Kovach.rs
Vesti: Tekstovi pesama --> Lyrics
 
*
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.




Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije


Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.
April 19, 2024, 17:30:52

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
članova
Ukupno članova: 185692
Najnoviji: Bobbohops
Statistika
Ukupno poruka: 185084
Ukupno tema: 4466
Prisutnih danas: 121
Najviše prisutnih: 1107
(Januar 12, 2020, 19:55:25)
Prisutni korisnici
Korisnika: 0
Gostiju: 117
Ukupno: 117
Prijatelji
Stranice: 1 ... 14 15 [16] 17 18   Idi dole
  Štampaj  123
Autor Tema: TITO  (Pročitano 83770 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
JWH1947
Full Member
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 178


Pogledaj profil
« Odgovor #225 poslato: Januar 10, 2010, 05:27:28 »

I have studied WWII for many years. Recently I read several books about the seven Nazi offensives against your land. What I can figure out is that we assisted Draza as well as Tito, and then sold out Draza and focused efforts through the Partisans. Most Americans know little about this aspect of the war, but in the big picture, it was most important. If Hitler did not tie up several divisions fighting Yugoslavians, the results at Stalingrad and Normandy may have been quite different.

I admittedly know less about internal politics in Yugoslavia after the war, but considering Yugoslavian contributions during WWII, I see Tito as an ally and a war hero who liberated his own country and helped win a war against a horrible and deranged fascist regime. He obviously wielded a big hammer and you need to fill me in me on these details, but would someone like Ante Pavelic have been a better choice? Reportedly none less than Heinrich Himmler saw him as Madly inhumane.

If my view is too simplistic, please feel free to inform me. Appreciate your patience and the time you take to share ideas. You must realize that direct information about conditions in your countries is not readily available in the USA unless they Seeks it out personally. Internet and sites like this make it harder for politicians to fool us with generalities and outright lies, so they serve a noble purpose.  Wayne
Sačuvana
ZenTale
Global Moderator
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 8974


Maharishi Mahesh Yogi Vijayante ta Raam!


Pogledaj profil WWW
« Odgovor #226 poslato: Januar 10, 2010, 17:20:46 »

@Cali.. Prijatelji Pile moje.. angel

Slažem se donekle sa tobom, u smislu da će viša svest dovesti do veće lične odgovornosti pojedinaca. Ipak, mislim da u nečemu imaš pogrešno mišljenje. Naime, u društvu kao i u čitavoj prirodi postoje principi, koji se neće previše promeniti - oni postoje za svaki nivo egzistencije, mikro ili makro, vidljiv ili subatomski, tako da nama ostaje da razumemo putem analogije, a to bih objasnio ovako.. U našem telu postoje organi koji imaju svaki svoju funkciju. Koliko god da je čovek prosvetljen, pa i njegovi organi (da tako banalizujem), neće se nikad desiti da organi sasvim menjaju svoje funkcije (iako će inteligentne-svesne odluke moći da imaju svi organi), oni samo mogu biti svesniji i bolje to raditi, i "uzdići sebe" na vrhunski nivo na kome će postati svesni i sebe pojedinačno i sebe kao dela celine. I neće biti anarhije u takvom telu, jer će svako biti odgovoran i svesno raditi za celinu, a ne samo za sebe. Dakle individualnost i kolektivnost će spontano i prirodno biti jedno. I neće isključivati niti gušiti jedno drugo. Pokušaj da zamisliš ovako nešto. Kroz istoriju koja nam je poznata, a i u našem društvu i obrazovanju nismo edukovani da tako nešto može biti moguće. Ali biološki i fiziološki nivo živih bića upravo pokazuje takve potencijale. Čovek takođe koristi 2-5-15% svojih potencijala. I ono što realno živi, počevši od vlastitog života do stepena društvene organizacije, pa i vrhovnih zakona u društvu, je u stvari pokazatelj jadnog stepena iskorišćenja mentalnog, biološkog, fiziološkog, i spoznajnog potencijala. Sasvim je jasno zašto to ne možemo da shvatimo, ni pojedinačno ni globalno.
Međutim postoje tehnike koje aktiviraju mentalne potencijale čoveka do punog maksimuma. One recimo u mozgu dovode do veće sinhronizovanosti rada obe hemisfere mozga, a potom i do povećanja aktivnosti mozga, i do pune aktivacije koja je jednaka vrhunskoj aktivnosti u području koje je već aktivno (recimo za govor ili pevanje ili nešto slično...). To je sada sve dostupno i šta više već se primenjuje na mnogim univerzitetima u svetu, a njihovi studenti pokazuju nadprosečne sposobnosti i uspehe, a da pri tome nisu postali nesrećni i frustrirani od bubanja i nepomičnosti sedenja nad knjigom satima, danima i godinama, već su postali ne samo obrazovaniji, nego i svesniji, zdraviji i duhovniji, i puno korisniji društvenoj zajednici i svojoj porodici, a ponajpre sebi.
Takvo obrazovanje zove se Obrazovanje Zasnovano Na Svesti.

Btw. udaljili smo s od teme Tito, ali mislim da je bilo korisno.

@Wayne, Prijatelji
thank you for sharing you time and ideas, it's so good and to find someone who try to see things exactlly and only in therms of Truth.

Zato ću pokušati da ti pojasnim zašto se, u suštini, to desilo što si objašnjavao..
I jedni i drugi (četinici i partizani) su se u početku borili protiv Nemaca.
Ali kasnije su njihove rodoljubive ideje, počele da se gube, a njihove različitosti u gledanju budućeg društvenog ustrojstva su počele da jačaju i sve su jače bile, kako je bilo jasnije da Nemci neće pobediti. Četnici sebe nisu mogli da vide u komunističkom društvu, a ni partizani nisu želeli da se vraćaju na monarhiju. Partizani nisu imali drugo rešenje osim da pobede, jer bi društvo u kome bi četnici pobedili, za njih bila opet robija, kao što je to bilo i pre WWII. To je za njih bio ogroman korak u nazad i zatiranje svega što su do tada uradili.
Ne komentarišem ovo u terminima za i protiv, da li je to bilo dobro ili ne, jednostavno je bilo tako.
S druge strane četnici su u partizanima, koji su bili brojniji, počeli da vide veću pretnju nego u Nemcima, koji i pored svoje sile, nisu više pokazivali takvu nadmoć i nepobedivost. Isto tako, četnici su mogli u nekom eventualnom, budućem društvenom uređenju koje bi Nemci stvorili, naći svoje mesto, s obzirom da bi se princip lične svojine, osnovni kapitalistički motiv, održao, i to bi možda bio neki protektorat onako kako su i turci vladali Srbijom u vreme Miloša Obrenovića... Sa njime bi verovatno mogle da postoje i monarhija i druge tradicionalne vrednosti četnika koje su krasile četnički pokret od osnivanja, Zadovoljio bi se i princip zaštite srpstva od stradanja i pogroma od strane nemaca, onako kako je to recimo mislio Nedić.ali naravno ne i principi pobede i slobode, jer bi se oni opasno poljuljali, ali bi i to bilo bolje od nestanka svega drugog). Zadovoljio bi se i princip zaštite srpstva od stradanja i pogroma od strane nemaca, onako kako je to recimo mislio Nedić.
Sumnjam da je iko od istoričara ikada rekao ovo što sam ja ovde sada napisao, ili možda nisam pročitao, znam da su mnogi navodili na ovakve zaključke, možda im je bilo "negde u malom mozgu", ili jednostavno nisu to nazvali "ovim imenom"... ali to jeste suština. Možda zvučim neskromno, ali Vi prosudite sami...
Sačuvana

B.Love
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 2027


Pomoci ne trazeci nista zauzvrat mogu samo poneki


Pogledaj profil
« Odgovor #227 poslato: Januar 10, 2010, 20:23:01 »

Daklem,četinici i partizani su se u početku borili protiv Nemaca,čak i zajedno oslobodili Užice . Međutim,dok je Draža predlagao da zajedno prvo isteraju Nemce pa posle sprovedu izbore,Tito je zahtevao da se četnici stave pod Partizansku komandu . Draža je završio visoku vojnu školu i bio brigadni general .Pred rat mu je skinut čin na pukovnički jer je rekao tadasnjem vojnom ministru da treba u Jugoslovenskoj vojsci oformiti nacionalne odrede i bio je u pravu jer su Hrvati i Slovenci docekali svoje stare gospodare sa velikom radošću . Nasuprot njemu,Tito je u Cerskoj bici bio Austrougarski narednik,što i nije toliko loše jer je Adolf Hitler bio tek kaplar i takođe učestvovao u Cerskoj bici gde su zajedno doživeli prvi poraz Austrijsko~Pruske koalicije od Srpske vojske sto je i bila prva saveznička pobeda u I svetskom ratu .Dalje znamo sta je bilo,bolje rat nego pakt 27 marta 1941,a vec 6 aprila 1941 smo napadnuti bez objave rata i kapitulirali za 12 dana...ostalo je istorija...a istoriju pisu pobednici  Wink
Sačuvana

BOY NAMED SANDOZ
Hero Member
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 720



Pogledaj profil
« Odgovor #228 poslato: Januar 11, 2010, 01:08:47 »

Znaci nije mi jasno sto svi toliko naglasavaju to bez objave rata su nas napali. Ko da bismo ih pobedili da su nam objavili rat Cheesy. A mislim da su Nemci za vreme drugog svetskog uradili mnoogo gore stvari da bi tako nesto banalno kao napad bez objave rata bio vredan paznje. No, mislim popljuvali smo ih javno, zapalili im zastavu, pocepali ugovor koji smo prethodno potpisali sa njima... Ne treba da budes nuklearni fizicar da provalis sta ce da urade. Sto se tice partizana vs cetnika, to ce za mene (kao zagrizenog liberala) uvek biti ista stvar ili biranje izmedju dva zla. I jedni i drugi su hteli vlast ali nikako nisu mogli zajedno. Kada Nemci nisu bili vise faktor klali su se medjusobno.

And Wayne you are right, both Tito and Draza were alies of USA at start, cause they both fought together in the begining. I think Draza even received some high ranking American medal of honor. Tito was one of the best dictators this world has ever seen. But still he was a dictator if u understand what i mean Wink. My 2 cents of course.
Sačuvana

Ja sam uvek u pravu. To realnost gresi Wink.

I want something good to die for,
to make it beautiful to live.
ZenTale
Global Moderator
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 8974


Maharishi Mahesh Yogi Vijayante ta Raam!


Pogledaj profil WWW
« Odgovor #229 poslato: Januar 11, 2010, 03:33:14 »

B.Love, uglavnom se slažem sa tobom. Ipak, da li bi mogli da gledamo stvari ovako: da je to bio začetak "demokratije"? Da je na jednog četnika išlo 10 partizana i da su partizani jednostavno "nadglasali" četnike? Da kao "demokratska većina" nisu dali sebi za pravo da kroje sudbinu naroda? A čak i ako zanemarimo činjenicu da je partizana bilo svih nacija, a četnika uglavnom srba, crnogoraca, i po kojeg muslimana, ipak su srpski partizani dominirali brojnošću i kao vojnici i kao generali.
I sad, pitam se da li bi četnici pružili ruku partizanima da su bili toliko brojniji? Ili bi mislili da je baš njima dat "mandat" za buduće društveno uređenje i vlast? Šta ti misliš?

Naravno da istoriju obično pišu pobednici, ali u našem slučaju svi smo previše izgubili, tako da... nije na odmet okrenuti se unazad, čisto radi nas samih i nekih eventualnih budućih grešaka.. He he... Moj prijatelj kaže ponekad kad ga pitam: šta radiš? - "Uređujem prošlost..." he he he
Sačuvana

B.Love
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 2027


Pomoci ne trazeci nista zauzvrat mogu samo poneki


Pogledaj profil
« Odgovor #230 poslato: Januar 11, 2010, 11:08:47 »

Znaci nije mi jasno sto svi toliko naglasavaju to bez objave rata su nas napali. Ko da bismo ih pobedili da su nam objavili rat Cheesy. A mislim da su Nemci za vreme drugog svetskog uradili mnoogo gore stvari da bi tako nesto banalno kao napad bez objave rata bio vredan paznje. No, mislim popljuvali smo ih javno, zapalili im zastavu, pocepali ugovor koji smo prethodno potpisali sa njima... Ne treba da budes nuklearni fizicar da provalis sta ce da urade
Angry Clockwork Dreamer ipak smo ih pobedili 1945 Cheesy A naravno da ne bismo izdrzali mnogo duze od 12 dana i da su nam zvanicno objavil rat,ali bi spasili nesto ljudstva,neke kulturne vrednosti,umetnicka dela i arhive,i nasa avijacija ne bi bila unistena na zemlji,vec bi hrabro uzleteli boreci se protiv  Luftwaffe i makar oborili nekoliko protivnickih aviona pre nego li poginu.I naravno da Nemci ne bi ispostovali ni taj sporazum od 27 marta kao sto nisu ispostovali pakt sa Staljinom police ali bi Srbija malo dobila na vremenu i sigurno prosla s manje razaranja i manje ljudskih zrtava... Wink Sta bi bilo da je bilo ne mozemo sa sigurnoscu znati mozemo samo pretpostaviti... Huh?
Sačuvana

JWH1947
Full Member
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 178


Pogledaj profil
« Odgovor #231 poslato: Januar 11, 2010, 18:44:19 »

ZenTale and B. Love, Your comments are much appreciated and expand my understanding of a very complex issue, your internal politics. Clockwork, your 2 cents and my 2 cents pretty much the same.

My fundamental belief of WWII only gets stronger with everything I hear and read. Hitler was a demagogue, a hate-filled, anger-fueled Ghoul who had to go. I have read his book. At least he let the world know where he stood. After he was finished with the Jews, dissenting Christians and independents - is that anyone who did not accept and endorse his brand of lunacy - he had plans for anyone of "Slavic" heritage, too. His more recently found manuscript shows that he had plans for America, too. I would wish to shake the hand of any man or woman who helped stop him. At the end you see what happens when you combine massive doses of methamphetamine for breakfast and morphine sulphate at bedtime to a fundamentally angry person. This "little corporal" caused a lot of damage and took a lot of your neighbors down with him.

Yes, if I am not mistaken, there is a statue of Draza M. in New York City that commemorates his war effort against Nazis and specifically respect for his offers to help downed American pilots who brought in supplies. I know of no statue of Josip Broz in the USA. That would have been an association to that dreaded, Monolithic monster we were vaguely told ... about communism.

Now, one definition of terms about U.S. system, for you to consider about my country. We sometimes use term "democracy" loosely in reference to America. For crude analogy, there is not more similarity between classical Greek democracy and USA system today than there is, say, between classical Marxism and Stalinism. We are actually a constitutional republic. Our Pledge of Allegiance says it clearly, "I Pledge Allegiance to the USA, and to the republic for which it stands, one nation, under God, indivisible, with liberty and justice for all." We regularly argue the "justice" part among ourselves, as do you, but the republic part is indisputable. I do not insult your intelligence by defining "republic" as you know difference and can refresh through Wiki for details. Most Americans, however, could not tell you the difference, but could blast off the betting odds on the next football game to the exact fraction. Herein lies part of the problem.

You also realize that during the 1950's - the McCarthy era - all that an American citizen had to do to get himself on the FBI suspicious-persons list and be investigated Subsequently, was make a simple comment such as "Marxian principles present some interesting economic concepts . It happened to my biology teacher in high school. I remember it distinctly because my father, a war veteran and community businessman, was interviewed concerning the teacher's "character." Respect, Wayne
« Poslednja izmena: Januar 11, 2010, 20:52:21 JWH1947 » Sačuvana
JWH1947
Full Member
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 178


Pogledaj profil
« Odgovor #232 poslato: Januar 11, 2010, 19:01:20 »

Forgive me in advance for this. Smiley

Your site seem to like polls.  Every time I show Tito's picture to lady friends they all remark how handsome he was.  Tito may very well be the world's most good-looking dictator.  Only one way to find out.  Put him in with Stalin, Hitler, Pol Pot, Idi Amin, and George Bush and let the ladies vote.  Step right up, ladies,  and vote for the world's most handsome dictator!
Sačuvana
B.Love
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 2027


Pomoci ne trazeci nista zauzvrat mogu samo poneki


Pogledaj profil
« Odgovor #233 poslato: Januar 11, 2010, 20:49:19 »

He he Wayne i djavo se prikazuje lepim da bi zaveo coveka... Wink

He he Wayne and the devil appears to be seduced by beautiful man... Wink
Sačuvana

:) hope
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 6817


Ministar za porodicna i socijalna pitanja


Pogledaj profil
« Odgovor #234 poslato: Januar 11, 2010, 21:01:37 »

Tito

Sta reci..ima razlicitih misljenja o tom velikom coveku. Ja sam rodjena dok je bio ziv i secam se nekih stvari. Bila sam mala da bih se secala politike koju je vodio ali bila sam dovoljno velika da znam da nam je tada bilo bolje. Iz prica sam slusala za goli otok i njegovu diktaturu ali tada nisam shvatala sta to znaci. I danas necu da pricam o tome jer bih pokvarila svoje uspomene. Verovatno je imao svojih mana i gresaka kao i svi pre i posle njega. Ali osmislio je i stvorio jednu divnu zemlju koju niko vise nece moci da stvori. Imao je ideju da nas drzi na okupu pa je mozda iz tog razloga bio diktator jer nije zeleo da mu neko srusi ideje. Ali i ako je bio diktator svi smo ga voleli i bio je ponos nasih naroda. Plakali smo kada je umro i zalimo za njim i danas jer je sa sobom odneo bratstvo i jedinstvo i celovitost Yugoslavije.

Dok je bio ziv svi smo se voleli i bili smo Jugosloveni, neki kazu na silu ali ja im ne verujem jer nas niko nije terao da budemo Yugosloveni, najcenjeniji narod u svetu. Bila sam najsrecnija dok sam bila Yugoslovenka i dok nisam znala da mi je prvi komsija Musliman ili Hrvat. Bili smo svi isti i svi smo se kleli u nasu domovinu. Ali cim je sklopio oci taj veliki covek koga sada mnogi pljuju sve se srusilo i otislo bestraga.

Bez obzira na sve, hvala mu za najdivniju zemlju na svetu...hvala mu za bratstvo i jedinstvo... hvala mu za moje srecno i mirno detinjstvo...hvala mu za sve moje radne akcije....hvala mu za sve nase republike...hvala mu za sve lepote od Vardara pa do Triglava i za one od Djerdapa pa do Jadrana. Imali smo najlepsu zemlju na svetu.. najlepse more.. Ohrid..Palic..Plitvice.. Bled i Bohinj.. Srajevo..Split.. Makarsku.. Herceg Novi..Skoplje.. Titove gradove..Unu.. Sanu.. Dravu.. Miljacku.. Drinu..Vardar..Majevicu.. Durmitor.. Lovcen...a sta sada imamo? Sta smo dobili s' tim sto ga vise nema? Dobili smo neke male prcijice kojima smo navodno ponosni....dobili smo rat i prolivenu bratsku krv....dobili smo nacionalizam i mrznju ... granice koje ne mozemo vise preci..

Zao mi je sto ne znam da li cu ikada vise moci proci svim tim divnim mestima ...sto ne znam da li cu ikada vise zasaditi i jedan boric na nekoj nasoj goleti....sto ne znam da li cu ikada vise letovati na Dalmatinskom primorju.... a mozda nikada vise to sebi necu moci ni da priustim.....a zasto? Zato sto je taj sto ga vise ne volimo i sto ga sada pljujemo umro i sa sobom odneo sve sto je stvorio. I znate sta me najvise boli? Boli me to sto su sve te ideje zaboravili bas oni koji nisu smeli i sto su ovu zemlju srusili bas oni koji su mu se najvise kleli. I kako da ih sada cenim i postujem...kada su mi srusili snove...srusili su moju domovinu... nasoj deci su uskratili da zive u miru i slobodi u kojoj smo mi ziveli...uskratili su nam svima ugled koji smo imali u svetu...ukrali nas crveni pasos...

Kada sam bila dete obilazila sam celu svoju domovinu i bila ponosna Jugoslovenka a danas sta sam danas ? Ne znam ni sama. Ovde gde sada zivim kada kazem da sam iz Srbije oni me gledaju belo, a kada kazem Jugoslavija oni se samo nasmeju i kazu Tito, Jugoslavija..dobro dosla. Ma svi su nas voleli i postovali bas zbog njega...bio je najcenjeniji drzavnik sveta...bio je osnivac nesvrstanih...cimao je i istok i zapad...pa zasto ga se onda samo secati po nekim mrljama koje ima? Pa zar drugi nemaju te mrlje? Setite se istorije pa se preispitajte koji drzavnik , kralj, vodja,...nije imao mrlju ili neki svoj goli otok??

Dragi moji ja sam jos uvek u srcu ponosna Jugoslovenka i toga se ne stidim ...jos uvek slusam pesme koje sam tada volela...jos uvek se secam svakog pedlja te zemlje...jer sam je sa ponosom gradila uz pesmu: Mlade dane tople duge,
                        Prvu ljubav prve sne....
                        Hej ,haj brigade..

I kao Sto rece ZenTale zato i volim ove forume gde smo svi isti i gde nije vazno koje smo nacionalnosti ili veroispovesti. Svi se druzimo i volimo kao u bivsoj Yugi i bas nam je lepo i srecni smo zbog toga. I zato mi nemojte zameriti ako sam nekoga povredila ovim recima ili ako sam mozda bila malo vatrenija u odbrani moje domovine i Tita. Tome nas je naucio i takvi smo ostali mi koji smo bili njegovi pioniri, omladinci, akcijasi, vojnici....

                                     
                                   

Smiley ne bih rekla da je Tito bio nešto zgodan, ali je imao neponovljivu karizmu...
 Ne znam da li si čitao prethodne moje postove, ali se u potpunosti slažem s Beki koja je to tako divno opisala u par postova. Ne znam za one koji su bili na visokom položaju, ali mi mali, obični ljudi nismo opće osjećali tu diktaturu i mogli smo raditi i izjašnjavati se puno više toga nego sada. Sad ako spomeneš bilo koju nacionalnost, odmah ispadaš neki ekscentrik, naročito ako to izjaviš u protivnom taboru... nema više one tolerancije ni ljubavi, ni prijateljstva kao što je nekada bilo i mislim da za ovu netrpeljivost nije kriva socijalna situacija nego upravo politika ovih na vlasti!
Ako ti nije teško, prođi malo starijim postovima ovdje pa vidi kako pišemo mi koji smo u ta doba znali za se i kako piše ovi mlađi naraštaj koji uči sasvim drugčiju povijest od one koju smo mi proživjeli.
Sačuvana



Ono što vidiš to imaš pred sobom.
:) hope
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 6817


Ministar za porodicna i socijalna pitanja


Pogledaj profil
« Odgovor #235 poslato: Januar 11, 2010, 21:06:56 »

 Smiley navela bih samo jedan primjer: na HTV postoji odavna jedna emisija koju sam rado gledala još kao dijete - "TV kalendar". Čak i u tako ozbiljnoj emisiji koja se bavi povijesnim činjenicama kažu kako se u bivšoj Jugoslaviji nije nigdje na javnim skupovima mogla pjevati hrvatska himna,  Shocked a ja bila u zboru i uvijek poslije prve himne smo i drugu pjevali - uvijek! I šta sad, kako da vjerujem i svim onim drugim "činjenicama" koje se pojavljuju u toj emisiji. To je samo jedan primjer kako mediji, politika i školstvo zaluđuju ovaj narod.
Sačuvana



Ono što vidiš to imaš pred sobom.
BOY NAMED SANDOZ
Hero Member
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 720



Pogledaj profil
« Odgovor #236 poslato: Januar 11, 2010, 21:50:11 »

Jedno se nikada nece promeniti. Mediji ce uvek biti tu da vrse propagandu za vlast. U ex-YU vrsena je propaganda kako je sve med i mleko, vlada bratstvo jedinstvo, ljubav medju narodima, sada se u pojedinacnim republikama vrsi drugacija propaganda. Kako tad nista nije valjalo, izmedju ostalog i ovo sto je Nada rekla.
Mislim iskerno, ona mrznja i onakav rat iz 90tih ne nastaje za godinu ili deset. Komunisti su resavali problem nacionalne netrpeljivosti tako sto su ogranicavali slobodu govora. Kada potiskujes mrznju ne resavas problem, ona je kao vulkan, nekad mora da eksplodira. Zato su se i desili ratovi.
Tu recimo imamo mnogo da ucimo od Amerikanaca. Oni su mrznju belaca i crnaca resili na mnogo bezbolniji nacin, edukacijom stanovnistva. To su trebali komunisti da rade a ne da zabranjuju nacionalizam.
Sačuvana

Ja sam uvek u pravu. To realnost gresi Wink.

I want something good to die for,
to make it beautiful to live.
BOY NAMED SANDOZ
Hero Member
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 720



Pogledaj profil
« Odgovor #237 poslato: Januar 11, 2010, 21:55:39 »

@B nisam rekao da bi oni postovali ugovor, mislio sam na to da su nasi bili izuzetno neoprezni (citaj glupi) sto nisu ocekivali napad. Imas tako jednu izuzetno mocnu drzavu, ima veliku teznju ka sirenju, ne postuje nikakve tradicije i gazi preko svega. I plus jako osvetoljubivu posle ponizenja iz prvog svetskog rata. I ti im pljunes u lice. Ako tadasnje vodje Jugoslavije nisu ocekivali napad trebali su da se ubiju odmah.
Sačuvana

Ja sam uvek u pravu. To realnost gresi Wink.

I want something good to die for,
to make it beautiful to live.
B.Love
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 2027


Pomoci ne trazeci nista zauzvrat mogu samo poneki


Pogledaj profil
« Odgovor #238 poslato: Januar 11, 2010, 23:42:26 »

@B nisam rekao da bi oni postovali ugovor, mislio sam na to da su nasi bili izuzetno neoprezni (citaj glupi) sto nisu ocekivali napad. Imas tako jednu izuzetno mocnu drzavu, ima veliku teznju ka sirenju, ne postuje nikakve tradicije i gazi preko svega. I plus jako osvetoljubivu posle ponizenja iz prvog svetskog rata. I ti im pljunes u lice. Ako tadasnje vodje Jugoslavije nisu ocekivali napad trebali su da se ubiju odmah.
Wink Clockwork Dreamer nisu tadasnje vodje Jugoslavije  bili glupi kao noc ,da ce nas Nemci napasti bilo je jasno kao dan... Cheesy
 Angry samo...nisu znali koji ce to dan biti... Wink
« Poslednja izmena: Januar 12, 2010, 00:03:58 B.Love » Sačuvana

JWH1947
Full Member
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 178


Pogledaj profil
« Odgovor #239 poslato: Januar 11, 2010, 23:51:40 »

Damn, sounds just like home. Wayne
Sačuvana
Stranice: 1 ... 14 15 [16] 17 18   Idi gore
  Štampaj  123
 
Prebaci se na:  

Pokreće MySQL Pokreće PHP

Copyright © 2003-2013 by kovach
Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS! Dilber MC Theme by HarzeM