Kovach.rs
Vesti: Kovach.rs --> ANDROID aplikacija za horoskop.
 
*
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.




Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije


Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.
April 18, 2024, 06:35:45

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
članova
Ukupno članova: 185692
Najnoviji: Bobbohops
Statistika
Ukupno poruka: 185084
Ukupno tema: 4466
Prisutnih danas: 85
Najviše prisutnih: 1107
(Januar 12, 2020, 19:55:25)
Prisutni korisnici
Korisnika: 0
Gostiju: 66
Ukupno: 66
Prijatelji
Stranice: [1]   Idi dole
  Štampaj  123
Autor Tema: Nasilje u porodici  (Pročitano 2202 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Skorpija
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 2791



Pogledaj profil
« poslato: Mart 29, 2009, 00:01:03 »


Mici je postavila jako dobro pitanje u temi "Pitaj me, pitam te"


Evo ja cu da pitam: Kakav je vas stav o nasilju u porodici? Postoji li dozvoljeno nasilje po onome - Batina je iz raja izasla?

Umesto iscrpnog odgovora tamo, otvorila sam novu temu jer smatram da je ovo ozbiljno pitanje zaslužuje.


Dake, vaš stav o nasilju u porodici je...?


Ja sam protiv nasilja uopšte, pa i nasilja u porodici. Ono čuveno "batina je iz raja izašla" ne priznajem jer iz Raja, bar koliko ja znam, niko još izašao nije (osim Adama i Eve, ali oni su iz Raja proterani)... mislim da se  mnogi problemi mogu rešiti razgovorom. Za one koji ne mogu - postoje druga, civilizovana rešenja i mislim da se nasiljem problemi ne rešavaju već samo produbljuju. Naravno, svako pravilo ima i svoje izuzetke, ali njima nije mesto na ovoj temi...

Ipak... kada govorimo o nasilju u porodici, treba precizno razdvojiti šta je nasilje a šta vaspitavanje... Smatram da opravdano povišen ton prema detetu ne spada u nasilje, kao ni tzv. "vaspitne ćuške"... na primer, mislim da bi dete mnogo više zabolelo (a i veće traume ostavilo) kad bi rukom dotaklo vrelu ringlu, nego da ga mama malo pacne po prstićima...

Očekujem da se ovde izjasne oni koji imaju decu, mnogo merodavniji od nas koji "pametujemo" bez prethodnog iskustva...

A što se tiče najrasprostranjenijeg oblika nasilja u porodici, na ovim prostorima opšteprihvaćenog i uglavnom odobravanog nasilja muževa prema ženama, apsolutno sam protiv i mislim da za to ne postoji baš nikakvo opravdanje.

Šta vi mislite o svemu ovome?
 
Sačuvana

issy-the-Genius
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 1377


Ministarka za dijasporu :)


Pogledaj profil
« Odgovor #1 poslato: April 01, 2009, 03:54:43 »

Slazem se sa tobom. Definitvno najgore mi je nasilje muzeva prema zenama. Bas odvratno..
A sto se tice ovoga gore, sa djecom... I tu se slazem. Povisen ton ne smatram u nasilje. Imam mladjeg brata sa kojim ja najvishe vremena provodim, i prema njemu se ponasham kao da mi je i brat i sin (iako sam jos mala za to Cheesy), i nikad ga do sad nisam, a i necu udariti ili tako nesto, jer, kao sto kazes, to ce poci na gore.
Mislim da stvarno nema nikakve potrebe za nasiljem u porodici, jer to upropastava porodicu.
Sačuvana

The DJ is my bodyguard ! Cool Mp3
strateg3
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 2037


Šansa se ukaže onog časa kad odlučiš da se boriš


Pogledaj profil
« Odgovor #2 poslato: Maj 11, 2009, 19:22:07 »

Ajd da se malo manim softvera i da nesto napisem(nadam se pametno).
Citat
A što se tiče najrasprostranjenijeg oblika nasilja u porodici, na ovim prostorima opšteprihvaćenog i uglavnom odobravanog nasilja muževa prema ženama, apsolutno sam protiv i mislim da za to ne postoji baš nikakvo opravdanje.
Pa na ovo zadnje da kazem(opravdanje) tu nema nikakve dvojbe,jednostavno nepostoji opravdanje,jer po meni da li je to neka vrsta slabosti kod muskaraca ili nesto drugo mislim da je totalno bezpredmetno,jer ako je to neki nacin dokazivanja necega,ili mozda nekog besa i da to iskaljuje u obliku nasilja prema zeni, deci to je zaista za posmatranje,i to u nekoj redovnoj ustanovi mislim na (psihijatriju) mada pitanje da li i tamo moze da im se pomogne,jer licno za mene to je nesto Zadnje sto bi Ja uradio,a da toga ima=IMA I TO verovatno mnogo vise nego sto cujemo citamo ili vidimo.

Sačuvana


Proći će sve ali duša,obraz i ono što je dobro ostaju zauvek
Teško je biti sam. Od toga je jedino teže kada su dvoje sami.
Stranice: [1]   Idi gore
  Štampaj  123
 
Prebaci se na:  

Pokreće MySQL Pokreće PHP

Copyright © 2003-2013 by kovach
Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS! Dilber MC Theme by HarzeM