Kovach.rs
Vesti: Kovach.rs --> ANDROID aplikacija za horoskop.
 
*
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.




Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije


Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.
April 17, 2024, 09:06:11

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
članova
Ukupno članova: 185692
Najnoviji: Bobbohops
Statistika
Ukupno poruka: 185084
Ukupno tema: 4466
Prisutnih danas: 68
Najviše prisutnih: 1107
(Januar 12, 2020, 19:55:25)
Prisutni korisnici
Korisnika: 0
Gostiju: 78
Ukupno: 78
Prijatelji
Stranice: 1 [2] 3 4 ... 7   Idi dole
  Štampaj  123
Autor Tema: O, rokeri, ima li vas?  (Pročitano 33088 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Ahimsa
Full Member
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 226



Pogledaj profil
« Odgovor #15 poslato: Jun 21, 2008, 22:43:32 »

Naravno da ima nas rockera i uvijek će nas biti Wink
Sačuvana
honey_mici Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ
♥ shubidubidajzl ♥
Global Moderator
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 14765


Apri gli occhi e inizia a sognare.


Pogledaj profil WWW
« Odgovor #16 poslato: Jun 21, 2008, 23:01:28 »

Eh... nema se vremena da se gviri na forum... uci se...
A rokera ima... cak i dosta, dosta... Smiley
Sačuvana



Of all the things I've lost, I miss my mind the most. Mark Twain
ZenTale
Global Moderator
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 8974


Maharishi Mahesh Yogi Vijayante ta Raam!


Pogledaj profil WWW
« Odgovor #17 poslato: Jun 22, 2008, 06:42:12 »

Ovo će postati dobra "rokerska" tema, vidim ja...
Eo ovako, ja nisam počeo sa rokenrolom. Počeo sam sa bluzom, ritam i bluzom, a tu je bio i rock. Dakle evo imena..:
Joe Lee Hooker
ZZ Top
Rollingstones
JIMI HENDRIX angel
Eric Clapton (sa John Mayall-om, sa Cream, i samostalno..)
Doors
Led Zeppelin
Beck,Bogart&Apice
Credence Clarwater...
Greatfull Dead
Beatles
Čak Berry
Muddy Waters
i ostali...

Onda sam počeo da slušam grupe koje su bile začetnici panka, pa sam počeo da "zastranjujem" sa ska i sličnom muzikom.. Slušao sam i domaće bljuzge, tipa Srebrna Krila Huh? al' šta ću, takvo je vreme bilo, a i uz to je mogla i neka curica da se pronađe..

Zatim sam imao svoje prve grupe, i tu smo svirali rock i neki soft jazz-rock, kasnije su to nazvali acid-jazz. Isključivo je bila autorska muzika u pitanju i to je već bilo kvalitetno.
Posle toga sam počeo da sviram narodnjake, Kolo na molbu nekih mojih drugara, i dopalo mi se, najviše zbog kinte a i zbog toga što sam mogao puno da sviram i vežbam, što mi je bilo važno.. Vrlo brzo posle toga, svirao sam i pratio najveće zvezde folka, u to vreme... WoW Koncerti sa 7-8000 posetilaca, WoW koji su frenetično pevali sa svojim omiljenim pevačima, i istovremeno navaljivali da budu što bliže bini i svemu na njoj.. Btw, prošao sam pola Juge na proputovanjima i koncertima... Kolo
Kada smo kasnije počeli da sviramo etno-jazz, i to dok niko nije ni znao za pojam, a kamo lli da je svirao, - sve to mi je koristilo itekako.
Da ne zaboravim za privatne studije jazz-a, i žive svirke, pa i koncerte sa jazz bendom.. Mp3
Posle svega toga, svirao sam tri godine sa najvećim legendama roka, WoW na ovim prostorima. Oni su bili oduševljen mojim poznavanjem roka, sviranjem i zvukom - govorili su da bolje sviram od mnogih koji godinama sviraju samo rok.. Repertoar su naravno bile njihovi hitovi, a i nešto stranih, iz "njihovog" (pa i mog) vremena,  jer sam već sa 5 godina počeo da slušam rock.. Bio sam napredan klinac.. Grin I još uvek sam! Kolo

Neki koji me neznaju će se zbuniti, ali oni koji me znaju.. neće. Lavovi su jedan od ređih znakova u horoskopu, koji mogu da rade različite i čak dijameetralno različite stvari, jer su sposobni da nađu jedinstvenu crtu i zajedničku tačku u različitim iskustvima i stvarima.. Tako je i moguće shvatiti i neka moja druga, takođe sasvim različita i suprotna (na prvi pogled) interesovanja i znanja.. angel
Dakle, nisam baš roker, ali.. Jedan od najvećih živih basista je rekao, kada su ga pitali: ..Vi ste jazz basista, da li.. A on je prekinuo novinara i rekao: Ja nisam jazz basista, ja sam basista, a muzika koju sviram u tom trenutku je moje opredeljenje tog trenutka. Ako je to jazz, ja sviram jazz, ako je to rok muzika, ja sviram rok...
Pa, šta reći na ove reči...
Nikad nisam razumeo ljude koji se ograničavaju na jednu vrstu muzike? Neznam čime se oni u stvari hvale? Svojom nesposobnošću da shvate druge vrste muzika, druga vremena i podneblje?
Meni to nije tako teško. Čak mislim da bih bio mnoogo siromašniji da neznam sve ovo što znam i da nisam imao ova iskustva..

Aj da čujem Vas? Geek Kolo
Sačuvana

Poglavica hipi plemena
Member
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 28


Pogledaj profil
« Odgovor #18 poslato: Jun 22, 2008, 14:14:08 »

jea Smiley
blues je takodje mnogo dobar! pozdrav svima!
Sačuvana
Милан Бандић
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 7954


Mинистар за верска и Национална питања


Pogledaj profil
« Odgovor #19 poslato: Jun 22, 2008, 14:24:06 »

Rock 'n' Roll Is Not a Dead. (Iako bi to mnogi voleli) Wink
Sačuvana

" ... Нисам знао да љубав дубока, зараза је, да је куга, стријела. Пришла је и заклопљена ока, Бандићу је памет одузела ... "
***sReBrNa*GaLeBiCa***
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 12924


Ministarka za politička pitanja :)


Pogledaj profil
« Odgovor #20 poslato: Jun 22, 2008, 14:30:54 »

samo da se upišem ovde Grin Grin Grin
Sačuvana



...life is what you make of it...
Ahimsa
Full Member
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 226



Pogledaj profil
« Odgovor #21 poslato: Jun 22, 2008, 14:42:24 »

ZenTale, kažeš da si počeo sa bluesom. Pa gdje je tu Stevie Ray Vaughan molim te? Grin

Bavim se muzikom od svoje 8. godine i nastaviću do kraja života Wink
Mnogo, mnogo vremena sam provela slušajući muziku i naravno, uz to sam čitala razne članke, knjige, istraživala, razgovarala sa ljudima o muzici... Tako da već sad mogu da kažem što volim da slušam tj. kakvu muziku slušam Wink
Volim blues, volim i rock. Metal tu i tamo, mada u zadnje vrijeme rijetko. Obožavam instrumentale da slušam, ono, legnem na krevet, ne razmišljam ni o čemu, i pustim muziku da piči...ma milina. Svo slobodno vrijeme provedem tako što slušam muziku Smiley Ne razumijem ljude koji je ne vole...
Obožavam pjesme Deep Purple-a, Pink Floyd-a, Led Zeppelin-a, Dire Straits-a, Doors-a, Beatles-a, Jimi Hendrix-a, Eric Clapton je lijek za moju dušu Smiley Takođe i Leonard Cohen... Naravno, Stevie Ray Smiley
Ne mogu sad da se sjetim, uglavnom, sve su to stvarno dobri izvođači  Smiley

I da, par pjesama od Stones-a Cheesy
Sačuvana
ZenTale
Global Moderator
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 8974


Maharishi Mahesh Yogi Vijayante ta Raam!


Pogledaj profil WWW
« Odgovor #22 poslato: Jun 22, 2008, 15:56:26 »

Eee, mali, SRV je legenda, ali u "moje vreme" još nije bio dovoljno poznat. On je svega par meseca mlađi od moje puno starije sestre i praktično smo u isto vreme slušali Led Zeppeline, Stonse i sl..
     U to vreme Hendrix-samo što je otišao.. Clapton je bio na vrhuncu karijere, Alvin Lee je bio najbrži, Joe Lee Hooker je bio suština bluza.. i niko nije bio posebno zainteresovan za nekog novajliju koji samo opasno kopira Hendrixa... Da, čuo sam za njega još tih godina('79-'83)(možeš da zamisliš koliko je bilo teško doći do ploče nekog gotovo nepoznatog gitariste iz Amerike Huh? ), ali je bio poznat samo nekolicini, kao kuriozitet, jer je najbolje "skidao" Hendrixa WoW i svima nam je to bilo fantastično,(dole je link sa YouTube, koji dokazuje ovo), ali to je bilo sve... Nije bilo interneta, mp3-ja, YouTube, Rapida i ostalih "novotarija" koje sada imamo.. Njegov vrhunac karijere je bio svega neku godinu pre nego što je otišao. Pop I tek nakon toga, postao je planetarno poznat i slušan - jednostavno postao je legenda tek kada je otišao...
Tek su onda ljudi shvatili koga su izgubili.. I meni je mnogo žao zbog toga, jer je on verovatno, pored Claptona, poslednji "veliki" ritam&blues gitarista.. angel
Ovde ti piše njegova kratka biografija, kao i šta je koristio od opreme, gitara i sl..
http://en.wikipedia.org/wiki/Stevie_Ray_Vaughan

Ovo je prva stvar koji sam čuo od njega, tih '80-tih, Little Wing..
A potom i Woodoo Chil(d)e..


Uglavnom, svaka pohvala za tvoj ukus i interesovanja. Jesmo pričali, ali ti sve razumeš i radiš perfektno... bravo, samo napred! angel
« Poslednja izmena: Jun 22, 2008, 16:26:58 ZenTale » Sačuvana

Poglavica hipi plemena
Member
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 28


Pogledaj profil
« Odgovor #23 poslato: Jun 22, 2008, 17:37:41 »

Hendrix je najbolji gitarista svih vremena! za samo tako malo godina je uspeo da napravi odlicnu karijeru, steta jedino sto je bio narkoman, mogao je da napravi jos mnoooogo dobre muzike. woodstock '69 Cheesy
ima li neko snimak njegovog nastupa sa woodstocka? mnogo dobar, voleo bi' da sam rodjen malo ranije kako bi' mogao da odem tamo Grin
Sačuvana
partibrejker
Hero Member
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 645



Pogledaj profil
« Odgovor #24 poslato: Jun 22, 2008, 18:45:45 »

jea Smiley
blues je takodje mnogo dobar! pozdrav svima!

pa Smak grupa,sviraju progresivni rock,nešto kao mix bluza i roka ,d oni ownaju ^^
Sačuvana

Želim samo da sviram,da se otkačim i to je sve ,)
ZenTale
Global Moderator
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 8974


Maharishi Mahesh Yogi Vijayante ta Raam!


Pogledaj profil WWW
« Odgovor #25 poslato: Jun 22, 2008, 19:21:42 »

Hendrix je najbolji gitarista svih vremena! za samo tako malo godina je uspeo da napravi odlicnu karijeru, steta jedino sto je bio narkoman, mogao je da napravi jos mnoooogo dobre muzike. woodstock '69 Cheesy
ima li neko snimak njegovog nastupa sa woodstocka? mnogo dobar, voleo bi' da sam rodjen malo ranije kako bi' mogao da odem tamo Grin
Teško je to reći, ali za mene jeste najbolji gitarista svih vremena!
A snimke pogledaj na YouTube, a imaš i torente, pronađi pa skidaj ako imaš dobru konekciju i vreme..
Jeste se drogirao, kao i većina tog vremena, ali nije, po svemu sudeći, umro od toga, čak je gotovo bio i prestao, pre nego što je umro. Ipak, smrt je delom bila posledica ovog "načina života", iako je puno važnije da nije bio sasvim zadovoljan svojim postignućem-konkretno, producenti i menadžeri su ga eksploatisali i dovodili do granice ludila i fizičkog opstanka, tretirali su ga kao stoku i upropastili mu život.. Sad, kako se on iz toga nije mogao da izvuče, nego je išao u zloupotrebu droga, rekli bismo da je to i njegov izbor, ili njegova slabost, na neki način. A na nama je da puno žalimo zbog toga...
Sačuvana

Poglavica hipi plemena
Member
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 28


Pogledaj profil
« Odgovor #26 poslato: Jun 22, 2008, 19:46:38 »

pa da, slazem se... nego, imam sve od njega... obozavam ga.
ne kazem da je umro od droge, vec navodno od povracanja u snu... bio je i ostao legenda i uzor mnogim gitaristima koji su dosli kasnije ili onima koji ce tek doci, jer verujem da jos uvek postoje oni koji slusaju dobru muziku iz sezdesetih! Grin
Sačuvana
djeneral
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 2327


jaznamdanistaneznam


Pogledaj profil
« Odgovor #27 poslato: Jun 22, 2008, 21:27:34 »

rock??jedino je po meni Elvis dobar.....ovo novije mi se uopste ne dopada
Sačuvana

whoever does not try does not learn
Djevojka iz fine porodice
Member
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 26



Pogledaj profil
« Odgovor #28 poslato: Jun 22, 2008, 22:07:08 »

Naravno da nas ima i uvijek ce nas biti.Da ne nabrajam sada sta slusam od roka uglavnom je sve spomenuto i slazem se sa izborom.
Zna li neko nesto o novoj grupi trigger,mladi bend skoro osnovan,nesto je izmedju metala i roka.Ako neko ima pjesme ili zna gdje se mogu skinuti neka javi.
pozz
Sačuvana

Ja sam vjestica
Poglavica hipi plemena
Member
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 28


Pogledaj profil
« Odgovor #29 poslato: Jun 22, 2008, 22:41:21 »

trigger? ja ne znam, zaista... mozda neko drugi zna...
pozz
Sačuvana
Stranice: 1 [2] 3 4 ... 7   Idi gore
  Štampaj  123
 
Prebaci se na:  

Pokreće MySQL Pokreće PHP

Copyright © 2003-2013 by kovach
Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS! Dilber MC Theme by HarzeM