Kovach.rs
Vesti: Igrice --> Arcade
 
*
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.




Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije


Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.
April 19, 2024, 16:38:47

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
članova
Ukupno članova: 185692
Najnoviji: Bobbohops
Statistika
Ukupno poruka: 185084
Ukupno tema: 4466
Prisutnih danas: 121
Najviše prisutnih: 1107
(Januar 12, 2020, 19:55:25)
Prisutni korisnici
Korisnika: 0
Gostiju: 115
Ukupno: 115
Prijatelji
Stranice: 1 2 [3]   Idi dole
  Štampaj  123
Autor Tema: Zakon :)  (Pročitano 10902 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
ChEtNiK
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 2808


Guns don't kill people. - I kill people


Pogledaj profil
« Odgovor #30 poslato: Jul 29, 2007, 12:13:32 »

Na sirovost... Ne shvatash me... Njima Srbi trebaju savijene kichme, da im niko ne smeta da rade shta hoce...
Sačuvana

__§§§§§__§§§§__§§§§§__
_____§§__§§§§__§§_____
_____§§__§§§§__§§_____
__§§§§§__§§§§__§§§§§__
_________§§§§_________
§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§
§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§
_________§§§§_________
__§§§§§__§§§§__§§§§§__
_____§§__§§§§__§§_____
_____§§__§§§§__§§_____
__§§§§§__§§§§__§§§§§__
tifone
Full Member
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 112


www.dosta.ba


Pogledaj profil
« Odgovor #31 poslato: Jul 30, 2007, 00:11:26 »

zakon je tu da se postuje
ko nemoze nek pazi da nebude uhvacen
zipa jaro zakon vreba
Sačuvana

100% adrenalin mjesto krvi
sad necu bit ni drugi ni treci
sad bit cu prvi
sad sam u neletu jer sad je bog na moj strani
sad me sunce umiva ujutro pozitiva hrani
marsovche
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 1028



Pogledaj profil
« Odgovor #32 poslato: Jul 30, 2007, 01:36:44 »

Shvatam ja tebe,ali mi ta prica lici na demagogiju...iz ljubavi prema zemlji,ne sagledavas neke stvari racionalo-barem ja tako mislim,zato bez uvrede...postujem tvoje misljenje,sve dok ti postujes moje... Grin
Sačuvana
ZenTale
Global Moderator
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 8974


Maharishi Mahesh Yogi Vijayante ta Raam!


Pogledaj profil WWW
« Odgovor #33 poslato: Jul 30, 2007, 16:53:42 »

Zapad se generalno bavi spoljnim aspektima realnosti. Da prevedem, njima je bitno kako nešto izgleda, a ne kako to i jeste u suštini. I zato spolja znaju da budu mnogo kruti, pa i da izgube unutrašnju opuštenost, da se bave spoljašnjim doživljajima a ne unutrašnjim.. ako me razumete. Otuda i njihovo bavljenje estetikom-redom, dizajnom, što i nije loše u određenoj meri...
Ono nešto malo što sam video od zapada, ne računajući Italiju, mnogo je sterilno, ne bih živeo u tim mestima koja sam posetio ni nedelju dana, muka bi me uhvatila. Skoro mi se ništa nije dopalo, od klime do načina života.  Sick  Naravno da postoje izuzetci, kao i da nisam sve prošao, i ovo je prikaz i generalni utisak iz nekoliko gradova i par država.. (Znam da je u Španiji, Francuskoj, pogotovu nekim delovima blizu mora predivno..)

Mi se mnogo više radujemo životu, mislim da smo prisniji i opušteniji,(ili to znamo da budemo), gostoprimivi-da ne pričam.. to je već legendarno..  Recimo pre više godina, putovali smo po Srbiji i išli smo kolima po nekom kraju, promašimo put.. i u nekom selu u centralnoj Srbiji, stanemo pored vrata nekog dvorišta, kuće, i pitamo ljude za put, malo vode i slično.. a oni nas odmah svrate na slatko, ladnu vodu i rakijicu - jednostavni ljudi, prostodušni, plemeniti - a nikad nas u životu nisu videli.. To je samo sitnica, možda sam malo preopširan, ali to je na mene ostavilo dubok utisak.. Takvi smo, uglavnom. Ili smo bar bili, neznam da li je još uvek svuda tako...
Epilog ove priče je da mi od zapada možemo što šta da primenimo, ali i oni mnogo toga od nas mogu da nauče, pitanje je samo da li smo i mi i oni spremni na to. Bilo bi potrebno da obe strane budu saglasne i zaiteresovane za takvo prožimanje kultura, identiteta i nacionalnih vrednosti.. Neznam da li jesu. Možda da a možda i ne. Videćemo..

Apsurd je da zakon pišu oni koji ga i sami krše. To će teško da se promeni.. Pamet onih koji krše zakon i onih koji ga pišu, nije bitno različita.. sve je to tu negde.. Tako da su zakoni generalno prilično neprimenljivi i uglavnom stvaraju nove probleme, koje opet neki drugi zakoni treba da rešavaju, a da ne pričamo da opet najviše ispaštaju oni koji su i najugroženiji.. I sve u krug-Kadija te tuži, kadija ti sudi.  Sad

Ok za sve to, tipa pljuvanje po ulici itd..  police Ali je tužno što zakoni treba da rešavaju nešto što bi u stvari trebalo kućno vaspitanje da reguliše.. Mada, vrlo često sila zakona bude efikasna kod nekih koji ne poznaju ništa drugo do sile. Za one druge pak, zakon zna da bude grub i spor, opet neefikasan..

Mislim da opet kao i u svemu treba imati pravu meru. Ne možemo biti svi isti, ali ne treba ni toliko da se razlikujemo da ne možemo da živimo jedni pored drugih..
 Kolo
Sačuvana

Stranice: 1 2 [3]   Idi gore
  Štampaj  123
 
Prebaci se na:  

Pokreće MySQL Pokreće PHP

Copyright © 2003-2013 by kovach
Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS! Dilber MC Theme by HarzeM