Kovach.rs
Vesti: Kovach.rs --> ANDROID aplikacija za horoskop.
 
*
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.




Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije


Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.
April 17, 2024, 22:20:53

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
članova
Ukupno članova: 185692
Najnoviji: Bobbohops
Statistika
Ukupno poruka: 185084
Ukupno tema: 4466
Prisutnih danas: 85
Najviše prisutnih: 1107
(Januar 12, 2020, 19:55:25)
Prisutni korisnici
Korisnika: 0
Gostiju: 75
Ukupno: 75
Prijatelji
Stranice: [1] 2   Idi dole
  Štampaj  123
Autor Tema: Prehlada :(  (Pročitano 13819 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
honey_mici Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ
♥ shubidubidajzl ♥
Global Moderator
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 14765


Apri gli occhi e inizia a sognare.


Pogledaj profil WWW
« poslato: Novembar 20, 2007, 20:36:01 »

Posto je vreme prehlada evo nekoliko saveta kako da ojacate svoj organizam. Samo da napomenem da izbegavate konzumiranje antibiotika na svoju ruku, jer su prehlade uglavnom rezultat jednog od 200 poznatih virusa.

Prirodni lekovi:

1.Caj od cveta zove uzima se na pocetku prehlade, kod upale grla i gripe, jer podstice krvotok, izaziva znojenje i organizam cisti od otrovnih materija. Za prehladu tri kasike cvetova prelijemo litrom kipuce vode i pijemo tokom dana po nekoliko gutljaja.

2. Poznato je da beli luk jaca imunoloski sistem i deluje kao prirodni antibiotik. Ukoliko ga ne volite sirovog, potrazite ga u obliku kapsula, iako tada ima slabije dejstvo.

3. Sluz koja se nalazi u mesavini caja od belog sleza stvara zastitni sloj i vlazi sluznicu grla i disajnih puteva te na taj nacin smiruje nadrazaj na kasalj, ublazava upale i olaksava disanje. Izuzetan je kod takozvanog suvog kaslja. Mogu ga piti trudnice, dojilje i deca.

4. Eukaliptus i mentol: Listovi ovih biljaka ili njihova esencijalna ulja pomesana s vrucom vodom i inhalirana vlaze nosnu supljinu i podsticu izlucivanje sekreta iz nosa te tako olaksavaju disanje. Prilikom inhaliranja pokrijte glavu peskirom i duboko udisite paru ovog rastvora barem tri puta na dan.

5. Vitamin C: 200 miligrama je uobicajena dnevna doza tog vitamina u nasem organizmu. Tokom prehlade potreba za C vitaminom je povecana. Ovaj vitamin jedan je od najboljih prirodnih antioksidanata, koji jaca odbrambeni sistem organizma od virusa i oboljenja. Najbolje ga je uzimati iz svezeg voca, i to limuna, narandze, grejpa i kivija.

6. Med: Nezaobilazan je lek za grlo i kod upala disajnih puteva. Deluje i antibakterijski pa je delimicna zamena za antibiotik. Med se najcesce koristi rastopljen u caju ili mleku, ali najbolje dejstvo ima kad se uzima zasebno.

7. Ehinacea: Koren ove biljke prirodna je zamena za antibiotik, jer podstice stvaranje antitela u organizmu. Njegov ekstrakt ili kapsule potrazite u apotekama i sledite uputstva. Preporucuje se uzimanje Ehinacee kroz 2-3 nedelje, nakon cega joj dejstvo lagano slabi.

8. Jutro zapocnite mesavinom caja od sipka i hibiskusa. Virusi ce jednostavno pobeci od vas.
Sačuvana



Of all the things I've lost, I miss my mind the most. Mark Twain
honey_mici Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ
♥ shubidubidajzl ♥
Global Moderator
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 14765


Apri gli occhi e inizia a sognare.


Pogledaj profil WWW
« Odgovor #1 poslato: Novembar 20, 2007, 20:53:09 »

Kako se vi branite od prehlada... Huh?
Sačuvana



Of all the things I've lost, I miss my mind the most. Mark Twain
Милан Бандић
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 7954


Mинистар за верска и Национална питања


Pogledaj profil
« Odgovor #2 poslato: Novembar 20, 2007, 21:44:28 »

APĆIHA!!!!

Nikako ...

ŠMRC ...

 laugh
Sačuvana

" ... Нисам знао да љубав дубока, зараза је, да је куга, стријела. Пришла је и заклопљена ока, Бандићу је памет одузела ... "
~Avax~
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 3763



Pogledaj profil
« Odgovor #3 poslato: Novembar 24, 2007, 02:18:19 »

ljudi moji,sto spominjete neke cajeve,inhalatore...ej,feferoni ljuti i beli luk(ako ne idete sutra da se vidite sa deckom/devojkom) i sve reseno,zastita co'ece samo takva Travka Travka Travka mislim,radite sta ocete,al ja kazem sta ja radim i nema ni k od kijavice Cheesy
Sačuvana

ZenTale
Global Moderator
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 8974


Maharishi Mahesh Yogi Vijayante ta Raam!


Pogledaj profil WWW
« Odgovor #4 poslato: Decembar 31, 2007, 09:52:05 »

Najbolja stvar koja postoji protiv prehlade zove se ĐUMBIR. Zapamtite to i nabavite pre nego vam se išta desi, pa i ako ste trenutno prehlađeni, deluje TRENUTNO. Dakle, đumbir u prahu, u korenu, pa čak i svež, kako god da ga nabavite ok je. Najbolje je kad je u prahu, jer je onda najjači i najbrže i najdubljeprodire u telo. Greje vrhunski i prikuplja svu sluz koja se u telu nataloži usled prehlade. Možete ga popiti kao čaj - pola kašičice praha, i manje, koliko Vam prija, jer je mnogo ljut i neće Vam prijati kada ga probate prvi put, ali zato kasnije...nećete moći bez njega. Možete da ga stavljate u jelo, kao začin. Možete da ga uzmete sa malo meda - prah i med, pomešate i uz malo čaja ili vode popijete. Isto deluje trenutačno. Čaj od svežeg đumbira (nasečeni listići) ima predivan ukus, nije tako ljut i miriše predivno. Obloge od đumbira, takođe prave čuda. Koriste ste kod prehlada, bolova, kostobolje, reume, istegnuća, bolova u bubregu, jetri, stomaku... Koristi se i kao priprema za aplikaciju različitih lekova, melema i sl. jer čisti i otklanja blokade za prodor leka u telo. Ubija bakterije, kako spoljnje tako i unutrašnje - naravno, selektivan je pri tome - ono što je čoveku neophodno, on ne dira.. Toliko je jak da kad stavite oblogu na bubreg, posle pola sata, počne dah da Vam miriše na đumbir... Ma ČUDO jedno, ljudi, kad Vam kažem! Bolji je od većine stvari koje su poznate, C vitamin, med, luk, čajevi razni, mada su i one ok, u zavisnosti od osobe do osobe, sredine, podneblja i oblika u kome se uzimaju.. U rangu je, a možda i iznad ehinacee. Ma, moraću da otvorim novu temu o Đumbiru, on to zaslužuje.
Sačuvana

:) hope
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 6817


Ministar za porodicna i socijalna pitanja


Pogledaj profil
« Odgovor #5 poslato: Decembar 31, 2007, 14:02:19 »

Smiley ej, pa ja ovo ne mogu virovat  - ĐUMBIR! ... prošle godine san ga trošila ujutro po žličicu al ni sama neznan zašto, brat mi je reka da daje energiju il tako nešto, no nisan našla ni u jednoj knjizi baš prava njegova svojstva i ovaj post me baš iznenadi... olla! ...al stvarno, malo se piše o đumbiru i bilo bi interesantno nešto više saznat, iako je i ovo dovoljno da ga ponovno krenem koristit.
Sačuvana



Ono što vidiš to imaš pred sobom.
ZenTale
Global Moderator
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 8974


Maharishi Mahesh Yogi Vijayante ta Raam!


Pogledaj profil WWW
« Odgovor #6 poslato: Decembar 31, 2007, 19:12:06 »

Pa eto, sigurno nisi bila prehlađena u to vreme, nema šanse!
A jeste da daje energiju, samim tim što otklanja blokade i težinu u telu (to sam zaboravio da spomenem). Da uspešan je i u otklanjanju viška težine, i celulita,čiji je najlešći uzrok - voda, a on je prikuplja i izbacuje iz organizma.... Ali napisaću ja to detaljno i stručnim rečnikom u novoj temi...
Sačuvana

:) hope
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 6817


Ministar za porodicna i socijalna pitanja


Pogledaj profil
« Odgovor #7 poslato: Januar 01, 2008, 19:27:39 »

Smiley ala šta ćemo mi svašta naučit od tebe - hvala ti šta trošiš vrime prenoseći nam znanje!

btw: nisan nikad bila prehlađena, čak se i zezan na račun toga ka šta se i ja ne priladin pa da mogu i ja lipo leć i šmrcat.. heh
Sačuvana



Ono što vidiš to imaš pred sobom.
ZenTale
Global Moderator
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 8974


Maharishi Mahesh Yogi Vijayante ta Raam!


Pogledaj profil WWW
« Odgovor #8 poslato: Januar 02, 2008, 07:09:32 »

Molim Vilo! He he... Pa eto, upila si ti dosta Sunca, D vitamina iz ribe i mora, i sad ti je teško moguće da se prehladiš, a i taj đumbir Shocked... Nije ni čudo, kad si sve dobre stvari prihvatila...

Prehlada je po makrobiotičkoj nomenklaturi JIN, što znači da se vezuje za vodu(višak), sluz-koja je isto voda, mlečni proizvodi-uglavnom su sluzavi, šećer, hemijska hrana, aditivi, pa čak i voće-posebno južno, pa čak i većina čajeva Shocked ... Ima tu puno da se objašnjava, ali sve u svemu izbegavajte ove namirnice i leti, a posebno zimi, ako ne želite da se slinavite i prehlađujete..

Evo još nekih saveta, koji nisu bili...

U slučaju povišene temperature, stavljati noge u vrelu vodu(lavor) sa dodatkom morske soli, a još bolje bi bilo i algi, jer izvlače svu prehladu...

Zatim, komova rakija je poznata kao vrhunski narodni lek. Naravno ne eksterno Studenjak,
već u vidu obloga na vratu i grudima - provereno bezbroj puta!

Kuvano crveno vino sa dodatkom đumbira i malo žutog šećera - greje toliko da će te se zacrveneti kao bulka, i počećete da se skidate.. Wink Naravno, u slučaju da ste se prehladili prethodno.. I naravno ne daje se deci, zbog alkohola...

Pomažu puno i kupke u vreloj vodi(koliko izdržite), sa dodatkom morske soli, algi i lišća dajkona-kineske repe..(ima to kod nas, gaji se, mada može i bez toga). Naravno ne predugo, najviše 15 minuta...

Imate temperaturu? Najbolji lek je: KUZU! To svaka kuća treba da ima u svojoj kućnoj apoteci, tj. kuhinji, jer su u makrobiotici kuhinje-apoteke!
Kod nas se pakuje u vidu belih grumenčića koji se stavljaju u kafenu šoljicu vode i zatim promešaju (bude onako mutno) i popije. I to je sve. Temperatura ubrzo pada. Dobro je i za decu i za odrasle - nema kontraindikacija. Deluje i na hipofizu, pa se od njega i razvija mozak i pospešuje rast dece. A najbolji je za pravljenje želea, i raznih želatinastih jestivih supstanci i jela, zgušnjava bilo koje jelo...


Eto..tako. Malo saveta nije na odmet. angel
Sačuvana

Moca
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 4682


Queen


Pogledaj profil WWW
« Odgovor #9 poslato: Januar 03, 2008, 04:43:42 »

Kazu da je i luk crni i beli dobar za prehlade i tako te stvari... Da kucnem u drvo moj buraz se rastura od jednog i drugog i nisam ga bas dugo video prehladjenog cak ni kijavicu da ima, niti temperaturu niti sta slicno... Mada mora da pere zube x puta na dan...
Sačuvana

ivaccc
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 2800


............................


Pogledaj profil
« Odgovor #10 poslato: Januar 03, 2008, 15:43:06 »

Mi u KUD-u za opshte poboljshanje pijemo ponekad sledechi koktel:
Rakija medovacha, ljuta aleva paprika, crni biber, med i malo belog luka. To se lepo podgreje i sipa u rakijske chashice... Na zdravlje! Wink
Sačuvana

There is nothing you could do that I have not already done to myself... Grin
-intro-
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 5977


BRM-BRM


Pogledaj profil
« Odgovor #11 poslato: Jul 08, 2008, 01:36:02 »

Ja pustim da sama prodje,ponekad popijem caj...i to je to.
Sačuvana

You called and so I came
To turn the night on
So turn the lights off
My work is never done
It's the story of my life
I've been turning the night on
You'll never forget me
When the morning comes...
honey_mici Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ
♥ shubidubidajzl ♥
Global Moderator
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 14765


Apri gli occhi e inizia a sognare.


Pogledaj profil WWW
« Odgovor #12 poslato: Jul 15, 2008, 22:26:04 »

Dva nova leka za grlo Wink
Ako se prehladite ( puj, puj daleko bilo Grin ) i ako vas grlo jako boli i gnoji u pola soljice vode sipate jednu punu kasiku jabukovog sirceta i punu kasiku soli, to lepo izmesate, pustite da ispeni i izreaguje i time ispirate grlo tj. grgoljate Wink tako vise puta na dan - jeste da je jako slano i odvratno ali pomaze Smiley
A drugi lek je oblog od krompira! Smiley Narendate jedan omanji krompir, pomesate ga sa kasicicom sode bikarbone, zagrejete malo masti, i stavite krompir u to, sve lepo izmesate, stavite na jednu krpu, namazete vrat mascu, i onda stavite ovaj oblog, zavezete i ostavite da prenoci. (Vegeterijanci nemojte da me bijete molim vas Wink ali ja stvarno nisam znala sta vise da radim)
I pomaze! Smiley Ewo meni je vec jako, jako bolje Smiley Smiley Smiley
Sačuvana



Of all the things I've lost, I miss my mind the most. Mark Twain
***sReBrNa*GaLeBiCa***
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 12924


Ministarka za politička pitanja :)


Pogledaj profil
« Odgovor #13 poslato: Jul 15, 2008, 22:50:01 »

ma ja sam uvek za tablete..... Grin one sve lece Grin
Sačuvana



...life is what you make of it...
ZenTale
Global Moderator
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 8974


Maharishi Mahesh Yogi Vijayante ta Raam!


Pogledaj profil WWW
« Odgovor #14 poslato: Jul 16, 2008, 03:59:03 »

Tamara.. Ti si iskušenje za naše strpljenje.. Od svih rešenja, ti izabereš najgore! Šta bre leče lekovi? Pa što onda ima ovoliko bolesnih i što se bolesti vraćaju i ponavljaju tako često, ako su ti lekovi efikasni? Što ti kad odeš kod lekara za prehladu prvo preporuče čajeve i limun, i eventualno aspirin, a ne neke "lekove"?
Sačuvana

Stranice: [1] 2   Idi gore
  Štampaj  123
 
Prebaci se na:  

Pokreće MySQL Pokreće PHP

Copyright © 2003-2013 by kovach
Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS! Dilber MC Theme by HarzeM