Kovach.rs
Vesti: Igrice --> Arcade
 
*
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.




Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije


Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.
April 19, 2024, 17:47:49

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
članova
Ukupno članova: 185692
Najnoviji: Bobbohops
Statistika
Ukupno poruka: 185084
Ukupno tema: 4466
Prisutnih danas: 121
Najviše prisutnih: 1107
(Januar 12, 2020, 19:55:25)
Prisutni korisnici
Korisnika: 0
Gostiju: 123
Ukupno: 123
Prijatelji
Stranice: [1] 2 3 4   Idi dole
  Štampaj  123
Autor Tema: Ana Ivanovic  (Pročitano 27319 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
honey_mici Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ
♥ shubidubidajzl ♥
Global Moderator
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 14765


Apri gli occhi e inizia a sognare.


Pogledaj profil WWW
« poslato: Maj 29, 2007, 23:47:45 »

Ana Ivanović (rođena 6. novembra 1987, u Beogradu) je profesionalna teniserka koja igra za Srbiju.

Videvši tenis na TV-u, Ana je tražila od svojih roditelja da je upišu u lokalnu školu tenisa, kada je nešto kasnije od oca dobila prvi reket za rođendan. Njen idol je legendarna svetska teniserka Monika Seleš, koja je tada igrala za SFR Jugoslaviju.

 2004

Prvi put kada je šira javnost čula za nju je bilo kada je dostigla juniorsko finale u Vimbldonu 2004. godine, ali je izgubila od Katarine Bondarenko. Takođe 2004 je imala 26 uzastopnih pobeda i osvojivši 4 ITF turnira na kojima je učestvovala. Njen prvi profesionalni uspeh je bio u Cirihu (Švajcarska), kada je u drugom kolu eliminisala Venus Vilijams rezultatom 7-6(11) 7-6(6), dobar rezultat je nastavila i u Luksemburgu naredne nedelje. Početak 2004 sezone, Ana je krenula kao 705 teniserka sveta, da bi kraj sezone završila na 97 mestu.

2005

Na samom početku teniske sezone, kao 97 teniserka sveta, Ana je osvojila svoj prvi VTA turnir u Kamberi, u Australiji, na kojem je morala proći prvo kvalifikacije. Najveće iznenađenje je bilo kada je na otvorenom prvenstvu Francuske, u 3. kolu eliminisala Francuskinju i jednu od favorita na turniri, Ameli Moresmo; da bi kasnije izgubila od Nađe Petrove u četvrtfinalu.

2006

Ana je 2006 godine počela da igra za Hopman kup sa sunarodnikom Novakom Đokovićem, kojima je malo falilo da dođu do finala. Na početku sezone, Ana je opet u Sidneju pobedila Ameli Moresmo (koja je zatim osvojila Otvoreno prvenstvo Australije u Melburnu), gde je kasnije izgubila od Svetlane Kuznjecove u četvrtfinalu.

Za vreme leta, Ana osvaja prvi tier 1 turnir u Kanadi pobedivši Martinu Hingis 2-0 u setovima. Ana takođe sa tom pobedom uspeva da osvoji najviše bodova u sezoni turnira u SAD-u, pred Otvoreno prvenstvo Amerike (US Open series [1]) i time poveća novčani dobitak na otvorenom prvenstvu Amerike.

2007

Na prvom grend slem turniru u sezoni, Ana je izgubila od Ruskinje Vere Zvonareve u trećem kolu na Otvorenom prvenstvu Australije. Najveći uspeh srpske teniserke je finale tier 1 turnira u Tokiju, izgubivši od Martine Hingis u setovima 2-0.
Sačuvana



Of all the things I've lost, I miss my mind the most. Mark Twain
ivica_jc
Newbie
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 2


Pogledaj profil
« Odgovor #1 poslato: Jun 01, 2007, 16:26:26 »

imate li koju sliku od ane ivanovic
Sačuvana
honey_mici Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ
♥ shubidubidajzl ♥
Global Moderator
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 14765


Apri gli occhi e inizia a sognare.


Pogledaj profil WWW
« Odgovor #2 poslato: Jun 01, 2007, 17:13:43 »

Evo izvoli jednu..gledacu jos koju da stavnem... Wink
Sačuvana



Of all the things I've lost, I miss my mind the most. Mark Twain
honey_mici Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ
♥ shubidubidajzl ♥
Global Moderator
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 14765


Apri gli occhi e inizia a sognare.


Pogledaj profil WWW
« Odgovor #3 poslato: Jun 02, 2007, 20:20:30 »

"Ovo su najbolja tri kruga koje sam odigrala u karijeri", izjavila je srpska teniserka Ana Ivanović, nakon subotnjeg plasmana u osminu finala Otvorenog prvenstva Francuske, pobedom nad Rumunkom Ralukom Olaru od 6:2, 6:0.

"Iako to rezultat ne pokazuje, meč je bio težak. Nisam se osećala udobno kao u prva dva meča, jer je protivnica često menjala ritam, ali posle prvih gemova sam zavladala igrom. Borila sam se za svaki gem, jer na ovakvim takmičenjima svaki gem može da bude odlučujući i da utiče na ishod meča", rekla je zadovoljno srpska teniserka novinarima nakon meča.

Dobru igru u prva tri kruga Rolan Garosa Ivanovićeva pripisuje samopouzdanju koje je stekla nakon pobede u Berlinu, u maju, kao i dobrim pripremama u Barseloni uoči najvećeg turnira na šljaci.

Kao favorite za titulu Rolan Garosa navela je Belgijanku Žistin Enen, koja "konstantno dobro igra na šljaci", Ruskinju Svetlanu Kuznjecovu i Francuskinju Ameli Morezmo, ali je dodala da "iznenađenja nisu isključena".

"U ženskom tenisu trenutno je sve moguće. Ne postoji ni jedna igračica za koju mogu da kažem da je nepobediva. Sve zavisi od trenutne igre, raspoloženja", rekla je srpska teniserka, koja do sada nikad nije igrala u polufinalu jednog Gren slem turnira.

Ona je ponovila da joj je velika inspiracija muški tenis.

"Muški tenis na šljaci je drugačiji od ženskog, oni koriste dosta spin udaraca, dok ženske teniserke igraju ravne udarce", objasnila je Ivanovićeva, sedma na WTA listi svetskih teniserki.

Rolan Garos je, kako je rekla, pored Australije, njen najomiljeniji Gren slem turnir.

"Volim da se vratim u Pariz jer me vežu lepe uspomene", rekla je Ivanovićeva, koja je 2005. godine igrala u četvrtfinalu Otvorenog prvenstva Francuske.

O potencijalnim protivnicama u narednom krugu (Gariges ili Hantuhova), Ivanovićeva kaže:

"Sa Medinom sam već jednom igrala i ona je vrlo dobra na šljaci. Danijela je opasan protivnik, jer igra agresivno. U osmini finala nema lakih protivnica. Ali ja sam u dobroj formi i trudiću se da nametnem svoju igru", rekla je samouvereno srpska teniserka.
Sačuvana



Of all the things I've lost, I miss my mind the most. Mark Twain
honey_mici Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ
♥ shubidubidajzl ♥
Global Moderator
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 14765


Apri gli occhi e inizia a sognare.


Pogledaj profil WWW
« Odgovor #4 poslato: Jun 02, 2007, 22:18:56 »


Sačuvana



Of all the things I've lost, I miss my mind the most. Mark Twain
milan990
Sr. Member
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 334


Pogledaj profil
« Odgovor #5 poslato: Jun 03, 2007, 02:43:24 »

seksi nema sta...
Sačuvana
honey_mici Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ
♥ shubidubidajzl ♥
Global Moderator
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 14765


Apri gli occhi e inizia a sognare.


Pogledaj profil WWW
« Odgovor #6 poslato: Jun 03, 2007, 02:44:35 »

seksi nema sta...
He,he... ahaa...
Sačuvana



Of all the things I've lost, I miss my mind the most. Mark Twain
milan990
Sr. Member
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 334


Pogledaj profil
« Odgovor #7 poslato: Jun 04, 2007, 21:46:11 »

kao sto kazu-i tata bi sine...
Sačuvana
moby
Member
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 25


Pogledaj profil
« Odgovor #8 poslato: Jun 07, 2007, 23:12:41 »

Najlijepsa sportasica.........100%
Sačuvana
7
Sr. Member
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 256



Pogledaj profil
« Odgovor #9 poslato: Jun 10, 2007, 01:54:42 »

svaka cas za Anu sto je dogurala do finala  Kolo  Kolo  Kolo
mislim da je malo falilo da zaplace jer uvatila je trema nenormalno  Streber mogla je i bolje ali sasvim je dovoljno to sta je uradila  WoW
Sačuvana

10000 ludi klipova za Downloads > ovde
Probajte!!!
Necete se pokajati!!!
http://rs.travian.com/?uc=rs3_5654
Vredi pokusati, potrazite igraca  buuuu  i dobicete pomoc!!!
Emilija
Member
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 23


Pogledaj profil
« Odgovor #10 poslato: Jun 11, 2007, 15:23:50 »

ani svaka cast mislim da jeste imala tremu a ko nebi ipak je igrala protiv najbolje teniserke sveta a i pred toliko ljudi ipak ona je jos mlada sigurno ce u buducnosti osvojiti krunu francuske i pariza i osvojiti rolan garos  bar se ja nadam ma nadam se da cu docekati i taj dan da jedna srpkinja osvoji ovakav turnir nadam se da ce i na Wimbldonu(ne znam kako se pise) dobro proci da ce isto uci u finale! Ana je zakon!
Sačuvana
marrkko
Newbie
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 1


Pogledaj profil
« Odgovor #11 poslato: Jun 13, 2007, 14:04:01 »

ana je extra
Sačuvana
*marina*
Sr. Member
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 367


:) ;)


Pogledaj profil
« Odgovor #12 poslato: Jun 13, 2007, 19:12:15 »

Preslatka je....Smiley i odlicna teniserka pre svega....
Sačuvana

"...i ne znam kako razum može ljubavi odoljeti, imat dušu,a ljepotu njenu ne zavoljeti....to je tajna koju čuvam, koja me je vodila, da je ljubav moja NEPOBJEDIVA..."   Gibonni
honey_mici Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ
♥ shubidubidajzl ♥
Global Moderator
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 14765


Apri gli occhi e inizia a sognare.


Pogledaj profil WWW
« Odgovor #13 poslato: Jun 14, 2007, 18:28:33 »

























ANA IVANOVIC   ANA IVANOVIC   ANA IVANOVIC   ANA IVANOVIC   ANA IVANOVIC
Sačuvana



Of all the things I've lost, I miss my mind the most. Mark Twain
honey_mici Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ
♥ shubidubidajzl ♥
Global Moderator
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 14765


Apri gli occhi e inizia a sognare.


Pogledaj profil WWW
« Odgovor #14 poslato: Jun 16, 2007, 20:21:49 »

Ana, kako bi se opisala nekome ko te ne poznaje dobro?

"Uh, teško pitanje! Očigledno, tenis mi je jedna od najvažnijih stvari u životu. Mogu i da kažem da je tenis moj život, ali to nije sve. Ono što mi je stvarno najvažnije je moja porodica...Po prirodi sam jako pozitivna i volim da sebe okružim pozitivnim stvarima. Takođe verujem da je obrazovanje veoma bitno, a sama volim da pomažem ljudima koji su mi bliski kad god imam priliku".

To što si dospela u finale jednog Gren Slema sa samo 19 godina puno govori o nivou tenisa koji igraš. U kakvoj si trenutno formi?

"Sada dobro igram tenis, najbolje do sada. Pobeda protiv Šarapove u Parizu mi je verovatno najbitniji momenat u dosadašnjem toku karijere. Osećam da mi se igra jako popravila, možda ne toliko igra na šljaci, ali kretanje, taktika i servis definitivno. U svakom slučaju, ima još dosta mesta za poboljšanje. Još uvek nisam onakva teniserka kakva bih želela da budem, i moram još da poradim na tome."

Jelena Janković, Novak Đoković i ti u polufinalu Rolan Garosa...Srpski tenis je očigledno u zaletu?

"Neverovatno je. Da nam je neko pre pet godina rekao da će nam se sada događati ovako nešto, niko mu ne bi poverovao. Verujem da je važno da sad uživamo u našim uspesima, jer ne možemo da znamo kada ćemo to ponoviti, mada je sigurno da to možemo, a možemo i još bolje. Moj cilj je da budem prva na svetu, i znam da i Nole ima isti cilj".

Ko su ljudi koji su najviše uticali na tvoju karijeru? Imaš li nekog idola u svetu tenisa?

"Moj uzor je Monika Seleš, ona je razlog zbog kojeg igram tenis. Živela sam za njene mečeve kad sam bila devojčica, i odlučila sam da i sama postanem teniserka. Ljudi koji su mi tokom karijere najviše pomogli su moja porodica, naročito zbog podrške koju su mi uvek pružali. Takođe moj menadžer Den:  uvek je verovao u mene i uloži je mnogo u moj uspeh. Takođe sam veoma zahvalna mojem prvom treneru Dejanu, zato što me je uveo u svet tenisa."

Koji su ciljevi koje si zacrtala sebi ove sezone?

"Realno, moj cilj za ovu sezonu je bio da uđem u Top 10, i veoma sam srećna što sam u tome uspela. Sada samo gledam kako da još idem napred. Ne opterećujem se previše mislima o rangu na listama, jer kad čovek pokušava da unapredi svoju igru, bolji rang prosto dolazi sam od sebe".

Dokle misliš da možeš da doguraš? Kad bi mogla da postaneš broj 1?

"Moj prvi cilj je da budem broj 1, i osvojim sve Gren Slemove. Verujem da u svemu tome mogu da uspem, ali se trudim da se ne opterećujem takvim mislima. Još uvek sam jako mlada, i mogu da uradim puno da se poboljšam, imam još mnogo toga da naučim."

Pored tenisa, ti si i model za mnoge poznate firme, kako to usklađuješ sa svojim "poslom"? Zar se ne plašiš da ćete možda neko prepoznati pre po tome što si model, nego po tome što si teniserka?

"Nisam model! Naravno da mi je uvek zanimljivo i fino kada treba da učestvujem na nekom snimanju, ili da radim neku reklamnu kampanju, ali ja sam, pre svega, profesionalni sportista. Ne postoji ništa što bi me moglo odvući od tenisa. Tenis mi je prvi i zauvek će mi biti prvi, ali mi se sviđa i fotografisanje. Po ceo dan sam u teniskoj i drugoj sportskoj odeći, i volim kad se i meni ukaže pilika da nosim nešto svečano. Volim što i ostale devojke, naravno, elegantnu odeću."
Sačuvana



Of all the things I've lost, I miss my mind the most. Mark Twain
Stranice: [1] 2 3 4   Idi gore
  Štampaj  123
 
Prebaci se na:  

Pokreće MySQL Pokreće PHP

Copyright © 2003-2013 by kovach
Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS! Dilber MC Theme by HarzeM