Kovach.rs
Vesti: Tekstovi pesama --> Lyrics
 
*
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.




Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije


Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.
April 20, 2024, 03:13:26

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
članova
Ukupno članova: 185692
Najnoviji: Bobbohops
Statistika
Ukupno poruka: 185084
Ukupno tema: 4466
Prisutnih danas: 133
Najviše prisutnih: 1107
(Januar 12, 2020, 19:55:25)
Prisutni korisnici
Korisnika: 0
Gostiju: 131
Ukupno: 131
Prijatelji
Stranice: [1] 2   Idi dole
  Štampaj  123
Autor Tema: Ako je ličnost važnija od izgleda.......  (Pročitano 7961 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Sa*ki
Sr. Member
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 294


"Ljubav, siromaštvo i kašalj se ne mogu sakriti"


Pogledaj profil
« poslato: Februar 17, 2007, 12:03:56 »

Koliko često ste čuli žene kako se žale da muškarci na njima primećuju samo grudi, zadnjicu, noge... Ukratko, samo delove njihovog tela, ili celo njihovo telo, a ličnost im je znatno manje bitna, ako im je uopšte bitna? Ako ste žena, koliko često ste se žalile na to što vas muškarci gledaju samo kao objekat? Svakako da nije nimalo prijatno osećati se samo kao komad mesa, kao nečija recka, trofej, šta god - ali koliko za ovakvu situaciju treba kriviti samo "prljave, pokvarene muškarce", a koliko i same žene? Na šta mislimo?

Žene se žale zato što ih muškarci gledaju kao telo; lepo telo, možda, ali telo. Žale se na to dok uz kaficu tračare s prijateljicom i koriste slobodan trenutak da nalakiraju nokte. Može i zajedničko relaksiranje s prijateljicom u kozmetičkom salonu, gde idu na depilaciju kako bi im telo bilo glatko, bez malja, na tretman lica kako bi im lice bilo nežno i glatko i izgledalo sveže. Može i dok šopinguju s prijateljicom, birajući komade odeće, obuće ili dekorativne kozmetike koja će im najbolje stajati. A može i na zajedničkom treningu s prijateljicom, gde rade vežbe koje će im zategnuti i smanjiti zadnjicu, oblikovati telo, podići grudi...

Ne kažemo da je loše voditi računa o sopstvenom izgledu. To je stvar kulture i zdravlja. Međutim, koliko prosečno provedete vremena radeći na svom izgledu - a koliko radeći na sebi kao na ličnosti? Kada se pripremate za sastanak s muškarcem, koliko pažnje posvećujete tome kako ćete izgledati na tom sastanku, a koliko tome o čemu ćete pričati, šta ćete reći o sebi, kako ćete predstaviti sebe?

Naravno da u vas kao ličnost spada i vaš izgled i to koliko vodite računa o sebi (možete vi citirati filozofe, ali ako ste u prljavoj trenerci, masne kose, žutih zuba i ako se prilično primećuje da se davno niste okupale, to definitivno ne govori mnogo toga dobrog o vama kao ličnosti) - ali koliko radite na ulepšavanju onog dela sebe koji nije vaš izgled? Zar je onda iznenađenje ako vaš izgled bude prvo što padne u oči (naročito ako vam je dekolte dubok, suknja vrlo kratka i slično).

Ulepšavajte se, samo napred. Ipak, radite to i spolja i iznutra - pa ćete i kao ličnost biti mnogo bolje primećene i mnogo više cenjene.
Sačuvana
LiDiJa83
Full Member
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 229



Pogledaj profil
« Odgovor #1 poslato: Maj 17, 2007, 01:11:59 »

Smatram da je sve stvar lichne kulture. Uopshte nije loshe shto nas gledaju kao "komad". Dokle god smo dobar komad, zelece da budu pored nas, a shto duze su pored nas, otkrice da u tom "komadu" ipak postoji i ono shto se zove mozak i kultura. Zar ne?
Sačuvana
tigrica
Member
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 10



Pogledaj profil
« Odgovor #2 poslato: Maj 18, 2007, 23:34:54 »

Ja smatram da je da je vaznije kakva je neko osoba,od fizickog izgleda.Inace vodim racuna o sebi,ali mi ipak smeta kad me neko procjenjuje na osnovu mog tijela.To je za mene povrsno,...Volim kada sa nekim sjednem,popijem kafu i kad me neko procjeni u cjelini a ne samo na osnovu fizickog izgleda.
Ja licno momke uvijek procjenjujem u cjelini.Neki muskarci koji mi se svide fizicki,nemaju u sebi ono nesto,i odmah mi postaju manje privlacni.Volim da upoznam momka,i koji mi kako se nase poznanstvo produbljuje,postaje sve privlacniji i privlacniji:-)
Sačuvana
Gaglica
Full Member
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 209



Pogledaj profil WWW
« Odgovor #3 poslato: Maj 18, 2007, 23:48:15 »

Slazem se s tobom. Mislim da ljudi koji vole da ih procjenjuju na osnovu fizickog izgleda  nemaju nesto puno mozdanih vijuga. U biti mislim  da su takvi ljudi dosadni. Ja volim ljude koji imaju stav i sto je jos vaznije, da imaju mooda da ga saopste, a ne shmizlice koje cas misle ovo cas ono. blah

Kad zagledam cure, gledam kako su gradjene, pozadine itd. jer me ne interesuju u nekom dubljem smislu, dok momke ne mogu tako povrsinski da posmatram Smiley

I ne slazem se sa LiDiJa83 jer mislim da cura treba da stane pred momka kao kompletna licnost, a ne kao tijelo, jer je tijelo samo ... ljustura Smiley
Sačuvana

Dođi da ti nježno grickam vratić...

http://s3.bitefight.ba/c.php?uid=93597
LiDiJa83
Full Member
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 229



Pogledaj profil
« Odgovor #4 poslato: Maj 21, 2007, 21:21:07 »

Pa ja sam to i rekla.. Samo moramo da se pomirimo sa chinjenicom da nas gledaju kao meso... A opet, morate se sloziti samnom, da nijedan nece izaci sa tobom, makar i na kafu, ako mu se nisi dopala kao komad... E, onda kad izadjete, malo dublje se upoznate, onda mushkarac uz taj "komad" vezuje i lichnost i karakter... I tek onda te konta kao kompletnu lichnost.
Sačuvana
lepa_jeca
Member
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 18



Pogledaj profil
« Odgovor #5 poslato: Maj 27, 2007, 16:14:13 »

pa meni ne smeta kad  mi gledaju grudi,guzu ili noge ali ne volim površne muškarce!
Sačuvana
imbica34
Member
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 17


Pogledaj profil
« Odgovor #6 poslato: Maj 30, 2007, 19:47:05 »

Za mene je oboje vazno, al ipak je vaznija licnost jer ako si lijepa i glupa niko te ne postuje, svi bi da te iskoriste... Malo ruznije cure koje su zanimljive, duhovite, plemenite i koje imaju samopouzdanje bolje prolaze od barbika koje samo o izgledu misle
Sačuvana
natasa16
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 1035


posetite www.karleusa.tk


Pogledaj profil
« Odgovor #7 poslato: Maj 30, 2007, 19:48:45 »

meni je bitno kakav si covek  a ne kako izgledas
Sačuvana

Mozes me mrzeti i pljuvati moju temu ali ja sam za tebe kucko broj 1,ovde i u svemu!!!!!!!!!!
lilly
Member
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 40



Pogledaj profil
« Odgovor #8 poslato: Jun 11, 2007, 00:15:40 »

Cinjenica je da nije muskarac nece pozvati ( da izadje sa njim ) devojku ako mu se ne dopada.
Ako ne vodimo racuna o svom izgledu tesko da cemo dobiti sansu da pokazemo i ono sto je mnogo bitnije od izgleda...
Sačuvana
yoxi
Jr. Member
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 98



Pogledaj profil
« Odgovor #9 poslato: Jun 11, 2007, 01:14:59 »

Za pocetak veze je dovoljno da ti se svidi izgled osobe,ali kada kasnije shvatis da ti nikako drugacije ne odgovara,pisi propalo,ipak nije samo fraza da nije sve u izgledu..
Sačuvana

Gaglica
Full Member
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 209



Pogledaj profil WWW
« Odgovor #10 poslato: Jun 11, 2007, 01:18:51 »

Isto tako chinjenica je da se cura nece smuvati sa momkom ako joj se nesto ne dopada kod njega. Makad i kola Cheesy
Sačuvana

Dođi da ti nježno grickam vratić...

http://s3.bitefight.ba/c.php?uid=93597
Moca
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 4682


Queen


Pogledaj profil WWW
« Odgovor #11 poslato: Jun 11, 2007, 04:49:15 »

Desilo mi se par puta svidi mi se devojka, pridjem, lepo izgleda, ali kad progovori jebe kevu... i onda neke leve teme pa pricam na silu... hah
Sačuvana

spiderman
Member
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 11


Pogledaj profil
« Odgovor #12 poslato: Jun 11, 2007, 16:54:42 »

Izgled je svakako bitan,ali samo kao licna karta-da uspostavimo prve kontakte. angel
To je samo ona karika koja treba da nas privuce,a sve ostalo zavisi od mentalnog sklopa glave Kolo
Sačuvana
Smiley Face
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 3588



Pogledaj profil WWW
« Odgovor #13 poslato: Jun 15, 2007, 12:42:54 »

Izgled - bitan,
ali, mnogo bitnije je kakav je on...
Jer, pričaj ti s nekim nekulturnim seljačinom,
ma kako on lijep i dooobar bio,
smučit će ti se...
I izmišljat ćeš svakakve razloge
da odeš...
Npr. Eno vidiš onu curu??
Ona tebe hoće...
Ajd, priđi joj...

xaxaxaxaxaxax
Sačuvana

http://www.zooreka.com/photo-398959.html
                 You can be my hero baby, you can kiss away the pain.
vesna70
Member
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 22



Pogledaj profil
« Odgovor #14 poslato: Jun 16, 2007, 00:50:12 »

normalno je da ih prvo privuče izgled a zatim kreće priča i sve se stapa u jednu kompletnu ličnost sa svim vrlinama i manama,
Sačuvana
Stranice: [1] 2   Idi gore
  Štampaj  123
 
Prebaci se na:  

Pokreće MySQL Pokreće PHP

Copyright © 2003-2013 by kovach
Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS! Dilber MC Theme by HarzeM