Kovach.rs
Vesti: Igrice --> Arcade
 
*
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.




Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije


Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.
April 18, 2024, 07:16:49

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
članova
Ukupno članova: 185692
Najnoviji: Bobbohops
Statistika
Ukupno poruka: 185084
Ukupno tema: 4466
Prisutnih danas: 85
Najviše prisutnih: 1107
(Januar 12, 2020, 19:55:25)
Prisutni korisnici
Korisnika: 0
Gostiju: 65
Ukupno: 65
Prijatelji
Stranice: 1 ... 4 5 [6]   Idi dole
  Štampaj  123
Autor Tema: Novak Djokovic  (Pročitano 36361 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
sloba zmaj
Full Member
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 195



Pogledaj profil
« Odgovor #75 poslato: Septembar 26, 2008, 21:46:27 »

ok lik,igra se i zaradjuje...trudio se i uspeo Wink
Sačuvana
*AnCiCa*
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 1301


jedina..malena...


Pogledaj profil
« Odgovor #76 poslato: Septembar 27, 2008, 18:44:02 »

BANGKOK: Nole protiv Conge za titulu


Novak Đoković će se boriti za titulu na turniru u Bangkoku. Najbolji srpski teniser je savladao Tomaša Berdiha sa 2:0, po setovima 7:5, 6:1 i izborio plasman u finale.

Kao i na prethodnom meču protiv Soderlinga, Đoković je nešto teži zadatak imao u prvom setu, kada je otpor protivnika slomio tek u finišu (7:5).

U nastvaku duela, on je brzo stigao do brejka (3:1), a onda bez problema "nanizao" još tri gema i ubedljivo dobio i drugi set.

"Nije mi bilo lako, jer sam bio nekako pospan u prvom setu. U drugom je izgledalo kao da sam se probudio i onda sam zaigrao mnogo bolje. Uspeo sam da napravim dva brejka, Berdih je loše servirao i ja sam to iskoristio", izjavio je treći teniser sveta posle pobede.

Đoković će za trofej na turniru, čiji je nagradni fond 576.000 dolara, igrati protiv Francuza Žoa Vilfreda Conge, koji je u drugom polufinalu savladao zemljaka Gaela Monfisa sa 6:0, 6:3.

Đoković i Conga, koji na ATP listi zauzima 20. mesto, sastali su se samo jednom u karijeri, u finalu ovogodišnjeg Australijan Opena, a srpski teniser odneo je pobedu rezultatom 4:6, 6:4, 6:3, 7:6 i tako osvojio svoj prvi Gren slem trofej.

Đoković je izjavio da je sve otvoreno pred finalni meč i da nema izrazitog favorita.

"Ne mogu da preuzmem ulogu favorita u finalu, jer Conga igra odlično u poslednje vreme. Sve je moguće, moj rival je pun samopouzdanja i biće motivisan da mi se osveti za meč u Melburnu, a ja ću se maksimalno potruditi da mu to ne dozvolim", rekao je Đoković.

Srpski i francuski teniser ulaskom u finale opravdali su ulogu najvećih favorita na turniru, budući da su im organizatori dodeli mesta prvog i drugog nosioca.

Conga, koji je u maju stigao do najboljeg rejtinga u karijeri, 11. pozicije, nije osvojio nijedan turnir u singlu, dok je u dublu uspeo da trijumfuje na turniru u Lionu prošle godine, odnosno u Sidneju 2008.

Đoković, na drugoj strani, ima već deset ATP trofeja, uključujući tri osvojena ove sezone - Aus Open, masterse u Indijan Velsu i Rimu, kao i bronzanu medalju na Olimpijadi u Pekingu.
Sačuvana

... odupri se ludilu ...
G@rf!3ld
Global Moderator
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 2072


Voleo bih jutra kada bi počinjala kasnije..


Pogledaj profil
« Odgovor #77 poslato: Septembar 28, 2008, 20:51:10 »

Nazalost Noletu se sve vratilo za ono na Australien Openu....dosta je grijesio i na kraju ga je potpuno pocistio Tsonga
Sačuvana



~Stvarnost je stanje prouzrokovano nedostatkom alkohola.


"Sve dobro svakome, ništa lošeg nikome..."
Maharishi Mahesh Yogi   Smiley Smiley
*AnCiCa*
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 1301


jedina..malena...


Pogledaj profil
« Odgovor #78 poslato: Septembar 29, 2008, 01:30:35 »

BANGKOK: Sad malo Conga!



Francuski teniser Žo Vilfrid Conga osvojio je prvi ATP trofej u karijeri, pošto je u finalu turnira u Bangkoku savladao Novaka Đokovića rezultatom 2:0, po setovima 7:6 (7:4), 6:4.

Conga je ubedljivim partijama od samog početka turnira - nije izgubio nijedan set - zaslužio da se konačno raduje jednom velikom uspehu. Zanimljivo, on je čak deveti teniser koji je tokom 2008. godine "probio led" osvajanjem prve titule u karijeri.

Francuz je uspeo i da se revanšira Đokoviću za poraz u finalu ovogodišnjeg Australijan opena, mada su uoči meča obojica isticala da ovaj okršaj neće imati nikakve veze sa januarskim.

Na drugoj strani, Novak je pokvario svoj skor u ATP finalima na 10:6, odnosno na 3:3 kada je u pitanju aktuelna sezona. Šampion je postao u Melburnu (pobedio Congu), Indijan Velsu (Fiš) i Rimu (Vavrinka), dok je gubio finala Kvinsa (od Nadala), Sinsinatija (Marej) i sada Bangkoka.

Na početku je izgledalo da će meč imati pozitivan ishod po trećeg igrača sveta, jer je napravio brejk već u trećem gemu i poveo sa 3:1 i 4:2. Nakon toga je zatražio lekarski tajm-aut, pošto je prilikom jednog udarca samog sebe udario reketom u desnu arkadu.

Nije to bila teška povreda, ali Conga je na naredni servis Đokovića stizao sve i svašta i vratio izgubljeni servis gem - 4:4.

Set je rešavan u taj-brejku, u kojem su obojica dosta grešila. Novak je poklonio Congi 0:3, zatim je ovaj njemu omogućio da preokrene na 4:3, ali je Francuz onda vezao nekoliko odličnih udaraca (smeč u povlačenju sa mreže, skraćena lopta, bekhend paralela) i izašao iz "teniskog ruleta" kao pobednik.

U drugom setu vodila se izjednačena borba do rezultata 4:4, kada je Conga napravio ključni brejk. Novak je u narednom gemu imao tri prilike da izjednači i produži neizvesnost, od čega dve baš dobre, ali je greškama po pravilu "prosipao" ono što je prethodno sticao majstorskim rešenjima.

Conga je bio agresivniji, imao je duplo više viner udaraca (27:13), a samo tri neiznuđene greške više (29:26), što govori da je ipak bio za nijansu-dve ambiciozniji u ovom meču.

Đoković je na ceremoniji proglašenja pobednika bio raspoložen, čestitao je protivniku i zahvalio se publici, čime je najavio da ga ovaj poraz neće mnogo uzdrmati.

Predstoji mu nedelju dana odmora, a onda odbrana titule na turniru u Beču od 6. oktobra.
Sačuvana

... odupri se ludilu ...
*AnCiCa*
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 1301


jedina..malena...


Pogledaj profil
« Odgovor #79 poslato: Oktobar 15, 2008, 13:48:17 »

MADRID: Nole čeka Haneskua



Novak Đoković će prvi meč na turniru Masters serije u Madridu odigrati u sredu, a protivnik u drugom kolu biće mu Viktor Hanesku, 73. igrač sa ATP liste.

Rumun je na startu takmičenja u španskoj prestonici nadigrao ruskog tenisera Dmitrija Tursunova sa 2:1, po setovima 4:6, 6:2, 6:3.

Hanesku je do glavnog žreba stigao kroz kvalifikacije. Prvo je eliminisao domaćeg takmičara Giljerma Garsiju Lopeza, a zatim i Francuza Žulijena Benetoa. Oba meča protiv nosilaca u kvalifikacijama rešio je u dva seta.

Đoković i šest godina stariji Hanesku samo su jedanput odmerili snage. Bilo je to 2005. godine na turniru Masters serije u Parizu, a srpski teniser izašao je kao pobednik iz tog duela. Rumun je predao Đokoviću meč posle samo pet odigranih gemova.

Đoković, koji je u Madridu postavljen za trećeg nosioca, ukoliko sa uspehom završi prvi meč, u trećem kolu mogao bi da se sastane sa Hrvatom Ivom Karlovićem, zatim u četvrtfinalu mogući protivnik mu je Nikolaj Davidenko, a u polufinalu bi mogao da odmeri snage sa najboljim na svetu, Rafaelom Nadalom.

Nole je najbolji rezultat u Madridu ostvario prošle sezone, kada je stigao do polufinala, dok je 2006. završio učešće u četvrtfinalnoj rundi.

Turnir u Madridu igra se za ukupni nagradni fond od 2,27 miliona dolara, Rafael Nadal postavljen za prvog nosioca, dok je Rodžer Federer drugi favorit za titulu.

Titulu u glavnom gradu Španije brani David Nalbandijan, koji je prošle godine u finalu nadigrao Federera sa 2:1.
Sačuvana

... odupri se ludilu ...
*AnCiCa*
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 1301


jedina..malena...


Pogledaj profil
« Odgovor #80 poslato: Novembar 05, 2008, 23:22:18 »

Nole sa Davidenkom, Congom i Del Potrom


Žreb je Novaku Đokoviću za rivale na Mastersu u Šangaju dodelio Nikolaja Davidenka, Žoa Vilfreda Congu i Huana Martina Del Potra. Njih četvorica činiće "Zlatnu grupu".

U "Crvenoj grupi" su Rodžer Federer, Endi Marej, Endi Rodik i Žil Simon, koji je dobio pravo učešća na Mastersu pošto je prvi teniser sveta Rafael Nadal otkazao učešće zbog povrede.

Dvojica najboljih iz grupa će obezbediti plasman u polufinale završnog turnira sezone, koji će se početi 9. novembra.

Srpski teniser, koji će prvi put u karijeri biti drugi nosilac na tako značajnom turniru, ima pozitivan skor samo sa Argentincem. Bolji od Del Potra je bio prošle godine na US openu.

Tada ga je lako savladao 6:1, 6:3, 6:4, ali je do sada Del Potro značajno napredovao.

Davidenko ima pozitivan bilans sa Đokovićem, zato što mu je Srbin predao meč Dejvis kupa ove godine, kod vođstva Rusa 2:1 u setovima.

Žo Vilfred Conga je zadužio Novaka, jer ga je nedavno dva puta savladao. Prvo u Bangoku (7:6, 6:4), a zatim i na turniru u Parizu (6:4, 1:6, 6:3), koji je i osvojio pre nekoliko dana.

Prehodno, Đoković ga je pobedio zimus na Australijan openu - 4:6, 6:4, 6:3, 7:6.

Turnir u Šangaju se igra na tvrdoj podlozi, za nagradni fond od 4,45 miliona dolara.
Sačuvana

... odupri se ludilu ...
Grozdana
Sr. Member
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 383



Pogledaj profil
« Odgovor #81 poslato: Januar 15, 2009, 23:50:13 »

Ko zna kad Novak igra sledecu utakmicu sada, mislim da je u pitanju polu finale...? (u koliko sati i na kom programu)
Sačuvana

I am coming,nobody to stop me,nobody can hold me,nobody controll me...
G@rf!3ld
Global Moderator
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 2072


Voleo bih jutra kada bi počinjala kasnije..


Pogledaj profil
« Odgovor #82 poslato: Januar 16, 2009, 12:20:46 »

Igrao je jutros u 6 protiv Nimiena...iznervirao me je zesce...dzabe sam ustao da ga gledam...ovaj ga je ubio sa 6-4 ,7-6
Sačuvana



~Stvarnost je stanje prouzrokovano nedostatkom alkohola.


"Sve dobro svakome, ništa lošeg nikome..."
Maharishi Mahesh Yogi   Smiley Smiley
ViTeZ_KoJa :)
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 1524


Svako je kovach svoje srece. :)


Pogledaj profil WWW
« Odgovor #83 poslato: Mart 24, 2009, 23:30:07 »

steta sto je covek krenuo da pada... valjda ce se dici iz prasine i preteci federera:) oce oce verujem u njega !
Sačuvana


One Stone is Enough to break a Glass..... One sentence is Enough to break a heart....... One Second is Enough to fall In Love ... and .... One Love is Enough to make worse a whole Life!
ZenTale
Global Moderator
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 8974


Maharishi Mahesh Yogi Vijayante ta Raam!


Pogledaj profil WWW
« Odgovor #84 poslato: Decembar 22, 2009, 03:24:40 »

Žao mi je što su ovde sve "bajati" postovi, ali sezona je završena.. Ipak ima vesti.. Evo jednog linka, sa video časova koje je Novak davao Time magazinu tj. organizaciji..

Novak vas uči kako da igrate tenis (VIDEO)

17. decembar 2009. 18:00 > 18:21

Novak Đoković se odazvao pozivu magazina "Tajm" i pokazao neke osnovne udarce iz tenisa, a malo je sve to "začinio" i imitacijom Džona Mekinroa.
 

Treći teniser sveta, Novak Đoković, na molbu uglednog magazina "Tajm" (Time), najširoj javnosti je pokazao neke udarce iz "belog sporta".

Od Novaka možete da naučite kako da odigrate forhend, šta je potrebno za spin, kako je najbolje odigrati bekhend, šta činiti sa telom i nogama...

"Kad sam počinjao da igram tenis, bekhend sam igrao jednom rukom. Onda sam odlučio da to promenim, jer sam bio slabašan i bio sam frustriran što su protivnici forsirali da igram baš za bekhend i nisam mogao da vratim loptu. Danas mislim da mi je bekhend najbolji udarac koji imam", kaže Đoković.

Omiljeni udarac mu je drop shot. "Najbolje je da otvorite glavu reketa ka loptici i udarite je, ali tako da vam telo ide ka napred".

Igra na mreži je zahtevna. Neophodno je da glavu držite mirno i da budete malo povijeni u nogama, uči Đoković.

Kako da ne promašite smeč?

"Najvažniji je položaj leve ruke za one koji su dešnjaci. Leva ruka vam je kao neki orijentir, pomaže vam da pratite lopticu i omogućava vam da budete stabilni, ali je važno i da opustite zglob. Morate i da pazite na rad nogu, ne smete da stojite u mestu. Neka vam noge stalno rade", kaže Đoković.

Šta je najvažnije za vraćanje servisa (retern)?

"Kod prvog servisa volim da stojim na sredini osnovne linije, jer mi to daje više prostora za manevar. Kod drugog servisa stojim bliže osnovnoj liniji. Kad mi protivnik servira iz drugog servisa, napravim jedan skok u teren i uvek držim telo uspravno, jer tako imam kontrolu nad udarcem".

Za kraj i malo imitacije - velike prznice Džona Mekinroa.

POGLEDAJTE VIDEO

« Poslednja izmena: Decembar 22, 2009, 03:27:21 ZenTale » Sačuvana

ZenTale
Global Moderator
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 8974


Maharishi Mahesh Yogi Vijayante ta Raam!


Pogledaj profil WWW
« Odgovor #85 poslato: Jul 05, 2011, 04:01:56 »

Od kada pišemo ovde o Novaku, ovo je najvažnija vest i vrhunac njegove karijere.
Nole je Prvi teniser na svetu!
Nole je osvajač Wimbledon-a!
Nole u ovoj godini ima pedeset pobeda i samo jedan poraz.
Novak je Nadala pobedio 5 puta uzastopce, na svim vrstama podloga i na šljaci, na kojoj je bio neprikosnoven, i na travi, koja nije Novakova omiljena podloga.
Nole je najveća sportska ličnost Srbije i njen najbolji ambasador, ne umanjujući dostignuća vaterpolista, odbojkaša i odbojkašica, naše Davis Kup reprezentacije, košarkaša i svih ostalih.


Sve čestitke našem dragom Novaku! Hvala, veliko mu hvala za sve što je učinio..

Najvažnije momente finalnog meča i Novakove pobede možete pogledati ovde:


Sačuvana

:) hope
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 6817


Ministar za porodicna i socijalna pitanja


Pogledaj profil
« Odgovor #86 poslato: Jul 05, 2011, 11:55:28 »

 Smiley i od kada pišemo nismo postavili ni ovaj link koji je prethodio najboljem od najboljih; kako sportaša, tako i najvećeg domoljuba.

Nole - svaka ti čast, samo ostani uvijek takav!

Sačuvana



Ono što vidiš to imaš pred sobom.
:) hope
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 6817


Ministar za porodicna i socijalna pitanja


Pogledaj profil
« Odgovor #87 poslato: Jul 12, 2011, 11:09:45 »


Мирјана Бобић-Мојсиловић: Ноле као метафора
      
недеља, 10. јул 2011.
Србија је била на ногама кад је Ноле прошле недеље пао на земљу и појео траву са вимблдонског терена. Светски број 1. и победник Вимблдона донео нам је незапамћену радост, учинивши да се сви, бар на тренутак, на неки начин, осећамо као победници.

Али, донео је још нешто што се у општој еуфорији око победе, са једне стране, и политичких замерки представницима српских власти који су се појавили на Вимблдону (прича о покушају да се политички капитализује туђ успех), са друге стране, готово изгубило.

Новак Ђоковић донео је са собом заборављене вредности, дао је могућност оној нормалној, иначе згаженој Србији, да осети да је жива. Оној Србији која није ни прва, ни друга, оној Србији пристојних људи који су једнако згрожени над проевропским лудилом колико и над примитивном фобијом од свега што није локално. Новак Ђоковић постао је метафора. Персонификација за лепо, племенито и узвишено, за интегритет, снагу и победу.

То што је шампион извео целу своју породицу на бину испред Скупштине, не заборављајући ни баке, ни деке, ни тетке, ни брата из Крагујевца, ни своју девојку - јесте порука о томе како се стиже до победе и како се са победом живи.

Три генерације Ђоковића на сцени јесу порука о пристојности, васпитању, доброти, али и о традицији, коренима, континуитету, то је прича о породици, о нормалној српској породици, у којој се поштују старији, у којој се браћа воле, у којој су тетке важне, а рођаци из унутрашњости нису заборављени. То је такође прича о победнику који се није узнео изнад оних који су га створили.

Јер, Ђоковићи су све направили сами. Без ичије помоћи. Двадесет година сналазили су се како су знали и умели да стигну до Вимблдона. И дека је заслужан.

На јавној сцени на којој се врло тенденциозно, годинама, негује саможивост, јурцање за новцем, простаклук, агресија, и суноврат свих вредности, укључујући и подсмех свему што није у знаку бескрајно плавог украшеног жутим звездицама, Новак Ђоковић спада у децу каква смо сви ми некада давно били: у реклами за Телеком Новак се старом сељаку са шајкачом, који продаје кромпир на пијаци, обраћа са ВИ - и каже му „Како сте, деко?“. Десетине хиљада људи на дочеку светског броја Један нису тапшале само његовом спортском пехару, него и томе - тој заборављеној пристојности, прогнаној одавде бесомучном јурњавом за рејтинзима, који су донели распомамљеност, мржњу, простаклук и морално подземље сваке врсте.

Уз све то, Ноле је донео још нешто. Док се овде форсира прича о томе да ће нас свет волети и прихватити једино ако будемо послушни, снисходљиви и кротки, Ноле показује да је могуће и другачије. Бити усправан. Мислити на деку. Мислити на све деке.

Сваки пут када се прекрсти три пута на терену, сваки пут када он или његов тим у вимблдонској или било којој другој ложи обуку мајице са српском заставом, он показује неки мали дивни инат свакој глупости света и оних у Србији који су у свет заљубљени. То што он ради јесте, с једне стране, одговор сваком лошем имиџу Србије, одговор сваком подсмеху Великог Брата, који већ двадесет година командује нашом несрећом, док је, са друге стране, то и порука нашим политичарима о томе како се хода, како се живи и како се поштује своје.

Ноле, то је, између осталог, прича о интегритету.

Док се овде свим средствима промовише политичка коректност, која подразумева некритичко обожавање и сваке скаредности и глупости која долази „из света“, Ноле никада не само да не одустаје од онога што јесте него то с поносом и невиђеним шармом носи. И то је оно што је опчинило свет.

А то је оно што је опчинило и нас. Десетине хиљада људи на тргу испред Скупштине није поздрављало само Нолетов успех на Вимблдону. Поздрављали су и нешто у себи самима, што је Ноле ослободио.

(Вечерње новости)
Sačuvana



Ono što vidiš to imaš pred sobom.
Stranice: 1 ... 4 5 [6]   Idi gore
  Štampaj  123
 
Prebaci se na:  

Pokreće MySQL Pokreće PHP

Copyright © 2003-2013 by kovach
Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS! Dilber MC Theme by HarzeM