Kovach.rs
Vesti: Igrice --> Arcade
 
*
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.




Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije


Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.
April 17, 2024, 08:48:18

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
članova
Ukupno članova: 185692
Najnoviji: Bobbohops
Statistika
Ukupno poruka: 185084
Ukupno tema: 4466
Prisutnih danas: 68
Najviše prisutnih: 1107
(Januar 12, 2020, 19:55:25)
Prisutni korisnici
Korisnika: 0
Gostiju: 78
Ukupno: 78
Prijatelji
Stranice: [1]   Idi dole
  Štampaj  123
Autor Tema: NIKOLA GRBIĆ  (Pročitano 10767 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
honey_mici Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ
♥ shubidubidajzl ♥
Global Moderator
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 14765


Apri gli occhi e inizia a sognare.


Pogledaj profil WWW
« poslato: Maj 29, 2007, 23:54:45 »

Kapiten odbojkaške reprezentacije Srbije, Nikola Grbić, koji, zbog umora, ne igra u ovogodišnjoj Svetskoj ligi, potvrdio je da će nastupiti na prvenstvu Evrope, u septembru, a povlačenje iz državnog tima najavio je posle Olimpijskih igara u Pekingu, 2008. godine.

'Posle Pekinga, reći ću zbogom reprezentaciji. Nadam se da ću u Kini moći da pružim ono što se od mene očekuje, a onda ću i kapitensku traku i svoje mesto u državnom timu prepustiti nekom mlađem', rekao je Grbić u izjavi Novinskoj agenciji Tanjug, u porodičnoj kući u Kleku, gde provodi deo odmora.

Kapiten je siguran da će se u avgustu priključiti izabranicima selektora Igora Kolakovića, kojima predstoje pripreme za Evropsko prvenstvo, čiji će domaćin biti Rusija, od 6. do 16. septembra.

'Iako bez Vladimira Grbića i Gorana Vujevića, koji su se već oprostili od državnog tima, i dalje smo respektabilan sastav. Moskva će biti prilika da to potvrdimo dobrim rezultatom', kaže Nikola, koji će u ruskoj prestonici, tokom EP, proslaviti 34 rođendan.

Nikola je u reprezentaciji debitovao pre skoro deceniju i po, a kapiten je od 2000. godine. To je period najvećih uspeha naše odbojkaške reprezentacije, koja je bila i evropski i olimpijski šampion.

'Ako nastupim u Pekingu, čemu se nadam, biće to moje četvrto učšće na Olimpijskim igrama. Bio sam u Atlanti 1996, zatim u Australiji 2000 - kada smo osvojili zlatnu medalju - i u Atini 2004. Voleo bih da uspehom u Kini stavim tačku na reprezentativnu karijeru koja je, verujem da to niko ne spori, bila vrlo uspešna', kaže kapiten 'orlova'.

Prestanak igranja za reprezentaciju neće, međutim, značiti i Nikolin odlazak u odbojkašku penziju. Nastaviće da igra za svoj klub iz Pjaćence, sa kojim je ove sezone igrao u finala plej-ofa.
Sačuvana



Of all the things I've lost, I miss my mind the most. Mark Twain
tomos_69
Newbie
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 1


Pogledaj profil
« Odgovor #1 poslato: Decembar 03, 2007, 20:57:28 »

Jedan je Nikola, svaka mu čast. Koliko nas je puta obradovao zajedno sa Vanjom, Kviskom, Gerićem, Mešterom, Miljkovićem, Mijićem i ostalima. Hvala mu za sve pobjede.
Sačuvana
honey_mici Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ
♥ shubidubidajzl ♥
Global Moderator
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 14765


Apri gli occhi e inizia a sognare.


Pogledaj profil WWW
« Odgovor #2 poslato: Jul 13, 2008, 22:39:25 »

Jedan od najboljih igrača u istoriji srpske odbojke Nikola Grbić najavio je da će Olimpijske igre u Pekingu biti njegovo poslednje takmičenje u dresu nacionalnog tima. 34-godišnji kapiten Srbije, koji je učestvovao u skoro svim uspesima reprezentacije od sredine devedesetih, izjavio je da je umoran i da, nakon rođenja sina, teško podnosi činjenicu da ga obaveze u reprezentaciji sprečavaju da provodi više vremena sa porodicom.

"Obaveze prema reprezentaciji me odvajaju od porodice i to je nešto što mi u poslednjih nekoliko godina mnogo smeta. To je jedan od glavnih razloga zbog kojih ću posle Olimpijskih igara da završim sa obavezama prema reprezentaciji", rekao je Grbić.

Nikola će tako krenuti stopama starijeg brata Vladimira, koji se pre nekoliko godina takođe oprostio od dresa reprezentacije.

"Vanja već dve-tri godine nije tu. On je, kada je bio na vrhuncu, meni mnogo značio na terenu i van njega", rekao je Nikola Grbić i dodao da će se posle Igara u Pekingu posvetiti klupskoj odbojci i igrama u italijanskom Trentinu.

 Cry Cry Cry
Sačuvana



Of all the things I've lost, I miss my mind the most. Mark Twain
Milica86
Member
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 13


Najveca je sreca usreciti nekog!


Pogledaj profil
« Odgovor #3 poslato: Jul 14, 2008, 19:25:42 »

Nikola Grbic je moj najdrazi sportista i nista nece biti isto kada on ode iz reprezentacije Sad. Mickili hvala na odlicnim tekstovima!
Sačuvana

Mikica Smiley
*AnCiCa*
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 1301


jedina..malena...


Pogledaj profil
« Odgovor #4 poslato: Septembar 25, 2008, 19:40:45 »

Sve više otac, sve manje odbojkaš



Nikola Grbić, jedan od najboljih srpskih odbojkaša svih vremena, koji je posle Olimpijskih igara u Pekingu završio reprezentativnu karijeru, otkrio je da u poslednje vreme manje razmišlja o odbojci, a sve više o ulozi dobrog oca.

"Rođenje sina me je promenilo. Sada jedva čekam da završim trening ili utakmicu, da odem kući i budem sa njim. Nisam ni prvi ni poslednji koji tako razmišlja. Moj sin ima godinu i po dana i neću imati novu šansu da ovaj period provedem sa njim", rekao je Grbić u intervjuu za sajt Svetske odbojkaške federacije (FIVB).

Tridesetpetogodišnji tehničar italijanskog Trentina trenutno ne razmišlja o ulasku u trenerske vode, ali ne isključuje da se to dogodi u daljoj budućnosti.

"Bio bih dobar trener, pod uslovom da radim u ambicioznom klubu. Perfekcionista sam i kao trener bih stalno razmišljao šta da popravim. Sada još uvek posle utakmice odem na picu sa suprugom ili gledamo film", naveo je on.

Poslednji meč u dresu Srbije Grbić je odigrao protiv SAD u četvrtfinalu OI, kada su Amerikanci slavili rezultatom 3:2. Sa "plavima" je bio olimpijski i evropski šampion.

"Sidnej 2000. mi je sigurno najznačajniji uspeh u karijeri. Do tada smo uvek igrali polufinala i finala, ali nismo osvajali titule. Na tom turniru smo pobedili sve najjače ekipe na svetu i san nam se konačno ispunio", objasnio je Grbić.

Trijumf na tom turniru bio je "zlatni trenutak" tada jugoslovenske odbojke, u kojoj, prema Grbićevim rečima, nije postojao sistem rada i razvoja.

"Za razliku od Rusije ili Kube, kod nas nikada nije postojao sistematski pristup, kroz razne škole. Naša zlatna generacija nikada nije bila planirana".

Mlađi Grbić je istakao da je uticaj oca Miloša, koji je preminuo prošle nedelje, na njega i starijeg brata Vladimira bio veliki.

"Kao i svi klinci, pokušao sam sa fudbalom i tenisom, ali kada je došao trenutak za definitivnu odluku, otac je bio taj koji me je usmerio. On mi je jednog dana rekao da ću nadalje igrati kao tehničar. Ja sam otrčao kod mame i rekao da neću, jer u odbojci svi žele da igraju napadače. Sada sam zahvalan ocu na toj odluci, jer mi ona najviše odgovara".

Grbić je za selekcije SR Jugoslavije, SCG i Srbije odigrao 315 utakmica i pored dve zlatne medalje, osvojio još srebro na Svetskom prvenstvu 1998. kao i nekoliko evropskih bronzi.

"Otac je i meni i bratu usadio jak osećaj patriotizma i ljubavi prema svojoj zemlji", zaključio je Grbić.
Sačuvana

... odupri se ludilu ...
Stranice: [1]   Idi gore
  Štampaj  123
 
Prebaci se na:  

Pokreće MySQL Pokreće PHP

Copyright © 2003-2013 by kovach
Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS! Dilber MC Theme by HarzeM