Kovach.rs
Vesti: Tekstovi pesama --> Lyrics
 
*
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.




Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije


Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.
April 20, 2024, 14:59:42

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
članova
Ukupno članova: 185692
Najnoviji: Bobbohops
Statistika
Ukupno poruka: 185084
Ukupno tema: 4466
Prisutnih danas: 137
Najviše prisutnih: 1107
(Januar 12, 2020, 19:55:25)
Prisutni korisnici
Korisnika: 0
Gostiju: 121
Ukupno: 121
Prijatelji
Stranice: [1]   Idi dole
  Štampaj  123
Autor Tema: Šešum povređen dok je spašavao drugu život!  (Pročitano 2052 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Милан Бандић
Moderator
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 7954


Mинистар за верска и Национална питања


Pogledaj profil
« poslato: Februar 09, 2009, 11:05:38 »

Rukometni reprezentativac Srbije Žarko Šešum (23) povređen je u napadu u noći između subote i nedelje u diskoteci „Patriota” u Vespremu, na zapadu Mađarske. Njegov kolega iz Rukometnog kluba Foteks, Rumun Marijan Kozma (26) ubijen je, a Hrvat Ivan Pešić (19) zadobio je teške povrede kada su ih nepoznati napadači izboli noževima.

Šešum je zadobio frakturu jagodične kosti, operisan je, kao i i njegov klupski kolega Ivan Pešić, i oni su dobro podneli hirurške intervencije, izjavio je jutros direktor Županijske bolnice u Vespremu dr Jene Rac i naglasio da je njihovo stanje stabilno i da se nalaze van životne opasnosti.
"Šešum je udaren nogom u lice i polomljena mu je jagodična kost, ali je najvažnije da nije izgubio vid na udareno oko. Naknadno ćemo izvršiti još jednu korektivnu operaciju i sasvim je sigurno da će igrač srpske reprezentacije videti kao i pre tragičnog događaja", dodao je dr Rac.
Kozma je preminuo na licu mesta od posledica uboda nožem u srce. Srpski i hrvatski igrač nalaze se u bolnici u Vespremu.
Marko Vujin, bek Foteksa i srpske selekcije, kaže za „Blic” da je nekoliko puta razgovarao sa Šešumom telefonom i da je on dobro. Vujin u trenutku napada nije bio sa Žarkom u diskoteci.

Austrijska policija uhapsila dvojicu napadača

Austrijska policija uhapsila je dvojicu napadača osumnjičenih za ubistvo rumunskog rukometaša i ranjavanje srpskog i hrvatskog rukometaša juče u mađarskom gradu Vespremu, a za trećim se i dalje traga, saopštila je danas mađarska policija. Napadači, dvojica Mađara, Šandor Rafael i Đeze N, uhapšena su tokom noći u Austriji, u blizini granice sa Mađarskom, rekla je u izjavi mađarskoj agenciji MTI portparolka lokalne policije Piroška Varadi. Policija je izdala međunarodnu poternicu za Đezeom N., pošto je utvrđeno da je i on osumnjičen za umešanost u ovaj zločin. Varadi je dodala da policija i dalje traga za treće osumnjičenim Mađarom Ivanom Stojkom. Policija intenzivno istražuje ko je sve učestvovao u tuči na osnovu snimka industrijske kamere postavljene ispred jednog bara u Vespremu, turističkog mesta na jezeru Balaton.
 

- Otišao sam na spavanje, kao i Nikola Eklemović. U jednom drugom kafiću slavili smo rođenje sina saigrača Gregelja Ivanščika, pa se ostatak društva preselilo u taj disko, a mi smo odlučili da odemo kući. Pregledali smo snimke u policiji i lepo se vidi da je Kozma stajao sa svojom devojkom i da su mu prišla trojica, četvorica i počela da mu dobacuju. Moje kolege, a bilo ih je oko sedam, osam, želeli su da izbegnu gužvu i napuste klub, ali su ih na izlazu sačekali napadači. Kozma je uboden dva puta u srce, Pešić je protrčavao i uboden je u leđa, a Šešum je udaren kada je pokušao Rumunu da izvadi jezik iz dušnika i spase mu život - kaže Vujin, koji je juče u policiji dao izjavu o napadu.
- U šoku sam. Ubijen mi je najbolji drug... Marijan i ja smo poslednje tri godine bili nerazdvojni. Živeli smo vrata do vrata. Strašno... Žarko je na pregledima u bolnici i biće dobro. Boli ga glava i doktori mu skidaju otok, ali kroz dva-tri dana će biti bolje, kao i golman Pešić - priča Vujin.
On kaže da je u 2.45 časova imao propušten poziv na mobilnom telefonu i da je tako saznao za tragediju.
- Na ekranu je pisalo „Kozma”, a on je već preminuo na licu mesta... Zvala me je njegova devojka... Odmah sam otišao tamo, a Kozma je bio nepomičan, potpuno beo. Užas... Ne znamo šta će se dalje dešavati. Ni kada će biti sahrana, niti bilo šta drugo. Jedino još znam da napadači nisu iz Vesprema, tako su mu rekli policajci - dodao je na kraju Vujin, rukometaš višestrukog prvaka Mađarske i učesnika Lige šampiona.
Vujin navodi da su građani i policija Vesprema, gradića od oko 60.000 stanovnika, u neverici jer se sličan zločin nije desio u poslednjih 30 godina.
U Bačkoj Palanci, od juče ujutro, kada je vest stigla do Žarkovog oca Steve, a potom i do ostalih rođaka, telefoni i televizori su stalno uključeni kako se ne bi ispustila nijedna vest. Ksenija, Žarkova sestra od strica, u stalnoj je vezi sa njegovim roditeljima koji su odmah otputovali u Mađarsku. Ona je ujedno tu da obavesti i ostale rođake u selu kako ne bi svi uznemiravali roditelje mladog rukometaša.
- Majka i otac su već stigli u Mađarsku i videli su Žarka, baš sam pre nekog vremena kratko razgovarala s njima. Žarko je dobro, ima veliki otok na levoj jagodičnoj kosti i lekari čekaju da taj otok splasne pre no što pristupe operaciji. Operacija tog dela lica će svakako biti potrebna, smatraju lekari, ali neće biti izvedena bar još dan ili dva zbog tog otoka – priča Ksenija za „Blic”.
Kako joj je ispričao Stevo Šešum, Žarkov otac, rukometaš Foteksa najviše je udaraca primio u glavu, ali se oseća dobro i komunicira s roditeljima. Šta se dogodilo u noći u kojoj su Žarko i njegove klupske kolege napadnuti za rođake je još nepoznanica.
- Sada nam je najvažnije da znamo kako je Žarko i da što manje uznemiravamo njega i njegove roditelje, pa su stoga razgovori sa Mađarskom kratki, tek toliko da znamo da je moj brat dobro - kaže Ksenija, do koje je vest o tragediji u Mađarskoj stigla oko podneva.
Istog časa je pokušala da dobije brata na mobilni telefon, ali je on bio isključen. Od tada, s nestrpljenjem iščekuje vreme za nov poziv stricu Stevi.
- Važno mi da znam da je Žarko dobro i da su roditelji uspeli da ga vide, a dalje ćemo videti šta će i kako će biti. Jeste to što se desilo strašno, ali nama je dobro dok god znamo da je Žarko dobro - kaže i Žarkov stric Savo Šešum, koji provodi vreme kraj telefona i očekuje informacije koje mu Ksenija može preneti.

Đurković: Šešum će ponovo igrati

Generalni sekretar Rukometnog saveza Srbije Božidar Đurković kaže da bi srpski reprezentativac Žarko Šešum posle povrede jagodične kosti, za tri-četiri meseca mogao da nastavi karijeru.
- Prve vesti su bile dosta dramatične, međutim, prema poslednjim informacijama, Žarku predstoji operacija, nadamo se da će proći kako treba i da će se vrlo brzo vratiti na teren. Prve procene lekara su da bi on za tri-četiri meseca mogao da nastavi karijeru. Šešum ni mrava ne bi zgazio, izuzetno je fin i korektan mladić, dobrog kućnog vaspitanja, ali eto šta se desilo - kaže Đurković.
 

Obračun bandi?

Mađarski ministar unutrašnjih poslova Tibor Draskovič i ministar sporta Ištvan Đenešei zatražili su od policije da hitno nađu krivce i daju detaljnu obaveštenje o tragičnom događaju. Nezvanični izvori navode da je uzrok tragedije obračun dve bande koje reketiraju vlasnike lokala i bave se dilovanjem droge.
 

BIOGRAFIJE

ŽARKO ŠEŠUM

Žarko Šešum, reprezentativac Srbije, učestvovao je na Svetskom prvenstvu u Hrvatskoj. Rođen je 1986. u Bačkoj Palanci, gde je i počeo rukometnu karijeru. Igra na poziciji srednjeg beka, a u Foteks je došao 2007. iz Sintelona. Sa mađarskim timom osvojio je Kup pobednika kupova, a kao član juniorske selekcije Srbije na EP 2006. proglašen je najboljim igračem.

IVAN PEŠIĆ

Ivan Pešić, mladi hrvatski golman, kako stručnjaci kažu, jedan je od najtalentovanijih rukometaša na svetu. U Foteksu je drugi čuvar mreže, posle našeg Dejana Perića. Rođen je u Senju 1990, a iz riječkog Zameta preselio u Mađarsku prošle godine. Nije učestvovao na Mondijalu u Hrvatskoj, ali se nalazi na širem spisku reprezentacije.

MARIJAN KOZMA

Marijan Kozma bio je rumunski reprezentativac, koji je sa visinom od 212 centimetara i težinom od 115 kilograma bio ogroman zadatak za svakog rivala. Rođen je 1982. u Bukureštu, a u karijeri je, pre Vesprema, nastupao za Dinamo. Sa Foteksom 2008. osvojio je Kup pobednika kupova i dve titule šampiona u Mađarskoj (2006. i 2007).
 

Sveće za ubijenog rukometaša

Oko 200 građana Vesprema okupilo se juče ispred bara „Patriota” gde se dogodio napad kako bi zapalili sveće ispod fotografije ubijenog rumunskog reprezentativca Marijana Kozme. Navijači kluba planiraju mirne demonstracije zbog tragedije, a od nedelje pre podne crna zastava se nalazi na sportskoj dvorani u Vespremu. Gradonačelnik Janoš Debrecenji izjavio je da se dogodila „zdravom razumu nepojmljiva katastrofa”.
- Marijan Kozma je mirno plesao sa devojkom kada su ga napadači izvukli iz bara i na ulici nožem uboli u grudi. Na njih je nasrnula poveća grupa mladića koji su sedeli za susednim stolovima bez ikakvih povoda - dodao je on i pozvao okupljene građane da se uzdrže od najavljenog linča.
Sačuvana

" ... Нисам знао да љубав дубока, зараза је, да је куга, стријела. Пришла је и заклопљена ока, Бандићу је памет одузела ... "
Милан Бандић
Moderator
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 7954


Mинистар за верска и Национална питања


Pogledaj profil
« Odgovor #1 poslato: Februar 10, 2009, 11:02:36 »

Osećam se loše zbog gubitka velikog prijatelja u jednoj glupoj vikend tuči - rekao je juče RTS-u Žarko Šešum, reprezentativac Srbije u rukometu koji je teško povređen kada je u nedelju grupa napadača nasrnula na njega i saigrače ispred kluba „Patriota” u mađarskom gradu Vespremu. Šešumov saigrač Rumun Marijan Kozma ubijen je u napadu, hrvatski reprezentativac Ivan Pešić teško je povređen, a dvojica osumnjičenih uhapšeni su preksinoć u Austriji. Za trećim napadačem se još traga.

Direktor bolnice u Vespremu Arpad Tot izjavio je da je Šešum uspešno operisan i dodao da lekari planiraju još jednu hiruršku intervenciju „kozmetičke prirode”, posle koje bi mogao da napusti bolnicu za nekoliko dana. Lekarski tim saopštio je da je stanje srpskom rukometaša stabilno i da bi igrač Vesprema mogao za dva do tri meseca da se vrati na teren.
Žarkovi roditelji odmah po saznanju da je povređen otputovali su u Mađarsku i nisu se odvajali od njega. Sestra od strica Ksenija ostala je u Bačkoj Palanci, ali je s nestrpljenjem očekivala da čuje bratov glas i rođacima prenese vest da je on dobro.
- Čula sam se s njim, doduše nakratko, i samo smo ga pitali kako je. Bio je smiren pred operaciju i uveren da će sve biti u redu. Ni o čemu drugom, po nekom nemom dogovoru, nismo razgovarali jer možete samo zamisliti koliko je potresen i potišten nakon svega što se dogodilo. Čekam da dođe u Bačku Palanku, pa ćemo se ispričati - priča Ksenija.

Velimir Marjanović, predsednik Rukometnog saveza Srbije, rekao je za „Blic” da je Žarko Šešum operisan poslepodne.
- U stalnoj sam vezi s njegovim ocem. Lekari kažu da je to rutinski zahvat. Ipak, osećamo zebnju. Desila se strašna tragedija, ali me raduje, što smo u ovako ozbiljnom trenutku solidarni i što se o Žarkovom zdravlju mnogi raspituju, zovu i igrači i igračice. Koliko će Žarko odsustvovati još ne znamo, treba dosta vremena da bude potpuno spreman. Ubrzo će početi sa treniranjem, ali ne sme odmah na teren. Najviše me brinu posledice tragedije - izjavio je Marjanović.
Samo nekoliko sati nakon zločina, austrijska policija uhapsila je osumnjičene državljane Mađarske Šandora Rafaela i Đezu Nemeta. Uhapšeni su na putu u blizini granice s Mađarskom, a automobil kojim su nameravali da pobegnu u Italiju vozila je 37-godišnja žena, koja je takođe u pritvoru. Oni su u zatvoru u Gracu, a prilikom hapšenja nisu pružali otpor. Ivan Stojko, takođe osumnjičen za ubistvo, još je u bekstvu i za njim je raspisana međunarodna poternica.
Mađarska novinska agencija objavila je sinoć da je Šandor Rafael ubio Kozmu i da bi iz pritvora u Austriji trebalo da bude izručen Mađarskoj za nedelju dana. Prema izveštaju agencije, policijski zvaničnik je rekao da je Kozma samo hteo da zaštiti konobaricu od ljudi koji su ga kasnije ubili.
Prema pisanju mađarskih medija, rukometaši su stradali nakon što su pokušali pomoći konobarici u klubu „Patriota” koju su maltretirali napadači na rukometaše. Prema tim navodima, oni su došli u klub da bi se osvetili jednom kriminalcu iz Vesprema, koji je nedavno pretukao njihovog prijatelja. Nisu ga našli i, kad su izlazili iz kluba, konobarica ih je zamolila da plate račun. Oni su tada nasrnuli na nju i udarili je u glavu. Rukometaši Vesprema koji su proslavljali rođenje sina saigrača Gergelja Ivanšika videli su to i Kozma joj je prvi priskočio u pomoć. Napadači su potom Kozmu sačekali ispred kluba i izboli ga nožem. Dva puta je uboden u srce i odmah je preminuo. Žarko Šešum je pomislio je Kozma u nesvesti i sagnuo se da mu izvadi jezik iz dušnika. Tada ga je napadač nogom šutnuo u glavu. Ivan Pešić, hrvatski reprezentativac, pokušao je zaštititi saigrače, ali je nožem uboden u slabinu.
Nakon što su na smrt izboli Kozmu i teško povredili njegove saigrače, napadači su pobegli. Sigurnosne kamera snimili se ih pa su ubrzo identifikovani i neki od njih uhapšeni.
Mađarski mediji navode da je mafijaški klan porodica Rafael i Stojka prošle godine u Enjingu zavladao noćnim životom turističke severne obale jezera Balaton, reketiraju vlasnike lokala i diluju drogu.

Stevo Šešum: Šire laži
Otac Žarka Šešuma Stevan koji se nalazi u Vespremu oštro je demantovao spekulacije nekih stranih medija da navodno sprema ličnu osvetu zbog napada na sina i sportiste mađarskog prvoligaša.
- Onaj koji širi takve informacije ima samo zle namere. Imamo puno poverenje u državne organe i policiju Mađarske i njima smo prepustili da istraže ceo slučaj - rekao je Stevan Šešum i dodao da je o tome obavestio ambasadora Srbije u Budimpešti.
Šešumov otac istakao da je čitava Mađarska, a posebno grad Vesprem, osudio napad na rukometaše.
Izrazio je žaljenje zbog smrti rumunskog reprezentativca Marjana Kozme, koga je dobro poznavao i koji je bio njegov gost u Srbiji.
- Žao mi je što neću moći da prisustvujem sahrani izuzetnog sportiste i divnog čoveka, mladog Kozme, jer moram da bdim nad oporavkom sina u Vespremu - rekao je Šešum.
Tanjug

Ivan Pešić više nije u komi
- Moj sin se probudio iz kome. Reaguju, čuje i van životne opasnosti je. Ali još ne priča jer je pod lekovima - ispričala je za „Jutarnji list” Đurđa Pešić koja je juče s Ivanovom devojkom posetila sina.
Pešić diše pomoću respiratora, a groznicu i povišenu temperaturu koju je dobio nakon operacije lekari smatraju uobičajenom pojavom. Pešić je uboden nožem u slabinu, nakon čega mu je odstranjen jedan bubreg.

„Ubili su i mene”
„Nisu ubili samo mog sina, već i mene”, rekao je juče otac rumunskog rukometaša Marijana Kozme po dolasku u Vesprem.
On je izjavio da je njegov sin bio „veoma zadovoljan skromnim životom u malom gradiću u Mađarskoj”.

Mađarska u šoku
Mađarski mediji prenose i da je cela zemlja „u šoku” zbog tragedije u Vespremu, o čemu svedoče brojne mirne demonstracije u više gradova, na kojima se okupilo više hiljada ljudi. Na glavnom trgu Vesprema preksinoć je održan komemorativni skup, na kome je učestvovalo nekoliko stotina ljudi. Čuli su se antiromski povici, a na skupu su se pojavili i članovi ozloglašene neonacističke Mađarske garde, koja je i zabranjena.

DANIJEL ANĐELKOVIĆ, rukometaš PIK Segeda
U Segedinu i Vespremu svi plaču
Danijel Anđelković i Petar Nenadić, rukometaši PIK Segeda, kažu da ne mogu da veruju da se ovakva tragedija može desiti u uređenoj zemlji poput Mađarske.
- To prosto nije normalno! Žarko je još i dobro prošao, kako je moglo biti. Eto, sada su iskrsli problemi nakon odstranjivanja bubrega Ivanu Pešiću. Nesrećni momak je zapao u komu i lekari ne mogu da ga probude. Tako je mlad, to je velika šteta za sport - rekao je Anđelković.
On kaže da su u Mađarskoj svi na nogama i da svi mediji izveštavaju o tragediji rukometaša Foteksa.
- Digla se velika prašina. U Segedinu je ludnica, svi plaču kao i u Vespremu. Okupljaju se građani i odaju poštu poginulom Kozmi - dodao je Anđelković.

MLADEN BOJINIĆ, rukometaš Monpeljea
Najvažnije da je Žarko dobro
Mladen Bojinović, rukometaš Monpeljea, ogorčen je zbog tragičnog događaja i nada se da će se njegov saigrač iz reprezentacije brzo oporaviti.
- Ne mogu da shvatim da se tako nešto desilo, da čovek iz čista mira bude ubijen, a ostali ranjeni. Da je bila neka grupna tuča pa da se neko oklizne i slučajno udari glavu, to bih valjda i razumeo, ali ovako nešto... Žarku sam u nedelju poslao SMS i on mi je odgovorio da je u redu, što mi je i najvažnije. Nisam želeo da ga uznemiravam pozivom jer znam da sada svi žele da ga čuju, pa ću sačekati da se malo oporavi - priča Bojinović, koji je sa Monpeljeom trebalo da 22. februara dočeka upravo Foteks u Ligi šampiona. Srednji bek „orlova” kaže da se i u Francuskoj prati tragedija u Vespremu.
 
Sačuvana

" ... Нисам знао да љубав дубока, зараза је, да је куга, стријела. Пришла је и заклопљена ока, Бандићу је памет одузела ... "
Милан Бандић
Moderator
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 7954


Mинистар за верска и Национална питања


Pogledaj profil
« Odgovor #2 poslato: Februar 11, 2009, 15:03:43 »

Razmišljam samo o tome da se oporavim i da nastavim da igram rukomet. Lekari kažu da će sve da zaraste za mesec i po, dva. Sada me malo boli tu gde su me udarili i gde sam operisan. Ali, dobro sam. Normalno jedem, ustajem iz kreveta, šetam pomalo - rekao je juče za „Blic” Žarko Šešum, rukometni reprezentativac Srbije koji je teško povređen kada je u nedelju ujutro grupa napadača nasrnula na njega i saigrače ispred diskoteke „Patriota” u mađarskom gradu Vespremu.

U napadu je ubijen Šušumov saigrač Marijan Kozma, pivotmen rumunske reprezentacije, dok je teško povređen Hrvat Ivan Pešić, njihov kolega iz tima. Osumnjičeni za napad Šandor Rafael i Đeza Nemet uhapšeni su u Austriji, a još se traga za Ivanom Stojkom. Rafael je osumnjičen za ubistvo Kozme, a očekuje se da narednih dana i on i Nemet budu izručeni Mađarskoj. Šešum je operisan u ponedeljek po podne, a juče ujutro je iz intenzivne nege prebačen na odeljenje. Pored Žarkovog kreveta stalno su majka Mila i otac Stevo, u posetu mu dolaze i saigrači i rukovodstvo kluba, ali i stanovnici Vesprema.
- Pešić i ja smo ležali u istoj sobi, krevet do kreveta. Pričali smo o nekim neobaveznim temama. Ivan je dobro, mada je malo više spavao. Saigrači mi pružaju podršku, a ja sam im poručio da pobede u utakmici Lige šampiona - kaže Šešum i dodaje da bi za nekoliko dana trebalo da izađe iz bolnice, a tada će brigu o njemu preuzeti majka Mila i devojka koja za vikend dolazi iz Srbije.
Sećanje na napad i gubitak dobroj prijatelja Marijana Kozme još je mučno za Šešuma.
- Koliko je bio fizički visok, još je veća ljudina bio - kaže Šešum o nastradalom prijatelju Kozmi.
A igrači i rukovodstvo Vesprema, kao i njihove porodice, juče ujutro su se na komemoraciji oprostili od svog pivotmena u hali u kojoj je on u poslednje tri godine slušao brojne ovacije, primao nagrade. Kovčeg je dovezen na teren, a saigrači s kojima je delio radost pobede i tugu zbog retkih poraza prilazili su i na sanduku ostavljali po cvet. Očiju punih suza, nemo su prilazili Marjanovom ocu i sestri, grlili ih, pokušavajući da ih uteše posle gubitka sina i brata. 

- Marjanov otac me je zagrlio i rekao da me gleda kao svog sina. Poručio mi je da u svakoj utakmici treba da se borimo i da ne zaboravimo Marjana kada osvojimo neku medalju. I da će on pratiti kako mi igramo. Marjan je bio moj najbolji prijatelj i njegov otac zatražio je moj dres za uspomenu, koji sam mu i poklonio - priča za „Blic” Marko Vujin, igrač Vesprema.
Posle komemoracije, Kozmini otac i sestra otputovali su u Bukurešt, a sahrana je planirana za prekosutra.
- Marjan je bio najbolji čovek koga sam poznavao. Zajedno smo došli u Vesprem i tri godine delili sve. Živeli smo vrata do vrata, zajedno smo posećivali moju porodicu u Bačkoj Palanci i uvek je mojoj majci donosio cveće. U subotu, u 15.30 sati, nekoliko časova pre nego što je ubijen, poklonio mi je svoj reprezentativni dres. To me je dirnulo, a posle smo pričali o predstojećoj utakmici u Ligi šampiona - nastavlja s pričom Vujin.
Marijan Kozma je, kaže Vujin, bio taj koji je unosio pozitivnu atmosferu među saigrače. Prvi je u svlačionici počinjao da peva, šali se. U poslednje vreme s Vujinom je najviše razgovarao o svojoj devojci, s kojom je u vezi nekoliko meseci i koja živi u Rumuniji. Planirao je da s njom započne zajednički život, ali je u tome sprečen.
- Sada je najvažnije da se Šešum i Pešić oporave, i svi mi iz kluba, kao i celog grada, smo uz njih. Za njih ćemo se boriti na svakoj utakmici - kaže Vujin neposredno pre nego što je sa saigračima otišao u posetu povređenim drugovima.
Mediji u Mađarskoj objavili su da su rukometaši stradali slučajno i da oni nisu bili prava meta napadača. Rumunski reprezentativac pokušao je da od nasilnika spasi konobaricu diskoteke u kojoj su se rukometaši zabavljali. Napadači su, navodno, u diskoteku došli kako bi se osvetili jednom kriminalcu iz Vesprema, koji je nedavno pretukao njihovog prijatelja. Nisu ga našli, a kad su izlazili iz kluba konobarica ih je zamolila da plate račun, pa su je udarili u glavu. Kozma je konobarici prvi priskočio u pomoć. Napadači su ga sačekali ispred kluba i izboli nožem. Šešum je pokušao da pomogne drugu koji je bio u nesvesti pa su ga udarili u glavu, a u međuvremenu su u slabinu uboli i Pešića, koji je želeo da saigrače spase od nasilnika.

Žarko uskoro na kućnom lečenju
- Moj sin je dobro, to je bila samo laka hirurška intervencija, kako bi lekari rekli - kozmetička. Nema potrebe za još jednom operacijom i za nekoliko dana trebalo bi da bude pušten na kućno lečenje. Na njemu je da se vrati rukometu i profesionalnim obavezama u klubu. Ja sam majka i tu sam da ga podržim, brinem o njemu - kaže za „Blic” Mila Šešum, Žarkova majka.
Mila Šešum sa suprugom Stevom stalno bdi nad krevetom svog sina.
- Strašno je to što se desilo. Na komemoraciji sam videla Marjanovog oca. Prišla sam mu, ali nisam mogla ništa da mu kažem. Zagrlila sam ga, poljubila, razumem njegov bol. Ne daj Bože to nikome - priča Mila i dodaje da je dolazila vikendom i spremala pite, knedle i musaku Žarkovim drugovima koji su često bili gosti i u njihovom domu.
 
Kozmin otac daje bubreg Ivanu Pešiću

Petar Kozma, otac ubijenog rukometaša Marijana, u izjavi za rumunsku televiziju GSP rekao je da želi da donira svoj bubreg hrvatskom rukometašu Ivanu Pešiću.
- Daću svoj bubreg mladiću koji je pokušao pomoći mom sinu - rekao je Petar Kozma.
Pešić je uboden nožem u leđa kada je pokušavao da pomogne Marijanu Kozmi. On se i dalje nalazi u bolnici u Vespremu, nakon što mu je u nedelju izvađen bubreg.
- Čovek može normalno da živi i s jednim bubregom, ali može li da se profesionalno bavi sportom, to je za sada teško reći - rekao dr Jeno Rač, direktor bolnice, i dodaje da će oporavak trajati mesecima.
Otac Marijana Kozme juče je primio povelju od gradonačelnika Vesprema kojom je preminuli rukometaš proglašen za počasnog građanina ovog mesta. Rukometni klub Vesprem povukao je iz upotrebe dres s brojem osam, koji je nosio Kozma.
Sačuvana

" ... Нисам знао да љубав дубока, зараза је, да је куга, стријела. Пришла је и заклопљена ока, Бандићу је памет одузела ... "
Stranice: [1]   Idi gore
  Štampaj  123
 
Prebaci se na:  

Pokreće MySQL Pokreće PHP

Copyright © 2003-2013 by kovach
Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS! Dilber MC Theme by HarzeM