Kovach.rs
Vesti: Tekstovi pesama --> Lyrics
 
*
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.




Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije


Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.
April 19, 2024, 00:24:49

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
članova
Ukupno članova: 185692
Najnoviji: Bobbohops
Statistika
Ukupno poruka: 185084
Ukupno tema: 4466
Prisutnih danas: 105
Najviše prisutnih: 1107
(Januar 12, 2020, 19:55:25)
Prisutni korisnici
Korisnika: 0
Gostiju: 92
Ukupno: 92
Prijatelji
Stranice: [1] 2 3 ... 12   Idi dole
  Štampaj  123
Autor Tema: F-1  (Pročitano 50307 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
strateg3
Moderator
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 2037


Šansa se ukaže onog časa kad odlučiš da se boriš


Pogledaj profil
F-1
« poslato: Mart 09, 2008, 22:33:44 »

Za 4 dana pocinje takozvani veliki cirkus,sa startom 1 trke u Australiji,normalno preko zime koja je jos uvek prisutna doslo je i do raznih promena,kako kod bolida tako i do raznih prelazaka vozaca iz tima u tim.
Evo kako izgleda sadasnje stanje Timova i vozaca



Koliko sam do sad pratio u Spaniji na testiranju bolida je vozio i ex sampion M.Schumacher,koji je i sam radio na usavrsavanju bolida,ali normalno da se tamo nikad neotkrivaju sve tajne u promenama na kolima,da neprodju kao Mclaren bez icega jer kao sto svi znate sve im je oduzeto zbog kradje dokumentacije od ferrarija.
No bitno je i to da su jako redukovali a nesto i izbacili od elektronike(i to podosta) ali se vozaci nebune,pa sacekajmo petak i prvi zvanicni trening.
Sačuvana


Proći će sve ali duša,obraz i ono što je dobro ostaju zauvek
Teško je biti sam. Od toga je jedino teže kada su dvoje sami.
djeneral
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 2327


jaznamdanistaneznam


Pogledaj profil
« Odgovor #1 poslato: Mart 10, 2008, 19:47:55 »

ovako
novina je ECU(electronic control unit) sa kojom je pojednostavljena elektronika bolida i nema traction control i engine breaking-a kao ni launch controla sto znaci da ce startovi biti kao nekada dosta interesantni
izjava Alonsa o zimskim testiranjima: "ako ste pratili testiranja onda ste se uverili da je Ferrari ubedljivo najbrzi"

moji favoriti su Nick Heidfeld i Adrian Sutil
mislim da Force India moze lepo napredovati ove sezone kad imaju poveci budzet
Super Aguri je danas promenio vlasnika i oni ce novi bolid prvi put voziti u Australiji
Sačuvana

whoever does not try does not learn
strateg3
Moderator
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 2037


Šansa se ukaže onog časa kad odlučiš da se boriš


Pogledaj profil
« Odgovor #2 poslato: Mart 14, 2008, 18:06:33 »

Evo kako izgleda tabela sa danasnjeg treninga,u prvoj voznji je Kimi bio brzi(najbrzi)a a u drugoj

« Poslednja izmena: Mart 14, 2008, 19:07:21 strateg3 » Sačuvana


Proći će sve ali duša,obraz i ono što je dobro ostaju zauvek
Teško je biti sam. Od toga je jedino teže kada su dvoje sami.
ZenTale
Global Moderator
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 8974


Maharishi Mahesh Yogi Vijayante ta Raam!


Pogledaj profil WWW
« Odgovor #3 poslato: Mart 14, 2008, 19:20:24 »

Mislim da ovaj prvi test najviše govori o šansama. Ferrari je očigledno superioran..
Meni je žao što Alonso pretrčava iz tima u tim, jer ga je to prošle godine koštalo titule, a mislim da će tako biti i ove.. Renault je inventivna ekipa, često su ispred vremena, ali trenutno kaskaju za Ferarijem, pa i McLaren-om.. Smatram da će ostale ekipe kao Toyota i Red Bull da se prilično približe najuticajnijoj trojki,tj.četvorki..
Malo je iznaneđenje što nema Ralfa Šumahera, mada on uopšte nije ispunio očekivanja onih koji su od njega svojevremeno napravili najplaćenijeg vozača F-1, i sasvim je jasno da ga niko nije želeo ili bio spreman da ispoštuje njegove uslove. Ipak kad nema Montoye, Ralf je još manje pošteđen ispadanja..
Sačuvana

djeneral
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 2327


jaznamdanistaneznam


Pogledaj profil
« Odgovor #4 poslato: Mart 14, 2008, 20:06:02 »

ne
oba testa govore jako malo jer su svi isprobavali gume i vozili sa razlicitom kolicinom goriva pa ovo nije bas pravo merilo se zna se vodece ekipe ferrari i mclaren su brzi od ostalih ali sve cemo videti ujutru u 4
Sačuvana

whoever does not try does not learn
ZenTale
Global Moderator
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 8974


Maharishi Mahesh Yogi Vijayante ta Raam!


Pogledaj profil WWW
« Odgovor #5 poslato: Mart 14, 2008, 20:33:07 »

U pravu si, znam, ali opet.. F-1 ne bi bio F-1, kad ne bi bilo iznenađenja i napetosti do pred kraj šampionata, tako da očekujem uzbuđenja, iako si naveo vodeće ekipe i favorite - nemam šta puno da dodam..
Sačuvana

strateg3
Moderator
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 2037


Šansa se ukaže onog časa kad odlučiš da se boriš


Pogledaj profil
« Odgovor #6 poslato: Mart 15, 2008, 05:38:34 »

Jos nema zvanicnih rezultata,ali Lewis-1,a najvece razocarenje Kimi otkazao mu je menjac,tako da se pomera za 10 mesta,16 pozicija,alonso 12,Massa-4,dok je najvece iznenadjenje bio tim BMW,koji je imao silnih problema ali su u vrhu,mada svi kazu da ce biti dosta gadno zbog vec izbacene traction controle,jer ima dosta proklizavanja,i to sa novim gumama a sta ce biti posle par krugova kad se gume istrose,bilo je raznih proba ali ce biti izgleda zanimljiva ne samo ova vec izgleda sve ostale trke.
Pozdrav idem spavati Travka
Sačuvana


Proći će sve ali duša,obraz i ono što je dobro ostaju zauvek
Teško je biti sam. Od toga je jedino teže kada su dvoje sami.
strateg3
Moderator
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 2037


Šansa se ukaže onog časa kad odlučiš da se boriš


Pogledaj profil
« Odgovor #7 poslato: Mart 15, 2008, 16:33:16 »

Evo je i tabela,zao mi je Webera,imao je tokom celog vikenda odlicno vreme,ali tako je to
Sačuvana


Proći će sve ali duša,obraz i ono što je dobro ostaju zauvek
Teško je biti sam. Od toga je jedino teže kada su dvoje sami.
djeneral
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 2327


jaznamdanistaneznam


Pogledaj profil
« Odgovor #8 poslato: Mart 15, 2008, 17:58:16 »

e ja sam reko BMW zakon
steta za kimija al je sam iskljucio motor da nesto ne pokvari i nije pao deset mesta nego nije vozio Q2 pa je automatski 16ti
inace sam ustao u 4 da gledam i nisam se pokajao bas je bio super trening
a Kubica je vozio veoma opasno i to se isplatilo na kraju
sve je manje vise ocekivano samo me Nelsinho razocarao
a Alonso nije mogao bolje jbg los vozac u losem autu
Sačuvana

whoever does not try does not learn
strateg3
Moderator
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 2037


Šansa se ukaže onog časa kad odlučiš da se boriš


Pogledaj profil
« Odgovor #9 poslato: Mart 15, 2008, 19:15:15 »

Ako si gledo trebao si i da slusas,Kimi je dobio 10 mesta zato sto su mu njegovi iz tima pomogli da utera bolid u njegov box,kod pocetka sezone ako se nekom pokvari motor,menjac ide 5 mesta dole,i to vazi samo za prvu trku,a za ostale ostaje 10 mesta nadole,tako da je jadnik pravi maler,ja ga pratim otkako je poceo da vozi,dog ga Mika.nije smestio u F-1,pa svi koji prate formulu koliko je muka imao sa motorima u Mercedesu,pa sa elektronikom,i dok nije presao u Ferrari i tamo su ga pratili problemi,sad vec nije tajna da je Schumacher hteo da vrati Massi za podrsku i njegove pobede,ali je Kimi dokazao da je bolji i to se moralo ispostovati,licno mi ga je zao jer je dobar vozac(bar za mene),Kubica izgleda igra jako opasno,ako nije zaboravio Montreal?zaista je dobro vozio,i da nije na onoj krivini malko izasao verujem da bi bio prvi,Alonso je Alonso, malo je cudno jer iste motore imaju Renault i Red Bull,i sad pogledaj Webber da nije izleteo garant bi bio u prvih pet,ali jako me interesuje sam start bice zestoko.
Sačuvana


Proći će sve ali duša,obraz i ono što je dobro ostaju zauvek
Teško je biti sam. Od toga je jedino teže kada su dvoje sami.
djeneral
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 2327


jaznamdanistaneznam


Pogledaj profil
« Odgovor #10 poslato: Mart 15, 2008, 21:02:14 »

jeste to je tacno za gubitak mesta ako otkaze menjac ili motor al je kimiju otkazala pumpa za gorivo i kao sto sam vec rekao 16 je jer nije vozio krug u Q2
covek jako dobro vozi(Kimi) samo nema srece jbg
izjava Kubice posle kvalifikacija
For sure, I think a made a mistake in the corner of turn 12 where I went off over the artificial grass and lost more than a couple-of-tenths there. But you know this is the new style. We know we can make some good results in qualifying and I took quite a lot of risk which in the end didn’t pay off because I lost more and I could maybe stay in front of Lewis but, anyway, I think it is a great achievement for the whole team especially that the beginning of the season, the beginning of testing, was quite hard for the people who have designed this car and built this car. But we have done a very good job. All the people in Munich and Hinwil have worked very hard to be here and thanks to them I am here.
Sačuvana

whoever does not try does not learn
Moca
Moderator
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 4682


Queen


Pogledaj profil WWW
« Odgovor #11 poslato: Mart 16, 2008, 00:29:11 »

Jbg bas mi je zao Kimija decko je strasan vozac pratim ga stalno uvek daje svoj maksimum ali uvek.... ne taktizira nesto mnogo ali vozi do granice.... Volim i Fetela, decko je moje godiste a "goni" formulu.... Jedva cekam trku....
Sačuvana

ZenTale
Global Moderator
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 8974


Maharishi Mahesh Yogi Vijayante ta Raam!


Pogledaj profil WWW
« Odgovor #12 poslato: Mart 16, 2008, 07:14:39 »

Alonso loš vozač? Ne verujem. Možemo i Šumahera da pitamo... Njega je pobeđivao tako i toliko da je Šumi na kraju digao ruke od F-1, iako je mogao još da vozi i bude u vrhu (istina da mu sve to nije potrebno jer je već sve dokazao).
Alonso nema puno godina i njega čeka puno uspeha u F-1.
Sačuvana

strateg3
Moderator
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 2037


Šansa se ukaže onog časa kad odlučiš da se boriš


Pogledaj profil
« Odgovor #13 poslato: Mart 16, 2008, 07:34:46 »

Pa sta reci,od 22 bolida 7 zavrsilo,po mom svi posle 7-og su tragicari nisam sumnjao u Hamiltona,ali Alonso pogotovo u zadnjem krugu je pretekao Kovalainena(navodno)njegovom greskom,ali se i to placa.
1-Hamilton
2-Heidfeld
3-Rosberg
Kimi je fantasticno startovao,ali jos ima trka i meni se cini da ce biti zanimljiv ceo Sampionat.
Sačuvana


Proći će sve ali duša,obraz i ono što je dobro ostaju zauvek
Teško je biti sam. Od toga je jedino teže kada su dvoje sami.
Moca
Moderator
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 4682


Queen


Pogledaj profil WWW
« Odgovor #14 poslato: Mart 16, 2008, 10:30:27 »

Ne volem Hamiltona uopste ali  Nik i Niko su mi totalno ok....
Sačuvana

Stranice: [1] 2 3 ... 12   Idi gore
  Štampaj  123
 
Prebaci se na:  

Pokreće MySQL Pokreće PHP

Copyright © 2003-2013 by kovach
Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS! Dilber MC Theme by HarzeM