Kovach.rs
Vesti: Tekstovi pesama --> Lyrics
 
*
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.




Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije


Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.
April 18, 2024, 06:12:14

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
članova
Ukupno članova: 185692
Najnoviji: Bobbohops
Statistika
Ukupno poruka: 185084
Ukupno tema: 4466
Prisutnih danas: 85
Najviše prisutnih: 1107
(Januar 12, 2020, 19:55:25)
Prisutni korisnici
Korisnika: 0
Gostiju: 60
Ukupno: 60
Prijatelji
Stranice: [1]   Idi dole
  Štampaj  123
Autor Tema: Volela bih da živim kao sva normalna deca i da imam tatu  (Pročitano 1965 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Милан Бандић
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 7954


Mинистар за верска и Национална питања


Pogledaj profil
« poslato: Januar 17, 2008, 21:40:10 »

Kada je predsednik počeo da čita moje pismo na Savetu bezbednosti uhvatila me trema. Kao da ga ja sama tamo čitam. Onda je počelo srce da mi lupa... A političari tamo u Savetu bezbednosti... Videla sam kako su jako ozbiljni. I ja bih bila da sam na njihovom mestu, jer priča se o Kosovu. Trebalo bi da dođu ovde i vide kako mi živimo. Da razgovaraju sa bilo kojim detetom na Kosovu. Oni bi onda mislili isto što i ja. A samo želim da ostanemo na Kosovu i da je moja država Srbija.

Ovako za „Blic“ počinje svoju priču petnaestogodišnja Slobodanka Tasić iz sela Bostane u opštini Novo Brdo, čije je pismo, koje mu je uputila na jučerašnjoj sednici Saveta bezbednosti, pročitao predsednik Srbije Boris Tadić.
Stara i trošna kuća u brdskom selu Bostane, zaselak Prekovce u kojoj Slobodanka živi sa majkom Ubavkom i bratom Slobodanom danas je od ranog jutra puna naroda. „Slobodanka, pa ti, more, ode do Njujorka! Ni levo ni desno, nego u Savet bezbednosti!“, šale se pomalo meštani sa Slobodankom ne skrivajući oduševljenje i zahvalnost detetu što se pismo iz malog Bostana, a nadaju se „na korist celom Kosovu“, čulo u velikom Njujorku.

Zapaljena kuća
- Ova kuća i nije naša. Našu su zapalili ‘99. bila je u selu Strezovce. Zapaljena i porušena do temelja. Imala sam šest godina, ne sećam se šta sam tada osećala. Te iste godine nestao mi je tata. Na putu od Kamenice ka Gnjilanu. Zove se Saša i kada je nestao imao je 35 godina... A plašim se najviše u životu trenutka da ću saznati da mi je otac mrtav i da ću morati da odem odavde - počinje svoju priču Slobodanka.
Na pomen oca, njene oči ispunile su suze. A onda se uozbilji:
- Predsednika sam videla dva puta. Na Tari, kada smo mi deca tamo išli, i jednom nas je dočekao u Beogradu, kada smo išli u Rumuniju. Nisam razgovarala sa njim, ali mi je od kako sam ga videla, ostala želja da mu nešto više kažem. I zato sam napisala pismo, poslala ga i pomolila se da on to moje pismo pročita i da ga ispriča svetu. A nekako, pismo sam napisala i svom ocu. I dok sam pisala, poželela sam da se vrati kući...
Slobodanka je napisala pismo tokom raspusta. Tada nije bilo struje, ali je tog dana čula da predsednik ide u Savet bezbednosti i da će tamo govoriti o Kosovu. Dodaje: „Pomislila sam da mogu da pomognem, napisala šta osećam i dala pismo našoj organizaciji ‘Dečja radost’.“
- Volela bih da mi Srbi na Kosovu već jednom počnemo da živimo kao sva normalna deca... E to bi volela, baš... Ali, prvo da imam tatu jer to mi je najveća želja, a posle to drugo da imam, i da svi mi imamo sve ono što nemamo. Eto, ja nemam ni uslova za učenje, ni za druženje, nemam struje. Kada sam u Bostanu nemam sa kim da razgovaram - priča Slobodanka.
« Poslednja izmena: Januar 17, 2008, 21:45:45 Milan Bandić » Sačuvana

" ... Нисам знао да љубав дубока, зараза је, да је куга, стријела. Пришла је и заклопљена ока, Бандићу је памет одузела ... "
ogins
Newbie
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 6


Pogledaj profil
« Odgovor #1 poslato: Januar 19, 2008, 19:38:25 »

nadam se da će ovim pismom naši političari shvatiti da nije u pitanju teritorija već ljudski život u jednom pismu uspela je da kaže što stotine političara za ovo vreme nisu uspeli.Svaka joj čast i njoj i Tadiću koji je imao sluha za njene reči
Sačuvana
djeneral
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 2327


jaznamdanistaneznam


Pogledaj profil
« Odgovor #2 poslato: Januar 19, 2008, 20:57:01 »

Tadic je prvi koji se bori za teritoriju...niko se ziv nebori za narod oni se sete toga pred izbore i posle zaborave......treba tim ljudima pomoci ali nema ko....
Sačuvana

whoever does not try does not learn
Andrej013
Member
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 17


Pogledaj profil
« Odgovor #3 poslato: Januar 22, 2008, 03:11:45 »

tim ljudima je tesko, ali ovo je ipak samo kampanja.
nista bolje u kampanji nego poslati pismo jadne devojcice/decaka da ga svet procita.

kampanja za KiM je anjbolja kampanja u poslednjih 15 god, narocito ono sa cercilom i sl zapadnim politicarima.
samo, nazalost, to je ipak samo kamanja u srbiji, dakle, za domace glasace, a ne za ocuvanje KiM-a
da je suprotno, u Londonu, Njujorku, LA-u i sl bi osvanuli isti bilbordi.
Sačuvana
Stranice: [1]   Idi gore
  Štampaj  123
 
Prebaci se na:  

Pokreće MySQL Pokreće PHP

Copyright © 2003-2013 by kovach
Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS! Dilber MC Theme by HarzeM