Kovach.rs
Vesti: Kovach.rs --> ANDROID aplikacija za horoskop.
 
*
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.




Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije


Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.
April 17, 2024, 00:17:56

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
članova
Ukupno članova: 185692
Najnoviji: Bobbohops
Statistika
Ukupno poruka: 185084
Ukupno tema: 4466
Prisutnih danas: 68
Najviše prisutnih: 1107
(Januar 12, 2020, 19:55:25)
Prisutni korisnici
Korisnika: 0
Gostiju: 71
Ukupno: 71
Prijatelji
Stranice: [1]   Idi dole
  Štampaj  123
Autor Tema: Janko Tipsarevic  (Pročitano 4672 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
honey_mici Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ
♥ shubidubidajzl ♥
Global Moderator
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 14765


Apri gli occhi e inizia a sognare.


Pogledaj profil WWW
« poslato: Avgust 30, 2007, 16:36:25 »

Puno ime i prezime: Janko Tipsarevic
Datum rođenja: 22.06.1984.
Država: Srbija
Mesto rođenja: Beograd, Srbija
Prebivalište: Beograd, Srbija
Visina: 1.80
Težina: 80.00
Ruka kojom igra: Desna
Početak profesionalne karijere:2002
Trener: Alberto Castellani
Sačuvana



Of all the things I've lost, I miss my mind the most. Mark Twain
honey_mici Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ
♥ shubidubidajzl ♥
Global Moderator
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 14765


Apri gli occhi e inizia a sognare.


Pogledaj profil WWW
« Odgovor #1 poslato: Avgust 30, 2007, 16:37:42 »

Janko Tipsarević upotpunio je uspešno prvo kolo za Srbe na US Openu. Posle problema na startu meča sa Amerikancem Rajanom Svitingom i izgubljenog uvodnog seta, "Tipsi" je lako dobio sledeća tri, i izborio pravu poslasticu – duel sa Rafaelom Nadalom.

Tipsarević kaže da je bio dobro upoznat sa Svitingovim načinom igre.

"Nije me iznenadio. Očekivao sam da igra na taj način, a pričao sam i sa Vemićem, koji ga je pobedio početkom godine 6:4, 6:2. On je bolje servirao u prvom setu, ali je problem u tome što ga nisam previše naterao da igra na svoj servis. On je napadač, ali se opusti kada dobije dva ili tri jeftina poena. Pod tim podrazumevam situaciju kada na njegov servis imam loptu na reketu, ali je ne vratim preko mreže. U ostala tri seta počeo sam da mu vraćam servis. Počeo sam da shvatam gde gađa, kako baca loptu, i posle toga nije bilo problema".

Sledi duel sa svetskim igračem broj dva. Vrhunski protivnik znači nastup na nekom od dva najbolja terena, a verovatno i atraktivan termin.

"Nisam naročito uzbuđen. Pričao sam sa menadžerom turnira i rekao mi je da očekuje da će se meč igrati u petak uveče. To znači da očekuju ako ne derbi, onda bar konkurentan meč sa dobrim tenisom".

Nadal se u prvom kolu mnogo mučio, i čak izgubio set od Aluna Džonsa.

"Gledao sam danas malo Nadala. Trudio sam se da na gledam previše, da se ne radujem previše njegovoj ne baš sjajnoj igri, pre nego što sam izašao na teren. Video sam da se ne oseća baš sjajno. Naravno, to je prvo kolo, a on nije igrao od Montreala, pošto je predao prvo kolo Sinsinatija. Ipak, videlo se da nije baš sto posto fit. Pričao sam sa Noletom i on mi je rekao kako je ovo njegova daleko najlošija podloga, sigurno mnogo slabije igra na betonu nego na zemlji ili travi. Videćemo", nasmešio se Janko.Đoković, koji je pobedio Španca početkom ovogo meseca u Montrealu, objasnio je Tipsareviću šta ga očekuje u duelu sa Nadalom.

"Prva stvar koju mi je rekao Nole je da na ovoj podlozi nema apsolutno nikakvog razloga da imam respekt prema Nadalu. Da igramo na šljaci, morao bih da zabijam sve živo da bih ga pobedio. Ali ovde, da citiram Noleta – ako odigram pametno, ako se ne glupiram na terenu – mogu da ga pobedim".

Tipsarević je ove godine igrao veoma dobro na gren slem turnira, dostigavši treću rundu Rolan Garosa i osminu finala Vimbldona.

"Pomaže mi to što sam ove sezone dobio već nekoliko velikih igrača na centralnim terenima, po pravilu u drugom kolu, i zbog toga imam više samopouzdanja, pogotovo kad vidim u kakvoj je on formi trenutno".

Srpski teniser osvrnuo se i na razliku između gren slemova i malih turnira, na kakvima uglavnom igra između smotri svetskog tenisa.

"Drago mi je da sam pobedio na startu gren slema, nisam igrao sjajno, ali za glavu nije lako prebaciti se na ovaj nivo tenisa posle mesec i po dana igranja protiv igrača sa vajld kartama za male turnire, koji samo udaraju iz sve snage".

Dan pre prvog singl meča Tipsarević je nastupio u dublu, što mu je pomoglo da se aklimatizuje.

Ušao sam malo u štos, mislim da će biti dobar meč, samo da mi noga izdrži kako treba. Zanimljivo je da smo Nadal i ja bili povređeni na skoro istom mestu. Naši fizioterapeuti su dobri prijatelji, pričali su, i imamo različite povrede.

Tipsarević bi u četvrtak trebalo da trenira zajedno sa Rodžerom Federerom, prvim igračem sveta.
Sačuvana



Of all the things I've lost, I miss my mind the most. Mark Twain
*AnCiCa*
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 1301


jedina..malena...


Pogledaj profil
« Odgovor #2 poslato: Septembar 30, 2008, 13:56:18 »

ATP Mec: Tipsarević u osmini finala


Drugi reket srpskog tenisa, Janko Tipsarević uspešno je prebrodio prvu prepreku na ATP tuniru u francuskom Mecu.

Tipsarević je u 1/16 finala pobedio domaćeg tenisera Žeremija Šardija (83. igrač na svetu) sa 2:0 u setovima (7:6, 7:5).

U narednom kolu Tipsarević će igrati sa pobednikom meča Mario Ančić (Hrvatska) - Ernest Gulbis (Letonija).

Sačuvana

... odupri se ludilu ...
Stranice: [1]   Idi gore
  Štampaj  123
 
Prebaci se na:  

Pokreće MySQL Pokreće PHP

Copyright © 2003-2013 by kovach
Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS! Dilber MC Theme by HarzeM