcemo vec u Monacu(inace Kimieva)Staza
Sačuvana


Proći će sve ali duša,obraz i ono što je dobro ostaju zauvek
Teško je biti sam. Od toga je jedino teže kada su dvoje sami.
strateg3
Moderator
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 2037


Šansa se ukaže onog časa kad odlučiš da se boriš


Pogledaj profil
« Odgovor #68 poslato: Maj 23, 2008, 23:17:07 »

Evo kako je izgledao danasnji slobodni trening,Ferrari je opet radio izmane na bolidu


A ovo su rezulati sa drugog treninga,Hamilton je bio brzi,ali sacekacemo sutra(zbog Kimi-a)


I izmene koje je Ferrari uradio na prednjici


For the second time in three races, Ferrari have utilised their vented nosecone assembly in Monaco. The solution, which improves the car's overall aero balance, works best at high-downforce tracks like Monte Carlo, and the Italian team have further refined it with the addition of two triangular, inclined winglets (inset) at the base of the nosecone. These are designed to help divert away turbulence generated by the front-wing pillars and hence enhance the efficiency of the bottom hole.
Sačuvana


Proći će sve ali duša,obraz i ono što je dobro ostaju zauvek
Teško je biti sam. Od toga je jedino teže kada su dvoje sami.
strateg3
Moderator
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 2037


Šansa se ukaže onog časa kad odlučiš da se boriš


Pogledaj profil
« Odgovor #69 poslato: Maj 24, 2008, 23:29:18 »

Kako su izjavili vozaci Ferraria,da im ove nove gume neodgovarju jer su dosta mekane nebi se reklo,jer su danas 2 Ferraria na prva dva mesta,mada sam sumnjao jer je i Hamilton dosta dobro vozio kao i Kovalainen,ali ko zna kakva je taktika u pitanju i sa koliko goriva idu na trku,ali je razlika u vremenima zaista minimalna,jedino ona prva krivina posle starta da prodje bez neke nevolje pa cemo da vidimo.
Malo sam se iznenadio izjavom nekih celnika koji prate F-1,da je navodno vec gotova stvar da Alonso prelazi u Ferrari,i pitanje koje je usledilo,a ko leti napolje ono ko iz topa Kimi,a pravdanje za taj potez,nama treba vozac koji mora stalno da pobedjuje,a to je Alonso i a Massa ostaje normalno vecito drugi.(jer po meni on i nije za titulu,niti ce je ikada imati)osim ako nesabotiraju Kimia?
Nije ni cudo zasto je u zadnje vreme Schumi.stalno sa Massom,ali to je njihov posao pa nek se vozaju.jedino neznam sta bi sa Davidom.C.da pri onoj brzini preko 260km.se zavari u ogradu,jer mu je zadnji deo bolida odjednom pobegao,i to na onom pravcu gde i nema skretanja,i pokidao prednjicu.



Sačuvana


Proći će sve ali duša,obraz i ono što je dobro ostaju zauvek
Teško je biti sam. Od toga je jedino teže kada su dvoje sami.
djeneral
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 2327


jaznamdanistaneznam


Pogledaj profil
« Odgovor #70 poslato: Maj 25, 2008, 00:25:40 »

strateg ja mislim da nema nista oko toga sa Alonsom pa neki ljudi iz ferarija su prosle god izjavili da nezele Alonsa u timu zbog njegovih khm osobina
jbg Masa je decko koji je rodjen da bude drugi imao je sanse i prokocako ih je....
Kimi pobedjuje sutra
Sačuvana

whoever does not try does not learn
strateg3
Moderator
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 2037


Šansa se ukaže onog časa kad odlučiš da se boriš


Pogledaj profil
« Odgovor #71 poslato: Maj 25, 2008, 21:24:47 »

Evo i tabele

i trenutak kad je Kimi udario u Sutila-Steta za Sutila,jer se bas dobro drzao i oterao bi do kraja da nije bilo ovog udesa,indeticno mesto gde je i David.C. juce tokom borbe za pol.poz.udario bolid.

i na kraju tabela sa bodovima
01     Lewis Hamilton  38   
02    Kimi Räikkönen    35
03    Felipe Massa    34
04    Robert Kubica    32
05    Nick Heidfeld    20
06    Heikki Kovalainen    15
07    Mark Webber    15
08    Fernando Alonso    9
09    Jarno Trulli    9
10    Nico Rosberg    8
11    Kazuki Nakajima    7
12    Sebastian Vettel    4
13    Jenson Button    3
14    Rubens Barrichello    3
A sta reci o samoj trci,ko je gledao imao je i sta da vidi,malo je cudno da su Kimiu zaboravili staviti tockove 3 min.pre prvog kruga za zagrevanje,gde je zaradio prolaz kroz pit.
Opet dokaz da Massa nemoze da odrzi ritam i da se bori za 1 mesto,jednostavno vecito drugi.
Hamilton i mimo udara u zid,i ulazak u box da zameni pneumatike je uspeo da pobedi.
Sačuvana


Proći će sve ali duša,obraz i ono što je dobro ostaju zauvek
Teško je biti sam. Od toga je jedino teže kada su dvoje sami.
strateg3
Moderator
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 2037


Šansa se ukaže onog časa kad odlučiš da se boriš


Pogledaj profil
« Odgovor #72 poslato: Maj 27, 2008, 21:51:32 »


Nisam mogao da odolim,a da ne stavim sliku Legende F-1,covek koji je obelezio svoje vreme provedeno u F-1,kao bar za mene Legenda nad legendama.
I to iz razloga sto od tada nisam video ni priblizno ijednog vozaca F-1,da je toliko FER vozac kao Prost
I nije Bez razloga dobio nadimak PROFESORcak je i jedno vreme imao svoj tim,ali nazalost bez nekih velikih pobeda i nepretka.
Sačuvana


Proći će sve ali duša,obraz i ono što je dobro ostaju zauvek
Teško je biti sam. Od toga je jedino teže kada su dvoje sami.
ZenTale
Global Moderator
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 8974


Maharishi Mahesh Yogi Vijayante ta Raam!


Pogledaj profil WWW
« Odgovor #73 poslato: Maj 28, 2008, 00:38:07 »

Baš izgleda kao dobrica.. Šteta što nije mogao više da učini sa svojim timom.. Ipak tu mnoooogo para treba...
Sačuvana

Moca
Moderator
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 4682


Queen


Pogledaj profil WWW
« Odgovor #74 poslato: Maj 28, 2008, 01:45:27 »

Prost Acer se zvala ekipa.... A Alen je legenda, reci su suvisne......
Sačuvana

Stranice: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 12   Idi gore
  Štampaj  123
 
Prebaci se na:  

Pokreće MySQL Pokreće PHP

Copyright © 2003-2013 by kovach
Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS! Dilber MC Theme by HarzeM
  2: fopen(/mnt/volume-cache/kovach/c41d15399abc32e594e4afdcbcdbb1b6.cache): failed to open stream: No space left on device
Datoteka: /home/kovach/sites/kovach.rs/current/index.php
Linija: 992