Kovach.rs
Vesti: Igrice --> Arcade
 
*
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.




Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije


Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.
April 17, 2024, 21:58:55

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
članova
Ukupno članova: 185692
Najnoviji: Bobbohops
Statistika
Ukupno poruka: 185084
Ukupno tema: 4466
Prisutnih danas: 85
Najviše prisutnih: 1107
(Januar 12, 2020, 19:55:25)
Prisutni korisnici
Korisnika: 0
Gostiju: 90
Ukupno: 90
Prijatelji
Stranice: [1] 2   Idi dole
  Štampaj  123
Autor Tema: Zamke za solere!!!  (Pročitano 7806 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Sa*ki
Sr. Member
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 294


"Ljubav, siromaštvo i kašalj se ne mogu sakriti"


Pogledaj profil
« poslato: Februar 25, 2007, 15:09:58 »

Tipične zamke za samce (samice)

Meni je dobro kad soliram. Stvarno. Ne moram se ni s kim svađati oko TV programa, ne sramim se svog nereda. Vikendom mogu otići kamo želim i s kim želim, mogu flertati sa svakim muškarcem koji mi se svidi. Čak i ako se brzo ohladim i odustanem od očijukanja, super je znati da ga možeš imati, ako hoćeš. Nedjeljom mogu cijeli dan gledati sapunice i serije za tinejdžere, mogu nazvati nekog udvarača i otići s njim na kavu. Zapravo, mogu nazvati i dvojicu odjednom - ne pripadam ni jednom! To je stvarno perfektno. Uglavnom. No dobro - često i nije. Kad pomislim na vjenčanja, na primjer, dođe mi muka. Također ne volim ni obiteljska okupljanja, tad me obično neizdrživo zaboli glava, ili želudac… Jer bez partnera tamo se osjećaš bolesno sam(a).
Sudeći po statistici, sve je više domaćinstava koja čine muškarci i žene bez partnera. I sve je manje vjenčanja… Uskoro ću biti bez problema...

Mada sam ja već naučila izbjeći te zamke u koje svi samci padaju. Ako želite, rado ću podijeliti svoje iskustvo s vama.

VJENČANJA
"Naravno da je i tvoj partner pozvan". Ali ja ga nemam. Dakle, ranije sam sjedala za stolove prepune parova, nastojeći odabrati neko neupadljivo mjesto, u pozadini. Nekad bude toliko samaca da svi sjednemo za jedan stol. Tako sam sjedila pokraj Ivana kojeg znam još iz pješčanika u vrtiću (on je prijatelj mladenaca pa su nas namjerno posjeli jedno pored drugog, s motom "Tko zna, možda se njih dvoje nađu". Preko puta mene sjedi i Robert, za slučaj da me Ivan ne oduševi. I tako, dok se provlačim kroz tu noć i željno očekujem jutro, ne znam što mi teže pada: udvaranje ova dva dosadna tipa ili činjenica da sam, na kraju balade, jedina koja je iz te sala toga jutra otišla sama.

Moj savjet: Čemu služe dobri prijatelji? Jedan mora sad da se pokaže. Ne treba on izigravati zaljubljenog dečka, neka mi samo društvo pravi i oslobodi me napasnika. Ako pak ima zanimljiv muškarac na svadbi, lako ću mu objasniti da sam tu s prijateljem jer nemam partnera.

USAMLJENA NEDJELJA
Za plakati. Imaš slobodan dan ispred sebe i strašnu potrebu da ispuniš aktivnostima taj dan - i? Nemaš nikoga da ide s tobom na izložbe, plivanje ili vožnju biciklom. Trčiš s telefonom kroz stan, zoveš sve znane i manje znane, ali nema ih doma. Kroz prozor vidiš parove u šetnji i osjetiš se bijedno. Onda zatvoriš prozor, upališ TV i listaš programe preko satelita (usput pojedeš sve slatkiše iz košare). I tako do kasno u noć. Očajno.

Moj savjet: Nema sažaljenja, nemoj se objesiti o luster. Poduzmi bilo što - samo diži guzicu s kauča i odjeni nešto sportsko. Ranije dogovori s prijateljima šetnju, biciklijadu, roštiljadu... Uostalom, na bicikl i tako sjedaš sama, stavi si Walkman na uši, okreći pedale i uživaj! Ihaj! Vidjet ćeš - kad nešto tako izvedeš sama i kad naučiš uživati u tome, to jača samopouzdanje. Ako ti bude nedostajalo društvo, onda imaš vremena da idući vikend bolje isplaniraš. Otputuj nekamo, posjeti prijateljicu, idi tetki na ručak…

IZLAZAK S PAROVIMA
To što ja soliram i nije tako loše da svi moju prijatelji nisu "u paru". Tada su naši zajednički izlasci za mene frustrirajući. Na primjer, odem na koncert s dva para. Jedan se par već na početku izgubi negdje iza bine, a drugi također nije baš raspoložen za konverzaciju. Nezgodno je istovremeno se maziti i razgovarati sa mnom. U takvih večerima pomislim da su moji prijatelji užasni. Oni su jednostavno sretni i u toj sreći zaboravljaju mene koja se jebem u neparu.

Moj savjet: Kad izlaziš s parovima misli na njihove svađe, komplikacije i razočarenja kojima si kao njihov blizak prijatelj bila svjedok. Nakon toga se prisjeti svog nedavnog izlaska s onim slatkim frajerom i pomisli da bi sa vas dvoje sigurno zabavljali bolje od tih parova, ali ti to nećeš jer ga ne voliš. Najbolje je pak da pronađeš druge samce i samice i da izlaziš s njima.

BIVŠI
Nezgodno je kad se na nekom slavlju pojavi bivši muž/dečko s novom ženskom. Tada poželiš da nisi sama, da imaš dečka koji je 100 puta zgodniji od njega. Ali nemaš ga…Što reći, kako se ponašati? Ni u kojem slučaju on ne smije pomisliti da još uvijek patim za njim! Onda stanem pred njih kao kumina torta na vjenčanju u koju svi bulje, samouvjereno i ljubazno kažem rečenicu dvije i udaljim se. Kad me on kasnije sažaljivo upita da li je bilo bolje da on ne dolazi postalo mi je jasno da mi je gluma bila trećerazredna. Odgegam se kući razočarana i ubijena u pojam.

Moj savjet: Čak i kad ti teško pada - ne glumi. Ako ne možeš podnijeti pomisao da on ima novu žensku, tada nemoj ni doći na tu proslavu. Nema smisla da svojom dušom praviš striptiz. Ako si ga pak zaboravila, na njegovo pitanje imaš li novog dečka nemoj odgovoriti. Samo se nasmiješi i ostavi to pitanje otvoreno. Nikad nisi bila sex-bomba? Onda to nemoj biti ni te noći - budi mirna i nasmiješena.

Sačuvana
Mushmula
Gost
« Odgovor #1 poslato: Februar 26, 2007, 10:47:13 »

Hm...zamke za solere...sta reci...
Ja ili nemam nikoga,nikome se ne svidjam
Ni sa kim se ne vidjam a ha,
Ja ili nemam nikoga,il odjednom zovu svi
Samnom bi se druzili...
ma sta,cool je biti soler,uzivancija!
Sačuvana
yu-generation-89
Global Moderator
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 1390



Pogledaj profil
« Odgovor #2 poslato: Februar 26, 2007, 12:04:32 »

ma sta,cool je biti soler,uzivancija!

 Cheesy Cheesy neces dugo Grin
Sačuvana

Mushmula
Gost
« Odgovor #3 poslato: Februar 26, 2007, 12:54:03 »

E dace "bog" ... Wink
Sačuvana
yu-generation-89
Global Moderator
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 1390



Pogledaj profil
« Odgovor #4 poslato: Februar 26, 2007, 12:56:13 »

dace, dace Wink
Sačuvana

gremlin
Full Member
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 184


Čovjek je sretaniji kad moze da usreci i druge


Pogledaj profil
« Odgovor #5 poslato: Februar 26, 2007, 13:49:04 »

svako ko je solo ima ogromnih problema
ja nikad nisam sama i mislim da je samovanje iskljucivo psihicki problem
dokazano je da osobe koje teze ka samoci imaju ozbiljnih problema iza cega se obicno nalazi zlostavljanje u bilo kom obliku ili trgicno odrastanje
za vise informacija ,ko je zainteresovan moze da procita "emocije" by Zoran Milivojevic
Sačuvana
Sa*ki
Sr. Member
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 294


"Ljubav, siromaštvo i kašalj se ne mogu sakriti"


Pogledaj profil
« Odgovor #6 poslato: Februar 26, 2007, 17:01:09 »

E dace "bog" ... Wink
Ma dace Bog Mushmula, kada se najmanje nadaš!
Sačuvana
Mushmula
Gost
« Odgovor #7 poslato: Februar 26, 2007, 17:04:31 »

Nadam se Grin bar jednom da dodje neki princ a da nije na magarcu Cry
Sačuvana
Sa*ki
Sr. Member
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 294


"Ljubav, siromaštvo i kašalj se ne mogu sakriti"


Pogledaj profil
« Odgovor #8 poslato: Februar 26, 2007, 17:32:55 »

Nadam se Grin bar jednom da dodje neki princ a da nije na magarcu Cry
Mislis na onom magarcu punom buva:-)))ma ne, bice na bjelom konju, a ko zna, ako bude ljeto, a ti na moru, moze biti i na skuteru!
Sačuvana
gremlin
Full Member
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 184


Čovjek je sretaniji kad moze da usreci i druge


Pogledaj profil
« Odgovor #9 poslato: Februar 26, 2007, 21:03:53 »

 Mushmulice srce ,kisa pada napolju
nagni glavu kroz prozor mozda ti nesto pametnije padne na pamet
ako tako nastavis mislim sa tom kolicinom IQ mozes da ostanes doveka sama



p.s.ovo je prijateljski savet
Sačuvana
hipertireoza
Member
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 12



Pogledaj profil
« Odgovor #10 poslato: Februar 27, 2007, 22:08:21 »

svako ko je solo ima ogromnih problema
ja nikad nisam sama i mislim da je samovanje iskljucivo psihicki problem
dokazano je da osobe koje teze ka samoci imaju ozbiljnih problema iza cega se obicno nalazi zlostavljanje u bilo kom obliku ili trgicno odrastanje
za vise informacija ,ko je zainteresovan moze da procita "emocije" by Zoran Milivojevic

ja bih samo da kazem da nisu samci samo oni koji teze samoci... nekima se jednostavno ne da... kao meni npr. ne mogu ni sa se skontam kad sam zadnji put bila s nekim  Undecided
Sačuvana
gremlin
Full Member
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 184


Čovjek je sretaniji kad moze da usreci i druge


Pogledaj profil
« Odgovor #11 poslato: Februar 28, 2007, 10:15:18 »

da li ti mozda nedostaje samopouzdanje,ili si narcisoidna pa ti je tesko prici.
moras nekad i ti da stisnes zube, pa da pridjes nekom
postoji sigurno razlog zasto si sama,mozda jos uvek ne mozes da prebolis bivseg a to je jedan vid tuge
a tugovanje je opet jedan vid licnog neuspeha iz cega proizilazi samoca.
« Poslednja izmena: Februar 28, 2007, 20:06:45 gremlin » Sačuvana
hipertireoza
Member
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 12



Pogledaj profil
« Odgovor #12 poslato: Februar 28, 2007, 10:56:55 »

pa dobro, evo priznajem, nedostaje mi samopouzdanja. ali to je zbog onoga: ko se jednom sprzi i u jogurt puse... ili kako vec ide to. ali bit ce bolje valjda.  Wink
Sačuvana
serdar vukoje
Full Member
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 199


NAORUZAJMO SE I BJEZMO


Pogledaj profil
« Odgovor #13 poslato: Februar 28, 2007, 11:33:48 »



Neće, sigurno.


(Gubitak značajnog objekta subjekat doživljava kao katastrofu, kao nepopravljivo rušenje svog sveta, zbog čega postaje biološki, psihički i socijalno pasivan.Taj gubitak i osećanje tuge čest su povod za osećanje depresivnosti)
   I najgore što mogu je da ti kažem- Ma cool je, on je jedno govno, ti zaslužuješ bolje, nisi ti kriva, drži se i ostala sranja. Izmeri, jednostavno, da nije malo preterana količina tuge ispoljena ka objektu. Kad budeš naučila da svoja osećanja pogledaš iz više uglova i malo se distanciraš od njih da bi se "popravila", biće bolje. Cheesy
« Poslednja izmena: Februar 28, 2007, 12:04:00 serdar vukoje » Sačuvana

There are only 10 types of people in the world: Those who understand binary, and those who don't
gremlin
Full Member
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 184


Čovjek je sretaniji kad moze da usreci i druge


Pogledaj profil
« Odgovor #14 poslato: Februar 28, 2007, 15:20:00 »

slazem se u potpunosti
nikad depresivnoj osobi ne ulivaj laznu nadu,treba biti realan i samosvestan tuge
« Poslednja izmena: Februar 28, 2007, 20:07:48 gremlin » Sačuvana
Stranice: [1] 2   Idi gore
  Štampaj  123
 
Prebaci se na:  

Pokreće MySQL Pokreće PHP

Copyright © 2003-2013 by kovach
Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS! Dilber MC Theme by HarzeM