Kovach.rs
Vesti: Igrice --> Arcade
 
*
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.




Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije


Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.
April 16, 2024, 22:40:20

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
članova
Ukupno članova: 185692
Najnoviji: Bobbohops
Statistika
Ukupno poruka: 185084
Ukupno tema: 4466
Prisutnih danas: 68
Najviše prisutnih: 1107
(Januar 12, 2020, 19:55:25)
Prisutni korisnici
Korisnika: 0
Gostiju: 53
Ukupno: 53
Prijatelji
Stranice: [1] 2 3 ... 10   Idi dole
  Štampaj  123
Autor Tema: Abortus - da ili ne?  (Pročitano 53074 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
yu-generation-89
Global Moderator
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 1390



Pogledaj profil
« poslato: Maj 10, 2007, 21:14:57 »

Devojke sta mislite? Jel ima situacije u zivotu koje oprastaju ovu znacajnu i jako veliku odluku.
U ostalom, sta i vi muskarci mislite o tome? Da li bi ste imali hrabrosti devojci da kazete da abortira?
Sačuvana

miranda
Newbie
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 4


Ne daj sranju da ti pokvari uzivanciju...


Pogledaj profil
« Odgovor #1 poslato: Maj 11, 2007, 00:12:53 »

Ja  i sama imam dijete,tako da znam o cemu govorim.Rodila sam je sa 25 godina ,sada su joj 2 godine,i nije uvijek lako sa djetetom,ali ni u kome slucaju ne odobravam abortus.TO JE UBOJSTVO! Svaka zena mora da osjeti kako je to kad ti se dijete mice u stomaku,vec u trecem mjesec,neopisivo..Po zanimanju sam med.sestra i znam kakav je pstupak kod abortusa  gde zavrsi to dijete,u smecu ili a jednostavno saperu u wc skoljki.
Kao prvo bi se sve zene trebale paziti da ne dodje do nezejene trudnoce,zaboga zivimo u dobu gdje ima toliko mogucnosti kontracepcije,pa bi  svatko mogao izbjeci jednu takvu uzasnu situaciju.
Uostalom,ima puno zena koje zele ,a ne mogu imati djecu.Ako dodje do toga,svakako bi najbolje rjesenje bilo roditi i dati na usvajanje.

Pozdrav svima koliko vas ima!

Miranda
Sačuvana
djtufna
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 1116



Pogledaj profil
« Odgovor #2 poslato: Maj 11, 2007, 00:29:23 »

Ja nikada ne bih izvrsila abortus smatram da je to ubistvo. Ali znam da se mnoge zene sa tim ne slazu. Jedino opravdanje koje mogu da prihvatim jeste ako je zena silovana i ne zeli to dete, to mi je ajde i prihvatljivo. Ali da abortira samo zato sto se ispalila to mi je Uzasno i surovo!!! Neka trpi posledice jer dete nije krivo zato sto su mu roditelji debili!!! Ima toliko vrsta zastita da je jednostavno glupo ne koristiti ih!!!
Sačuvana

Spider pig, spider pig does whatever a spider pig  does. Can it swing from a web? No he can't he's a pig LOOK OUT HERE COMES THE SPIDER PIG!!!!
leptiritj_sharenitj
Jr. Member
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 66


kakaw bre lichni tekst ? :p


Pogledaj profil
« Odgovor #3 poslato: Maj 11, 2007, 13:45:16 »

ja licno ne bih abortirala mada ko zna nikad ne reci nikad.. ziwot je nepredwidiw.. abortus jeste ubistwo ali nekad je bolje i to nego da dete ziwi u nekim okolnostima koje jedwa i odrasli mogu podneti .. beba nosi puno briga nije to igrachka... uostalom sta bi dewojka od 14-15god radila s detetom...
danashnja omladina ima luxuz shto se zashtite tiche ali opet deca su to .. a i ljudski je greshiti ... 
Sačuvana

putem do neba putem do sna
swe shto mi treba nashla sam
nestaje strah tebi kad idem ja Cheesy
yu-generation-89
Global Moderator
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 1390



Pogledaj profil
« Odgovor #4 poslato: Maj 11, 2007, 14:00:14 »

Ja sam samo jednom uzivo videla abortus, i dosta mi je za ceo zivot.

Ovde imate link sa nekim slikama, jeste da je na nemackom, ali u sustini na pocetku pise da slike nisu za mladjih od 16 god ( ali dostupno je svima) i da su dugo razmisljali, da li u opste da postave ove slike na net, jer to je sve na racun abortiranih beba.

Nisam htela slike da stavim na forum, jer to stvarno nije za svakog.

http://www.lebensgeschichten.org/abtreibung/bilder_foetus.php
Sačuvana

honey_mici Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ
♥ shubidubidajzl ♥
Global Moderator
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 14765


Apri gli occhi e inizia a sognare.


Pogledaj profil WWW
« Odgovor #5 poslato: Maj 11, 2007, 15:59:59 »

DNEVNIK NERODJENE DEVOJCICE...
Iz ljubavi su mi roditelji dali zivot. Tako ja mislim.
Nastaju mi prve zile. Telo pocinje da se oblikuje. Vec imam usta... Srce je pocelo da mi kuca. Ko jos ne moze da posumnja da ja - zivim.
Ne shvatam zasto je moja mati zabrinuta...
Rucice i nozice su pocele da mi rastu. Na rukama su iznikli prstici. Uskoro cu poceti njima da hvatam. Kad izadjem iz utrobe, dodirivacu obraze moje majke...
Tek danas je majka saznala da me nosi u utrobi...
Presrecna sam zbog otga. Jedva cekam da vidim lice svojih roditelja...
Sada je vec sigurno da sam devojcica. Imam sve organe, bolje osecam okolinu. Kosa i obrve su poceli da mi rastu... To me krasi... Oci, usi, nos... Gledam, cujem, mirisem... Cujem kako moji roditelji razgovaraju...
Nekako su uznemireni. Otac veli:
"Kad ces vec jednom da abortiras?"
Sta li to znaci? Mozda se spremaju da mi kupe kolevku... Mama, cujes li kako mi kuca srce? Majcice... U utrobi se osecam bezbedno i srecno...
Majko! Majko! Gde smo to? Sta je to? Sta rade sa mnom? Majko pomozi mi! Neko hoce da me izvuce iz tebe... To su nozevi... Majko... Ne dozvoli da me ubiju... Boli! Boli me! Molim te... Pomozi!
"Gospodjo izvolite. Obavili smo operaciju... Zametak je odstranjen."
Sačuvana



Of all the things I've lost, I miss my mind the most. Mark Twain
tigrica
Member
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 10



Pogledaj profil
« Odgovor #6 poslato: Maj 11, 2007, 16:41:08 »

Po meni bi glupo bilo zabraniti abortus.
Primjer:Maloljetnica ostane u drugom stanju,slucajno.Tako mlada nije u stanju da se brine ni za sebe a kamoli za muza,...Momak mora na silu da je ozeni(a jos gore da je ni ne ozeni),....Stvori se nesretan brak,uslovljen tim djetetom.I sta onda?Razvod?Pored nesretnih roditelja,koji se ga na silu odgajati,dijete ne moze dase formira kao licnost,jer da bi se formiralo kao licnost potrebna jebriga,ljubav,itd. od malih nogu.
I ONDA ZASTO UPROPASTITI TRI ZIVOTA,KAD MOZEMO SAMO JEDAN?
Ako se vec cura odluci na abortus,to je njezin problem koliki ce bol pretrpiti,a ne problem onih koji to posmatraju sa strane.
IMA VREMENA,ME TREBA NISTA FORSIRATI,MAJSTORI CE NAM NAPRAVITI DJECE:-)
Sačuvana
G@rf!3ld
Global Moderator
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 2072


Voleo bih jutra kada bi počinjala kasnije..


Pogledaj profil
« Odgovor #7 poslato: Maj 11, 2007, 16:58:53 »

Ja nikada ne bih rekao djevojci da izvrsi abortus Sad
Ove sliku yu-89 su veoma gadne i bolje bi bilo da ih nisam ni vidjeo.Jadne male bebe..mrtve,raskomadane...sve je puno krvi uff ne mogu vise Undecided
Sačuvana



~Stvarnost je stanje prouzrokovano nedostatkom alkohola.


"Sve dobro svakome, ništa lošeg nikome..."
Maharishi Mahesh Yogi   Smiley Smiley
yu-generation-89
Global Moderator
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 1390



Pogledaj profil
« Odgovor #8 poslato: Maj 11, 2007, 18:39:28 »

Pa ja sam rekla, ko ne moze, nek ne gleda.
Ali kad ima neko ovakve slike u glavi, onda ne moze devojka "slucajno" ostati trudna.

Sex nije samo zadovoljstvo, nego i odgovornost. A ko to ne ukapira, taj nije spreman za sex.
Sačuvana

*marina*
Sr. Member
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 367


:) ;)


Pogledaj profil
« Odgovor #9 poslato: Maj 11, 2007, 19:47:23 »


Sex nije samo zadovoljstvo, nego i odgovornost. A ko to ne ukapira, taj nije spreman za sex.

Apsolutno.


A što se samog abortusa tiče, prosto ima puuuuuno faktora koji se moraju uzeti u obzir... Pre svega, tom detetu je potrebno mnogo pažnje, dobro vaspitanje, finansijka sredstva... Devojka koja odluči da rodi, mora da se odrekne mnogih stvari... Ali opet, ako mlada rađa, u opasnosti su i njeno zdravlje i zdravlje tog deteta.... Dakle, prevencija je najbitnija...
Sačuvana

"...i ne znam kako razum može ljubavi odoljeti, imat dušu,a ljepotu njenu ne zavoljeti....to je tajna koju čuvam, koja me je vodila, da je ljubav moja NEPOBJEDIVA..."   Gibonni
pedjaking
Jr. Member
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 91


OSTVARI SVOJ CILJ ILI UMRI POKUSAVAJUCI!!!!


Pogledaj profil
« Odgovor #10 poslato: Maj 11, 2007, 20:55:03 »

EVO DA JA ODGOVORIM KOD SVOJE DRUGARICE!!!! DA JOJ PODIGNEM REITING!!!! Grin
STO SE TICE ABORTUSA JA IMAM SAMO PAR RECI DA KAZEM (ABORTUS JE UBISTVO) TO JE ISTO KAO DA STE UZELI MALU BEBU I UBILI!!!!

DA NAGLASIM!!!!
(AKO SE RADI O DEVOJCI MLADJOJ OD 16-17 GODINA ABORTUS JE NEIZBEZAN SEM AKO OTAC NIJE NEKI BURZUJ  Smiley )

A EVO I PRIMER: OD MOG ORTAKA SESTRA KOJA IMA SAD 16 GODINA (NA LETO PUNI 17) JE TRUDNA (6 MESEC) NJOJ MAMA NIJE DALA DA ABORTIRA JER JE ZENA SVESNA TOGA! DEVOJKA NEIDE NI U SKOLU ALI CE DA NASTAVI KAD SE PORODI Sad... BEDAK PITA TE DRUGARICA IZ SREDNJE ZASTO NEIDES U SKOLU ???ODGOVOR> NA PORODILJSKOM SAM!!! Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked

KAO STO BI REKLA BABA MOJE DEVOJKE!!!!!

POSLE JE**NJA NEMA KAJANJA!!!!!
Sačuvana

AKO IMAS ONO STO JE POTREBNO...
MOZES DOBITI SVE!!!!

OSTVARI SVOJ CILJ,
ILI UMRI POKUSAVAJUCI!!!!

NEMOJ DA OSTANES U KUTIJI....
POKIDAJ JE!!!!!

DO KRAJA!!!!!
ChEtNiK
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 2808


Guns don't kill people. - I kill people


Pogledaj profil
« Odgovor #11 poslato: Maj 11, 2007, 22:54:00 »

Ja bi svaku devojku koja hoce da izvrshi abortus isprebijao kao machku. Ja idem u shkolu preko puta abortane u N. Fronta i to je tehnichki izvodljivo. Ja svojoj ribi nebi rekao da abortira. Pre 2 nedelje sam sanjao da sam dobio sina i probudio sam se sav srecan. Mozhda vam to izgleda loodo ali ja sam lood.
I svaki koji nebi hteo da prizna dete ja bi onako Andricevski NA KOLAC. Posle par egzekucija kod terazijske chesme ljudi bi priznavali i tudju decu. Ja bi hteo da imam milion dece. A svako ko nema decu nemozhe da bude srecan u zhivotu. Kao grade karijere a kad dodju kuci ni kucheta ni macheta. Takve ljude zhalim. Bio sam na jednoj slavi pre par meseci i tamo je bila jedna zhena koja je rekla da ganja karijeru sa svojih 38 godina i da se oseca kao da ima 18. Ma vazhi.
« Poslednja izmena: Maj 12, 2007, 22:05:09 ChEtNiK » Sačuvana

__§§§§§__§§§§__§§§§§__
_____§§__§§§§__§§_____
_____§§__§§§§__§§_____
__§§§§§__§§§§__§§§§§__
_________§§§§_________
§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§
§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§
_________§§§§_________
__§§§§§__§§§§__§§§§§__
_____§§__§§§§__§§_____
_____§§__§§§§__§§_____
__§§§§§__§§§§__§§§§§__
LiDiJa83
Full Member
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 229



Pogledaj profil
« Odgovor #12 poslato: Maj 13, 2007, 03:08:32 »

Izgleda da sam ja jedina za abortus. Slazem se da su svima dostupne zashtite. Slazem se i da ima toliko zena koje ne mogu da imaju decu... Al niko ne pominje koliko je dece bez roditeljskog staranja... Pa nije fora roditi, pa dati u dom za nezbrinutu decu. Da li neko od vas zna kako je tamo? fujjjj... Abortus je moderno i dobro reshenje za sve koji nisu spremni da budu roditelji... Dacu vam chist primer. Zamislite par, ozbiljna, duga veza, 4-5 god... Sasvim je glupo koristiti kondom posle toliko vremena poznanstva, tu ipak postoji neko poverenje. Ok. Tu su pilule. Devojka koristi anti-bebi pilule i sve je ok. Ali upuceni znaju da i sa pilulama postoji caka. Ne mogu se koristiti non-stop. Moraju se praviti pauze nakon odredjenog vremena. I... devojka napravi pauzu... I desi se.. .A oboje imaju planove za SVOJU buducnost (pochnimo od fakulteta, zaposlenja, stana i svega toga). Shta onda? Treba oboje da se odreknu svog zivota i planova zarad nechega shto se sluchajno desilo? Za bebu ipak treba da postoje svi uslovi i svako svom detetu zeli najbolje. Ako znash da to dete nece imati ono shto zelish, a ne mozesh da mu pruzish, ako znash da ne zelish da se odreknesh svog zivota, abortus je pravo reshenje...
Sačuvana
LiDiJa83
Full Member
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 229



Pogledaj profil
« Odgovor #13 poslato: Maj 13, 2007, 03:12:13 »

Postoji josh jedna stvar koja u potpunosti odobrava abortus. Zivimo u 21. veku i, hvala Bogu, moguce su provere da li je sa plodom sve u redu. Postupak je jednostavan: uzima se plodova vodica i utvrdjuje da li je sve OK sa detetom. I shta ako nije? Shta ako postoje neke anomalije? Paraliza? Ili bilo shta drugo? I to dete zasluzuje da zivi, ali kakav zivot? Ko bi to uradio svom detetu?
Sačuvana
Skorpija
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 2791



Pogledaj profil
« Odgovor #14 poslato: Maj 13, 2007, 03:25:16 »

Bebe dolaze na svet slucajno?! A nemar i lenjost argumenti za abortus?!

Za slucaj da je u pitanju neinformisanost - postoje i druga sredstva za zastitu koja se mogu koristiti dok traje ta pauza sa pilulama.
Sačuvana

Stranice: [1] 2 3 ... 10   Idi gore
  Štampaj  123
 
Prebaci se na:  

Pokreće MySQL Pokreće PHP

Copyright © 2003-2013 by kovach
Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS! Dilber MC Theme by HarzeM