Kovach.rs
Vesti: Igrice --> Arcade
 
*
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.




Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije


Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.
April 23, 2024, 23:21:57

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
članova
Ukupno članova: 185692
Najnoviji: Bobbohops
Statistika
Ukupno poruka: 185084
Ukupno tema: 4466
Prisutnih danas: 189
Najviše prisutnih: 1107
(Januar 12, 2020, 19:55:25)
Prisutni korisnici
Korisnika: 0
Gostiju: 242
Ukupno: 242
Prijatelji
Stranice: [1]   Idi dole
  Štampaj  123
Autor Tema: Etiopljani žele da trče za Srbiju u Pekingu  (Pročitano 2101 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Милан Бандић
Moderator
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 7954


Mинистар за верска и Национална питања


Pogledaj profil
« poslato: Mart 13, 2008, 14:02:49 »

Srpska atletika u narednom periodu ne mora brinuti za rezultate na dugim prugama, po prvi put u istoriji imaće naturalizovane reprezentativce i šampione.

Atletičari iz Etiopije Tamrat Legese (25), Gebreziber Gebresluse (28) i Estefanos Ešetu (18) vredno treniraju po tucaniku u selu Pambukovica pored Uba i sanjaju dan kada će u rukama držati srpski pasoš i na velikim takmičenjima braniti boje naše zemlje, u šta su se na licu mesta uverili reporteri „Blica“.
- Moja najveća želja je da budem prvak Srbije, potom sveta i da osvojim zlatnu medalju na Olimpijadi - kao iz topa odgovara mladi Stefan (Estefanos), kako ga od milja zovu trener i komšije.
Trener u Atletskom klubu Čukarički Zoran Molović prvi je pritekao u pomoć Etiopljanima, koji su krajem oktobra u Srbiji zatražili azil. Smestio ih je na svoje imanje u Pambukovici, otvorio im račun u obližnjoj prodavnici da bi uzimali namirnice i preuzeo kompletnu brigu o njihovim treninzima.
- On je moj otac! I trener, naravno - odlučno je rekao Gebre, najstariji među dugoprugašima iz Etiopije, pokazujući u telefonu spot folk pevačice Seke Aleksić. Za to vreme Tamrat nas je ponudio sokom i pesmama Nede Ukraden, a Stefan je treneru strogo zabranio pušenje u njihovoj blizini.
- No smoking, no! Da nam sledeći put doneseš poster, pa da na zid zalepimo upozorenje o zabrani pušenja.
Na zidovima spavaće sobe u trošnoj kućici nalepljeni su posteri poznatih atletičara, među kojima dominiraju slike Jamajkanca Asafe Pauela. Najmlađi „Tamnavac“ Estefani Ešetu kaže da je sprinter sa Jamajke njegov idol.
- Asafa jeste kratkoprugaš, ali je najbrži čovek na svetu. Njega morate da poštujete i volite. Uz to, svi Etiopljani mnogo vole Jamajku zbog Boba Marlija, čija muzika je kod nas i dalje najpopularnija - objasnio je Stefan.
Etiopljani su se brzo navikli na život u Srbiji, iz svoje zemlje su pobegli zbog mobilizacije i rata u Somaliji, skromni su i žive povučeno. Najviše vole da spremaju piletinu, ali nije im strana ni teletina ni prasetina. Ipak, porodica im nedostaje, pa često razgovaraju telefonom.
- Sve nam je ovde lepo, nema razloga da ne bude. Za sada je tako, a kasnije ćemo videti. Kada sam krenuo iz Etiopije, ostavio sam suprugu i petomesečnu ćerkicu. Ona je sada već porasla. Ali ja sam ovde došao zbog atletike i imam čvrstu želju da uspem u tome - kaže Gebresluse.
Najveće nade polažu se u najmlađeg člana ove simpatične trojke.
- Očekujemo da Ešetu sledeće godine na Univerzijadi i EP za mlade osvoji medalju. Njegov rekord u polumaratonu iznosi sat i dva minuta, dok su ova dvojica sporiji za 120 sekundi. Ešetu je 10 kilometara pretrčao za 29,35 minuta, a 800 metara za minut i 51. Svi imaju perspektivu u evropskoj atletici, a verujem da će obezbediti normu za Olimpijske igre u Pekingu - kaže Molović.
Bivši atletičar Crvene zvezde Molović iskreno je odgovorio da njegov angažman oko Etiopljana nije samo humanitarne prirode.
- Verujem u ove momke i siguran sam da će ostvariti dobre rezultate. Zato sam potpisao menadžerski ugovor sa njima, po kojem će mali deo od nagrada sa mitinga i maratona pripadati meni. Uskoro će im se pridružiti i Olivera Jevtić jer su u Pambukovici zaista odlični uslovi za treninge - dodao je Molović.
Sačuvana

" ... Нисам знао да љубав дубока, зараза је, да је куга, стријела. Пришла је и заклопљена ока, Бандићу је памет одузела ... "
djeneral
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 2327


jaznamdanistaneznam


Pogledaj profil
« Odgovor #1 poslato: Mart 18, 2008, 08:46:34 »

i treba da trce za srbiju
ja sam cuo da su ti Etiopljani bas brzi i izdrzljivi kazu da neko pleme hvata antilope tako sto ih vija i uhvate je tako sto se antilopa umori e to treba znati svaka im cast
Sačuvana

whoever does not try does not learn
Stranice: [1]   Idi gore
  Štampaj  123
 
Prebaci se na:  

Pokreće MySQL Pokreće PHP

Copyright © 2003-2013 by kovach
Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS! Dilber MC Theme by HarzeM