Kovach.rs
Vesti: Tekstovi pesama --> Lyrics
 
*
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.




Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije


Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.
April 16, 2024, 23:10:15

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
članova
Ukupno članova: 185692
Najnoviji: Bobbohops
Statistika
Ukupno poruka: 185084
Ukupno tema: 4466
Prisutnih danas: 68
Najviše prisutnih: 1107
(Januar 12, 2020, 19:55:25)
Prisutni korisnici
Korisnika: 0
Gostiju: 58
Ukupno: 58
Prijatelji
Stranice: [1] 2 3 ... 6   Idi dole
  Štampaj  123
Autor Tema: Cigarete i alkohol  (Pročitano 26192 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
issy-the-Genius
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 1377


Ministarka za dijasporu :)


Pogledaj profil
« poslato: Decembar 06, 2007, 02:41:48 »

Mislite li da je normalno pocheti sa pushenjem i picem u 14-oj, 15-oj, 16-oj godini? Dosta mog drustva je vec pochelo sa tim, mada je to meni iskreno glupo! Sta vi mislite o tome?
Sačuvana

The DJ is my bodyguard ! Cool Mp3
***sReBrNa*GaLeBiCa***
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 12924


Ministarka za politička pitanja :)


Pogledaj profil
« Odgovor #1 poslato: Decembar 06, 2007, 18:45:18 »

pa naravno da je glupo.......deca se danas 'prihvataju' tog užasnog poroka u većini slučajeva zato što smatraju da će tako izgledati starije,ili da će ih možda u društvu više ceniti....što je totalno pogrešno,ali hajde objasnite to tinejdžeru od 14-15godina!u mom društvu konkretno nema mnogo pušača,ali eto sve je više dece u našoj okolini koja počinju da puše....
što se tiče alkohola,isto.....mislim,OK je ponekad popiti neko piće,kad se nešto slavi,i tako...ali opijanje svakog vikenda čisto da bi ste se 'dokazali' ortacima nikako ne opravdavam..!
P.S.To je samo moje mišljenje,ne bih da ispadne da ja sad nekog kritikujem... Wink Wink Wink
Sačuvana



...life is what you make of it...
SBgirl07
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 1832



Pogledaj profil
« Odgovor #2 poslato: Decembar 06, 2007, 18:58:02 »

jednom se zivi! hahahahahaha.....
Sačuvana

Homer Simpson
Sr. Member
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 384



Pogledaj profil
« Odgovor #3 poslato: Decembar 06, 2007, 20:48:50 »

Evo ovako:
Posto sam stariji dosta....
Pusio nikad nisam niti cu (jesam lizhao) :-) a alkohol tipa piva i vina umereno popijem!
Brat je poceo sa 13-14 g da pusi kao turcin, e kad je poceo da ima problema sa disanjem u 21-22 god ostavio je cigare istog dana.
DR mu je preporucio planinski i morski vazduh da ocisti pluca od nikotina i evo sad 7 g kako ne pusi.
Naravno gusenja i nepravilnog rada srca vise nema
Strasno je na sta moze drustvo da te natera....danas cigare, alkohol sutra, pa droga i razbojnistva!
Ima milion drugih nacina da se dokazete i pokazete...
Budite u sportu prvi ili u flertovanju sa vrsnjacima, nadjite neku zanimaciju...
Nekad su postojalia udruzenja izvidjaca pa takmicenja....
Sačuvana

Nasmesi se, to je druga najlepsa stvar koju mozes da uradis sa svojim usnama!!
Moderator nije privilegija vec obaveza!
Grozdana
Sr. Member
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 383



Pogledaj profil
« Odgovor #4 poslato: Decembar 06, 2007, 21:16:20 »

Ja licno ne pusim, al svi u mojoj kuci puse, kao i vecina onih koji dolaze do nas... tako da sam svakodnevno okruzena dimom pa mi dodje na isto...

naviknuta sam,pa mi nesmeta dim
Sačuvana

I am coming,nobody to stop me,nobody can hold me,nobody controll me...
honey_mici Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ
♥ shubidubidajzl ♥
Global Moderator
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 14765


Apri gli occhi e inizia a sognare.


Pogledaj profil WWW
« Odgovor #5 poslato: Decembar 06, 2007, 22:31:51 »

Ova tema ide u Zdravlje!
Uzgred tamo mozete procitati jos nesto o ovome u temi > adolescenti Wink
Sačuvana



Of all the things I've lost, I miss my mind the most. Mark Twain
strateg3
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 2037


Šansa se ukaže onog časa kad odlučiš da se boriš


Pogledaj profil
« Odgovor #6 poslato: Decembar 06, 2007, 23:02:56 »

Sve to moze,ali u pametnim kolicinama a nikako u tim godinama,sto je zaista prerano no i necudim se u kakvom svetu zivimo,jer ipak smatram da je dosta ova situacija kakva je u nasoj Drzavi a i sire(mislim globalno) ovo postala NE(normalna) pojava. police police police
Sačuvana


Proći će sve ali duša,obraz i ono što je dobro ostaju zauvek
Teško je biti sam. Od toga je jedino teže kada su dvoje sami.
issy-the-Genius
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 1377


Ministarka za dijasporu :)


Pogledaj profil
« Odgovor #7 poslato: Decembar 07, 2007, 01:08:37 »

Kao sto kaze T@M@R@, shvatam malo alkohola, sto bi rekli kod nas `da se taknes` malo, ali ne ono opijanje je stvarno preglupo... A cigarete tek ne mogu da podnesem, josh kad gledam nekog druga kako pushi, uh..:/
Sačuvana

The DJ is my bodyguard ! Cool Mp3
honey_mici Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ
♥ shubidubidajzl ♥
Global Moderator
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 14765


Apri gli occhi e inizia a sognare.


Pogledaj profil WWW
« Odgovor #8 poslato: Decembar 07, 2007, 01:27:28 »

Hm.. aj sad da napravim pauzu u testovima pa da odgovorim...
Ovako...
Postoji vise razloga zasto mladi konzumiraju alkohol i cigarete, ali najcesci su: zelja za dokazivanjem, preterana zelja za brzim, "instant" odrastanjem i radoznalost...
Po meni to je uglavom kulutra i vaspitanje koje nosimo iz kuce i naravno na to ima veliki uticaj drustvo sa kojim provodimo najvise vremena...
Meni u kuci pusi majka, brat a do pre neku godinu i otac ( srecom pa sam ga odvikla )...
Po inerciji i ja sam trebala da se napravim pametna pa da uhvatim cigaretu sa 15 godina i da budem riba i po... Po meni to je strasno glup nacin dokazivanja. I nema opravdanja.
Vidjala sam drugove, sprotiste, odlicne ucenike, kako pale cigarete kao da su iskusni pusaci, i kako zadrzavaju kasalj da bi ispali neko... Cemu... Njima je uspeh da se dokazu ispred ljudi koje bas zabole da li ti pusis ili ne...
Jesam probala. Nije mi ni problem da zapalim, ono iz zezanja ili sta vec. Ali nikada nisam osecala zelju za cigaretom. Nikada nisam imala krize. Gadi mi se miris cigareta, pogotovu onaj koji se dugo, dugo zadrzava na rukama, u kosi, na odeci... zaista bljak.
Deca ( ha sad sam "velika mogu da kazem deca za cetranestogodisnjake Cheesy ) se cesto traze, lutaju raznim svetovima i putevima. Cesto nemaju pravu podrsku u porodici gde bi najvise trebalo da je imaju, zatim imaju dosta laznih prijatelja... sve to dosta utice na njih i onda traze izlaz... instant beg iz svega toga. Nacin na koji ce neko da ih prihvati, da se osecaju necijim.
Zato opet kazem i polazim i drzim se toga da je vaspitanje koje se stekne u porodici najosnovnije.
I tu stoji ono NE SMES - kako mama i tata to cesto koriste. A bas to ne smes mi najvise zelimo. To zabranjeno. I onaj osecaj koji imamo kada uspemo da dobijemo ili uradimo to ne smes a da oni ne saznaju.
Meni cigarete nikada nisu bile zabranjene. Imala sam ih na dohvat ruke. Normalno, prolazilo mi je kroz glavu da zapalim, ih koliko samo puta. Ali istog trena kad to pomislim, u nos mi se uvuce onaj odvratan dim, vidim necije pozutele prste ili zube, ili cujem kasljanje - a mislim grmljavina.
I uvek postoji da kazme "opasnost" od cigareta, jer evo, ja maturant, IV gimanzije, a mnoge moje durgarice da bi pokazela svoju (ne)zrelost sve do jedne po cigaretu u usta... strasno... Jadan nacin dokazivanja. A samo sebi skode.
Uh, rasplinula se ja bas. Evo necu da davim vise. Mada je ovo samo (veverovali ili ne ) samo deo moga misljenja i iskustva sa cigaretama.
Uh, a alkohol... hehe to cemo da ostavimo za drugi put. Recimo samo da je moj stav oko toga mnogo "labaviji" i opusteniji Tongue
Sačuvana



Of all the things I've lost, I miss my mind the most. Mark Twain
strateg3
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 2037


Šansa se ukaže onog časa kad odlučiš da se boriš


Pogledaj profil
« Odgovor #9 poslato: Decembar 07, 2007, 01:54:27 »

Nemoj da pravis pauzu(ajd do sutra) sve sam lepo procitao i sve je to u redu,samo mi neide u glavu ovo zadnje,
"Uh, a alkohol... hehe to cemo da ostavimo za drugi put. Recimo samo da je moj stav oko toga mnogo "labaviji" i opusteniji"Huh?Huh??? ma bre bolje je onda od ta dva zla izabrati travku Travka bar je dokazano da se neke bolesti mogu da dovedu u normalu normalno pod nadzorom lekara uzimaju,e sada ajd da vidim ko je i kakvog misljenja,jer sve je ovo zlo kako za koga.
Sačuvana


Proći će sve ali duša,obraz i ono što je dobro ostaju zauvek
Teško je biti sam. Od toga je jedino teže kada su dvoje sami.
~Avax~
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 3763



Pogledaj profil
« Odgovor #10 poslato: Decembar 10, 2007, 00:42:20 »

mojne neko da spominje alkohol Travka...a pljuganje je njesra,ipak nikakve koristi ljudi nemaju od toga,dok od alkohola ipaaak ima bar malo,ono,zagrejes se,dakle za cirkulaciju,u specijalnim prilikama je dobrodosao(a i inace Travka)...i tako,ma sve treba konzumirati ali u razumnim kolicinama
Sačuvana

honey_mici Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ
♥ shubidubidajzl ♥
Global Moderator
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 14765


Apri gli occhi e inizia a sognare.


Pogledaj profil WWW
« Odgovor #11 poslato: Decembar 10, 2007, 00:54:56 »

Hm...
RAKIJA - izuzetno blagotvorna za grlo (jos pogotuv u hladnim danima ) na Duhovnoj akdemiji posto pevamo svaki dan po 4 sata min - svako jutro po jedna casica - i nemamo problema sa grlom
VINO - izuzetno blagotvorno za cirkulaciju - provereno -
PIVO - izuzetno blagotvorno za kozu i kosu ( iz iskustva )

Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin
Sačuvana



Of all the things I've lost, I miss my mind the most. Mark Twain
mrkva
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 8958


Nekada sam imao zivot, a sada adsl.


Pogledaj profil WWW
« Odgovor #12 poslato: Decembar 10, 2007, 00:57:28 »

hmmmm....
rakija uvek, ovo ostalo manje vishe....
al kad se ta tri pica pomeshaju... extra kombinacija.....
Sačuvana

strateg3
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 2037


Šansa se ukaže onog časa kad odlučiš da se boriš


Pogledaj profil
« Odgovor #13 poslato: Decembar 14, 2007, 23:43:35 »

Da kad se ta 3 pica pomesaju to se zove BETON Baja Knindza
Sačuvana


Proći će sve ali duša,obraz i ono što je dobro ostaju zauvek
Teško je biti sam. Od toga je jedino teže kada su dvoje sami.
sasa_bosanac
Newbie
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 1


Pogledaj profil
« Odgovor #14 poslato: Decembar 15, 2007, 00:22:06 »

netreba piti,netreba se drogirati i netreba pusiti.kao stariji sam sve probao,i nista nije dobro
Sačuvana
Stranice: [1] 2 3 ... 6   Idi gore
  Štampaj  123
 
Prebaci se na:  

Pokreće MySQL Pokreće PHP

Copyright © 2003-2013 by kovach
Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS! Dilber MC Theme by HarzeM