Kovach.rs
Vesti: Kovach.rs --> ANDROID aplikacija za horoskop.
 
*
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.




Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije


Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.
April 19, 2024, 05:36:09

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
članova
Ukupno članova: 185692
Najnoviji: Bobbohops
Statistika
Ukupno poruka: 185084
Ukupno tema: 4466
Prisutnih danas: 90
Najviše prisutnih: 1107
(Januar 12, 2020, 19:55:25)
Prisutni korisnici
Korisnika: 0
Gostiju: 116
Ukupno: 116
Prijatelji
Stranice: [1]   Idi dole
  Štampaj  123
Autor Tema: DALTONIZAM  (Pročitano 3733 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
ZenTale
Global Moderator
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 8974


Maharishi Mahesh Yogi Vijayante ta Raam!


Pogledaj profil WWW
« poslato: Decembar 19, 2007, 03:55:01 »

Pretragom po net-u, dođoh do ove informacije. Radi se o daltonizmu i načinu na koji se relativno uspešno problem može rešiti. Dobro, ne baš rešiti, ali može se olakšati život osobama koje je imaju. Ja lično ne poznajem ni jednu osobu koja je daltonista, i možda ih ima malo, ali verujem da mnogi ne spominju taj problem. Smatra se da su većinom muškarci pogođeni ovom bolešću.
Pa evo linka: http://www.daltonizam-sr.com/?gclid=CKzizfSqs5ACFRMXQgodD2EpLA
Sačuvana

honey_mici Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ
♥ shubidubidajzl ♥
Global Moderator
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 14765


Apri gli occhi e inizia a sognare.


Pogledaj profil WWW
« Odgovor #1 poslato: Decembar 20, 2007, 15:15:21 »

Ja sam upoznala jednog momka koji je daltonista (blazi oblik, nije skorz "slep za boje" ). U sustini sve je normalno sa njim , s tim sto ne razlikuje bas sve boje. E sad, to mozda i nije neki veliki problem, ali se on osecao jako lose zbog toga. Dosta se njegov poremecaj odrazio na njegovu psihu, jer je osecao da nije dovoljno vredan kao i svi ostali. Ne znam da li je cuo za ove naocare koje je Zen spominjao u postu, ali znam da je vremenom uspeo da prevazidje prvenstveno svoje mentalne probleme koji su bili vezani za daltonizam. Osobe iz njegove okoline uglavnom znaju da je daltonista i bas se trude da mu olaksaju neke situacije u kojima je potrebno razlikovanje boja. Njegova devoka mu pomaze u uskladjivanju boja odece. U kolima nikada nije sam kada vozi, mada se u saobracaju odlicno snalazi. Sada zivi sa svojom anomalijom koliko - toliko normalno, ima 27 godina, i prevazisao je ozbiljne emotivne krize.
Sačuvana



Of all the things I've lost, I miss my mind the most. Mark Twain
ZenTale
Global Moderator
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 8974


Maharishi Mahesh Yogi Vijayante ta Raam!


Pogledaj profil WWW
« Odgovor #2 poslato: Decembar 21, 2007, 03:16:41 »

Hvala Mickili za novo saznanje u vezi toga, pogotovo što je iz skoro 'ličnog' iskustva tvog poznanika. Eto ja nisam znao da to stvara i takve psihičke probleme, mada mi je sve to logično...
Molim i ostale da se jave sa sličnim, najbolje, ličnim saznanjima.
Možda naše saznanje doprinese da nekome pomognemo, kao voljne, sposobne, informisane i odgovorne osobe...
Sačuvana

Mushmula
Sr. Member
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 479



Pogledaj profil
« Odgovor #3 poslato: Maj 13, 2008, 19:26:43 »

Lose su prosli na izborima verovatno Wink kako bi znao koji je papiric bio beo,roze,plav svetlo ili tamno Smiley
eh sto volim sto mogu da razaznam spektar Wink
Sačuvana
ciganche:)
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 2601



Pogledaj profil
« Odgovor #4 poslato: Decembar 14, 2008, 02:10:41 »

evo da vam kazem kako to izgleda u mom slucaju:
nisam daltonista u potpunosti, ali imam veelikih problema sa nijansama i povremeno sa nekim nijansama plave i ljubicaste. ne mogu reci da to utice na moje mentalno stanje, jer se zaista ne osecam kao neko ko je na bilo koji nacin ugrozen ili "obelezen",a kada sam bila mala sumnjali su da ne razlikujem braon i crnu boju(sva stabla na crtezima su mi bila crna) cega se ja iskreno ne secam, a sada je sve ok...
ali evo primera koji jako lici onom o cemu je mici pricala.
naime, moj najbolji drug je daltonista. ako izuzmemo to sto je sam sebe smatrao manje vrednim, morao je jos kao mali da se srece sa natpisima po osnovnoj skoli poput:plavo je roze (ili tako nesto),ili Dugiju su sve boje u prezimenu (Dugic). da nesreca bude veca, obozava da igra monopol, ali problem nastaje kad dolazi u kontakt sa novcem. ne gleda brojke vec samo deli, sto su naravno to druga deca svojevremeno zloupotrebljavala. ali tu nije kraj. decko ima probleme u govoru tj ne moze pravilno da izgovori l i r, pa ga je to dotuklo. secam se da ga je kao malog uciteljica slala kod psihologa zbog toga, potom se u srednjoj skoli ponavljalo. ali nije sve tako crno. na svu srecu, njegov otac je psihijatar koji igra jako veliku ulogu u njegovom zivotu te je on provodio tooliko vremena sa njim da se ovaj i dan danas sprda na svoj racun...
mada moram priznati da mu precutim kad od mi kaze: Ju Jojo sto ti sektaski taj plavi lak! (lak je zapravo ljubicast, ali zasto mu ukazivati na tako nesto onda kad nije neophodno...Smiley)
Sačuvana

Everything will be OKAY in the end. If it is NOT okay, it is not the END.

 ja cu naci novog princa, al za mene ce moj tata uvek biti kralj ♥ ♥ ♥
Stranice: [1]   Idi gore
  Štampaj  123
 
Prebaci se na:  

Pokreće MySQL Pokreće PHP

Copyright © 2003-2013 by kovach
Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS! Dilber MC Theme by HarzeM