Kovach.rs
Vesti: Tekstovi pesama --> Lyrics
 
*
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.




Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije


Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.
April 26, 2024, 18:10:46

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
članova
Ukupno članova: 185692
Najnoviji: Bobbohops
Statistika
Ukupno poruka: 185084
Ukupno tema: 4466
Prisutnih danas: 136
Najviše prisutnih: 1107
(Januar 12, 2020, 19:55:25)
Prisutni korisnici
Korisnika: 0
Gostiju: 97
Ukupno: 97
Prijatelji
Stranice: 1 ... 6 7 [8] 9   Idi dole
  Štampaj  123
Autor Tema: Jel se bojite smrti? buaaaaaaa  (Pročitano 32577 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Anna Vissi
Member
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 26


Pogledaj profil
« Odgovor #105 poslato: Maj 29, 2008, 17:58:34 »

Ne samog kraja koliko  toga da ovde ostavljam drage ljude, i da vise ne zivim na ovomsvetu.Ja sam osoba koja zaista zivi 1000 na sat, i sve mi je brzo, tako da  ne bih da ovo z.prodje,
Zato zivi i uzivaj!
Sačuvana
Милан Бандић
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 7954


Mинистар за верска и Национална питања


Pogledaj profil
« Odgovor #106 poslato: Maj 29, 2008, 19:48:09 »

Ne. To je jedina pravda na ovom svetu.  Wink
Sačuvana

" ... Нисам знао да љубав дубока, зараза је, да је куга, стријела. Пришла је и заклопљена ока, Бандићу је памет одузела ... "
Ahimsa
Full Member
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 226



Pogledaj profil
« Odgovor #107 poslato: Maj 30, 2008, 12:12:00 »

Nemam dovoljno iskustva (a iskustvo se stiče godinama, nije zalud rečeno) da bih mogla da kažem nešto više o smrti. Ipak, dala sam mali komentar Smiley Moje shvatanje je da ćemo svi mi (odnosno, naše duše) kad-tad napustiti ovo tijelo i nastaviti svoj put, kako bismo ispunili misiju koja nam je zadana
Sačuvana
DrogiranaDobrila
Member
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 46



Pogledaj profil
« Odgovor #108 poslato: Jun 09, 2008, 09:52:16 »

Sve je relativno, samo je smrt sigurna!!!
Sačuvana

People are strange when youre a stranger
Faces look ugly when youre alone
Women seem wicked when youre unwanted
Streets are uneven when youre down
When youre strange
Faces come out of the rain
When youre strange
No one remembers your name
When youre strange
MilicaJ
Sr. Member
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 294


Hiljade i hiljade godina nebi bilo dovoljno


Pogledaj profil
« Odgovor #109 poslato: Jun 30, 2008, 00:58:45 »

није да се бојим смрти...само не желим да будем присутна кад до ње дође Undecided
Sačuvana
partibrejker
Hero Member
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 645



Pogledaj profil
« Odgovor #110 poslato: Jun 30, 2008, 01:20:46 »

nisam x)
Sačuvana

Želim samo da sviram,da se otkačim i to je sve ,)
-intro-
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 5977


BRM-BRM


Pogledaj profil
« Odgovor #111 poslato: Jun 30, 2008, 19:52:00 »

Jok...To nam svima sleduje.
Sačuvana

You called and so I came
To turn the night on
So turn the lights off
My work is never done
It's the story of my life
I've been turning the night on
You'll never forget me
When the morning comes...
maja_zemun
Member
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 35



Pogledaj profil
« Odgovor #112 poslato: Jul 06, 2008, 15:29:52 »

Ne bojim se ako ne mislim o tome, ali ako pocnem da mislim... bice svasta! Dosad hvala bogu nisam,za buducnost ne znam Smiley
Sačuvana
alice in velvet
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 2503


mrzim senke naših godina


Pogledaj profil
« Odgovor #113 poslato: Jul 06, 2008, 16:43:56 »

ma jebo smrt!!! Živi život!!!!!
Sačuvana

Na jedno uvo ne čujem ništa, a na drugo sve. Zato slušam samo ako mi priđu sa prave strane
  
Tanja 92
Member
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 25



Pogledaj profil
« Odgovor #114 poslato: Jul 23, 2008, 00:48:54 »

Mnogo, mnogo, mnogo.........................................UZAS!
Sačuvana

*ZatO stO si ywek ty, zatO stO i bez mnOgO reci swe razymes, zatO stO si OgrOmnO xOdajyce srce, zatO stO zaslyzujes diwljenje i ljubaw.E zATO TE WOLIM!*
ZenTale
Global Moderator
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 8974


Maharishi Mahesh Yogi Vijayante ta Raam!


Pogledaj profil WWW
« Odgovor #115 poslato: Jul 23, 2008, 01:38:44 »

Mnogo, mnogo, mnogo.........................................UZAS!
Pa što? Kad se plašiš vlastite smrti - to je sâm strah.. Ništa drugo.. Nemamo pojma kako je to.. A kad saznamo - kasno je.. Tako da, nema svrhe plašiti se nečega što i neznamo kako izgleda. Zaista. A strah od nepoznatog? Ok, to ima logike.. Strah od bola? I to je ok.. Strah od nestanka ili prestanka života tj. ove egzistencije? I to nema smisla, jer smrt je samo krajnji oblik transformacije, tj. prelaska iz jednog u drugo stanje, jer ništa u prirodi ne nestaje, samo menja oblik, formu...
Sačuvana

Ahimsa
Full Member
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 226



Pogledaj profil
« Odgovor #116 poslato: Jul 23, 2008, 02:18:30 »

nema svrhe plašiti se nečega što i neznamo kako izgleda. Zaista. A strah od nepoznatog? Ok, to ima logike..
Zen, znam što si htio da kažeš, ali... Zar nešto što i ne znamo kako izgleda i nepoznato nije isto? (jeste da je širok pojam 'nepoznato' tj. može se tumačiti na više načina Wink ali u ovom slučaju meni to izgleda kao, ako ne identično onda bar slično onome što ne znamo kako izgleda)
Sačuvana
ZenTale
Global Moderator
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 8974


Maharishi Mahesh Yogi Vijayante ta Raam!


Pogledaj profil WWW
« Odgovor #117 poslato: Jul 23, 2008, 02:41:58 »

Kako si ti pronicljiva.. WoW Ali ipak, postoji razlika, evo:
Strah od nepoznatog je irealan. Kao takav on se smatra, uslovno rečeno, normalnim.
A ono da "neznamo kako izgleda", ustvari znači, da to sebi predstavljamo drugačije nego što to zaista jeste - mi "mislimo" da je smrt nešto drugo od onoga što zaista jeste, a ne nepoznat. Poznato nam je iskustvo iz sasvim drugog događaja - recimo, bola-fizičkog, psihičkog, ili gubitka drage osobe, ali ova iskustva ne liče, zasigurno, na "gubitak" samog sebe, odnosno vlastitog života - našu vlastitu smrt.. Naša vlastita smrt je iskustvo koje iskušavamo tek posle smrti. A ako smo ga i upamtili (mislim na iskustvo smrti), ako verujete u reinkarnaciju, čak i tada je sećanje na DOGAĐAJE i stanja PRE smrti, a ne samu smrt..
Da pojasnim, bol i gubitak u "živom" stanju tzv.umiranje, nije isti i razlikuje se od, stanja i iskustva u stanju smrti i posle nje..
To potvrđuju i mnogobrojni ljudi koji su bili u stanjima kliničke smrti. Svi su, naprotiv, ustvrdili da je to bilo prijatno iskustvo, ili gotovo nešto slično, ali sigurno ne "neprijatno". Mada su mišljenja podeljena kod istraživača, šta je do toga dovelo i da li je to zaista "iskustvo smrti".

Naravno, ovde Vam neću pisati "Prave" i "Stvarne", iskaze mudraca i prosvetljenih bića o tome, samo da Vam kažem da postoje... angel

Ufff.. Al' je ovo bilo teško..  Tongue
Sačuvana

Ahimsa
Full Member
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 226



Pogledaj profil
« Odgovor #118 poslato: Jul 23, 2008, 22:40:40 »

Kako si ti pronicljiva.. WoW Ali ipak, postoji razlika, evo:
Strah od nepoznatog je irealan. Kao takav on se smatra, uslovno rečeno, normalnim.
A ono da "neznamo kako izgleda", ustvari znači, da to sebi predstavljamo drugačije nego što to zaista jeste - mi "mislimo" da je smrt nešto drugo od onoga što zaista jeste, a ne nepoznat. Poznato nam je iskustvo iz sasvim drugog događaja - recimo, bola-fizičkog, psihičkog, ili gubitka drage osobe, ali ova iskustva ne liče, zasigurno, na "gubitak" samog sebe, odnosno vlastitog života - našu vlastitu smrt.. Naša vlastita smrt je iskustvo koje iskušavamo tek posle smrti. A ako smo ga i upamtili (mislim na iskustvo smrti), ako verujete u reinkarnaciju, čak i tada je sećanje na DOGAĐAJE i stanja PRE smrti, a ne samu smrt..
Da pojasnim, bol i gubitak u "živom" stanju tzv.umiranje, nije isti i razlikuje se od, stanja i iskustva u stanju smrti i posle nje..
To potvrđuju i mnogobrojni ljudi koji su bili u stanjima kliničke smrti. Svi su, naprotiv, ustvrdili da je to bilo prijatno iskustvo, ili gotovo nešto slično, ali sigurno ne "neprijatno". Mada su mišljenja podeljena kod istraživača, šta je do toga dovelo i da li je to zaista "iskustvo smrti".

Naravno, ovde Vam neću pisati "Prave" i "Stvarne", iskaze mudraca i prosvetljenih bića o tome, samo da Vam kažem da postoje... angel

Ufff.. Al' je ovo bilo teško..  Tongue
Hm, mislim da griješiš kad kažeš da je iskustvo kliničke smrti prijatno. Znam čovjeka koji poznaje par ljudi koji su doživjeli kliničku smrt. Jedan od njih je to iskustvo opisao kao užasan osjećaj propadanja kroz jamu, svuda je bila tama oko njega itd.
Mada, to nije tema, a i nije na nama da raspravljamo o tome.

Ono čega se ja držim tj. ono što tvrdim je:
kada se ljudi oslobode materijalističkog načina razmišljanja, sve bude drugačije. Svijet gledaju potpuno drugim očima. Desi se velika promjena, ne samo u nama, već i u bićima oko nas.

Zapravo mislim da većina ljudi koji se plaše smrti ne žele da izgube ono što su stekli u ovom životu. Najbolje je da shvate sami da se smrti ne treba plašiti, jer je to ono što sleduje svakog čovjeka, svako živo biće. A što se nalazi 'sa one strane' tj. što vidimo poslije smrti, ne znam. I niko ne zna. I ne može znati. Znaće kad bude vrijeme... Wink
Sačuvana
ZenTale
Global Moderator
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 8974


Maharishi Mahesh Yogi Vijayante ta Raam!


Pogledaj profil WWW
« Odgovor #119 poslato: Jul 23, 2008, 23:46:08 »

Propadanje koje spominješ, nije tako često, i ono je karakteristično za osobe čija je svest opterećena grubom materijalnom spoznajom, ili stresom. To je ekstremni slučaj pomeranja pažnje ka suptilnoj i gotovo nematerijalnoj ravni, što si i napomenula u drugom kontekstu. Zbog toga oni koji u svesnom stanju osete "propadanje" neće se zbuniti kad se ono ponovo desi.. Osobe koja ja lično znam su se veoma promenile posle tog iskustva. Prestale su biti nervozne i napete, odjednom su postali puni razumevanja i ljubavi za ljude. Za sve one koje poznajem taj "patern" je bio praktično - identičan. Što upućuje na proširenje uskog viđenja realnosti, proširenje svesti, i nestanak straha od smrti - kod većine..
Kako si ti sama rekla:
...kada se ljudi oslobode materijalističkog načina razmišljanja, sve bude drugačije. Svijet gledaju potpuno drugim očima. Desi se velika promjena, ne samo u nama, već i u bićima oko nas.

Ono što je sigurno je da je u trenutku smrti veoma važno kakvo je stanje bića, duha osobe i kakav je sadržaj njene svesti. Taj sadržaj uveliko određuje iskustvo "kliničke" smrti. Ali, ogradio sam se zbog toga što su mišljenja o tome različita, a objašnjenja za svaki pojedinačni "slučaj" su obimna..
Tibetanska Knjiga Mrtvih je prevedena odavno, pa se može pročitati dosta o tome. Naravno, ko može da razume.. Neke druge, možda i važnije, nisu prevedene..
Kažeš, da ne raspravljamo.. Pa ok, i ne moramo, jer ipak je ovo "tanak led", stvoren od verovanja, intuicije, tuđih iskustava i vlastite duhovne evolucije i veoma subjektivnih viđenja na istu stvar.
Slažem se sa tobom da strah od gubitka svega stečenog može da bude značajan.
Ali da čovek shvati da se ne treba plašiti, treba ipak da postoji neki razlog. Bez jakog razloga to se neće desiti. A najvažniji razlog po meni je proširenje uskog vidokruga svakog pojedinačnog čoveka, ali i društva u celini - proširenje uske svesti, i doživljaj širine i punine čitave kreacije, pa i tog dela koji se odnosi na vrhunske transformacije, nazvane "smrt".
Sačuvana

Stranice: 1 ... 6 7 [8] 9   Idi gore
  Štampaj  123
 
Prebaci se na:  

Pokreće MySQL Pokreće PHP

Copyright © 2003-2013 by kovach
Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS! Dilber MC Theme by HarzeM