Kovach.rs
Vesti: Igrice --> Arcade
 
*
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.




Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije


Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.
April 17, 2024, 01:45:54

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
članova
Ukupno članova: 185692
Najnoviji: Bobbohops
Statistika
Ukupno poruka: 185084
Ukupno tema: 4466
Prisutnih danas: 68
Najviše prisutnih: 1107
(Januar 12, 2020, 19:55:25)
Prisutni korisnici
Korisnika: 0
Gostiju: 79
Ukupno: 79
Prijatelji
Stranice: 1 ... 7 8 [9] 10   Idi dole
  Štampaj  123
Autor Tema: Abortus - da ili ne?  (Pročitano 53079 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
:) hope
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 6817


Ministar za porodicna i socijalna pitanja


Pogledaj profil
« Odgovor #120 poslato: Oktobar 31, 2008, 23:19:20 »

 Smiley nisam opće za bilo kakav abortus osim ako doktor odredi da je neophodno. Nemate pojma kakav je to osjećaj krivnje koji ne zastarijeva. Znam iz vlastitog iskustva jer sam imala jedan prije mnogo godina i sad kad se sjetim, naježim se pri pomisli šta sam napravila... imala sam već dvije bebe pa...  Sad Cry
Sve ako je i dijete začeto prisilom, nećete ubiti nasilnika nego jedan nevini život koji bi vam mogao donijeti mnogo radosti u životu.
Sačuvana



Ono što vidiš to imaš pred sobom.
ZenTale
Global Moderator
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 8974


Maharishi Mahesh Yogi Vijayante ta Raam!


Pogledaj profil WWW
« Odgovor #121 poslato: Novembar 01, 2008, 00:55:43 »

Sve što je Nada napisala je savršena istina. Ne mogu reći da je iz ličnog iskustva, jer sam ja muškarac, ali recimo da je iskustvo veoma bliske rođake - apsolutno je tačno to što je Nada napisala, jer se i psihološki i fizički načini strahovit potres. Ogroman je stres, s jedne strane, a sa druge strane, hormoni počnu da rade kao da je osoba u trudnoći i stvaraju totalnu konfuziju u telu, koja se dugo oseća, a uglavnom nikad i ne prevaziđe. Ma.. pisao sam već o tome, nema svrhe ponavljati se, iako dolaze novi članovi koji pročitaju jedva i poslednji post od teme i krenu da pričaju...
Sačuvana

svetlost
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 1380


Tragedija svake ljubavi je ravnodusnost...


Pogledaj profil WWW
« Odgovor #122 poslato: Novembar 01, 2008, 01:58:36 »

 nećete ubiti nasilnika nego jedan nevini život koji bi vam mogao donijeti mnogo radosti u životu.
[/quote]

u potpunosti se slazem sa Hope
Sačuvana

Ako si licem okrenut prema suncu sve će senke biti iza tebe.
mica25
Member
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 11


seka i ja :-)


Pogledaj profil
« Odgovor #123 poslato: Novembar 19, 2008, 00:51:07 »

Definitivno NE....To je veliki rizik, mozemo ostati sterilne, a i zasto bismo ubile nesto u sebi sto je dar od Boga?!....Dete je najveca radost
Sačuvana
ivaccc
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 2800


............................


Pogledaj profil
« Odgovor #124 poslato: Novembar 19, 2008, 15:02:33 »

Definitivno NE....To je veliki rizik, mozemo ostati sterilne, a i zasto bismo ubile nesto u sebi sto je dar od Boga?!....Dete je najveca radost

Dar ne od Boga, nego od spermatozoida... Grin

Htedoh da kazhem da ne biste gledali dete koje vam je napravio nasilnik kao na radost... Mislim da nijedna od vas, na sretju, ne zna shta to znachi biti u takvoj situaciji, pa tako da mislim da nije u redu da se tako postavljaju stvari... Imam par primera iz moje okoline kad je abortus bio neizbezhan, koje ne zhelim da nabrajam jer bih mogla prozvati neke ljude koji mozhda ne zhele da se to zna...
A i ono za maloletnice kad kazhu - Glupa je shto je to radila, neka snosi konsekvence... A gde je tu mushka polovina, koja je isto toliko kriva kao i zhenska? Njega niko ne osudjuje... Pobila bih sve koji vrše takvu jezivu diskriminaciju... I ide mi na zhivce to shto se deshava sa maloletnicima, jer NIKO ne apeluje na to da se koristi kontracepcija, sramota je prichati o tome, chak sam pre neki dan na ulici srela nekog dedu koji ide naokolo i pricha svima kako je seks pre braka greh.... Hajdete, molim vas... Probudite se, ne zhivimo ni u prvobitnoj zajednici, ni u srednjem veku, vetj u sadashnjosti, i shodno tome se treba probuditi i pocheti misliti glavom kad nam je vetj data... JU!
Sačuvana

There is nothing you could do that I have not already done to myself... Grin
Spayky
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 4227



Pogledaj profil
« Odgovor #125 poslato: Novembar 20, 2008, 12:28:26 »

Joj Ivče najača si ovde
svaka ti čast
Sačuvana

Osmeh je jedna kriva linija koja moze da ispravi mnoge stvari...
ciganche:)
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 2601



Pogledaj profil
« Odgovor #126 poslato: Decembar 07, 2008, 14:17:35 »

ne znam zaista cemu tolika panika da devojka abortira?! morate gledati to sa druge strane! npr: mlada devojka ostane trudna i shvati da nije sposobna(iz bilo kog razloga) da odgaji dete, pa je logicno da ce aortirati. Bolje abortirati nego detetu pruziti zivot u nezdravoj okolini...smatram da je ljudski gresiti...  Ruganje
Sačuvana

Everything will be OKAY in the end. If it is NOT okay, it is not the END.

 ja cu naci novog princa, al za mene ce moj tata uvek biti kralj ♥ ♥ ♥
ivaccc
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 2800


............................


Pogledaj profil
« Odgovor #127 poslato: Decembar 07, 2008, 14:53:57 »

Ali, nije ljudski oduzeti nekome zhivot zbog svoje greshke... Ionako nam je natalitet u qrcu... Ono shto je najgore je to da mlade devojke rano stupaju u seksualne odnose, nemaju pojma shta je kontracepcija ili ne znaju kako se pravilno koristi, i chak i kad pukne kondom, nemaju pojma kako to da reshe, i onda odu kod nekog mesara da abortiraju kako roditelji ne bi saznali, i na kraju se ispostavi da vishe nikad netje motji da ostanu trudne... I onda im dodje da same sebi oduzmu zhivot, a ne svom detetu... Abortus nije vadjenje zuba, jbt... I koja je to, po tvom mishljenju, nezdrava sredina za jedno dete? Ako ih daju na usvajanje, imaju shanse da zhive sasvim normalno.... Nasha sirotishta nisu srednjovekovna, niko ih tamo ne zlostavlja, u sirotishtu niko nije nateran da radi, vetj tamo rade ljudi koji vole da se brinu o deci, bar je tako kod nas u dechijem selu u Kamenici (bila i videla)... I, josh neshto, slazhem se da je sebichluk ljudska osobina, ali nije nimalo pozitivna...
Sačuvana

There is nothing you could do that I have not already done to myself... Grin
maximaxi
Newbie
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 4



Pogledaj profil
« Odgovor #128 poslato: Decembar 07, 2008, 23:02:29 »

Ja sam za slobodu izbora. Svako ima pravo da izabere put kojim će ići.Netreba osuđivati druge i nikada ne reći nikad.Život je čudo!
Sačuvana
Big Moca
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 1271


Bog je milostiv i prašta. Ja ne...Ja nisam Bog...


Pogledaj profil
« Odgovor #129 poslato: Decembar 10, 2008, 17:11:01 »

Definitvno sam protiv abortusa,možda samo u slučaju da je devojka silovana pa želi da se reši neželjenog ploda.
Sačuvana

Jedini normalan u svetu ludih,ili jedini lud u svetu normalnih...

jelenica222
Full Member
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 191


volim da me mrze zato sto je mrznja plod ljubomore


Pogledaj profil
« Odgovor #130 poslato: Decembar 10, 2008, 17:33:52 »

Definitivno NE....To je veliki rizik, mozemo ostati sterilne, a i zasto bismo ubile nesto u sebi sto je dar od Boga?!....Dete je najveca radost

Zamisli dete od 16, 17 godina zatrudni?? Naravno da je dete najveca radost i sreca... Ali ovde su u pitanju dva deteta, jedno koje jos nije ugledalo svetlost dana, i drugo koje treba tek da prozivi.
Jesam za abortus, ali uz opravdan razlog. Ne treba se igrati sa ljudskim zivotima vec treba samo trunka paznje (mislim na devojke koje su imale sex svojom voljom, a ne silovane ili nesto slicno)!
Sačuvana

ivaccc
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 2800


............................


Pogledaj profil
« Odgovor #131 poslato: Decembar 11, 2008, 22:15:28 »

Upravo tako... Zbog toga mislim da ovu temu treba ugasiti... I pokrenuti jednu drugu temu... Koja se zove Prevencija trudnotje i polno prenosivih bolesti, tj. kontracepcija (iako se naziv kontracepcija odnosi samo na ovo prvo)... Ja tju to i da uradim... Mislim da treba malo edukovati mlade, ako vetj ne mozhe nikako drugachije, a ono preko ovog foruma... 
Sačuvana

There is nothing you could do that I have not already done to myself... Grin
ZenTale
Global Moderator
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 8974


Maharishi Mahesh Yogi Vijayante ta Raam!


Pogledaj profil WWW
« Odgovor #132 poslato: Decembar 11, 2008, 22:45:39 »

Treba, treba.. angel Preko foruma, naravno, jer je to vrlo spontan način.. Geek
Sačuvana

ciganche:)
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 2601



Pogledaj profil
« Odgovor #133 poslato: Decembar 14, 2008, 01:19:30 »

ivacc:
ali onda do sutra mozemo raspravljati oko neinformisanosti mladih ljudi u nasoj drzavi, sto se tize pucanja kondoma i odlazenja kod masara na svoju ruku, a da nista popitanju toka kao pojedinci ne mozemo da uradimo.
msm skoro sam imala slucaj jedne poznanice koja je morala da abortira iz zdravstvenih razloga, sto o5 smatram opravdano.
nisam rekla da se abortira tek tako: dobar dan ja bih da abortiram! ali postoje okolnosti u kojima je to zaista neophodno!
a i ne znas (iskreno se nadam) kakav je zivot usvojene dece, tj dece date u domove a potom usvojene!
svako ima svoje misljenje, ja cenim i postujem svacije ovde, a nadam se da je obostrano! Wink
Sačuvana

Everything will be OKAY in the end. If it is NOT okay, it is not the END.

 ja cu naci novog princa, al za mene ce moj tata uvek biti kralj ♥ ♥ ♥
ivaccc
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 2800


............................


Pogledaj profil
« Odgovor #134 poslato: Decembar 14, 2008, 11:52:19 »

Sumnjam da je losh, poshto decu ne usvaja makar ko... Nisam ja s Marsa pala, ako pricham o nechemu, onda znam o chemu pricham, ako ne znam neshto dovoljno dobro, netju ni prichati o tome, a, hvala Bogu, u mnogo stvari sam direktno uchestvovala i znam i videla sam dosta toga. Ne ciljam na odrasle zhene koje moraju da abortiraju, to mi se chini kao manji problem, jer tje te zhene bar znati kome da se obrate za to... Vetj na klinke od 15-16 godina... Imaju nachina da to spreche, ali ili ne znaju za njih, ili misle da se to njima nikad ne mozhe desiti... A kad se desi, onda je kasno.... Zato mislim da treba insistirati na seksualnoj edukaciji mladih bez ustezanja. A ti ochigledno odmax dizhesh ruke od toga, i kao da te bash briga za tu sferu nashih zhivota... Varash se, mozhemo da uradimo mnogo toga kao pojedinci, mladi mogu da postanu vrshnjachki edukatori, postoje razlichite radionice na tu temu u domovima zdravlja u okviru savetovalishta za mlade, bilo je i u okviru projekta centra "Živeti uspravno" - "Imam pravo da znam" (u smislu da odesh, vidish, i prenesesh stecheno znanje dalje), da roditelji razgovarju sa svojom decom o seksu otvoreno, ali na nachin prilagodjen njima, postoje razne organizacije koje imaju za cilj da probude svest mladih o zashtiti reproduktivnog zdravlja - koje vode mladi, tako da lakshe zadobiju poverenje (jer o tome se ovde i radi, je l' da, a ne o prokletom abortusu)... Bila sam na velikom broju prezentacija i radionica na tu temu, lepo su uradjene, zanimljive, ali ponekad i zastrashujutje (pogotovo ako se pricha o spb), ostavljaju pravilan utisak na mozak jednog tinejdzhera... Vredi pokushavati... Nazhalost, nikad nisam direktno uchestvovala u projektima tog tipa, ili sama postala vrshnjachki edukator, ali poznajem ljude koji jesu, i eto dokaz da pojedinac mozhe mnogo toga da uradi... 
« Poslednja izmena: Decembar 14, 2008, 12:05:32 ivaccc » Sačuvana

There is nothing you could do that I have not already done to myself... Grin
Stranice: 1 ... 7 8 [9] 10   Idi gore
  Štampaj  123
 
Prebaci se na:  

Pokreće MySQL Pokreće PHP

Copyright © 2003-2013 by kovach
Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS! Dilber MC Theme by HarzeM