Kovach.rs
Vesti: Kovach.rs --> ANDROID aplikacija za horoskop.
 
*
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.




Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije


Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.
April 24, 2024, 22:04:10

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
članova
Ukupno članova: 185692
Najnoviji: Bobbohops
Statistika
Ukupno poruka: 185084
Ukupno tema: 4466
Prisutnih danas: 224
Najviše prisutnih: 1107
(Januar 12, 2020, 19:55:25)
Prisutni korisnici
Korisnika: 0
Gostiju: 227
Ukupno: 227
Prijatelji
Stranice: 1 2 [3] 4 5   Idi dole
  Štampaj  123
Autor Tema: Pitajte Zena ;)  (Pročitano 15864 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
:) hope
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 6817


Ministar za porodicna i socijalna pitanja


Pogledaj profil
« Odgovor #30 poslato: Januar 16, 2008, 17:10:57 »

Smiley A, jel nan možeš šta reć o energiji koja zrači iz ljudi; zašto odmah osjetimo pozitivnu ili negativnu energiju pri samom upoznavanju neke osobe?
Sačuvana



Ono što vidiš to imaš pred sobom.
ZenTale
Global Moderator
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 8974


Maharishi Mahesh Yogi Vijayante ta Raam!


Pogledaj profil WWW
« Odgovor #31 poslato: Januar 17, 2008, 01:05:10 »

Generalno, energija u prirodi, ide od svog potencijala, u kome je na nultoj poziciji kretanja i maximalnom potencijalu, do maksimalne emisije i kretanja te energije, koja je tada u svom minimalnom potencijalu. Slikovito rečeno, baterija koja napaja sijalicu, pre priključenja sijalice, ne pokazuje nikakvu energiju, a kad se počne trošiti, onda se vidi njen potencijal, ali se on dakle, smanjuje.
Slično i čovek, ono što troši od svoje energije, to se vidi, ali njegov potencijal sa tim trošenjem pada...
Sad, tu bih puno imao da pričam, ali nastaviću drugi put, da bih ti odgovorio na drugi deo pitanja.
Prvi razlog što to osetimo je zato što mi osećamo slične vibracije kod ljudi, kao što su i naše same. To je i jedan od razloga što nam se neko dopadne - jer nam sliči po kvalitetu te energije. Isto tako neko ko ima sasvim drugačiju energiju, neće nam se dopasti, mada je sasvim često i da nas privuče i ono čega nemamo u sebi, tj. ono što će nas upotpuniti, a što je sasvim suprotno od naše 'vibracije'...
O vibracijama govorimo jer svaka energija ima paralelno svoju talasnu i korpuskularnu-telesnu dimenziju. Dakle svaka energija se oseti i kao talas i kao neka vrsta suptilne čvrste energije, kao što je slučaj kod ekstremnih oblika energije, recimo neke eksplozije, koja nas može odbaciti a da mi pri tome ne vidimo njeno 'telo'... Tako i neka osoba može da nas 'oduva' svojom energijom, ako je ona dovoljno jaka... Pozitivna energija se često doživljava kroz priliv iste takve energije u nama, stvara prijatnost, i interesovanje... Ona se u suštini javlja kada je unutrašnja mogućnost protoka energije unutar tela, kroz nervne kanale i tokove tz. pranične-životne energije, velika. Energija kod ljudskih bića najčešće ide od viših nivoa, dakle od Sunca, neba, i prolazi kroz naše telo, napajajući ga, a takođe prolazi kroz naše telo i odlazi u zemlju...
Malo je doduše čudno objašnjenje, ali mi je trenutno najprikladnije...

Ono što zovemo negativna energija je najčešće blokirana pozitivna energija, opterećena nekim stresnim događajem, ili više njih, pri čemu nemogućnost prirodnog protoka dovodi do blokada energije u nekim njenim delovima, čime se stvara neuravnoteženost i preveliki akcenat energije na jednoj i manjak na drugoj strani.. Ono što takva osoba zrači, za one kojima to nije uobičajeno i prirodno, mi obično zovemo 'negativna' energija... Čest je i slučaj da ljudi kažu da žele da se 'isprazne' - dakle, da razvedu tu blokiranu energiju iz tela, otvarajući neki kanal i trošeći tu energiju kroz njega...
To je dakle bio drugi razlog zašto osećamo te energije drugih ljudi..

Nisam te upozorio Nado, a i ostali, da je rečnik kojim pričam, samo delimično prilagođen prosečnom čitaocu. Postoji i daleko stručniji rečnik, iz medicinskih literatura različitih medicina, a isto tako i iz one druge vrste literature, metafizičke ili duhovne, iz različitih kultura. I svaka od njih naziva slične stvari različitim imenima, i nije moguće u ovakvim tekstovima navesti sva imena nekog pojma.. Ipak mislim da će nekom koristiti i ovo što sam napisao, makar da ga podstakne na razmišljanje...
Sačuvana

:) hope
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 6817


Ministar za porodicna i socijalna pitanja


Pogledaj profil
« Odgovor #32 poslato: Januar 17, 2008, 01:48:51 »

Smiley Hvala ti, Zen, na odgovoru - stvarno je lijepo pojašnjeno (prilagođeno) i mislim da će i druge dat na razmišljanje o tome.
Sačuvana



Ono što vidiš to imaš pred sobom.
***sReBrNa*GaLeBiCa***
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 12924


Ministarka za politička pitanja :)


Pogledaj profil
« Odgovor #33 poslato: Januar 17, 2008, 12:22:41 »

nisam stigla ranije da se javim,a i što kaže hope da ne upadamo puno sa porukicama Smiley hvala Zen Kiss
Kolo
Sačuvana



...life is what you make of it...
ZenTale
Global Moderator
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 8974


Maharishi Mahesh Yogi Vijayante ta Raam!


Pogledaj profil WWW
« Odgovor #34 poslato: Januar 17, 2008, 17:56:07 »

Molim drage moje... Kiss  Kolo
Sačuvana

^Candy Man^
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 2075


I <3 Kovach family... :)


Pogledaj profil
« Odgovor #35 poslato: Januar 22, 2008, 17:42:12 »

HEEEEEEEEEEELP!!!!!! Kako da se suprotstavim prof informatike??? Nista nam ne predaje a samo pita i posle nam se*e kako nista neznamo...I zakljucila mi je 3. Zadavicu je!!!!!! I neko im je ukrao neznam ni ja koliko hard disklova i oni traze da se skupi po 50 din iz svakog razreda a to sto je ukradeno ne vredi toliko... Izracunali smo i vise od pola para ide profesorima u dzep... I na svakom casu nekome kaze nesto u fazonu konjuj, majmune, idiote itd...
Sačuvana

Moj je zivot Svicarska,skoro pa savrsen k'o blistavi brilijant,vjestom rukom izbrusen...
Hocu ja jedan ovakav...
ZenTale
Global Moderator
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 8974


Maharishi Mahesh Yogi Vijayante ta Raam!


Pogledaj profil WWW
« Odgovor #36 poslato: Januar 23, 2008, 02:05:36 »

Moram priznati da mi nije bilo najlakše da ti odgovorim, razmišljao sam čitavih 5 minuta, ali sam ipak smislio neki, kakav takav odgovor.
Prva stvar: nemoj nikada da se sam suprotstavljaš profesoru, pogotovo ako je muškarac. Možeš nekada profesorici, ali treba mnogo da budeš pažljiv i pametan, ali profesoru, nikada... Ima izuzetaka, ali ne i u tvom slučaju. Pošto je tvoja profesorica veoma agresivna, to takođe ni za nju ne važi, dakle nemoj ni njoj da se suprotstavljaš. Šta više, možeš da pokušaš da je odobrovoljiš, to daleko bolje funkcioniše kod nje.
Druga stvar: svako suprotstavljanje treba da bude kolektivno - dakle, svi se suprotstavite i nastupite, zajednički, do jednog, za nekim zahtevom, pritužbom ili bojkotom... Pokušaće da Vas slome, da Vas podele i nešto slično, ali ako ste kompaktni - ne mogu Vam ništa. To je jasno?
E sad, ako ste kompaktni i ako se svi dogovorite, onda možete uraditi sledeće:
* Prijaviti profesora, razrednom starešini, direktoru, ili u krajnjoj liniji prosvetnoj inspekciji, a oni znaju da se plaše iste, jer znaju da budu nezgodni...
Naravno, zavisi od sredine do sredine, morate mnogo dobro da se raspitate, to nije zezanje... Uglavnom oni jedva čekaju da 'obrade' neki slučaj, pa profesori se obično ..... kad im ovi dođu... Ali, nekad se i oni 'sližu' s profesorima pa ništa nisi napravio...
* Zatim, možete da pokrenete roditelje, da malo vode Vaše bitke, i dobro bi bilo ako je neko od njih uticajniji u Vašoj sredini, recimo odbornik, političar, rukovodilac ili novinar.
Novinari su posebno zanimljivi, jer mogu da objave članak o profesoru, a to je velika bruka za njega i bilo bi nezgodno, zaista, što bi moglo da znači da će ga direktor obavezno zvati na odgovornost, ili će i taj direktor biti prozvan. Pre par godina to nije moglo ni da se pomisli, ali sada je već ta 'javnost' štampe, malo bolja stvar, rekao bih... Samo on ne sme da ga poveže sa Vama, tj. sa nekim pojedincem od Vas.
* Dakle tu smo dotakli i tu opciju, da ga 'date u novine'... Ako imate čvrste argumente i ako nekog novinara to zanima... I ako uopšte ima takvih lokalnih novina koje bi to objavile.
Namerno ti nisam davao savete tipa: nađi nekog profesorovog prijatelja, 'obradi' ga i objasni mu da mora da 'popriča' sa njim i da ga malo urazumi...
* Ali zato, bi mogao neko da popriča malo i sa njemim mužem, jer obično su žene uzrok, tj. one 'vedre i oblače', ili njihov odnos u braku ima problema, pa ona takva dolazi na posao... Možda je u nekim finansijskim problemima, ili je nezadovoljna svojom platom pa se 'grebe' od Vas...
Šta god da je uzrok, Vi niste krivi za tu krađu, to mora škola da reši, ali i ako treba da se da tih 50 dinara, nije neki problem - pa za doručak ćeš potrošiti više... Ako to neko krade, neka je njemu na čast... Ne vredi ti da se nerviraš za 50 kinti...
* Dalje, da bi bilo šta uradio, tvoje znanje i savlađivanje gradiva mora da bude perfektno, jer će u protivnom misliti da se 'vadiš' i da je sve to što pričaš, samo izgovor za nerad, neučenje i loše ocene...
I na kraju, dobro promisli, informiši se potpuno, posavetuj sa kime misliš da treba, i postupi zajednički sa celim razredom. Budi kreativan i konstruktivan, jer nije stvar nešto porušiti, nego nešto sagraditi...
Nije u redu da Vas naziva svakojakim pogrdnim imenima, ali može da Vas ispituje koliko joj je volja, tako je to u školi... Vi s druge strane možete i da bojkotujete časove i da ne idete ne njegove časove, dok se ne popravi.. I mnogo šta još, ali dobro promisli, pročitaj par puta ovo što sam ti napisao, i već ćeš nešto smisliti.
A ja ti 'držim palčeve' da to središ.

Toliko od Ministra Obrazovanja ove naše državice Grin Kolo
« Poslednja izmena: Januar 23, 2008, 06:03:55 ZenTale » Sačuvana

^Candy Man^
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 2075


I <3 Kovach family... :)


Pogledaj profil
« Odgovor #37 poslato: Januar 23, 2008, 22:07:00 »

Hvala...
Pokazacu ovim mojima ovo pa cemo se dogovoriti... E da... Nisam nesto bitno napomenuo... Mi mislimo, zaci samo mislimo da su profesor i profesorica zajedno... Znaci to nije proverena informacija nego smo mi to zakljucili po njihovom ponasanju...
Sačuvana

Moj je zivot Svicarska,skoro pa savrsen k'o blistavi brilijant,vjestom rukom izbrusen...
Hocu ja jedan ovakav...
ZenTale
Global Moderator
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 8974


Maharishi Mahesh Yogi Vijayante ta Raam!


Pogledaj profil WWW
« Odgovor #38 poslato: Januar 23, 2008, 23:25:40 »

Da, i to je važno, proverite... Večeras sam pričao sa jednom mlađom profesoricom, i onako usput pomenuo šta je problem i šta sam ja odgovorio.. I ona se manje više složila sa time.. Nisam ulazio mnogo u detalje, ipak nešto mi je još palo na pamet...
U svom školovanju, vrlo sam rano postao svestan težine profesije profesora. I veruj mi, izboriti se sa toliko puno dece, nije nimalo lak posao. Zbog toga nije čudno da neko od njih 'pukne' s vremena na vreme, ili i ćešće... I zato, najviše ćeš uspeha imati ako razumeš problem koji ta žena očigledno ima, i reflektuje ga na Vas. Treba uvek imati razumevanja i osećaja čak i prema onima koji prema nama nisu dobri... Jer, ćeš time i bolje da se odbraniš, a i pomogneš joj da se promeni... Pozz Loodack, i pozdravi ekipu.
Sačuvana

^Candy Man^
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 2075


I <3 Kovach family... :)


Pogledaj profil
« Odgovor #39 poslato: Januar 24, 2008, 19:31:55 »

Thx opet... Ja sam napravio ovo kao txt file i prebacio na fon... I jos jedna ispravka. Nastavnik je ozenjen i ima 2 dece...
Sačuvana

Moj je zivot Svicarska,skoro pa savrsen k'o blistavi brilijant,vjestom rukom izbrusen...
Hocu ja jedan ovakav...
ZenTale
Global Moderator
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 8974


Maharishi Mahesh Yogi Vijayante ta Raam!


Pogledaj profil WWW
« Odgovor #40 poslato: Januar 24, 2008, 22:14:12 »

Ako si stavio kao txt file na fon. Da pročitaju ostali. A ovo sa profesorom, pa.. Da se pretpostaviti da je porodičan čovek. Ali dešava se i to što sumnjate.. Nije ni tako redak slučaj.. Nažalost.
Sačuvana

^Candy Man^
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 2075


I <3 Kovach family... :)


Pogledaj profil
« Odgovor #41 poslato: Januar 25, 2008, 19:41:24 »

Pa on je prijatelj jedne dunje iz mog razreda pa nam je ona rekla... Ali on i profesorica se ponasaju kao da on nije ozenjen...
Sačuvana

Moj je zivot Svicarska,skoro pa savrsen k'o blistavi brilijant,vjestom rukom izbrusen...
Hocu ja jedan ovakav...
ZenTale
Global Moderator
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 8974


Maharishi Mahesh Yogi Vijayante ta Raam!


Pogledaj profil WWW
« Odgovor #42 poslato: Januar 26, 2008, 03:45:04 »

Aha... Kažem opet, moguće je.. Ali i da "ima" nešto među njima, to je, na neki način, njihova lična stvar... I njihovih porodica... Vas to treba da zanima samo u tom smislu, da oni budu bolji prema Vama učenicima i da izdejstvujete njihov veći trud u Vašem obrazovanju. Ništa više. Nemojte da se bavite "rekla-kazala" stvarima. To je, doduše, moje mišljenje...
Sačuvana

^Candy Man^
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 2075


I <3 Kovach family... :)


Pogledaj profil
« Odgovor #43 poslato: Januar 26, 2008, 14:56:29 »

ok... necemo...
Sačuvana

Moj je zivot Svicarska,skoro pa savrsen k'o blistavi brilijant,vjestom rukom izbrusen...
Hocu ja jedan ovakav...
:) hope
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 6817


Ministar za porodicna i socijalna pitanja


Pogledaj profil
« Odgovor #44 poslato: Februar 13, 2008, 01:18:52 »

Smiley eh, ja bih pitala nešto ovde, iako je tema više o zdravlju... naime, daraaa mi je kazala kako si joj dosta pomoga glede visokog tlaka, pa san pričala nekima ovde koji me sad stalno mantaju da te pitan oko toga... da li nam moš reć nešto više o visokom pritisku; kako to spriječit ili liječit?
Sačuvana



Ono što vidiš to imaš pred sobom.
Stranice: 1 2 [3] 4 5   Idi gore
  Štampaj  123
 
Prebaci se na:  

Pokreće MySQL Pokreće PHP

Copyright © 2003-2013 by kovach
Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS! Dilber MC Theme by HarzeM