Kovach.rs
Vesti: Igrice --> Arcade
 
*
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.




Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije


Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.
April 19, 2024, 08:47:54

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
članova
Ukupno članova: 185692
Najnoviji: Bobbohops
Statistika
Ukupno poruka: 185084
Ukupno tema: 4466
Prisutnih danas: 121
Najviše prisutnih: 1107
(Januar 12, 2020, 19:55:25)
Prisutni korisnici
Korisnika: 0
Gostiju: 110
Ukupno: 110
Prijatelji
Stranice: 1 [2] 3   Idi dole
  Štampaj  123
Autor Tema: Sta misli svet o Srbiji  (Pročitano 20215 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
yu-generation-89
Global Moderator
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 1390



Pogledaj profil
« Odgovor #15 poslato: Februar 24, 2008, 12:29:33 »

Pa ovo se u nemackoj jos ne zna, mislim nemci ne znaju. Kod nas ima na srpskim forumima u nemackoj.
Mada cisto mislim da ovo nije ni zanimljivo. Pljackano je pljackano sad da li su to glupace koje luduju za patikama ili nego drugi... pf... sve jedno.

Ali sto je bitnije, npr da nase studente nisu hteli da puste na Kosovo, to se naravno ne govori. To nema ni na vestima niti u bilo kakvim novinama.
Sačuvana

ZenTale
Global Moderator
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 8974


Maharishi Mahesh Yogi Vijayante ta Raam!


Pogledaj profil WWW
« Odgovor #16 poslato: Februar 25, 2008, 02:13:04 »

Pa sve zavisi od toga ko šta hoće da vidi. To je u suštini stvar izbora. Neka ostane tako.
I naravno različiti ljudi različito vide iste stvari...
Iako bih ja voleo da svi ljudi vide isto, to je nemoguće.

Sparti, povlačio se ili ne, jedno je pričati iz ličnog iskustva kao YuGen, a drugačije ovako sa strane, gde te ništa ne vezuje i ne dotiče...
Neznam, možda se ti i ne osećaš delom ovog prostora? Nema ničeg lošeg ni u tome, svako ima prava na svoj život, mišljenje i osećanje, tako da je sve to što kažeš ok.

Ove pljačke sam gledao puno ranije u prestonicama Svetske Demokratije, mogu samo da zamislim kako je to njima izgledalo kad se njima dešavalo... Samo što su kod nas plavuše, i neki drugi likovi, a kod njih afroamerikanci i latinosi, uglavnom..
Sačuvana

djtufna
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 1116



Pogledaj profil
« Odgovor #17 poslato: Februar 28, 2008, 15:58:26 »

Iskreno mene je trenutno bas briga sta 'svet' misli o nama, realno gledano stvari se nisu mnogo promenile iako smo se trudili da ih promenimo. Grci i Rusi nas gotive Ameri i siptari mrze, a svi ostali gledaju sta njima najvise odgovara. To je politika! Bitno je kako mi nas gledamo tj. da li cemo pricati o te 2 plavuse sto su krale ili o milion ljudi koji su bili ispred skupstine od kojih je vecina mirno posla ka Hramu Svetog Save! Mislim da je bolje da pricamo o postenim ljudima koji su tada dosli zbog Kosova!
Neke stvari se nikada nece promeniti... Od kada je Amerika nastala bila je u konfliktu sa nama, zasto je to tako, mene ne zanima, ali tako ce i ostati. Jedno sto mi mozemo da uradimo jeste da ne dozvolimo da nas guzi ko stigne nego, kako bi rekli nasi politicari, dostojanstvno i podignute glave da idemo dalje! Vremenom ce sve doci na svoje mesto!!!   
Sačuvana

Spider pig, spider pig does whatever a spider pig  does. Can it swing from a web? No he can't he's a pig LOOK OUT HERE COMES THE SPIDER PIG!!!!
Enna-16
Jr. Member
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 81



Pogledaj profil
« Odgovor #18 poslato: Februar 28, 2008, 19:20:55 »

E samo da vam kazem da mi je dosta omalovazavanja Srba, prvo Kosovo pa sam cula i da ce zapadni deo Srbije da se odvoji...Dokle?Huh?Huh?
Sačuvana
djeneral
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 2327


jaznamdanistaneznam


Pogledaj profil
« Odgovor #19 poslato: Februar 28, 2008, 20:35:23 »

pa sve dok politicari pocnu gledati interese naroda i drzave a ne svog dupeta
Sačuvana

whoever does not try does not learn
Spayky
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 4227



Pogledaj profil
« Odgovor #20 poslato: Februar 28, 2008, 21:53:23 »

A sta ces velika smo zemlja pa se raspadamo da to i neprimetimo ovako verovatno razmisljaju politicari mi se tu nista nepitamo cutimo i trpimo jedino se pitamo kada glasamo he he a svet verovatno misli sve najgore o nama da nam misle dobro nebih dozvolili ovo sve je to bagra nasminkana  olos sljam itd
Sačuvana

Osmeh je jedna kriva linija koja moze da ispravi mnoge stvari...
Mushmula
Sr. Member
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 479



Pogledaj profil
« Odgovor #21 poslato: Maj 12, 2008, 12:53:18 »

neee.ne misle nesto prelose.zavisi od regiona mozda Wink
recimo jedan gari s kojim se dopisujem iz mexika,oni tamo ni ne znaju nesto mnogo o nama.prvih par recenica na pitanje odakle sam ,spomenuo je ratove,bombardovanje,Milosevica ,Ameriku...i tako to.kontam da nas vise po tim da kazem losim stvarima znaju.pitao je jel nam je drzava ono u haosu ,itd.jedan odatle sa chata je rekao da uci istoriju nasu,na fakultetu nekom,valda evropsku otkud znam ne secam se.
kada sam rekla da je na izborima za preds. pobedio tadic,rekao je q bueno,q bueno para su pais.kontam da je on na dosta dobrom glasu .Neka i treba.Smiley
Sačuvana
Њавица
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 8925


Look at the stars...look how they shine for you. ♥


Pogledaj profil
« Odgovor #22 poslato: Jul 30, 2008, 12:37:23 »

Свет ни не зна где је Србија...
Sačuvana

djeneral
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 2327


jaznamdanistaneznam


Pogledaj profil
« Odgovor #23 poslato: Jul 30, 2008, 16:26:47 »

dok sam bio u chicagu na fudbalskom kampu niko sem jednog nije mogao da mi kaze gde je tacno srbija al je zato zna da je to negde na kraju sveta tamo daleko gde se neka sranja desavaju i rekli su mi aaa pa da to je ono iz vesti sem jednog decka koji je iz engleske dosao tamo on je znao i da vam kazem ne misli nista lose o nama
pazi a kad kazes jugoslavija tamo u americi odma svi znaju gde je to to mi je bilo veoma interesantno znace neznaju gde je srbija a znaju za jugoslaviju a to govori sta smo bili a sta smo postali
Sačuvana

whoever does not try does not learn
~Avax~
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 3763



Pogledaj profil
« Odgovor #24 poslato: Januar 10, 2009, 04:21:56 »

dok sam bio u chicagu na fudbalskom kampu niko sem jednog nije mogao da mi kaze gde je tacno srbija al je zato zna da je to negde na kraju sveta tamo daleko gde se neka sranja desavaju i rekli su mi aaa pa da to je ono iz vesti sem jednog decka koji je iz engleske dosao tamo on je znao i da vam kazem ne misli nista lose o nama
pazi a kad kazes jugoslavija tamo u americi odma svi znaju gde je to to mi je bilo veoma interesantno znace neznaju gde je srbija a znaju za jugoslaviju a to govori sta smo bili a sta smo postali

dobro dobro,dobro pametnjakovicu,to ono kao i jeste,e just 1 question...zasto ti onda nije nick MARSHAL,a NE djeneral,m?ccc,koja si koma Grin

a btw,retardirani ameri i ne znaju da postoji evropa kao kontinent,a kamoli mi(jer sam ih pitao ranije kad smo chatovali za italiju,grcku...ma kakvi,tockovi cisti)
Sačuvana

JWH1947
Full Member
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 178


Pogledaj profil
« Odgovor #25 poslato: Januar 03, 2010, 21:54:42 »

Problems are not limited to Ex-Yu.  In USA there are two protracted wars going on, but in the media, we hear more about Britney Spears' emotional problems.  Average American knows little to nothing about what is going on.  This with a "free press." 

Sačuvana
B.Love
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 2027


Pomoci ne trazeci nista zauzvrat mogu samo poneki


Pogledaj profil
« Odgovor #26 poslato: Januar 04, 2010, 00:32:27 »

Nek misle sta hoce,ni Evropu ne 'ljubim' previse ali je postujem i osecam se delom nje sto i jesam.Ne mogu postovati Engleze koji su postali robovi svoje bivse kolonije,a S.A.D.nisu vredni ni pomena jer to nije narod vec skup najgoreg svetskog sljama,to su ljudi koji nemaju pojma ni ko im je bio deda i baba i koga su ojadili njihovi preci da bi njihovi potomci postali Amerikanci.Prilog - karta Evrope iz 700 te godine...ko je tu Huh?

Sačuvana

BOY NAMED SANDOZ
Hero Member
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 720



Pogledaj profil
« Odgovor #27 poslato: Januar 04, 2010, 01:51:14 »

Ni ja ne volim Ameriku ali taj najveci sljam je ipak napravio neka od najvecih dostignuca. Iskreno. A ne vidim kakve ima veze karta Evrope iz 700te. Nisam siguran da su se Srbi doselili jos u 7om veku...
Sačuvana

Ja sam uvek u pravu. To realnost gresi Wink.

I want something good to die for,
to make it beautiful to live.
JWH1947
Full Member
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 178


Pogledaj profil
« Odgovor #28 poslato: Januar 04, 2010, 03:21:48 »

I hear you, but please do not stereotype all us Yankees as total idiots who do not know our ancestory. Allow me to tell you about my town. Here we have people of at least a dozen ethnic groups and it is bi-racial. Specifically referring to Ex-Yu, two of the biggest churches are St. Nicholas Serbian Orthodox and Prince of Peace (old St. Mary's) Croatian Roman Catholic Church. Point is, here these and others work together, sing together, laugh together and often intermarry. Recently an old Catholic Church closed its doors and thereafter became an Islamic mosque. That's new here, but just one more group where diversity has been welcomed for over 100 years. Please know that all these people still know their roots, can get into arguments over a beer about both our Civil War and Kosovo Polje, and could very well have cousins on your street.

Sometimes people call USA a "melting pot." Nothing could be farther from the truth. It is more like a marble cake or, OK ... a fruit cake. Ethnic subcultures still very much alive. Now, for all practical purposes, a bi-lingual nation in many parts, due to the influx of Spanish-speaking people who just walk across the Rio Grande River. How can you blame them? The fence is a joke and there is work and food here.  Best wishes for a good 2010.
Sačuvana
B.Love
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 2027


Pomoci ne trazeci nista zauzvrat mogu samo poneki


Pogledaj profil
« Odgovor #29 poslato: Januar 04, 2010, 14:04:36 »

Ni ja ne volim Ameriku ali taj najveci sljam je ipak napravio neka od najvecih dostignuca. Iskreno. A ne vidim kakve ima veze karta Evrope iz 700te. Nisam siguran da su se Srbi doselili jos u 7om veku...
Nabroj mi americke slikare,pisce,kompozitore,fizicare,hemicare 17 i 18 veka... Cheesy ne vredi googlati jer ih nema,ponesto vredno pomena pojavljuje se u 19 veku,obicna piskarala u odnosu na evropske pisce... Wink e,posto su se napljackali zlata otetog od indijanaca i kupili aljasku od glupog ruskog cara za 17 dolara po kvadratnoj milji i dosli do jos zlata,shvatili su pocetkom 20 veka da treba da uvoze pamet.Edisonova  jednosmerna struja je tehnoloski corsokak,kao u evolutivnom smislu neandertalac u poredjenju sa homo sapiensom...Atomsku bombu su napravili Hitlerovi strucnjaci koje su ameri zarobili i prisilili ih da to nastave ali za njih...Rakete koje je lansirala NASA izradio je Verner fon Braun,mozak nemačkog projekta V-2 (fau-dva) čovek koji je nakon Drugog svetskog rata dopremljen u Ameriku kao ratni plen.Posle drugog svetskog rata uvoze uvoze skolovane ljude iz indije kine rusije itd uglavnom tim ljudima treba zahvaliti za nastanak silikonske doline,prvi mikrocip,kompjuter i internet... angel
Nisi siguran da se Srbi doseljavaju u 7 veku ? Nisam ni ja,mislim da su tu otkad je sveta i veka... Grin
« Poslednja izmena: Januar 04, 2010, 14:10:46 B.Love » Sačuvana

Stranice: 1 [2] 3   Idi gore
  Štampaj  123
 
Prebaci se na:  

Pokreće MySQL Pokreće PHP

Copyright © 2003-2013 by kovach
Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS! Dilber MC Theme by HarzeM