Kovach.rs
Vesti: Tekstovi pesama --> Lyrics
 
*
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.




Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije


Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.
April 19, 2024, 09:44:24

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
članova
Ukupno članova: 185692
Najnoviji: Bobbohops
Statistika
Ukupno poruka: 185084
Ukupno tema: 4466
Prisutnih danas: 121
Najviše prisutnih: 1107
(Januar 12, 2020, 19:55:25)
Prisutni korisnici
Korisnika: 0
Gostiju: 116
Ukupno: 116
Prijatelji
Stranice: [1] 2   Idi dole
  Štampaj  123
Autor Tema: Evropa nema alternativu!  (Pročitano 9752 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
NNNXXX
Newbie
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 3


Pogledaj profil
« poslato: Jul 17, 2008, 12:44:42 »

 DEKLARACIJA MLADIH SRBIJE






Mi, mladi Srbije, izražavamo zadovoljstvo otvorenošću Evropske unije za preduzimanje koraka koji vode približavanju Srbije Evropskoj uniji, ali još više jasnim i većinskim opredeljenjem građana i građanki Srbije, naročito mladih, da evropski put nema alternativu.


Kada pitate mlade u Srbiji gde vide svoju budućnost i mogućnost za lični napredak, velika većina njih će reći da je ona u Srbiji kao sastavnom delu Evropske unije. Kako to nije bio slučaj do sada, veliki broj mladih je napustio Srbiju. Evropska perspektiva nas ohrabruje da svoje aspiracije i ambicije ostvarujemo u našoj zemlji.


Želimo više mogućnosti za nesmetanim kretanjem po Evropi, sretanjem drugih i drugačijih mladih i razmenom iskustava sa njima. To vidimo kao najbolji način da prevaziđemo izolaciju, upoznamo druge kulture i dobrobiti koje život u ujedinjenoj Evropi nosi i da zajedno sa mladima iz ostalih zemalja odgovorno gradimo zajedničku evropsku budućnost.


Mi želimo da budemo deo Evrope u kojoj se znanje vrednuje, u kojoj se znanje stiče celog života, u formalnom i neformalnom okviru. Hoćemo da našim znanjem i inovativnošću damo doprinos razvoju ekonomije i otvorenom i demokratskom društvu Srbije. Želimo da to znanje stičemo u kvalitetnom obrazovnom sistemu Srbije, ali i drugih zemalja Evropske unije. Takođe, pozivamo i mlade iz evropskih zemalja da stiču znanja i usavršavaju se u evropskoj Srbiji.


Mi ne očekujemo da nam se stvari dese, ili da ih neko uradi umesto nas; želimo da aktivno učestvujemo u donošenju odluka i razvoju sredina u kojima živimo, društva u Srbiji, ali i da se uključimo u evropske omladinske forume i programe namenjene mladima. Na ovom našem putu očekujemo aktivnu podršku Evropske unije i zemalja članica Evropske unije.


U proteklom periodu, mladi Srbije su pokazali da su istinski nosioci demokratskih promena u zemlji te i ovom prilikom želimo da poručimo da smo spremni, voljni i sposobni da budemo snaga i resurs Srbije u njenom putu ka Evropskoj uniji.



Februar 2008. godine
Sačuvana
NNNXXX
Newbie
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 3


Pogledaj profil
« Odgovor #1 poslato: Jul 17, 2008, 12:47:03 »

Prikljuci se! www.euserbia.rs
Sačuvana
***sReBrNa*GaLeBiCa***
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 12924


Ministarka za politička pitanja :)


Pogledaj profil
« Odgovor #2 poslato: Jul 17, 2008, 12:53:58 »

mi mladi smo spremni, voljni i sposobni da budemo snaga i resurs Srbije u njenom putu ka Evropskoj uniji. Wink
tacno tako Wink
nemam sta da dodam,samo da dam svoju podrsku Wink
Sačuvana



...life is what you make of it...
djeneral
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 2327


jaznamdanistaneznam


Pogledaj profil
« Odgovor #3 poslato: Jul 19, 2008, 17:01:53 »

sve je to super al ste zaboravili jednu stvar treba jako puno ljudi da se namiri da bi mi uopste stigli blizu Eu
jer je ovo sto svaki dan gledamo je obicni cirkus za narod ona prava stvar se odvija daleko od ociju nas obicnih smrtnika....
mislite da ce mafijasi i sve glavonje pustiti da odemo tek tako?a oni kontrolisu sve
kad se resimo takvih onda ce srbija biti prava evropska drzava a do tada......je sve prazna prica
mogu da se aktiviraju svi mladi zeljni eu ali ako miskovic ili neko slicni kaze sacekaj ili nemoj onda nista od toga
Sačuvana

whoever does not try does not learn
~Avax~
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 3763



Pogledaj profil
« Odgovor #4 poslato: Jul 19, 2008, 18:14:44 »

EU?NE HVALA!

Sačuvana

Милан Бандић
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 7954


Mинистар за верска и Национална питања


Pogledaj profil
« Odgovor #5 poslato: Jul 19, 2008, 18:39:29 »

Samo sam čekao Ivanov odgovor. Grin
Sačuvana

" ... Нисам знао да љубав дубока, зараза је, да је куга, стријела. Пришла је и заклопљена ока, Бандићу је памет одузела ... "
djeneral
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 2327


jaznamdanistaneznam


Pogledaj profil
« Odgovor #6 poslato: Jul 19, 2008, 18:52:52 »

steta sto se radikali malo pitaju Cheesy Tongue Grin
Sačuvana

whoever does not try does not learn
Милан Бандић
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 7954


Mинистар за верска и Национална питања


Pogledaj profil
« Odgovor #7 poslato: Jul 19, 2008, 18:55:28 »

steta sto se radikali malo pitaju Cheesy Tongue Grin

Cheesy Cheesy Cheesy Wink
Sačuvana

" ... Нисам знао да љубав дубока, зараза је, да је куга, стријела. Пришла је и заклопљена ока, Бандићу је памет одузела ... "
***sReBrNa*GaLeBiCa***
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 12924


Ministarka za politička pitanja :)


Pogledaj profil
« Odgovor #8 poslato: Jul 19, 2008, 18:56:02 »

steta sto se radikali malo pitaju Cheesy Tongue Grin
Cheesy Cheesy Cheesy Cheesy Cheesy Cheesy
bravo felixu!!! Cheesy Cheesy Cheesy Kolo
Sačuvana



...life is what you make of it...
ultra
Newbie
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 4


Ко учи знаће , ко краде имаће!


Pogledaj profil
« Odgovor #9 poslato: Jul 27, 2008, 22:41:07 »

СРБИЈА НЕМА АЛТЕРНАТИВУ Wink
Sačuvana

Косово је Србија!
Moca
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 4682


Queen


Pogledaj profil WWW
« Odgovor #10 poslato: Oktobar 15, 2008, 02:02:24 »

СРБИЈА НЕМА АЛТЕРНАТИВУ Wink

Ma ti si degen burazeru! procitao sam tvoja cetiri posta i mogu ti reci da ti je IQ opasno u minusu!
Sačuvana

JWH1947
Full Member
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 178


Pogledaj profil
« Odgovor #11 poslato: Januar 12, 2010, 23:00:13 »

Avax, I respect your opinions, but must ask for my own understanding. What would be the better alternative for the EU than Serbia, with all the faults? I have been to Europe many times and have heard, for instance, the laments of Greeks who tell me that they are limited by the EU to making olive oil, wine, etc.., While Germany develops high tech. So I do know of some of the main issues. But what would be better? I am not trying to provoke, only learn.
« Poslednja izmena: Januar 13, 2010, 17:29:39 JWH1947 » Sačuvana
Skorpija
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 2791



Pogledaj profil
« Odgovor #12 poslato: Januar 12, 2010, 23:28:40 »

СРБИЈА НЕМА АЛТЕРНАТИВУ Wink

Ma ti si degen burazeru! procitao sam tvoja cetiri posta i mogu ti reci da ti je IQ opasno u minusu!

Hahahaha... ovaj Moca je neverovatan! E ovo još nisam čula - IQ u minusu  he he he he he he he he he  Moco, genije  Kiss
Sačuvana

rasteki
Newbie
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 1


Pogledaj profil
« Odgovor #13 poslato: Januar 12, 2010, 23:40:44 »

Алтернатива за све постоји осим за оно што нам је најдраже. Здрава будућност наше деце и деце наше деце је оно о чему би сви нормални људи требало да брину. Здраву будућност сви заједно можемо имати само у здравој Србији, која братски живи са браћом, комшијски са комшијама, пријатељски са пријатељима, опрезно са непријатељима (и да памтимо ко су нам непријатељи).
Имајући све ово у виду никако не можемо рећи Evropa nema alternativu већ СРБИЈА НЕМА АЛТЕРНАТИВУ
Sačuvana
BOY NAMED SANDOZ
Hero Member
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 720



Pogledaj profil
« Odgovor #14 poslato: Januar 13, 2010, 00:14:18 »

Pih rasteki ja se ponadao da ces neki konkretan stav da izneses, bas sam bio raspolozen za raspravu Tongue. A ono samo uopsteno nesto Tongue

razocarao si me...
« Poslednja izmena: Januar 13, 2010, 00:17:42 Clockwork Dreamer » Sačuvana

Ja sam uvek u pravu. To realnost gresi Wink.

I want something good to die for,
to make it beautiful to live.
Stranice: [1] 2   Idi gore
  Štampaj  123
 
Prebaci se na:  

Pokreće MySQL Pokreće PHP

Copyright © 2003-2013 by kovach
Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS! Dilber MC Theme by HarzeM