Kovach.rs
Vesti: Igrice --> Arcade
 
*
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.




Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije


Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.
April 18, 2024, 22:00:30

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
članova
Ukupno članova: 185692
Najnoviji: Bobbohops
Statistika
Ukupno poruka: 185084
Ukupno tema: 4466
Prisutnih danas: 105
Najviše prisutnih: 1107
(Januar 12, 2020, 19:55:25)
Prisutni korisnici
Korisnika: 0
Gostiju: 75
Ukupno: 75
Prijatelji
Stranice: 1 [2] 3 4 ... 10   Idi dole
  Štampaj  123
Autor Tema: Abortus - da ili ne?  (Pročitano 53111 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
yu-generation-89
Global Moderator
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 1390



Pogledaj profil
« Odgovor #15 poslato: Maj 13, 2007, 11:50:31 »

Postoji josh jedna stvar koja u potpunosti odobrava abortus. Zivimo u 21. veku i, hvala Bogu, moguce su provere da li je sa plodom sve u redu. Postupak je jednostavan: uzima se plodova vodica i utvrdjuje da li je sve OK sa detetom. I shta ako nije? Shta ako postoje neke anomalije? Paraliza? Ili bilo shta drugo? I to dete zasluzuje da zivi, ali kakav zivot? Ko bi to uradio svom detetu?
Gospode boze, pa zar je "paraliza" razlog za abortus?
Prvo kao prvo svaki covek je savrsen na svoj nacin. Roditelji vole svoje dete ko nikog na svetu.
Ja sam 2 puta bila u jednom domu za mentalno i fizicki poremecenu decu na praksi i mogu da kazem, da je taj posao sa tom decom jako lep.
Oni nisu ko druga deca, oni se raduju malim stvarima. Mali napredak u abcd-i ili u brojanju je za njih kao da su dobili poklon za bozic. Kad se raduju, raduju se iskreno, kad nekog vole, onda ga vole zbog osobina a ne zbog izgleda ili tako nesto.
Na njih ovaj nas svet toliko ne utice, jer su tamo u domu zasticeni i u sigurnosti, tako da su kako da kazem "cisti" u dusi.
Kad ti vidis kako napreduju, ili kad ti se zahvale za trud koji si ulagao, pa to je nesto najlepse na svetu.
Jedno dete, koje je "samo" fiziki poremeceno, znaci razmislja kao "normalno" dete, reklo mi je da je presretno, sto ga majka nije abortirala, jer to dete zna, da mnogi roditeljii, koji saznaju da im je dete poremeceno, abortiraju. On ce im biti zahvalan do kraja zivota i postuvace roditelje.
Zar to nije nesto najlepse na svetu? 
Sačuvana

leptiritj_sharenitj
Jr. Member
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 66


kakaw bre lichni tekst ? :p


Pogledaj profil
« Odgovor #16 poslato: Maj 13, 2007, 12:44:50 »

Izgleda da sam ja jedina za abortus. Slazem se da su svima dostupne zashtite. Slazem se i da ima toliko zena koje ne mogu da imaju decu... Al niko ne pominje koliko je dece bez roditeljskog staranja... Pa nije fora roditi, pa dati u dom za nezbrinutu decu. Da li neko od vas zna kako je tamo? fujjjj... Abortus je moderno i dobro reshenje za sve koji nisu spremni da budu roditelji... Dacu vam chist primer. Zamislite par, ozbiljna, duga veza, 4-5 god... Sasvim je glupo koristiti kondom posle toliko vremena poznanstva, tu ipak postoji neko poverenje. Ok. Tu su pilule. Devojka koristi anti-bebi pilule i sve je ok. Ali upuceni znaju da i sa pilulama postoji caka. Ne mogu se koristiti non-stop. Moraju se praviti pauze nakon odredjenog vremena. I... devojka napravi pauzu... I desi se.. .A oboje imaju planove za SVOJU buducnost (pochnimo od fakulteta, zaposlenja, stana i svega toga). Shta onda? Treba oboje da se odreknu svog zivota i planova zarad nechega shto se sluchajno desilo? Za bebu ipak treba da postoje svi uslovi i svako svom detetu zeli najbolje. Ako znash da to dete nece imati ono shto zelish, a ne mozesh da mu pruzish, ako znash da ne zelish da se odreknesh svog zivota, abortus je pravo reshenje...

e ja bash na to mislim ... ako sebi upropastish ziwot ni dete nece biti sretjno... o domu za nezbrinute da ne goworimo to dete ce se uwek pitati ko ga je ostawio .. zashto... jednostawno kad nema uslowa nema swrhe odgajati dete koje nece biti zadowoljno swojim detinjstwom.. a traume iz detinjstwa se najwishe odrazawaju kad postane zreo chowek....

ali kao sto rekoh ja obozavam decu kad bih zatrudnela bila bih srecna i ne bih abortirala pa makar ga sama izdrzawala,znam da su mi roditelji i porodica uwek tu ... a i uostalom znam da me on nikad ne bi ostawio kad bi se tako nesto desilo .. tako da smo se manuli abortusa i te opcije ... Smiley
Sačuvana

putem do neba putem do sna
swe shto mi treba nashla sam
nestaje strah tebi kad idem ja Cheesy
mimilaza
Newbie
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 1


Pogledaj profil
« Odgovor #17 poslato: Maj 14, 2007, 00:55:41 »

Vrlo kompleksna tema. Emancipacija zena je donela mnogo toga pa i abortus. Sto se mene tice emancipacija je pocela onoga trnutka kada je pronadjen penicilin. Tada zene nisu imale potrebe da radaju dosta decw da bi im eventualno dvoje prezivelo. Za abortus generalno nisam ali razume druge zasto to rade. Kontrola radjanja u nasoj zemlji nije potrebna, zbog malog nataliteta. Ali treba podstaci zene da rode prvo dete. Polozaj zena je generalno los.
Sve razumem, ali ja ne bih abortirala!
Sačuvana
Lazic
Jr. Member
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 50



Pogledaj profil WWW
« Odgovor #18 poslato: Maj 14, 2007, 10:59:09 »

moze abortus. ali da uplati 2000 e na racun za zene koje zele da rode..
Sačuvana

daliborko
Member
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 10


Pogledaj profil
« Odgovor #19 poslato: Maj 15, 2007, 23:03:05 »

Nisam za abortus!!! Za to postoje kondomi a i manja je opasnost od zaraze HIVOM!!!
Sačuvana
pustinjska_ruza
Member
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 22


Pogledaj profil
« Odgovor #20 poslato: Jun 30, 2007, 18:02:24 »

neee..time bih ubila deo sebe...to neduzno stvorenje nije krivo za"nase greske"..protiv sam abortusa...imam vec malog sincica i rodila bih jos 10 samo abortus NIKADA....
Sačuvana
nixacetnik
Member
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 27


Pogledaj profil
« Odgovor #21 poslato: Jul 12, 2007, 17:42:00 »

Abortus...
Ne

mora da se vodi racuna i to je to. devojkama posle lako moze da se desi da vise ne mogu da rode.
Sačuvana
MajaSM91
Hero Member
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 721



Pogledaj profil
« Odgovor #22 poslato: Jul 16, 2007, 16:28:46 »

Mislim da je abortus ok ... ako postoje veliki razlozi za to (npr. godine, odbijanje dečka da prihvati odgovornost i pomogne, a šta ako je dete plod veze za jednu noć ili još gore silovanja ...). Uostalom sami odlučujemo o svom životu ... I niko nema pravo da kritikuje one koji su abortirali ... Ni njima nije bilo lako da donesu takvu odluku (osim onih izuzetaka koji nemaju dušu). Sve dok se ne nađemo u takvoj situaciji ne možemo ništa da kažemo o tim osobama.
Sačuvana

...svaki tvoj poljubac jos uvek osecam na kozi, pamtim svaki tvoj dodir...zelim te celom dusom i telom...a ti si tako daleko...volim te Aleksa...
pompea
Newbie
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 5


Pogledaj profil
« Odgovor #23 poslato: Jul 19, 2007, 19:53:37 »

I ja mislim da niko nema pravo da kritikuje nekog ko se snašao u takvoj situaciji...
Sačuvana
mgazilj1
Member
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 34


.....u mojim venama tvoja ljubav putuje......


Pogledaj profil
« Odgovor #24 poslato: Jul 24, 2007, 01:29:57 »

nikada....a ma baš nikada ne bi se složila s abortusom....imam 17.god i ne daj bože da ostanem u drugom stanju,makar me starci i ostala rodbina i frendovi prezirali,i makar me on molio da pobacim,nikada...a ma baš nikada ne bih uništila jedan mladi,budući život......kunem se svojim životom,ako bi morala birati OTIĆI OD STARACA ILI POBACITI-otišla bi od staraca i sama bi vodila računa o djetetu....Nije dijete krivo za moj "nemar",i za to što oboje nismo vodili računa o zaštiti....djete bi mi došlo na svijet kako tako....makar me svi odbacili od sebe,makar ne imala nikoga,makar me dečko ostavio......nikada nebi uništila život djetetu...ZA MAJKE NEMA VEĆE RADOSTI NEGO KADA DONESE DJETE NA SVIJET.....zamislite samo kako je ženama koje nemogu roditi....neke žene žele dijecu,a ne mogu,aa one koje mogu DA UNIŠTAVAJU TAJ ŽIVOT-ma prokletstvo!!!!!!!
Sačuvana

Kad čovjek izgubi ono što je volio,živi da bi se sječao što je izgubio.Na tom životnom putu suza će koja da krene,al ostat će sječanje na nas prijatelje!!!!   (3.g-the best)
Smiley Face
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 3588



Pogledaj profil WWW
« Odgovor #25 poslato: Jul 27, 2007, 14:23:03 »

NE! NE! i NE!

Svako živo biće ima pravo na život,
nemojmo mu i to uskratiti!
Sačuvana

http://www.zooreka.com/photo-398959.html
                 You can be my hero baby, you can kiss away the pain.
dasha_nish
Member
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 37


Gore, na nebu.......


Pogledaj profil WWW
« Odgovor #26 poslato: Jul 28, 2007, 12:08:54 »

NE! NE! i NE!

Svako živo biće ima pravo na život,
nemojmo mu i to uskratiti!

E bas tako. Abortusom ubijamo ceo zivot, ma kakvo bilo to dete!

nEsam za abortus!
Sačuvana

Jedan dan bez tebe dovodi me do ludila!!
smaf
Full Member
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 148


Pogledaj profil
« Odgovor #27 poslato: Jul 30, 2007, 21:54:58 »

NIKADA ABORTUS, vodite racuna da ne dodje do nezeljene trudnoce! Koristite kondome, pilule i dr.
Sačuvana
F3aR
Full Member
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 204


Long Live Rock`N`Roll


Pogledaj profil
« Odgovor #28 poslato: Avgust 01, 2007, 14:02:06 »

zavisi od situacije.. mada ni ja ne bih nikad to dozvolio zeni/devojci ali sve je na njoj... ona odlucuje...
Sačuvana

Long Live Rock`N`Roll
johnny
Member
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 45


...You'll never walk alone...


Pogledaj profil
« Odgovor #29 poslato: Avgust 03, 2007, 02:24:18 »

Kad napravim dete (tamo negde za 5-10 godina), preuzimam odgovornost za njega pa makar bilo i na jednu noć, pijan, neobavešten i ne znam sve kakav. Ako žena neće da ga čuva neka ga rodi pa neka da meni.
Sačuvana
Stranice: 1 [2] 3 4 ... 10   Idi gore
  Štampaj  123
 
Prebaci se na:  

Pokreće MySQL Pokreće PHP

Copyright © 2003-2013 by kovach
Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS! Dilber MC Theme by HarzeM