Kovach.rs
Vesti: Kovach.rs --> ANDROID aplikacija za horoskop.
 
*
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.




Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije


Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.
April 18, 2024, 12:55:51

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
članova
Ukupno članova: 185692
Najnoviji: Bobbohops
Statistika
Ukupno poruka: 185084
Ukupno tema: 4466
Prisutnih danas: 100
Najviše prisutnih: 1107
(Januar 12, 2020, 19:55:25)
Prisutni korisnici
Korisnika: 0
Gostiju: 78
Ukupno: 78
Prijatelji
Stranice: 1 [2]   Idi dole
  Štampaj  123
Autor Tema: ponos ili ljubav?  (Pročitano 18063 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
tasak
Member
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 33


Pogledaj profil
« Odgovor #15 poslato: Avgust 04, 2008, 20:22:42 »

Ljubav definitivno...u njoj se desava puno lepih stvari,a u ponosu?Huh???
Sačuvana
issy-the-Genius
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 1377


Ministarka za dijasporu :)


Pogledaj profil
« Odgovor #16 poslato: Decembar 15, 2008, 02:43:26 »

Nisam bila u situaciji da biram izmedju ponosa i ljubavi, jer mislim da u mojim godinama i ne mogu da biram jer nema prave ljubavi sa 15 godina, tako da mi je za sad definitivno vazniji ponos.
Sačuvana

The DJ is my bodyguard ! Cool Mp3
Jelena
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 1696


Suck my lolly :)


Pogledaj profil
« Odgovor #17 poslato: Decembar 15, 2008, 18:47:25 »

ja sam jednom padala na kolena...Ne doslovno,ali bilo je poniznih chinova.Bilo je,jer sam bila svesna da sam JA ta koja je pogreshila i zbog koje su mogle 3 godine ljubavi da padnu u vodu. E sad, da li je osoba vredna toga videcemo,vreme ce pokazati. Za sad se volimo Smiley


Osoba definitivno nije bila vredna toga. Vise se ne volimo....Bar ja njega ne.
Ali ne zalim sto sam molila... Ja sam sa svoje strane ucinila i vise nego sto je trebalo.
Mirno spavam.
Nije nam se dalo...
Sačuvana

ciganche:)
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 2601



Pogledaj profil
« Odgovor #18 poslato: Decembar 15, 2008, 18:53:02 »

ako me neko voli nece u pitanje dovoditi moj ponos, ili tako  nekako Smiley
Sačuvana

Everything will be OKAY in the end. If it is NOT okay, it is not the END.

 ja cu naci novog princa, al za mene ce moj tata uvek biti kralj ♥ ♥ ♥
ivaccc
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 2800


............................


Pogledaj profil
« Odgovor #19 poslato: Decembar 15, 2008, 22:56:49 »

Slazhem se. Nauchila sam iskustvom: Neko ko te voli ne bi ti dozvolio da gazish svoj ponos, svoje stavove i lichnost zbog njega. Chim se to dogodi, nemash vishe shta da trazhish s njim...  angel
Sačuvana

There is nothing you could do that I have not already done to myself... Grin
pretty kitty
Member
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 24


Pogledaj profil
« Odgovor #20 poslato: Maj 11, 2009, 18:38:29 »

pa,Zavisi koja je osoba u pitanju.Imam vraziji ponos i mnogo puta mi je zao sto ga stavljam na prvo mesto,ipak kad bih morala da uradim nesto za svoju veliku ljubav,a da to vredja moj ponos uradila bih.
Sačuvana
*AnCiCa*
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 1301


jedina..malena...


Pogledaj profil
« Odgovor #21 poslato: Maj 18, 2009, 00:10:52 »

ljubav...
hiljadu puta se zaj**la i opet glasam za ljubav... nepopravljiva sam... Roll Eyes
Sačuvana

... odupri se ludilu ...
Skorpija
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 2791



Pogledaj profil
« Odgovor #22 poslato: Maj 18, 2009, 01:16:40 »

Ljubav, naravno.

Kad ljubav zakuca na vrata i pamet beži kroz prozor, pa kako ne bi ponos  Wink
Sačuvana

~Avax~
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 3763



Pogledaj profil
« Odgovor #23 poslato: Avgust 15, 2009, 04:35:28 »

jedna recenica objasnjava sve,izvinjavam se ako je neko vec rekao...

"Znaces sta je ljubav,tek kad zaboravis sta je ponos"

Ja sam na ovu izreku odma kolutao ocima,odmahivao rukom i slicno,ali kada sam doziveo ljubav,ovu izreku sam shvatio do kraja,a verujem i...ona Wink zato nam i opstaje veza,meni i mojoj YEC...8 meseci je bilo danas!!!!!!!! Kolo   
Sačuvana

prince
Newbie
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 7


Pogledaj profil
« Odgovor #24 poslato: Oktobar 07, 2009, 01:24:11 »

zavisi od coveka do coveka u mom slucaju ljubav :d
Sačuvana
Annahater
Member
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 19


Bice swe OK dok pored mene su drugari ..


Pogledaj profil
« Odgovor #25 poslato: Avgust 10, 2010, 17:14:33 »

Zawisi kako ko gleda ... Ako gleda zhena onda je ljubaw,a ako gleda mushkarac onda je to ponos ..  Angry

mada ja kazhem .. ''BOlje je izgubiti ponos zbog ljubawu,nego ljubaw zbog ponosa ... Ali mushkarcima se to ne mozhe objasniti .. '' Wink
Sačuvana
ZenTale
Global Moderator
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 8974


Maharishi Mahesh Yogi Vijayante ta Raam!


Pogledaj profil WWW
« Odgovor #26 poslato: Avgust 11, 2010, 07:55:41 »

Dobro pitanje, zaslužuje da mu se posveti pažnja...

Ljubav je svojevrsno umanjenje vlastitog ega, pa samim tim i ponosa. To je harmoničan odnos srca i intelekta, odnosno ljubavi i ega.  Ljubav obuhvata i integritet onih koji su u ljubavi, i time je, na specifičan način, ličnost onih koji se vole međusobno zaštićen. Ljubav je pokretač životne snage, i stvaralačkih procesa, motiviše i osmišljava život. A sa time jača i ličnost osobe, pa tako povoljno utiče na ego, jačajući ga, i ograničavajući ga da ne postane samodestruktivan. Osoba postaje srećnija, opuštenija, zadovoljna sobom, više voli, više razume, sposobnija je i kreativnija.

Kada se nekako taj proces i sklad oštete, pa bude manje ljubavi, ili više ega, ta dva elementa nisu više u skladu i osoba počne da pati...
Onda pobede ponos ili ljubav, a nekad se i sklad ta dva opet uspostavi.
Ako pobedi ponos, ljubav se prekida. Ako pobedi ljubav (u užem smislu reči), onda to može oštetiti integritet osobe, ako joj ljubav ne bude uzvraćena... Time se osoba koja voli a nije joj uzvraćeno, emotivno troši i pati, jer je kod partnera pretegao ponos. Takva neuzvraćena ljubav ne podstiče, ne motiviše, ne usrećuje osobu koja tako voli i ako ona "šalje" ljubav - to je jednosmerno.
Patnja se uvećava, dok u jednom trenutku unutrašnji prirodni sistemi zaštite integriteta ličnosti, ne odbace tu jednosmernu ljubav. To je veoma jasno.
I ovo je čest slučaj, u današnje vreme, ali i u svim vremenima.

Ljubav jeste najjača sila u univerzumu i osoba koja istinski i duboko voli, može da pobedi i kod sebe i kod osobe koju voli sve prepreke, pa i taj prejak i destruktivan ego. Ipak, naša slaba tela, naša ograničena svest, stresovi i loša iskustva, utiču na našu sposobnost da istinski volimo i da tom ogromnom snagom ljubavi preokrenemo negativne procese i situaciju, kod sebe i voljene osobe i u čitavom okruženju.
Ljubav jeste božanska sila, i ona ne može da bude "kriva" za patnju. Kriv je nesklad i neravnoteža između srca i glave, osećaja i logike, ljubavi (u užem smislu reči) i ega koji nema kvalitet, i koji postane predominantan, pa osoba počne da sve podređuje sebi, da uzima, a ništa ne daje, ne deli, i ne žrtvuje zbog toga što je emotivno siromašna. U takvom svom siromaštvu, koje je nastalo usled nedostatka ljubavi, dakle zato što ne sadrži ljubav koja obogaćuje i osnažuje i podstiče na davanje, deljenje, saosećanje i požrtvovanost, takva osoba samo otima, uzima, ne daje, grubo je materijalistična i pokušava da se okruži stvarima, novcem i svim materijalističnim sredstvima, osnaži, obogati i zaštiti. Naravno, to u suštini tu osobu ne čini ni snažnijom niti emotivno bogatijom. Često situacija postane još gora...

Verujem da većina Vas prepoznaje takve osobe i situacije..

Zato bi moj pravi odgovor bio: ljubav.. i umereni ponos.. u harmoničnom međusobnom odnosu.
Mi najpre treba ovo dobro da razumemo, a potom da usmerimo svoje misli, želje i energije u smeru koji će nas ojačati da bi mogli da više volimo, da više razumemo i više praštamo, da budemo kreativniji, da više stvaramo svoju budućnost i život, a manje "trpimo" posledice naših prošlih dela... Ako to ne uradimo, vrtećemo se u krug u tom začaranom krugu: ponos ili ljubav..
Sačuvana

Branka87
Full Member
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 145



Pogledaj profil
« Odgovor #27 poslato: Decembar 15, 2010, 18:07:04 »

gledaš me.
a nikako da uhvatiš pravi trenutak za nešto više
ne želiš?
nije to.
gledaš.
kreneš.
staneš.
okreneš se.
odeš.
ostavljajući za sobom trag.
trag da odem za tobom.
neću.



Je li ovo ponos, ili nedostatak PETLjE !?!?!? I da ne maskiramo kukavičluk ponosom?
Sačuvana
Stranice: 1 [2]   Idi gore
  Štampaj  123
 
Prebaci se na:  

Pokreće MySQL Pokreće PHP

Copyright © 2003-2013 by kovach
Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS! Dilber MC Theme by HarzeM