Kovach.rs
Vesti: Kovach.rs --> ANDROID aplikacija za horoskop.
 
*
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.




Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije


Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.
April 17, 2024, 00:10:01

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
članova
Ukupno članova: 185692
Najnoviji: Bobbohops
Statistika
Ukupno poruka: 185084
Ukupno tema: 4466
Prisutnih danas: 68
Najviše prisutnih: 1107
(Januar 12, 2020, 19:55:25)
Prisutni korisnici
Korisnika: 0
Gostiju: 70
Ukupno: 70
Prijatelji
Stranice: [1]   Idi dole
  Štampaj  123
Autor Tema: Hrvatski Concept One u Frankfurtu  (Pročitano 5540 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
ZenTale
Global Moderator
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 8974


Maharishi Mahesh Yogi Vijayante ta Raam!


Pogledaj profil WWW
« poslato: Septembar 15, 2011, 23:00:26 »

Hrvatski Concept One u Frankfurtu

Rimac Automobili Concept One privukao je pažnju velikog broja ljudi na frankfurtskom salonu.





Concept One je električni automobil koji isporučuje 811 kW, 3800 Nm obrtnog momenta i od 0 do 100 km/h stiže za 2,8 sekundi.

Maksimalna brzina elektronski je ograničena na 305 km/h. (ko zna koliko bi išao bez toga Shocked )

Hrvatski koncept pogone 4 elektromotora, svaki je potpuno samostalno "vezan" za jedan točak.

Iz ove kompanije kažu da je ukupna težina vozila 1.650 kilograma i da uz jedno punjenje ovaj automobil može da prevali do 600 kilometara.



Iz ove kompanije kažu da je i unutrašnjost puna inovativnih tehnologija; unutra se nalazi 6 ekrana i 7 kamera zbog čega "zadnje staklo u automobilu nije potrebno".

Iza ovog koncepta stoji 23-godišnji Mate Rimac iz Hrvatske koji je na premijeri u Frankfurtu izjavio da se proizvodnja 88 primeraka ovog koncepta očekuje 2013. godine.



Na ideju da osmisli ovakav automobil Rimac je došao kada je transformisao stari BMW u električni trkački automobil. To vozilo poslužilo mu je kao test za dalje poduhvate.

On čvrsto veruje u uspeh One Concepta. "Siguran sam da će potražnja nadmašiti ponudu, jer 88 primeraka je ništa", izjavio je za Autoblog.

Fotografije - Nemanja Pantelić
Sačuvana

ZenTale
Global Moderator
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 8974


Maharishi Mahesh Yogi Vijayante ta Raam!


Pogledaj profil WWW
« Odgovor #1 poslato: Septembar 15, 2011, 23:09:31 »

Ja sam oduševljen. Mislim, i to je blaga reč. Stvarno. Ubrzanje 2.8s do 100 vrlo teško postižu i benzinski motori, a kamo li elektromobili.
Autonomija je 600 km, mnogo, mnogo više nego što su dosadašnji elektromobili postizali. Posebno je to što je to trkački automobil pa bi se možda sa nekom umerenom vožnjom, kakvu imaju obični elektromobili, verovatno mogao da predje i više.
Treća stvar, Rimac ima samo 23 godine, kad je stigao da sve to osmisli i napravi?!!!
A još je i iz Hrvatske, gde automobili gotovo da se nisu ni pravili.

Četvrto, dizajn je vrhunski, u rangu Jaguara i sličnih modernih futurističkih koncepata vodećih automobilskih brendova.

Peto, negde sam čuo cenu od 25.000€, koja je više nego smešno mala u odnosu na cene sličnih automobila.

Svaka čestitka i puno uspeha u proizvodnji i promociji ovog čuda!
Sačuvana

Stranice: [1]   Idi gore
  Štampaj  123
 
Prebaci se na:  

Pokreće MySQL Pokreće PHP

Copyright © 2003-2013 by kovach
Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS! Dilber MC Theme by HarzeM