Kovach.rs
Vesti: Igrice --> Arcade
 
*
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.




Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije


Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.
April 19, 2024, 17:45:45

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
članova
Ukupno članova: 185692
Najnoviji: Bobbohops
Statistika
Ukupno poruka: 185084
Ukupno tema: 4466
Prisutnih danas: 121
Najviše prisutnih: 1107
(Januar 12, 2020, 19:55:25)
Prisutni korisnici
Korisnika: 0
Gostiju: 126
Ukupno: 126
Prijatelji
Stranice: [1]   Idi dole
  Štampaj  123
Autor Tema: Novak osvojio Indijan Vels  (Pročitano 7291 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Милан Бандић
Moderator
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 7954


Mинистар за верска и Национална питања


Pogledaj profil
« poslato: Mart 21, 2011, 12:01:37 »

Novak Đoković nastavio je nepobedivi niz u 2011. godini i trijumfom nakon preokreta protiv Rafe Nadala došao do titule u Indijan Velsu koju je osvojio i 2008. godine - 4:6, 6:3, 6:2. Srpski teniser je obezbedio skok na drugo mesto na ATP listi, vezao 18. uzastopni trijumf za treću titulu od početka godine i definitivno potvrdio da trenutno igra najbolji tenis na planeti.

Nakon uvodnih gemova u kojem su oba tenisera sigurno čuvala servise, Nadal je prvi došao do brejka u petom gemu kada je tek iz petog pokušaja poveo sa 3:2.

Novak je odmah reagovao i vratio brejk, ali je mini seriju brejkova nastavio Nadal kada je sa 30:40 uspeo da veže tri uzastopna poena i dođe do, ispostaviće se, ključnog brejka i prednosti koju je zadržao do kraja seta - 6:4.

Novak je prilično nervozno startovao drugi set, ali je uspevao da čuva servis pre nego što je i pomalo neočekivano došao do brejka u šestom gemu. Scenario iz prvog seta ponovio se i ovog puta, ali u korist Đokovića koji je prvo popustio i dozvolio Nadalu da vrati brejk, a zatim nastavio seriju za vođstvo od 5:3.

Srpski teniser se u sledećem maratonskom gemu žestoko namučio i propustio nekoliko set lopti pre nego što je konačno slomio otpor prvog tenisera sveta i došao do izjednačenja u setovima - 6:3!

Od tog trenutka sve se promenilo jer je Nadal postao taj koji je frustracije i nezadovoljstvo pokazivao dok je Đoković lepršao po terenu i sa lakoćom poentirao. Još uvek treći teniser sveta je osvojio prva četiri gema i poveo sa 4:0, a dva brejka prednosti zadržao je do kraja seta za novu titulu i prvu pobedu u finalima nad Nadalom nakon pet neuspeha - 6:2!

Pobedniku je pripao i ček na 611.00 dolara, dok je poraženi Nadal zaradio 298.200 dolara.

Rafa i Đoković su na ceremoniji dodele pehara razmenili iskrene čestitke, a zatim je na red došlo, po protokolu, zahvaljivanje sponzorima, volonterima, navijačima, timovima...

"Hvala svima, hvala mom timu koji je pomalo lud, ali je bar uvek uz mene. Rafa svaka čast na sjajnom turniru, ti si veliki šampion, uvek je zadovoljstvo igrati sa tobom, za mene si najveći igrač ikada i veliki prijatelj", rekao je Đoković koji je zatim imao malo problema da podigne očigledno težak pehar.

Nadal je pokazao zavidan napredak na polju engleskog jezika.

"Vratiti se ovde na centralni teren je poseban osećaj, obožavam ovaj turnir i uslovi su vrhunski. Imao sam dobar turnir, stigao do finala, ali poražen sam od jednog od najboljih i nemam za čim da žalim", rekao je Nadal.
Sačuvana

" ... Нисам знао да љубав дубока, зараза је, да је куга, стријела. Пришла је и заклопљена ока, Бандићу је памет одузела ... "
ZenTale
Global Moderator
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 8974


Maharishi Mahesh Yogi Vijayante ta Raam!


Pogledaj profil WWW
« Odgovor #1 poslato: Mart 23, 2011, 05:01:49 »

Gledao sam ceo meč, verovao sam da će Novak da pobedi. Istina meč mi je bio malo čudan. Novak je vraćao kratke lopte Nadalu, sigurno sa dosta spina, ali ipak kao da ih je plasirao da ih ovaj lakše vrati. Pošto su ulazile negde oko sredine terena, odskakale su dosta visoko, pa ih je Nadal, ako ne uđe u teren, ipak, relativno sa naporom vraćao.
Utisak je bio, takođe, da Novak meč nije počeo iz sve snage, već sa pola snage. Kao da su se i obojica čuvala za drugi deo meča. Raniji mečevi su odmah počinjali po sistemu nokauta - ko će pre da nokautira protivnika i napravi razliku od seta ili dva.. Međutim, sada je bilo mnogo promišljenije, taktika mu je bila daleko bolja. Kao da je Novak znao svaki trenutak meča - šta će i kako da uradi. Ličilo mi je na igru mačke i miša...
Izvinjavam se velikom teniseru Rafi Nadalu i stručnjacima, ali ovo je moj utisak.

S obzirom da znam čime se Novak bavi, sasvim mi je jasno zašto i kako se sve to dešava, da tako sigurno igra, da tera protivnike da greše preko mere, i da ima rekord od 18 uzastopnih pobeda od početka godine, i to od vremena kad se vodi evidencija ATP turnira.

Takođe, dopalo mi se i to kako je sigurno igrao, tokom ovog i prošlih turnira. Nekad su protivnici bili bez šanse, a nekad (oni bolji), su imali neku minimalnu šansu i nisu bili postiđeni, iako mi se čini da je Novak i to mogao da uradi, ali nije hteo, ostavljajući im dovoljno dostojanstva, i sprečavajući ih da daju svojih 100% i možda ugroze njegovu pobedu. I Nadal i Federer su imali utisak, da im je pobeda za malo izmakla, ali u stvari razlika između njih i Novaka je bila mnogo velika..

I njegovo radovanje i govor nakon finala, odavali su utisak stabilnosti i samopouzdanja. Uvažavanje protivnika i iskreno prijateljstvo sa Nadalom i dalje je pokazano.
Tiha radost zamenila je exstatično stanje njegovih ranijih pobeda, ali ima razloga.. Sada će imati mnogo više pobeda nego ranije i malo će da raspodeli svoju radost na veći broj uspeha. Barem se nadam.

Stručnjaci oprezno iščekuju svaki naredni turnir i niko nije previše siguran u to da li će Novak da nastavi sa pobedama i osvajanjem na turnirima koji se igraju na drugačijim podlogama, na šljaci i travi, gde su više uspeha ranije imali Rafa i Federer.
Ipak, Novakove već osvojene titule na šljaci i travi, i njegova dobra igra i na tim terenima, uz daleko bolje fizičko stanje i pripremljenost, ne ostavljaju previše nade za njegove protivnike.

Novak veoma odmereno komentariše svoje pobede, naglašavajući da niko nije nepobediv, ali da on ima dosta samopouzdanja i da uživa na terenu. Očigledno je našao pravu meru, motivaciju i formu odnosno pripremu i pripremljenost za mečeve, drastično popravio zdravstveno stanje i smanjio probleme koje je ranije imao sa disanjem, očima, prevelikom toplotom i sl.

Čitam dosta komentare na različitim, našim i stranim, forumima i imam generalni utisak šta široka publika misli o svemu ovome. Jasno je da su mnogi iznenađeni. Jasno je da ga sada puno više ljudi podržava i ceni, kako stručnjaci tako i obična publika, kako kod nas tako i u inostranstvu.
Iako i dalje postoji animozitet prema Novaku i prema Srbiji, koji se pokazivao i u Indijan Welsu (izveštaji iz prve ruke..), "normalni" ljudi sve više vole i navijaju za Novaka. Time nekako, menjaju i eventualno, uvreženo, loše mišljenje o nama i našoj zemlji.
Hvala Novaku na tome. Hvala mu kao najsvetlijoj tački u našoj novijoj istoriji.
Hvala mu za naša zadovoljstva i ispunjenost njegovim-našim pobedama, jer ih i on tako doživljava, kao svoju i pobedu Srbije.

Oni koji ga ne vole ili misle da on ništa posebno ne čini za nas, već samo za sebe, i misle da ne zaslužuje prvo mesto, biće veoma razočarani u budućnosti, jer će imati previše malo nespeha kojima će moći da se naslađuju.
Napred Nole, čekamo te do kraja godine na Prvom mestu!!! Kolo Yupiii Prijatelji Rock Travka
Sačuvana

:) hope
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 6817


Ministar za porodicna i socijalna pitanja


Pogledaj profil
« Odgovor #2 poslato: Mart 24, 2011, 02:15:32 »

 Smiley da i ja čestitam  Noli i zahvalim Zenu na prelijepom postu  Kolo
Sačuvana



Ono što vidiš to imaš pred sobom.
Stranice: [1]   Idi gore
  Štampaj  123
 
Prebaci se na:  

Pokreće MySQL Pokreće PHP

Copyright © 2003-2013 by kovach
Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS! Dilber MC Theme by HarzeM