Kovach.rs
Vesti: Igrice --> Arcade
 
*
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.




Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije


Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.
April 19, 2024, 08:27:05

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
članova
Ukupno članova: 185692
Najnoviji: Bobbohops
Statistika
Ukupno poruka: 185084
Ukupno tema: 4466
Prisutnih danas: 121
Najviše prisutnih: 1107
(Januar 12, 2020, 19:55:25)
Prisutni korisnici
Korisnika: 0
Gostiju: 111
Ukupno: 111
Prijatelji
Stranice: [1]   Idi dole
  Štampaj  123
Autor Tema: Ništa novo u Pioniru. Partizan pobedio Zvezdu.  (Pročitano 5756 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Милан Бандић
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 7954


Mинистар за верска и Национална питања


Pogledaj profil
« poslato: Novembar 04, 2007, 10:00:58 »

Košarkaški derbi protekao je prema očekivanjima. Favorizovani Partizan je ubedljivo savladao večitog rivala 82:67 (18:17, 22:14, 20:16, 22:20).

Prvo «odlepljivanje» dogodilo se u drugoj četvrtini, kada su crno beli posle serije 7-0 stigli do 40:29, ali se posle koša Omara Kuka na poluvreme otišlo sa jednocifrenom razlikom od plus devet.
Dizanje razlike nastavilo se i u trećem periodu, a Zvezda je ispostavilo se poslednju priliku da se vrati u meč imala u 23. minutu kada je rezultat glasio 47:42. Usledila je nova serija Partizana od 7-0 i dvocifrena razlika koju su crno beli održavali do kraja meča.
Najveću prednost Partizan je ostavrio u 35. minutu kada su šampioni Srbije imali 71:49, a nedugo zatim i 80:58. Sve što je do kraja meča Zvezda uspela da uradi jeste smanjivanje razlike na manje bolnih 15 poena.
Partizan je imao čak 16 skokova više (45-29),  a još jedan parametar  koji objašnjava poraz Zvezde je i slab procenat šuta - 35 procenata.
Najbolji pojedinac susreta bio je najkorisniji igrač početka Evrolige Nikola Peković sa dabl-dabl učinkom od 23 poena i 10 skokova.
"Nije mi uopšte bilo lako da to uradim, ali ne bih svoju partiju stavljao u prvi plan. Drago mi je što su me navijači podržali i nadam da ću nastaviti ovako. Derbi je bio težak, kao i svaki drugi, posebno što smo se iz Francuske vratili tek u četvrtak i što smo imali samo jedan dan da se pripremimo. Ušli smo borbeno u meč, kao da nam je protivnik Barselona i dobili važnu utakmicu", izjavio je Peković.
Osim njega u pobedničkom timu istakli su se još Veličković sa 12 poena i devet skokova i Palasio sa 17 ubačenih.
Među zvezdašima bolji od ostalih bio je prema očekivanju Tadija Dragićević sa skorom 15 poena i šest skokova.
Pobedom u derbiju crno beli se usamljeni nalaze na prvom mestu NLB lige.
Trener košarkaša Partizana Duško Vujošević izjavio je da je njegova ekipa dokazala da je kvalitetnija od "večitog rivala".
"Osnovni razlog naše pobede je taj što smo bolji od Zvezde, mada to nije lako preneti sa papira na teren, posebno kada smo za pripremu imali jedan dan. Zadovoljan sam igrom mog tima, posebno u odbrani", rekao je Vujošević na konfrenciji za novinare.
On je zatim ocenio da je Zvezda sama sebi otežala posao, jer se dodatno opteretila misleći da će moći da iskoristi umor Partizana, koji je u sredu igrao u Evroligi.
"Na ovakvim utakmicama i inače ima dosta opterećenja, a kada sebi stvorite dodatnu obavezu da je sada pravi trenutak da se pobedi, to je onda previše", istakao je Vujošević, koji je navijačima zahvalio na vatrenoj podršci, ali ih i pozvao da isto čine i na ostalim utakmicama Jadranske lige.
"Molim navijače da ne potcenjuju Jadransku ligu, koja je Partizanu vrlo bitna zbog potpisivanja trogodišnjeg ugovora sa Evroligom", kazao je Vujošević.
Trener Crvene zvezde Stevan Karadžić ocenio je da, uprkos porazu, njegova ekipa nema razloga za preteranu nervozu.
"Zadovoljan sam dosadašnjim učinkom u Jadranskoj ligi i skorom od šest pobeda i dva poraza. Posebno kada se uzme u obzir da smo zvanično od Partizana izgubili u gostima", izjavio je trener "crveno-belih".
Karadžić je istakao i da njegova ekipa trenutno ne može da parira centrima Partizana.
"Nama treba težak centar, jer ovi momci od po 100-ak kilograma ne mogu da se nose sa Nikolom Pekovićem i ostalim dominantnim igračima pod koševima", naglasio je Karadžić.
U ostalim mečevima, iznenađenje dana priredio Zadar koji je sa dva razlike savladao FMP u Železniku.

Partizan- Crvena Zvezda 82 :67
(18:17, 22:14, 20:16, 22:20)
Dvorana: Pionir
Gledalaca: 3.621
Sudije: Muhvić, Herceg (Hrvatska), Jovčić (Srbija)
Partizan: Palasio 17, Tepić 6, Kecman 5, Borovnjak, Tripković 11, Veličković 12, Peković 23, Vitkovac 2, Božić, Milošević 6, Vraneš
Crvena Zvezda: Marković 4, Kikanović 4, Kuk 24, Kovač 6, Mišanović, Tica 5, Dragićević 15, Šljivančanin 1, Bakić 3
Sačuvana

" ... Нисам знао да љубав дубока, зараза је, да је куга, стријела. Пришла је и заклопљена ока, Бандићу је памет одузела ... "
Moca
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 4682


Queen


Pogledaj profil WWW
« Odgovor #1 poslato: Novembar 26, 2007, 03:08:45 »

Malo kasnim ali jbg... Mislim Miki sta da ti kazem... Partizan je partizan... Zvezda je samo prolazna stvar...
Sačuvana

Милан Бандић
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 7954


Mинистар за верска и Национална питања


Pogledaj profil
« Odgovor #2 poslato: Novembar 26, 2007, 18:12:22 »

Cheesy

Samo sam čekao tvoj komentar. Smiley
Sačuvana

" ... Нисам знао да љубав дубока, зараза је, да је куга, стријела. Пришла је и заклопљена ока, Бандићу је памет одузела ... "
Moca
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 4682


Queen


Pogledaj profil WWW
« Odgovor #3 poslato: Novembar 28, 2007, 08:24:02 »

Joj pusti derbi... Pobedili bi sa jos vise razlike nego nas muci ovo takmicenje... uh... kako se ono zove... ucestvuju najbolji timovi iz Evrope... ne mogu da se setim... znam da stalno mi tu igramo... Ali samo najbolji timovi Evrope ucestvuju... Mislim da je Evroliga nisam siguran... SmileySmileySmileySmileySmileySmileySmileySmileySmileyRoll EyesSmileySmiley)Roll EyesSmileySmileySmileySmileySmileySmileySmileySmileySmiley)SmileySmileySmileySmileySmileySmileySmileySmileySmileySmileySmileySmiley)SmileySmileySmileySmileySmileySmileySmileySmileySmileySmileySmileySmileySmileySmiley:
Sačuvana

Stranice: [1]   Idi gore
  Štampaj  123
 
Prebaci se na:  

Pokreće MySQL Pokreće PHP

Copyright © 2003-2013 by kovach
Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS! Dilber MC Theme by HarzeM