Kovach.rs
Vesti: Kovach.rs --> ANDROID aplikacija za horoskop.
 
*
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.




Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije


Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.
April 20, 2024, 08:41:20

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
članova
Ukupno članova: 185692
Najnoviji: Bobbohops
Statistika
Ukupno poruka: 185084
Ukupno tema: 4466
Prisutnih danas: 133
Najviše prisutnih: 1107
(Januar 12, 2020, 19:55:25)
Prisutni korisnici
Korisnika: 0
Gostiju: 142
Ukupno: 142
Prijatelji
Glasanje
Pitanje: Dali Kosovo i Metohija ostaje u sastavu drzave Srbije?
Da - 20 (46.5%)
Ne - 19 (44.2%)
Neshto izmedju - 4 (9.3%)
Ukupno glasova: 43

Stranice: 1 [2] 3 4 ... 6   Idi dole
  Štampaj  123
Autor Tema: Da li Kosmet ostaje u sastavu Srbije?  (Pročitano 31119 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Gaglica
Full Member
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 209



Pogledaj profil WWW
« Odgovor #15 poslato: Maj 23, 2007, 18:03:57 »

Cula sam jednu dobru recenicu u vezi stuacije s Kosovom: Srbija samo brine kako ce sacuvati teritoriju, a trebala bi vise da brine o srbima koji zive na Kosovu, bez obzira oce li se kosovo odvojiti ili ne
Sačuvana

Dođi da ti nježno grickam vratić...

http://s3.bitefight.ba/c.php?uid=93597
djtufna
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 1116



Pogledaj profil
« Odgovor #16 poslato: Maj 25, 2007, 10:05:24 »

Ja bas zbog naroda i zelim da kosovo ostane nase. Kuce su im srusili i oduzeli, a da ne spominjem koliko su porodica osakatili otevsi ili ubivsi nekog clana, i da li im je neko dao bilo kakvu odstetu (koja naravno ne moze da bude ni priblizno dovoljna za sve kroz sta su oni prosli) NIJE I NITI CE. Moja porodica je dosla iz sarajeva '92 tamo su nam oduzeli 2 stana koja smo imali i dodelili ih nekim njihovim muslimanskim 'biznismenima', nama je trebalo 5 godina sudjenja i cimanja tamo vamo da bi oni nama vratili sta je nase. E ako bi se kosovo otcepilo da li ti stvarno mislis da bi oni ljudima naknadno vratili ili otplatili zemlju NE BI, e pa to je jedan od razloga zasto Kosovo ne sme biti nezavisno.
Sačuvana

Spider pig, spider pig does whatever a spider pig  does. Can it swing from a web? No he can't he's a pig LOOK OUT HERE COMES THE SPIDER PIG!!!!
Gaglica
Full Member
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 209



Pogledaj profil WWW
« Odgovor #17 poslato: Maj 27, 2007, 23:33:13 »

Slazem se s tobom, ali.... mozes li da mi odgovoris na jedno pitanje? Evo svo ovo vrijeme Kosovo je bilo u sastavu srbije. Sta je srbija uradila da bi  zastitila taj narod? zasto mislis da se sve biti u redu ako se kosovo ne odvoji i da ce srbi na kosovu onda spokojno zivjeti? Mislim da se srbija dosad sasvim dovoljno pokazala u ulozi zastitnika srba s kosova....


Sačuvana

Dođi da ti nježno grickam vratić...

http://s3.bitefight.ba/c.php?uid=93597
Gaglica
Full Member
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 209



Pogledaj profil WWW
« Odgovor #18 poslato: Maj 27, 2007, 23:40:44 »

A to za zemlju ne znam, zaista ne znam. Mislim da se sve to valja srediti preko suda nekog sta ja znam.

Ali znam jednu stvar: Albanci ce da plate zemlju i da je kupe, ali je zivi nece prodati. Znam sta rade po Crnoj Gori... Kupuju zemlju, daju para koliko se trazi(a to je obicno neka veeeelika brojka), ne cjenjkaju se, a ovi nasi hvala bogu prodaju li prodaju... i tako pokupovase crnu goru. Nista ne bi bilo drugacije ni da smo ostali sa srbijom... i na kraju kad nas prispoje albaniji, ti sto su prodali zemlju ce da se uhvate za guzicu i da se bude.. pa jbg ne moze se tako...

Tjesi me to sto se zemlja prodaje i ruskoj mafiji Cheesy juhuuu
Sačuvana

Dođi da ti nježno grickam vratić...

http://s3.bitefight.ba/c.php?uid=93597
djtufna
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 1116



Pogledaj profil
« Odgovor #19 poslato: Maj 28, 2007, 12:19:42 »

Sta je srbija uradila da bi im pomogla? Nista specijalno to stoji ali taj narod je barem imao neku osnovu i sigurnost (barem laznu) jer je ziveo u svojoj zemlji. Ne mislim da ce im biti super jer za bilo kakvu promenu na bolje je potrebno vreme, a mi kao drzava smo poceli da se formiramo od 2000,a to je tek 7 godina sto je nista, sve velike drzave su formirane od pre 200 i vise godina. Taj sud ako se kosovo odcepi ce biti pod siptarskom komandom i da li stvarno mislis da ce oni raditi ispravnu stvar i vracati ljudima zemljiste? To za crnu goru znam i eto dokaza zasto kosovo treba da ostane u sastavu srbije, crna gora se odcepila i propala kosovu to ne treba... A znam da crnogorci prodaju sve i da se sele u Novi Sad, Bg tj. da dolaze u srbiju, sto zanci da im dole ne odgovara... Ali to je druga prica...
Sačuvana

Spider pig, spider pig does whatever a spider pig  does. Can it swing from a web? No he can't he's a pig LOOK OUT HERE COMES THE SPIDER PIG!!!!
pecinac
Jr. Member
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 54



Pogledaj profil
« Odgovor #20 poslato: Maj 28, 2007, 14:57:39 »

Slazem se s tobom, ali.... mozes li da mi odgovoris na jedno pitanje? Evo svo ovo vrijeme Kosovo je bilo u sastavu srbije. Sta je srbija uradila da bi  zastitila taj narod? zasto mislis da se sve biti u redu ako se kosovo ne odvoji i da ce srbi na kosovu onda spokojno zivjeti? Mislim da se srbija dosad sasvim dovoljno pokazala u ulozi zastitnika srba s kosova....


Nikad nece biti sasvim dovoljno pokazivanja u ulozi zastite Srba s Kosmeta!!! A cela ta tvoja konstatacija je sasvim pogresna. Srbija ne sme ni da glumi ni da se pokazuje kao neki zastitnik jer to je jos uvek teritorija u sastavu Srbije, vec treba konstantno da se bori za zaštitu SVOG NARODA U SVOJOJ ZEMLJI. Ako Crnu Goru zabole za svoj opstanak i za zastitu Crnogoraca od Podgorice, preko Tuza i Bara,do Ulcinja, to je vaša stvar! Srbija nikad ne sme da dozvoli da je smatraju kao zastitnika. To mogu da budu, Rusija, Grčka, pa čak i Crna Gora ( 80% srpskog stanovništva Metohije je crnogorskog porekla) a Srbija da ostvaruje svoja prava na svim delovima svoje teritorije.
Sačuvana
natasa16
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 1035


posetite www.karleusa.tk


Pogledaj profil
« Odgovor #21 poslato: Maj 30, 2007, 18:59:49 »

u pravu si moje misljenje je da su crnogorci kao i kinezi svakog dana sve vise
Sačuvana

Mozes me mrzeti i pljuvati moju temu ali ja sam za tebe kucko broj 1,ovde i u svemu!!!!!!!!!!
Gaglica
Full Member
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 209



Pogledaj profil WWW
« Odgovor #22 poslato: Maj 31, 2007, 14:26:34 »

Sta je srbija uradila da bi im pomogla? Nista specijalno to stoji ali taj narod je barem imao neku osnovu i sigurnost (barem laznu) jer je ziveo u svojoj zemlji. Ne mislim da ce im biti super jer za bilo kakvu promenu na bolje je potrebno vreme, a mi kao drzava smo poceli da se formiramo od 2000,a to je tek 7 godina sto je nista, sve velike drzave su formirane od pre 200 i vise godina. Taj sud ako se kosovo odcepi ce biti pod siptarskom komandom i da li stvarno mislis da ce oni raditi ispravnu stvar i vracati ljudima zemljiste? To za crnu goru znam i eto dokaza zasto kosovo treba da ostane u sastavu srbije, crna gora se odcepila i propala kosovu to ne treba... A znam da crnogorci prodaju sve i da se sele u Novi Sad, Bg tj. da dolaze u srbiju, sto zanci da im dole ne odgovara... Ali to je druga prica...

Prva stvar: Crna Gora nije propala
Druga stvar: Problemi koje sam pomenula nijesu nastali posto smo se odvojili, nego su postojali jos dok smo bili SKUPA Cheesy stoga ta dva dogadjaja nijesu povezana. I sve da smo ostali u zajednici, situacija bi sad bila ista.
Treca stvar: U crnoj  gori postoji skupina ljudi(pooooveca skupina) koja mrzi crnu goru, i apsolutno u svemu im je bliza srbija. nemam nista protiv toga, ali mene su ucili da ako se odreknes svoje porodice gubis dio sebe. ja volim i svoju porodicu,ali i svoju zemlju(nesto mi to ide jedno iz drugo) ma u kakvom stanju ona bila. E pa ta skupina ljudi, sto mi je smjesnije od te price o selidbi u bg i ns, je preko noci pocela da prica ekavicu, neka to nego je pocela da natuca neke akcente (beogradski, novosadski...) ne mozes vjerovati koliko to smijesno zvuci!!

Poenta onoga sto ja hocu da kazem je da albanci ne pitaju za cijenu kad kupuju zemlju, ne samo u crnoj gori nego uopste i zasto nas jebavaju? Zato sto su slozniji on nas. Eto. Oni naprave krdo djece, dio posalju na fax, dio u inostranstvo, dio ostave kuci da obradjuju zemlju. Onda, ovi iz inostranstva (citaj Amerike ) salju pare ovima sto su ostali. E onda skupe pare pa podju kod crnogorca ili srbina ili bilo kog i pitaju: Koliko trazis? Ovaj mlati cijenu, albanac mu iskeshira lovu i svi srecni Cheesy Ljudima tako zijeva guzica na pare.. Mislim, albancima svaka im cast. Samo je problem sto taj isti albanac posle nece prodati tu zemlju ni pod koju cijenu. Eto o tome ne razmisljaju ljudi kad prodaju imanje, a znaju poslije kukati kako ne mogu zivjeti od albanaca, kako ih albanci nesto ugrozise!!! Budalashtine. U pitanju je samo sebichnost pojedinaca ("sta me boli briga prodacu zemlju bilo kome").

U sustini, mene apsolutno boli briga za sve to. Nijesam nista prodala, uglavnom zato sto nista da prodam Cheesy Protiv Albanaca nemam nista, imam par drugova albanaca i odlicno se slazem s njima.

Nego, izvini zbog ove opsirnosti Cheesy, reci mi koliko ima albanaca na kosovu i koliko posto teritorije imaju u svojim imanjima? I otkupice albanci zemlju... uvjerena sam u to.. Iz tvog posta sam stekla utisak da ti zelis da kosovo ostane tu dje je samo da bi ljudi mogli da prodaju svoju zemlju, jel? Platice albanci,jer to im je i najlaksi nacin da zauzmu cijelo kosovo...
Sačuvana

Dođi da ti nježno grickam vratić...

http://s3.bitefight.ba/c.php?uid=93597
Gaglica
Full Member
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 209



Pogledaj profil WWW
« Odgovor #23 poslato: Maj 31, 2007, 14:40:42 »

Uh umorila sam se pisuci prethodni post Cheesy

Pecinac, mene samo interesuje sta ti ocekujes da ce se desiti kad kosovo ostane u sastavu Srbije? Zanimljivo bi bilo kad bi mi napisao (ako mozes) nesto kao 2 scenarija: jedan u kom kosovo ostaje i drugi u kom se odvaja, znaci desavanja poslije referenduma ili cega vec...

Sto se tice natashinog odgovora, standardno nemam pojma sta je mislila da kaze... mislim.. kinezi i crnogorci O_o
Sačuvana

Dođi da ti nježno grickam vratić...

http://s3.bitefight.ba/c.php?uid=93597
surdulovic
Member
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 13


Pogledaj profil
« Odgovor #24 poslato: Maj 31, 2007, 23:14:07 »

Zavisi sta smo sve ponudili za njega.
Sačuvana
pecinac
Jr. Member
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 54



Pogledaj profil
« Odgovor #25 poslato: Jun 01, 2007, 09:30:31 »

Gaglice: Tebe su učili ako se odrekneš svoje porodice da gubiš deo sebe!? Pa u pravu si, eto naprimer vi ste se odrekli svega srpskog u postojanju vaše crnogorske nacije, i samim tim gubite deo sebe. Gubite Njegoša, zbog njegovog prvenstveno srpskog korena (tako on kaže) te je biti Srbin, odnosno Crnogorac jedno te isto, gubite kralja Nikolu, jer niste prihvatili himnu njegovu koju je on napisao, samo zbog naklonosti prema Srbiji i poštovanju koje se spominje u himni, tako da su te dobro učili ali bez pravih istorijskih činjenica i shvatanja da su Srbi i Crnogorci isti narod, istog korena. Neka ste se odvojili, dva brata danas pa ne mogu u zajednici da žive, ja sam podržao vašu nezavisnost, ali ne smemo da se udaljimo jedni od drugih!
Sačuvana
Gaglica
Full Member
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 209



Pogledaj profil WWW
« Odgovor #26 poslato: Jun 01, 2007, 16:41:13 »

Pecinac, necu da ti pricam istorijske cinjenice o tome kako je zapravo srbija aneksirala crnu goru.. Sto se tice nezavisnosti cg, mislim da to odgovara i srbiji, jer se cg uvijek nekako shlepala uz nju Cheesy bar sam ja stekla takav utisak. I mislim da crna gora s ovako nesposobnom starom vlascu nista ne moze da uradi. Trebaju nam mladi zgodni momci na vlasti Cheesy Cheesy iz toga zakljuci da me sadasnja vlast i njihova djelanja uopste ne fasciniraju.... oguglala sam na to.

Sto se tice odricanja od svega srpskog... ne znam zaista. Ima nekih stvari na koje i ne obracam paznju, kao sto je promjena reklame za kafu(bila je "uvek se pije" sad je "vazda se pije").. Mom drugu to smeta, a ja takve stvari i ne prijecujem.  Zasto bi se odrekli njegosa? To sto rade politicari apsolutno ne znaci da svi to rade. Svi politicari samo jedu g.vna...
Sačuvana

Dođi da ti nježno grickam vratić...

http://s3.bitefight.ba/c.php?uid=93597
djtufna
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 1116



Pogledaj profil
« Odgovor #27 poslato: Jun 03, 2007, 00:56:37 »

Nego, izvini zbog ove opsirnosti Cheesy, reci mi koliko ima albanaca na kosovu i koliko posto teritorije imaju u svojim imanjima? I otkupice albanci zemlju... uvjerena sam u to.. Iz tvog posta sam stekla utisak da ti zelis da kosovo ostane tu dje je samo da bi ljudi mogli da prodaju svoju zemlju, jel? Platice albanci,jer to im je i najlaksi nacin da zauzmu cijelo kosovo...
Nisi me dobro razumela ja sam samo navela neke od razloga zasto se to ne sme destiti. Glavni razlog, barem meni, jeste taj sto je Kosovo srpska zemlja i ja sam vezana za njega, a i sama si rekla da su tebe ucili ako se odreknes svoje porodice da gubis deo sebe, e pa kako je to drugacije od ove situacije?! Kosovo je srpsko, a ne siptarsko, to sto njih ima vise to je nasa krivica ali to ne znaci da trebamo da odustanemo od njega!!!
Sačuvana

Spider pig, spider pig does whatever a spider pig  does. Can it swing from a web? No he can't he's a pig LOOK OUT HERE COMES THE SPIDER PIG!!!!
lejenica
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 3280


Ministar za kulturu


Pogledaj profil WWW
« Odgovor #28 poslato: Jun 08, 2007, 19:35:52 »

Provjereno znam da ostaje!! Zato sto drugi (zapad) tako hoce.
Sve je ovo samo gluma.
Nikada Srbija nece prihvatiti da ostane bez istorijskog Kosova mada ovakvo kakvo je sad sve je, samo ne njihovo.Prvo su prodali imanja albancima a onda su poceli da kukaju da ih neko tjera. Uzas. Da nemaju Kosovo ne be se imali sa cim ponosit.
Sačuvana

Gaglica
Full Member
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 209



Pogledaj profil WWW
« Odgovor #29 poslato: Jun 09, 2007, 01:20:28 »

Pitanje kosova je mnogo globalnije nego sto sam mislila u prvi mah. S jedne strane Rusija je izjavila da ce staviti veto i da se kosovo nece odvojiti, s druge strane Albanski lobi u Americi tj. Amerika se zalazu da se Kosovo odvoji. Drugim rijecima, Amerika tezi da nas dobro usitni. A i onaj raketni stit sto postavlja amerika i rusija sto salje bombe.. nista od toga nije slucajno. Vjerujem da je sve povezano s pitanjem kosova, jer "balkan je na vjetrometini puteva". Bice veselo... Ako dodje do kakvog rata bice nam poslednji.. recite da sam pesimista ali nesto ne vjerujem da bi iko prezivio atomske bombe... jezivo...
Sačuvana

Dođi da ti nježno grickam vratić...

http://s3.bitefight.ba/c.php?uid=93597
Stranice: 1 [2] 3 4 ... 6   Idi gore
  Štampaj  123
 
Prebaci se na:  

Pokreće MySQL Pokreće PHP

Copyright © 2003-2013 by kovach
Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS! Dilber MC Theme by HarzeM