Kovach.rs
Vesti: Kovach.rs --> ANDROID aplikacija za horoskop.
 
*
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.




Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije


Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.
April 20, 2024, 09:50:14

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
članova
Ukupno članova: 185692
Najnoviji: Bobbohops
Statistika
Ukupno poruka: 185084
Ukupno tema: 4466
Prisutnih danas: 133
Najviše prisutnih: 1107
(Januar 12, 2020, 19:55:25)
Prisutni korisnici
Korisnika: 0
Gostiju: 119
Ukupno: 119
Prijatelji
Stranice: [1]   Idi dole
  Štampaj  123
Autor Tema: DJOKOVIC KRALJ MELBURNA!!!  (Pročitano 1765 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
honey_mici Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ
♥ shubidubidajzl ♥
Global Moderator
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 14765


Apri gli occhi e inizia a sognare.


Pogledaj profil WWW
« poslato: Januar 27, 2008, 13:22:17 »

Novak Đoković osvojio je titulu na Otvorenom prvenstvu Australije, pošto je u finalu savladao Francuza Žoa Vilfreda Congu sa 3:1, po setovima 4:6, 6:4, 6:3 i 7:6 (2). Najboljem srpskom teniseru to je prva gren slema titula u logičnom nastavku velikog uspona koji je Đoković napravio u poslednjih godinu ipo dana. Trijumf u Melburnu zaokružio je još jednom fantastičnom partijom, iako je Conga potvrdio da se nije slučajno našao u finalu, otkinuvši Đokoviću jedini set na turniru. Finalni meč trajao je 3 sata i 5 minuta.

Đoković je u duel sa Congom ušao kao favorit, sa iskustvom finalnog duela sa prethodnog gren slema, u Njujorku, i opravdao je taj status.

Prvi set obećavao je fantastičnu borbu, uz nekoliko odličnih razmena udaraca. Više nervoze na početku meča pokazao je Conga, koji je ispustio već prvi servis-gem. Đoković je na brejk loptu poslao fantastičnu paralelu duboko u polje, Francuz je bio nemoćan i Novak pravi savršen start. Ipak, već u sledećem gemu, Conga je uzvratio, uz pomoć nekoliko grešaka Đokovića. Francuz je, nakon nervoznog starta, brzo ušao u ritam i u desetom gemu, na servis Đokovića za opstanak u prvom setu, napravio drugi brejk za konačnih 6:4. Conga je još jednom pokazao karakterističnu borbenost, u nekoliko situacija stizao je nemoguće lopte, a na set loptu šalje lob preko Đokovića koji pada tačno na liniju i srpski teniser ispušta tek prvi set u Melburnu.

Psihološka prednost u tom trenutku je, čini se, bila na strani Conge, kao i publika (izuzimajući veliki broj srpskih navijača), koja je podržala autsajdera iz Francuske, što Đokovića nije ni malo uznemirilo. Srpski teniser sredinom drugog seta preuzima inicijativu. Šesti gem seta, na svoj servis, dobio je bez izgubljenog poena, stekao dodatno samopouzdanje i već u sledećem oduzeo servis Congi. Fantastično vraćena lopta, tačno na liniju, na danas inače odličan servis Francuza donosi Novaku brejk poen i on ga odmah i koristi, kada je Conga poslao bekhend u aut za 4:3. I sledeći, treći uzastopni gem pripao je srpskom teniseru, koji osvaja svoj naredni servis-gem bez izgubljenog poena za 6:4 i 1:1 u setovima.

Početkom trećeg seta Đoković preuzima potpunu kontrolu nad finalnim okršajem. Nakon nekoliko preciznih bekhend paralela Novak dolazi do dve brejk lopte, koristi treću i vodi sa 2:1, uz servis. Conga je sve više pokazivao znake umora, a treći nosilac je bez većih problema sačuvao prednost do kraja seta, i u desetom gemu napravio novi brejk za konačnih 6:3 i 2:1 u setovima za Đokovića.

Četvrti set protekao je bez brejka. Sigurniji na servisu bio je Đoković, iako je u pojedinim trenucima bio prilično nervozan, i u taj-brejku sa 7:2 došao do najveće pobede u karijeri i postao prvi Srbin sa pobedničkim trofejom jednog gren slem takmičenja.
Sačuvana



Of all the things I've lost, I miss my mind the most. Mark Twain
Милан Бандић
Moderator
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 7954


Mинистар за верска и Национална питања


Pogledaj profil
« Odgovor #1 poslato: Januar 28, 2008, 08:54:46 »

Istorijski uspeh Novaka Đokovića na Australijen openu pomno je pratio i Nikola Pilić, savetnik Dejvis kup reprezentacije Srbije i Novakov trener iz juniorskih dana. Čovek koji je toliko toga učinio za ovaj sport u našoj zemlji, nije mogao da sakrije oduševljenje zbog prvog grend slem turnira za Srbiju.

- Oduševljen sam! Verovao sam u Novaka još dok je imao 13. godina. Istina, nisam mogao da predvidim da će osvojiti grend slem, ali sam znao da će se naći u samom svetskom vrhu. Ključna stvar je što je Đoković sazreo kao igrač, što su svi videli, ali i kao čovek, bez čega se ne može stići na vrh. Posebno me oduševljava činjenica da nikada ne zaboravlja odakle dolazi. To je od ogromnog značaja za Srbiju - bile su prve reči Pilića po završetku finalnog meča u Melburnu.
Prelomni trenutak celog turnira bila je pobeda nad neprikosnovenim Rodžerom Federerom.
- Nema sumnje da je tako. Kada je preskočio Mont Everest svetskog tenisa u liku Federera, koga je izbatinao u tri seta, bilo je jasno da ga niko i ništa više ne može zaustaviti. Evidentno je da Nole poseduje kvalitet i harizmu jednog šampiona. Verujte da nije bilo lako vratiti se posle izgubljenog prvog seta protiv Conge, ali je on upravo tu pokazao svoju izuzetnu psihičku stabilnost.
Fantastičan talenat Novaka Đokovića, iskusni trenerski vuk Nikola Pilić vrlo brzo je prepoznao.
- Sećam se jednog zajedničkog ručka sa Novakom i mojom suprugom. Nole, koji je tada imao 13-14 godina, punim ustima nam je prepričavao svoj upravo završeni meč i sa neverovatnim uzbuđenjem komentarisao gde je grešio, a gde je bio dobar. Videvši koliko mali voli tenis, supruga mi se obratila: „Ovaj je isti ti“! Dakle, nisam ja jedini koji je primetio o kakvom se talentu i dečaku radi. Njegovi uspesi u poslednjih godinu dana samo potvrđuju ono što smo mi iz njegovog okruženja dugo znali - kaže Pilić.
Zapažene rezultate na prvom grend slem turniru u sezoni ostvarile su Jelena Janković i Ana Ivanović.
- Krenimo od Jelene. Ona je igračica sa urođenim talentom i njen teniski maksimum uslovljen je stoprocentnom fizičkom spremnošću jer je karakteriše veliko trčanje i vraćanje nemogućih lopti, posebno bekhendom. Nažalost, ona nije imala svežine u završnici turnira i zato je izostala borba za trofej. S druge strane, Ivanovićevoj je zaista malo nedostajalo da podigne svoj prvi veliki trofej. Izgubila je od Marije Šarapove koja je sa 6:4, 6:0 pobedila teniserku koja je Bog i batina na WTA turu. Ana ne treba da očajava zbog drugog poraza u grend slem finalu. Ja bih lično bio prezadovoljan da izgubi još deset finala, jer je i to izuzetno velika stvar. Njen napredak je očigledan, što potvrđuje i druga pozicija na rang-listi.
Sačuvana

" ... Нисам знао да љубав дубока, зараза је, да је куга, стријела. Пришла је и заклопљена ока, Бандићу је памет одузела ... "
Stranice: [1]   Idi gore
  Štampaj  123
 
Prebaci se na:  

Pokreće MySQL Pokreće PHP

Copyright © 2003-2013 by kovach
Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS! Dilber MC Theme by HarzeM