Kovach.rs
Vesti: Kovach.rs --> ANDROID aplikacija za horoskop.
 
*
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.




Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije


Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.
April 17, 2024, 01:27:27

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
članova
Ukupno članova: 185692
Najnoviji: Bobbohops
Statistika
Ukupno poruka: 185084
Ukupno tema: 4466
Prisutnih danas: 68
Najviše prisutnih: 1107
(Januar 12, 2020, 19:55:25)
Prisutni korisnici
Korisnika: 0
Gostiju: 85
Ukupno: 85
Prijatelji
Glasanje
Pitanje: Dali Kosovo i Metohija ostaje u sastavu drzave Srbije?
Da - 20 (46.5%)
Ne - 19 (44.2%)
Neshto izmedju - 4 (9.3%)
Ukupno glasova: 43

Stranice: [1] 2 3 ... 6   Idi dole
  Štampaj  123
Autor Tema: Da li Kosmet ostaje u sastavu Srbije?  (Pročitano 31090 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
kovach
Administrator
Hero Member
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 721


└ kovach ┐


Pogledaj profil WWW
« poslato: April 13, 2007, 14:55:27 »

To je duga pricha koja se proteze godinama, sada je samo kulminirala i ochekuje svoj konachni rasplet.
Ja mislim da smo mi delom krivi za to, tj nashi politichari, ali i Srbi kao narod.
Svi pametuju a niko da preduzme neshto, dok se sa druge strane igra pametno i organizovano..
« Poslednja izmena: Januar 14, 2008, 19:14:20 kovach » Sačuvana
Mister No
Jr. Member
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 84



Pogledaj profil
« Odgovor #1 poslato: April 13, 2007, 20:40:59 »

Pa new mislim da su Srbi krivi kao narod ni u kom smislu,jedino okrivljujem političare kojima su fotelje bitnije od nacionalnih interesa(DS;LDP i slični).Kosovo svakako ostaje u sastavu Srbije,to valjda svima postaje sve jasnije,Savet Bezbednosti je odbio plan Martija Ahtisarija,Rusija i Kina stavljaju veto na bilo kakav oblik nezavisnosti ne zato što vole Srbe nego zato što ih je strah za njihove teritorije koje su pune separatista.


Savet bezbednosti nikad neće moći da usvoji predlog kojim se jednoj evropskoj zemlji oduzima 15 % teritorije.A ako Albanci počnu da sprovode teror zna se šta ih čeka...
 
« Poslednja izmena: April 13, 2007, 20:43:34 Mister No » Sačuvana
Mushmula
Sr. Member
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 479



Pogledaj profil
« Odgovor #2 poslato: April 13, 2007, 20:56:25 »

Prpa je njih.
Sačuvana
ekonomista
Member
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 10


Pogledaj profil
« Odgovor #3 poslato: Maj 01, 2007, 09:15:55 »

 Huh? to je pitanje koje ce se resiti ali kroz neko duze vreme. Ali s obzirom da su tamo vecinom albanci... mislim da je jasno.
Sačuvana
Mister No
Jr. Member
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 84



Pogledaj profil
« Odgovor #4 poslato: Maj 04, 2007, 13:47:46 »

Huh? to je pitanje koje ce se resiti ali kroz neko duze vreme. Ali s obzirom da su tamo vecinom albanci... mislim da je jasno.
i u krajini su živeli Srbi,pa šta onda bi??!!
Sprema se garda Cara Lazara da protera gamad!!!
Sačuvana
natasa16
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 1035


posetite www.karleusa.tk


Pogledaj profil
« Odgovor #5 poslato: Maj 09, 2007, 22:18:18 »

Da, ja mislim da treba da se borimo za ono sto je nase i za nas. Srbija is the best
Sačuvana

Mozes me mrzeti i pljuvati moju temu ali ja sam za tebe kucko broj 1,ovde i u svemu!!!!!!!!!!
strateg3
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 2037


Šansa se ukaže onog časa kad odlučiš da se boriš


Pogledaj profil
« Odgovor #6 poslato: Maj 10, 2007, 00:06:22 »

Ja mislim da je ovo pitanje vec odavno reseno,e sada samo da se nadje model kako da nam ga serviraju a da neboli,a sa cime mislis da se borimo(Opet)@natasa16,jer tu se kolju Rusi i Ameri ali preko nasih ledja ako malo se vratis unazad ili kroz istoriju ko je nama pomogao???pa sto nam nisu Rusi pomogli 1999god.da su hteli ili mogli kad su nas izbombardovali do bola,jedinu pomoc ustvari vracanje duga je to sto Francuzi nisu dozvolili da se sruse mostovi Beska i svi Beogradski a to se vuce jos iz 1995god.kad su im bili zarobljeni i vezani za stubove od mostova u Sarajevu njihovi vojnici jer je bilo u planu da se sruse ti mostovi.Eto malo sam se raspricao ali se nazalost ovde mi nepitamo.
Sačuvana


Proći će sve ali duša,obraz i ono što je dobro ostaju zauvek
Teško je biti sam. Od toga je jedino teže kada su dvoje sami.
natasa16
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 1035


posetite www.karleusa.tk


Pogledaj profil
« Odgovor #7 poslato: Maj 12, 2007, 12:08:53 »

E strateg3 iskreno ko ce da nam ne pomogne ako mi ne mislimo i ne pomazemo sami sebi.
Sačuvana

Mozes me mrzeti i pljuvati moju temu ali ja sam za tebe kucko broj 1,ovde i u svemu!!!!!!!!!!
pecinac
Jr. Member
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 54



Pogledaj profil
« Odgovor #8 poslato: Maj 17, 2007, 16:03:06 »

Ja kao dete Metohije (Pec = Pecanac = pecinac) misljenja sam da smo ipak mi kao narod jednim delom krivi, ali isto tako i prolazni politicari koji su raznim svojim potezima, dovodili do povecanja broja albanskog stanovnista a smanjenje Srpskog. Sve je pocelo jos 1389, posle kosovskog boja kada je granica prema albanskim plemenima bila otvorena prodorom Turaka. Zbog neverovatnog geografskog polozaja, prirodnih i vodnih bogatstava, albancima je bio otvoren put silazaka sa planina u plodnije krajeve. Mnogo kasnije, posle oslobodjenja od Turaka, niko nije hteo da ocisti Kosmet od albanaca, a za posle balkanskih ratova, nas kralj predaje zemlju (danasnja Albanija) za formiranje albanske drzave, izgovorom, da Srbiji taj deo nije potreban. Po zavrsetku bilo kojeg rata, od balkanskih do II S.rata, koji god oficir srpske vojske krene u ciscenje Kosmeta politicari, kraljevi i ostali su obustavljali akcije. A o Titovom vremenu i skorijoj istoriji, s moje tacke gledista, sutra. Hvala
Sačuvana
natasa16
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 1035


posetite www.karleusa.tk


Pogledaj profil
« Odgovor #9 poslato: Maj 17, 2007, 19:11:34 »

to mi stvarno nije jasmno, jer nas niko nista ne pita samo rade sta oni hoce.
Sačuvana

Mozes me mrzeti i pljuvati moju temu ali ja sam za tebe kucko broj 1,ovde i u svemu!!!!!!!!!!
serdar vukoje
Full Member
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 199


NAORUZAJMO SE I BJEZMO


Pogledaj profil
« Odgovor #10 poslato: Maj 17, 2007, 22:37:49 »

 sta da radimo sa 2-3.000.000 Albanaca ako nam ih daju?
Sačuvana

There are only 10 types of people in the world: Those who understand binary, and those who don't
pecinac
Jr. Member
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 54



Pogledaj profil
« Odgovor #11 poslato: Maj 18, 2007, 11:45:46 »

Natasa, sta da radimo. Posle Kneza Milosa nijednog pravog politicara nismo imali. On se mozda uvlacio Turcima ali nije odustajao od svojih ideja. Dok svi ostali posle njega, za odredjene ustupke "silama" davali su mnogo vise nego sto treba.

Serdare, kad bi bilo jake politike i drzavnog vrha, i daj Boze opstanka Kosmeta u sastav Srbije, imali bi pravo proterivanja svih albanaca koji su posle bombardovanja usli u Kosmet iz Albanije a da pre toga nisu bili nasi drzavljani. Tako bi se broj od 2-3 miliona sveo na prethodnih, oko milion, ne znam tacnu cifru.


Da se vratimo na jucerasnju pricu!
Za vreme Tita, Kosovo i Metohija je dobila status autonomne pokrajine na papiru, a u stvarnom zivotu imali smo status republike , ravnopravno u tadasnjoj SFRJ sa ostalim republikama. Zasto? Albanski narod je imao svu zakonodavnu i izvrsnu vlast. Beogradu za svoje postupke nisu morali da odgovaraju. Srbi i ostalo nealbansko stanovnistvo zivelo je u strahu od Prizrenske lige, od ostalih separatistickih albanskih grupa koje su na sve nacine pokusavali da proteraju Srbe sa svojih ognjista. U selima nedaj Boze, Srbi nisu mogli da se cuju, a po gradovima, nocni izlazak je smatran pod rizikom za zivot. Sve u svemu ziveli smo kao i danasnji Srbi na Kosmetu. Dan - mozemo da se krecemo, samo bez ulazaka u ulicice, gde je stopostotno albansko stanovnistvo, noc - sedi kuci i cekaj novi dan. Rezultat, svih tih godina veliki broj srpskog stanovnistva, odlazi i naseljava se u Srbiju, (broj srpskog stanovnistva prepolovljen). A onda dodje jedan Slobodan M. koji ukine takav vid autonomije, i postavi stanje na prostoru Kosmeta, realno, kako i treba da bude. Oni su to bojkotovali, a Srbi nisu iskoristili priliku na osvetu. Da smo mi tada krenuli ono sto su oni kasnije pokrenuli, do ovoga ne bi ni dolazilo. Dok se vodio rat u Bosni i Hrvatskoj, trebalo je bar malo ocistiti Kosmet, ali naravno toga se niko nije setio. Mozda bi neko rekao da sam malo vise za ratove i stradanja, ali bas suprotno, time bi izbegli danasnje patnje i stradanja, jer je u to vreme takvo nesto bilo izvodljivo, zbog tadasnjih prilika u zemlji.
Ali nista. Srbi su preuzeli sve i uzivali u slobodi dok je ekonomija bila u albanskim rukama. Pare su i dalje bile kod njih, kao i najveci poslovi. E tu dolazimo do krivice naroda: u policiji svako selo je dodeljeno nekom oficircicu, "zvanje - vodja sektora", koji odgovara za bezbednost svog sektora. Ali zbog njegove finansijske situacije, kako policajac udje u selo, tako se javi Staresini sela, koji ga doceka, odvede u kafanu, ubaci mu jedno 100 do 200 maraka u dzep i on i ne proveri stanje. A Albanci, uveliko spremaju se za rat. Kilometri i kilometri, rovova, trasea, veliki broj bunkera na strateskim mestima, a naoruzanje samo stize. Dok Beograd dobija informacije da je sve idealno. Albanski lobi i albanska mafija, jedni od jacih u svetu odradjuju svoj deo posla. I ostalo znamo, dosli posmatraci i sve krenulo nizbrdo!
Izvinite sto je malo opsirnije, ali ovo nije ni 1% onoga sto moze da se isprica na tu temu.
Hvala.
Sačuvana
yu-generation-89
Global Moderator
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 1390



Pogledaj profil
« Odgovor #12 poslato: Maj 18, 2007, 15:30:45 »

Nema veze sto je malo duzi komentar Smiley Sve sto mislite, pisite...

Vrlo zanimljivo Smiley
Sačuvana

Skorpija
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 2791



Pogledaj profil
« Odgovor #13 poslato: Maj 18, 2007, 15:57:51 »

... Posle Kneza Milosa nijednog pravog politicara nismo imali. On se mozda uvlacio Turcima ali nije odustajao od svojih ideja. Dok svi ostali posle njega, za odredjene ustupke "silama" davali su mnogo vise nego sto treba.


Pecinac, da te ne citiram od A do Sh... Ali sa ovim sto sam citirala morao bi da se složi svako ko išta zna o istoriji i politici!

Sačuvana

Vujo91
Newbie
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 2


Pogledaj profil
« Odgovor #14 poslato: Maj 18, 2007, 21:58:31 »

tesko cemo ga sacuvati! o tome odlucuje zapad!
Sačuvana
Stranice: [1] 2 3 ... 6   Idi gore
  Štampaj  123
 
Prebaci se na:  

Pokreće MySQL Pokreće PHP

Copyright © 2003-2013 by kovach
Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS! Dilber MC Theme by HarzeM