Kovach.rs
Vesti: Igrice --> Arcade
 
*
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.




Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije


Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.
April 22, 2024, 20:34:36

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
članova
Ukupno članova: 185692
Najnoviji: Bobbohops
Statistika
Ukupno poruka: 185084
Ukupno tema: 4466
Prisutnih danas: 113
Najviše prisutnih: 1107
(Januar 12, 2020, 19:55:25)
Prisutni korisnici
Korisnika: 0
Gostiju: 132
Ukupno: 132
Prijatelji
Stranice: [1]   Idi dole
  Štampaj  123
Autor Tema: Test za renovirani "valjak": Partizan - Škendija (20.45)  (Pročitano 6189 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Милан Бандић
Moderator
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 7954


Mинистар за верска и Национална питања


Pogledaj profil
« poslato: Jul 13, 2011, 11:53:28 »

Previše bolnih iskustava protiv autsajdera ima Partizan na međunarodnoj sceni da bi se večeras od 20.45 poigravao sa Škendijom, šampionom Makedonije, u 2. kolu kvalifikacija za Ligu šampiona. Crno-beli imaju na papiru deset puta vredniji tim (23 miliona evra Partizan, 2,2 miliona Škendija) i sve osim pobede koja bi garantovala miran revanš u Skoplju bilo bi pravo iznenađenje.

Aleksandar Stanojević, trener Partizana, uprkos ozbiljnim problemima u timu, s obzirom na činjenicu da tokom jučerašnjeg dana nije imao ni štopera ni napadača, najavljuje totalnu ofanzivu na gol Makedonaca.

- Mi smo Partizan i zato moramo da napadnemo Škendiju iz svih oružja. Favoriti smo u ovom meču, a na našoj strani su činjenice da imamo kvalitetniji tim, da imamo više iskustva igranja u evropskim kupovima i da je srpska liga kvalitetnija od makedonske. To su naše prednosti, moramo da ih iskoristimo, naročito zbog činjenice da se igraju dve utakmice. Jednostavno moramo da izbacimo Škendiju. Možda oni mogu da nam daju gol u Beogradu, međutim, mislim da će veoma teško sačuvati svoj. Koliko god da oni postignu golova, mi ćemo ih dati mnogo više. Ako me pitate za rezultat, onda mogu da kažem da ne bih bio zadovoljan pobedom od 1:0 - rekao je trener Stanojević.

 

Šef stručnog štaba crno-belih tvrdi da nema nijednu dilemu pred meč sa Škendijom, što znači da će rupu na štoperskoj poziciji popuniti iskusni Aleksandar Ranković.

 

- Kada je tim u pitanju, tu mi je sve poznato jer želim da što manje komplikujem u situaciji kada je bilo mnogo promena. Verujem da će sa licencom Eduarda biti sve u redu i ja ga uigravam kao da će protiv Škendije da bude na terenu. Kada je štoper u pitanju, tu nema novina, radimo temeljno, nećemo da žurimo i ne želimo da pogrešimo čak i po cenu da tog igrača ne licenciramo ni za treće kolo kvalifikacija. Nije nam namera da nekog dovedemo samo da bismo popunili broj.

 

 

Stanojević je posebnu pažnju posvetio i navijačima Partizana od kojih očekuje veliku podršku.

 

- Krećemo u novi pohod na Ligu šampiona i sve kontrolne mečeve odigrali smo bez prisustva publike iz prostog razloga da bi se poželeli da gledaju Partizan. Zato ih pozivam da dođu protiv Škendije, ali i da budu strpljivi za novi tim koji imamo. Mislim da smo ranijim rezultatima zaslužili podršku i trebalo bi da nas istrpe čak i ako nam ne krene. Ukoliko ne budemo mogli da kupimo publiku uigranošću, sigurno ćemo je kupiti žestokom borbom. Imamo mnogo samopouzdanja, ali igraju se dva meča i nije fatalno i da se pitanje pobednika ne reši već u prvoj utakmici.

 

 

Trener crno-belih napominje da i šampion Makedonije ima par aduta.

 

- Imaju opasne napadače, koji nemaju mnogo odbrambenih obaveza. U pripremnom periodu igrali smo dve utakmice sa makedonskim ekipama i nije zahvalno upoređivati ih sa Škendijom, ali su nam koristile jer igraju na sličan način. Naša obaveza je da i u Beogradu i u Skoplju igramo sa istom ambicijom, odnosno da pobedimo jer je svaki bod osvojen u Evropi važan da bismo neke buduće kvalifikacije počinjali što kasnije.

 

U Partizanu su obratili pažnju na sve detalje vezane za utakmicu, pa su čak razmišljali i o izuzetno toplom vremenu u Beogradu.

 

- Mislim da to neće i ne sme da budu značajno u ovoj utakmici. Možda su Makedonci navikli da igraju na visokim temperaturama, ali ne znam koliko im sada prija ova vrućina s obzirom na činjenicu da su u Beograd doputovali iz Austrije, gde su bili na pripremama - zaključio je Aleksandar Stanojević, šef stručnog štaba Partizana.

 


Navijači na policijskom monitoru

Utakmica Partizana i Škendije proglašena je susretom visokog rizika, a shodno dogovoru klubova sa predstavnicima UEFA, policija i fudbalskih saveza Srbije i Makedonije na stadionima u Beogradu i Skoplju neće biti gostujućih navijača.

 

Ta odluka, međutim, ne može da spreči individualna putovanja, pa su srpski i makedonski šampion preduzeli dodatne mere po kojima će tribine za goste ostati zatvorene, na stadion niko neće moći da uđe sa klupskim obeležjima gostujućeg tima, niti će moći da kupi kartu.

 

- Škendija je ispoštovala dogovor i nije organizovano dovela navijače u Beograd, međutim, mi ne možemo da zaustavimo one koji sednu u auto i bez obeležja krenu prema Beogradu. Na granici je nemoguće zaustaviti ljude samo zato što hoće da je pređu na dan utakmice. Mislim da ipak nije realno da neko iz Tetova krene na stadion Partizana a da zna da nema ulaznicu i da nije obezbeđen na tribini. Mislim da je odluka o odsustvu gostujućih navijača dobra i da će biti ispoštovana - kaže Ivo Kotevski, pomoćnik ministra makedonske policije.

 

Policija u Beogradu danas će maksimalnu pažnju posvetiti Škendiji i bezbednosti igrača, stručnog štaba i predstavnika kluba, koji su policijsku pratnju dobili od kako su iz Austrije doputovali u Srbiju. MUP je zvanično najavio da će, između ostalog, snimati i fotografisati sve učesnike fudbalske utakmice.

Partizan je odlučio da angažuje 500 redara, što je praksa za evropske utakmice i večiti derbi.

 

Autsajderi fatalni za crno-bele

Partizan je apsolutni favorit u utakmici sa Škendijom, ali prošlost crno-belih upozorava na opasnost “malih timova”, pa čak i makedonskog šampiona u kojem veliki broj igrača pojedinačno vredi ispod 20.000 evra. Navijači Partizana sigurno se dobro sećaju duela sa Petah Tikvom, u kojem su Izraelci izgubili prvi meč sa 0:2 na domaćem terenu, a zatim u Beogradu pobedili sa 5:2. Ranu je zadao i Rapid iz Beča kada se za poraz u Humskoj od 0:1 osvetio pobedom sa 5:1 u Austriji. Eliminacija od Fljamurtarija gotovo da je dobila epske obrise (0:2, 2:1), a prolazak Artmedije u Ligu šampiona sa dva nerešena rezultata (0:0) i pobedom na penale sigurno je jedan od najbolnijih poraza.
 
Sačuvana

" ... Нисам знао да љубав дубока, зараза је, да је куга, стријела. Пришла је и заклопљена ока, Бандићу је памет одузела ... "
Stranice: [1]   Idi gore
  Štampaj  123
 
Prebaci se na:  

Pokreće MySQL Pokreće PHP

Copyright © 2003-2013 by kovach
Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS! Dilber MC Theme by HarzeM