Kovach.rs
Vesti: Kovach.rs --> ANDROID aplikacija za horoskop.
 
*
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.




Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije


Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.
April 19, 2024, 13:36:38

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
članova
Ukupno članova: 185692
Najnoviji: Bobbohops
Statistika
Ukupno poruka: 185084
Ukupno tema: 4466
Prisutnih danas: 121
Najviše prisutnih: 1107
(Januar 12, 2020, 19:55:25)
Prisutni korisnici
Korisnika: 0
Gostiju: 117
Ukupno: 117
Prijatelji
Stranice: [1]   Idi dole
  Štampaj  123
Autor Tema: Delfini glancaju zlato u španskoj sapunici  (Pročitano 1192 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Милан Бандић
Moderator
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 7954


Mинистар за верска и Национална питања


Pogledaj profil
« poslato: Avgust 01, 2009, 10:42:02 »

Put do vrha po pravilu mora biti trnovit, ali ono što su vaterpolisti Srbije učinili kako bi se našli u finalu Svetskog prvenstva u Rimu istinski je podvig. Posle slabih rezultata u grupnoj fazi, „delfini“ su u eliminacionoj fazi uhvatili zalet i pred sobom srušili prepreke - domaćina Italiju, olimpijskog šampiona Mađarsku i aktuelnog svetskog prvaka Hrvatsku. Sada je došao trenutak da se na dno bazena pošalje stari dužnik Španija, kako bi se rimska bajka završila na najlepši mogući način.

Srbija (ranije Jugoslavija, SCG) u prošlosti je odigrala nekoliko izuzetno važnih i uzbudljivih duela sa „crvenom furijom“. Sada već daleke 1987. godine, dva puta su plavi slavili, na Evropskom (12:11) i Svetskom prvenstvu (8:7). U japanskoj Fukuoki 2001. godine Španija je bila bolja rezultatom 4:2, da bi jedan od najdramatičnijih mečeva ikada, dve selekcije odigrale na prethodno Prvenstvu sveta u Melburnu. Nažalost, posle boljeg izvođenja penala, Španija je osvojila bronzanu medalju.

- Ne treba se opterećivati prošlim vremenima i statistikama. Ovo je jedna potpuno nova ekipa koja ne pati od tradicije. Najvažnije je gledati svoja posla. To možemo učiniti jer nam se moral mnogo podigao posle tri vezane velike pobede. I srebro je velika stvar, ali to nas sigurno neće sprečiti da i u finalu pokažemo koliko smo jaki. Iako vrlo dobro poznajemo Špance, još je u svežem sećanju prvo kolo, večerašnji duel biće nešto sasvim drugo - rekao je centar našeg tima Duško Pijetlović.
Slavlje posle trijumfa nad Hrvatskom nije dugo trajalo, jer srpski reprezentativci vrlo dobro znaju da posao nije završen.
- Španija nije slučajno u finalu, iako je imala dosta lakši put do borbe za zlatnu medalju. Tu su iskusni Molina, Perez, zatim Perone, Vales, Garsija, velika imena, ali imamo i mi čime da se pohvalimo. Do sada je sve išlo kako treba i jedva čekam meč da počne. Energija unutar našeg tima je ogromna, karakter smo već pokazali, još samo da odigramo skoncentrisano i da na kraju podignemo pehar - kaže kapiten Srbije i jedan od kandidata za titulu najboljeg igrača takmičenja.
Andrija Prlainović je partijama na šampionatu u Rimu umnogome podsetio na nezaboravnog Vladimira Vujasinovića, jer se nikada nije libio da preuzme odgovornost u odlučujućim momentima. Činjenica da niko nije verovao u njih, Prlainovića je samo dodatno motivisala.
- Kada niko nije verovao u nas, smatrao sam da ova ekipa može napraviti mnogo. Prezadovoljan sam ostvarenim, ali se na to ne smemo okretati. Još jedna pobeda nas deli od zlata i učini ćemo sve da obradujem celu zemlju - kaže Prlainović.
Selektor Španije Rafa Agilar, koji već pet godina predvodi „crvenu furiju“, uspeo je da sačuva svoje igrače od umora, mada im je na ruku išao i dosta lakši raspored utakmica i protivnika.
- Do sada nisam puno igrao, ali to je sve urađeno u dogovoru sa selektorom Agilarom, jer sam se čuvao za završne mečeve. Sada je pravi trenutak da dam pun doprinos - rekao je 38-godišnji Perez.
Finalna utakmica 13. svetskog prvenstva u sportovima na vodi igra se večeras (21) na bazenu „Foro Italiko“.

Agilar: Protiv Srbije presudiće naše iskustvo

Blaga psihološka prednost pred večerašnji okršaj Srbije i Španije je na strani izabranika Rafe Agilara jer su bili bolji u grupnoj fazi Svetskog prvenstva.
- Znam koliko su Srbi sada „naoštreni“ da pobede posle nekoliko sjajnih partija. Ono što su uradili u poslednjih nekoliko dana, dokazuje da su izvanredan tim. Međutim, verujem u svoje igrače i smatram da će ipak presuditi naše iskustvo.
 
U nedelju povratak

Vaterpolo reprezentacija Srbije vratiće se sutra u Beograd. Avion iz Rima sa „plavim delfinima“ sleteće na aerodrom „Nikola Tesla“ u 11.05 časova.
 
Udovičić: Sa Špancima tajne nema

Selektor Srbije Dejan Udovičić vrlo dobro poznaje snagu rivala, koja zaslužuje maksimalan respekt. Po njemu u večerašnjem okršaju za zlatnu medalju taktička iznenađenja su skoro nemoguća.
- Jedni druge odlično poznajemo, tajni nema. Njihov kvalitet je iskustvo, dok smo mi daleko više motivisani, posebno posle tri velika trijumfa. Mislim da smo već napravili uspeh, ali ćemo zbog navijača u našoj zemlji koji nas prate pokušati da zbijemo redove s obzirom na umor i napravimo još jedan korak napred - rekao je Udovičić, na čiju adresu su minulih dana stigle brojne pohvale za ono što su „delfini“ prikazali u Rimu.
Sačuvana

" ... Нисам знао да љубав дубока, зараза је, да је куга, стријела. Пришла је и заклопљена ока, Бандићу је памет одузела ... "
Stranice: [1]   Idi gore
  Štampaj  123
 
Prebaci se na:  

Pokreće MySQL Pokreće PHP

Copyright © 2003-2013 by kovach
Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS! Dilber MC Theme by HarzeM