Kovach.rs
Vesti: Tekstovi pesama --> Lyrics
 
*
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.




Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije


Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.
April 18, 2024, 16:25:16

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
članova
Ukupno članova: 185692
Najnoviji: Bobbohops
Statistika
Ukupno poruka: 185084
Ukupno tema: 4466
Prisutnih danas: 100
Najviše prisutnih: 1107
(Januar 12, 2020, 19:55:25)
Prisutni korisnici
Korisnika: 0
Gostiju: 94
Ukupno: 94
Prijatelji
Stranice: 1 [2]   Idi dole
  Štampaj  123
Autor Tema: Prehlada :(  (Pročitano 13820 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
honey_mici Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ
♥ shubidubidajzl ♥
Global Moderator
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 14765


Apri gli occhi e inizia a sognare.


Pogledaj profil WWW
« Odgovor #15 poslato: Jul 16, 2008, 04:14:36 »

Tamara.. Ti si iskušenje za naše strpljenje..
Kako si ovo lepo rekao Wink da znas da je tako! Smiley
Ja zaista izbegavam da idem kod doktora... osim kad eto bas moram kao sinoc, jer je temp pretila da me bas obori! Svoju prvu injekciju sam primila tek sa 12 godina - sta vam to govori...? A i od tad sam mozda jos dva - tri puta primala bocke...
VolEm svoju mamu koja iako je i sama lekar - daje primat prirodi! Smiley Smiley Smiley
Sačuvana



Of all the things I've lost, I miss my mind the most. Mark Twain
ZenTale
Global Moderator
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 8974


Maharishi Mahesh Yogi Vijayante ta Raam!


Pogledaj profil WWW
« Odgovor #16 poslato: Jul 16, 2008, 04:20:29 »

A mi volemo tebe! A onda i tvoju mamu, što te tako pametnu rodila.. Kiss
Sačuvana

***sReBrNa*GaLeBiCa***
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 12924


Ministarka za politička pitanja :)


Pogledaj profil
« Odgovor #17 poslato: Jul 16, 2008, 15:46:56 »

pa eto ni ja ne idem kod lekara osim kad bih bas,bas,bas morala Grin
ja sam sa 6godina operisala krajnike,morala sam jer sam mogla umreti koliko sam bila bolesna,na svaku malu prehladu sam dobijala inekcije 3x dnevno(valjda zato sad i imam strah od igala Roll Eyes Sad ),i eto od tad se nisam ozbiljnije razbolela,neka manja prehlada,kijavica,ili me zaboli glava,a to resavam tabletama jer ne trpim bol.....popijem tabletu,i za najvise pola sata prodje Wink cajeve ne volim Sick od njih mi moze biti samo jos gore(muka,povracanje,itd. Sick ),a i oporavak na taj nacin bi mnogo duze trajao,morala bih da lezim........ovako lepo tabletica i za pola sata sam ko nova Grin Wink
kod lekara nisam bila od svoje 6.godine,osim kada mi je trebalo opravdanje za skolu Grin Grin Grin ali zbog neke bolesti,ne Wink
postujem vase misljenje,ali ipak ne odstupam od svog Grin pa zasto su ljudi izmislili tablete Huh? Grin
Sačuvana



...life is what you make of it...
svetlost
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 1380


Tragedija svake ljubavi je ravnodusnost...


Pogledaj profil WWW
« Odgovor #18 poslato: Novembar 08, 2008, 20:32:41 »

Hvala Zen za savet za Djumbir... Sad sam pogledala temu i odusevila se. Ja ga inace volim staviti u supu ili corbu pomalo zato sto ima jak miris i stvarno je predivno. Nisam znala da je toliko dobar i za prehlade tako da sada cu ga jos vise koristiti buduci na broj clanova moje porodice i  vreme virusnih infekcija koje je pred nama. Kiss Kiss Kiss Kiss Kiss Kiss Kiss
Sačuvana

Ako si licem okrenut prema suncu sve će senke biti iza tebe.
ZenTale
Global Moderator
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 8974


Maharishi Mahesh Yogi Vijayante ta Raam!


Pogledaj profil WWW
« Odgovor #19 poslato: Novembar 09, 2008, 10:25:27 »

Molim Svetlost... Posebno je bitno da se koristi zimi, i kad je hladno, jer greje i uklanja višak sluzi, zbog čijeg sagorevanja i dolazi do povišene temperature. Ovako, đumbir poveća toplotu u telu i prirodno sagoreva i izbacuje sluz i hladnoću iz tela.
Preporučuje se da se za svaki obrok, nakon svakog ili svakog drugog dobro sažvakanog zalogaja, popije malo (mali gutljaj-srk Cheesy Travka) čaja sa malo đumbira - otprilike do jedne čaše u toku celog obroka.
Sačuvana

svetlost
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 1380


Tragedija svake ljubavi je ravnodusnost...


Pogledaj profil WWW
« Odgovor #20 poslato: Novembar 09, 2008, 16:47:09 »

OK Zen, shvatila Smiley Nice one
Sačuvana

Ako si licem okrenut prema suncu sve će senke biti iza tebe.
Povlenac
Full Member
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 127


Kocka je bačena....


Pogledaj profil
« Odgovor #21 poslato: Januar 20, 2009, 20:35:33 »

Protiv prehlade i kašlja - proveren lek narodnih vidara....

U šolju ključalog mleka ubaciti pola kašičice žalfije. Ostaviti da vri tačno tri minuta, a onda dodati čajnu kašičicu svinjske masti i pola čajne kašičice sode bikarbone. To sve promešati i piti malim gutljajima. Tokom dana se može popiti do tri šolje. Svaka porcija se priprema neposredno pre konzumiranja......   Travka Travka Travka
Sačuvana



Ko nema sreće u kocki ima u ljubavi...
Povlenac
Full Member
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 127


Kocka je bačena....


Pogledaj profil
« Odgovor #22 poslato: Januar 20, 2009, 20:51:31 »

Pšenicom i medom protiv prehlade i kašlja...

Pšenica umiruje i jača živce, podstiče apetit i probavu i čisti organizam, a čaj od pšenice preporučljiv je kao zaštita od prehlade, kašlja i grlobolje.

Za čaj od pšenice potrebne su vam dve kašike zrna pšenice, tri decilitra vrele vode i jedna kašika meda. Pšenicu prvo prepržite u suvom tiganju (tavi) sve dok ne počne pucketati. Zatim je prelijte vodom i lagano prokuvate 15 do 20 minuta. Sklonite s vatre i prekrivenu ostavite da odstoji pet minuta. Proceđeni čaj zasladite medom, a takav napitak možete uzimati dva do tri puta na dan... Travka Travka Travka
Sačuvana



Ko nema sreće u kocki ima u ljubavi...
Big Moca
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 1271


Bog je milostiv i prašta. Ja ne...Ja nisam Bog...


Pogledaj profil
« Odgovor #23 poslato: Januar 21, 2009, 17:13:53 »

Uzrok svake bolesti je oslabljen ili pad imunološkog sistema.Zato trba koristiti preparate(alternativne ili farmaceutske) koji jačaju imunološki sistem.Evo nekih koje možete spraviti sami (alternativni preparati)

Čaj od bilja I

30 g cvetova bazge(zove)
30 g listova koprive
30 g listova kupine
30 g cvetova lipe
30 g listova maslačka
30 g listova matičnjaka
30 g listova pelina
30 g šipka
30 g stolisnika
30 g vodopije
3 dcl kipuće vode

Usitnjeno suvo bilje pomešati. 1 kašičicu čajne mešavine preliti kipućom vodom, pokriveno ostaviti sa odstoji 20 – 30 minuta i procediti. Čaj zasladiti medom i uzimati 4 – 5 puta na dan  (20 dana). Nakon toga 1 – 2 puta na dan.


Čaj od bilja II

30 g preslice
20 g listova trputca
20 g listova podbela
30 g koprive
30 g listova maslačka
20 g cvetova bazge(zove)
10 g timijana
3 dcl kipuće vode
1 kašičica meda

Usitnjeno suvo bilje pomešati. 1 kafenu čajne mešavine preliti kipućom vodom, pokriveno ostaviti da odstoji 15 – 20 minuta i procediti. Topli čaj zaslađen medom uzimati 3 puta na dan.

Med za jačanje imuniteta

1 kašičica korena sladića
1 kašičica korena maslačka
1 ksšičica listova imele
1 kašičica vodopije
1 kašičica komorača
1 kašičica stolisnika
500 g meda
5 dcl hladne vode
1 kašičica đumbira u prahu

Usitnjeno suvo bilje pomešati, preliti hladnom vodom, izmešati i lagano kuvati 15 – 20 minuta. Smesu maknuti s vatre, malo ohladiti i procediti. U još toplu tekućinu umiešati med, zatim malo – pomalo umešati đumbir u prahu. Biljni med čuvati u hladnjaku u dobro zatvorenoj staklenki pa uzimati 2 – 5 puta na dan po 1 veliku kašiku.

Sirup od bazge(zove)

Za 5 l
5 kg boba bazge(zova)
3 kg šećera
5 dcl vode
5 dcl jakog crvenog vina
1 štapić cimeta

Bobe bazge odvojiti od petljki, staviti u posudu za kuvanje, preliti vodom i lagano kuvati 10 – 15 minuta ili dok bobe ne omekšaju. Voćnu kašu procediti kroz cediljku. Proceđen sok staviti u posudu, dodati šećer i cimet te uz neprekidno mešanje lagano kuvati dok se šećer ne rastopi. Dodati vino i lagano kuvati 5 - 10 minuta. Sirup uliti u zagrijane sterilisane tegle i dobro zatvoriti.Ovaj sirup se spravlja u proleće,kada ima bazge(zove).A njeno stanište su vlažni tereni i obala pored reke.

Med s alojom, orasima i limunom

300 g meda
100 g gela aloje
500 g mlevenih oraha
1 – 2 limuna

Limun oguliti, samleti, umešati u med i lagano zagreavati dok se med ne rstopi. Smesu maknuti s vatre, malo ohladiti i umešati mlevene orahe i gel aloje. Med staviti u zagrijane sterilisane tegle, dobro zatvoriti i čuvati na tamnom i hladnom mestu. Uzimati 2 – 3 puta na dan po 1 velik kašiku meda, pre jela.




« Poslednja izmena: Januar 21, 2009, 23:28:57 Big Moca » Sačuvana

Jedini normalan u svetu ludih,ili jedini lud u svetu normalnih...

Stranice: 1 [2]   Idi gore
  Štampaj  123
 
Prebaci se na:  

Pokreće MySQL Pokreće PHP

Copyright © 2003-2013 by kovach
Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS! Dilber MC Theme by HarzeM