Kovach.rs
Vesti: Tekstovi pesama --> Lyrics
 
*
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.




Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije


Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.
April 17, 2024, 18:30:14

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
članova
Ukupno članova: 185692
Najnoviji: Bobbohops
Statistika
Ukupno poruka: 185084
Ukupno tema: 4466
Prisutnih danas: 85
Najviše prisutnih: 1107
(Januar 12, 2020, 19:55:25)
Prisutni korisnici
Korisnika: 0
Gostiju: 84
Ukupno: 84
Prijatelji
Stranice: 1 ... 3 4 [5] 6   Idi dole
  Štampaj  123
Autor Tema: Sudbina - zapisano je ili nije?  (Pročitano 20747 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
natasa16
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 1035


posetite www.karleusa.tk


Pogledaj profil
« Odgovor #60 poslato: Avgust 15, 2007, 14:57:24 »

ZAPISANO!!!
Sačuvana

Mozes me mrzeti i pljuvati moju temu ali ja sam za tebe kucko broj 1,ovde i u svemu!!!!!!!!!!
Mushmula
Sr. Member
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 479



Pogledaj profil
« Odgovor #61 poslato: Avgust 16, 2007, 18:55:21 »

kako moze da bude zapisano.ako ja kazem ocu da oberem visnju.ja ako je ne oberem nece biti obrana,a samo ako je oberem ,bice.tako da je buducnost visnje zavisi od mene,a ako je oberem,zapisano je da je obrana.i da nije tako zapisano,vec sam je obrala i ne moze nikako da bude neobrana.
Smiley
jbg malo je zbrksano.
Sačuvana
sexylady
Member
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 15



Pogledaj profil
« Odgovor #62 poslato: Avgust 26, 2007, 19:49:22 »

Svaki covek je krojac svoje sudbine.....................Ne vjerujem u zapisanu sudbinu..............
Sačuvana

It`s better lose a lover,than love a loser..........................
LiDiJa83
Full Member
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 229



Pogledaj profil
« Odgovor #63 poslato: Avgust 27, 2007, 21:14:50 »

Svaki covek je krojac svoje sudbine.....................Ne vjerujem u zapisanu sudbinu..............

Slazem se...
Sačuvana
Maja84
Sr. Member
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 386



Pogledaj profil
« Odgovor #64 poslato: Avgust 27, 2007, 23:44:36 »

ponekad stvarno ne znam sta da mislim.

ni ja ne znam...
Sačuvana
daxi
Hero Member
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 724


U raju je do jaja, ali u paklu je ekipa!


Pogledaj profil
« Odgovor #65 poslato: Avgust 29, 2007, 17:31:24 »

e i ja sam cula te price o vidovitim ljudima i tako to, ali mi to nije glavna stvar u zivotu. i ne razmisljam o vracarama i tako tim stvarima. ali u jedno sam sigurna-sve ti se vrati, sta god da uradis, dobro ili lose. i mozda ne obracas paznju na to, al sledeci put kad ti se nesto desi razmisli o tome.
Sačuvana
Djevojka iz fine porodice
Member
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 26



Pogledaj profil
« Odgovor #66 poslato: Jun 23, 2008, 22:52:19 »

Ne postoji nesto kao zapisana sudbina ,ljudi mislite realno,21.vijek je.Vracare i te gluposti samo zaglupljuju ljude,kako neko moze da mi govori o mom zivotu gledajuci u kasike ili u pasulj,smijesno zar ne
Sačuvana

Ja sam vjestica
sloba zmaj
Full Member
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 195



Pogledaj profil
« Odgovor #67 poslato: Jun 23, 2008, 23:08:02 »

Sudbina ne postoji,sami sebi je krojimo!!!!!!!
Sačuvana
Jelena
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 1696


Suck my lolly :)


Pogledaj profil
« Odgovor #68 poslato: Jun 24, 2008, 11:31:15 »

kako moze da bude zapisano.ako ja kazem ocu da oberem visnju.ja ako je ne oberem nece biti obrana,a samo ako je oberem ,bice.tako da je buducnost visnje zavisi od mene,a ako je oberem,zapisano je da je obrana.i da nije tako zapisano,vec sam je obrala i ne moze nikako da bude neobrana.
Smiley
jbg malo je zbrksano.

Ti se bas primila na Bregovica...

Ja smatram da su neke sushtinske stvari ipak zapisane,neke osnovne,neki najvazniji dogadjaji naseg zivota.
A nevazne sitnice,kao sto je obrianje visnje-na to sami ipak uticemo,i to su stvari ,koje nam je Svevishnji dozvolio da sami kontrolisemo....Ali onim vitalno vaznim dogadjajima ipak upravlja ON.

Nek ste vi meni svi zivi i zdravi !
Ljubi vas JA!
Sačuvana

~Avax~
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 3763



Pogledaj profil
« Odgovor #69 poslato: Avgust 15, 2009, 04:54:07 »

Ljudi,cemu gluposti oko sudbine?iskreno,o sudbini ne znam puno,ali ja ne znam kako se neko moze izjasnjavati kao hriscanin,a veruje u sudbinu?to su 2 krajnosti...nasi postupci u zivotu je nasa SLOBODNA VOLjA i to je to,kakva sudbina,ej?jaoooo,kad cujem ono recimo "tako je moralo da bude,sudbina"..eee,JEZIM SE Angry Angry Angry

recimo,subina je da ce svet da nestane?xexe,da...a sta ako ljudi SLOBODNOM VOLjOM postanu bolji? Wink pa nastane mir i blagostanje? Wink sami smo krojaci svojih ZIVOTA


p.s.ja sam se recimo zanosio tim da je gore zapisano koliko ce ko da zivi?i onda me ortak ubedio da gresim,kako?rekao mi je "brate,ako ti ja ispalim u glavu 50 metaka,oces ostati ziv"? Grin xexexexe Grin ne mozemo reci da mi je sudbina bila da me na taj dan ubije,vec njegova,ortakova volja me je ubila Wink xexexe Wink   
Sačuvana

HETIT
Newbie
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 1


Pogledaj profil
« Odgovor #70 poslato: Decembar 04, 2009, 21:28:57 »

kako moze da bude zapisano.ako ja kazem ocu da oberem visnju.ja ako je ne oberem nece biti obrana,a samo ako je oberem ,bice.tako da je buducnost visnje zavisi od mene,a ako je oberem,zapisano je da je obrana.i da nije tako zapisano,vec sam je obrala i ne moze nikako da bude neobrana.
Smiley
jbg malo je zbrksano.
Smiley
hahahhahahahahahhahaahhahah Grin
zanimljivo Grin sve je zapisano,gde je zapelo?
postoji nesto sto se  zove ideja,odabir i delo.
ideja je od Boga,odabir je tvoj licno,a delo opet stvara Bog,znaci,tvoja zelja je izmedju dve  Bozije zelje.....................
kod Boga nema inovacija,jednostavno sve je bilo oduvek poznato njemu jer on ima savrseno znanje,njegova svojstva su sva savrsena,inace nebih  bio obozavan da je suprotno,eh sada na osnovu tog znanja koje je savrseno i koje je oduvek bilo pri njegovom savrsenom bicu on je zapisao sve...............kod njega nema nesto da stvori,a potom se seti datreba jos nesto da stvori,prome su kod covek a ne kod BOGA
dozvoli da ti objasnim na tvom primeru vockice:)
ideja da oberes visnju dolazi od  Boga,na tebe se odnosi to zelis li je obrati ili ne,ako tvoja zelja bude ta da je oberes onda Bog stvara to delo,to jest tvoje pokrete i moc sposobnosti da izvrsis to delo ili radnju uzmi kako god hoces,u tvom slucaju branje visnje:) sa tim da ako si  odabral da oberes visnju a zatim  odustala i to je zapisano,
e sada sto se tice sposobnosti da izvrsimo neko delo postoje dva misljenja,prvo;Bog je stvorio tu sposobnost da mozes da ucinis nesto  odredjeno  u tebi  i ti izvrsavas,I ONA TRAJE DO POSLEDNJEG TRENUTKA,a drugo; da Bog konstantno stvara tu sposobnos i moc za izvrsenjem necega u datom momentu:)
prosto ko pasulj,zar ne?
Sačuvana
ZenTale
Global Moderator
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 8974


Maharishi Mahesh Yogi Vijayante ta Raam!


Pogledaj profil WWW
« Odgovor #71 poslato: Decembar 05, 2009, 06:30:00 »

Hej?! Šta je ovde citat, a šta tvoje reči? Aj prepravi to, pa da komentarišemo.. Roll Eyes Geek
Sačuvana

alice in velvet
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 2503


mrzim senke naših godina


Pogledaj profil
« Odgovor #72 poslato: Decembar 05, 2009, 08:30:56 »

mislim da shvatamo pitanje sudbine prebukvalno....mi težimo nekim definicijama, skoro da bi htjeli da je opipamo....no poenta možda nije u tome jel postoji sudbina ili ne, nego vjerujemo li mi ili ne... a zašto neko vjeruje? najčešće zbog toga što je navikao tako (religija, odgoj i sl...) Recimo, stari grci (koji su bili strašni po kulturi i napretku) isto tako sami nisu znali šta da rade povoodom sudbine (banalizujem, ali tako je lakše) pa tako najpoznatiji antički pisci (eshil, euripid i sofokle) su se mimoilazili u tome...
U vrijeme vjerovanja u više bogova jedan je pisao kako protiv volje bogova ne možemo, i kako nam se sudbinski neke stvari dešavaju (Orestija), a drugi je potencirao kako smo isključivo sami odgovorni za ono što nam se dešava (Medeja)...
a vidim da se i mushmula dotakla religije...to je to...ili vjeruješ da je tako ili ne...a ne: dali postoji ili ne.


Citat
p.s.ja sam se recimo zanosio tim da je gore zapisano koliko ce ko da zivi?i onda me ortak ubedio da gresim,kako?rekao mi je "brate,ako ti ja ispalim u glavu 50 metaka,oces ostati ziv"?  xexexexe  ne mozemo reci da mi je sudbina bila da me na taj dan ubije,vec njegova,ortakova volja me je ubila  xexexe
  Grin Grin Grin ako ćemo tražiti dlaku u jajetu: Nisi se pitao dali postoji nešto kao povezanost sudbina?? Možda je i tvom ortaku "zapisano da te ubije", onda je i jedno i drugo sudbinski  Smiley (iako, isto tako ne vjerujem u to....ali čisto radi diskusije. No vjerujem u nešto kao splet okolsnosti u kojima se nešto može desiti ovako ili onako....)...


Sačuvana

Na jedno uvo ne čujem ništa, a na drugo sve. Zato slušam samo ako mi priđu sa prave strane
  
BOY NAMED SANDOZ
Hero Member
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 720



Pogledaj profil
« Odgovor #73 poslato: Decembar 06, 2009, 01:55:11 »

Ne znam sta bih mogao da kazem a da ne ponavljam reci decaka iz vode, ali otprilike tacno je da niti je moguce dokazati da sudbina postoji niti je moguce dokazati da ne postoji(jer se uvek moze reci da je i to zapisano zar ne?). No nebitno, da kazem da ja ne verujem u sudbinu (mislim da me nista ne gusi ko mogucnost postojanje sudbine fuj fuj ) i da probam ipak da na neki nacin da kazem da sudbina ne postoji
recimo HETIT je spomenuo Boga i sudbinu, kako Bog odredjuje sudbinu, sto je po meni skroz kontradiktorno
recimo ovako:
1) Bog postoji
2) samim tim postoji i razlog zivljenja i smisao zivota zar ne?
3) odatle sledi pitanje, sta je smisao ako je sve predodredjeno i mi nemamo nikakav ili mali uticaj nad tim?
4) na osnovu cega Bog ima pravo da nam sudi i da odredjuje cija ce dusa gde zavrsiti ako je ON zapisao kako ce se sve desiti?

A mozda je bilo zapisano da ja sve ovo ispisem Roll Eyes
Sačuvana

Ja sam uvek u pravu. To realnost gresi Wink.

I want something good to die for,
to make it beautiful to live.
B.Love
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 2027


Pomoci ne trazeci nista zauzvrat mogu samo poneki


Pogledaj profil
« Odgovor #74 poslato: Decembar 06, 2009, 12:59:47 »

Ne znam sta bih mogao da kazem a da ne ponavljam reci decaka iz vode, ali otprilike tacno je da niti je moguce dokazati da sudbina postoji niti je moguce dokazati da ne postoji(jer se uvek moze reci da je i to zapisano zar ne?). No nebitno, da kazem da ja ne verujem u sudbinu (mislim da me nista ne gusi ko mogucnost postojanje sudbine fuj fuj ) i da probam ipak da na neki nacin da kazem da sudbina ne postoji
recimo HETIT je spomenuo Boga i sudbinu, kako Bog odredjuje sudbinu, sto je po meni skroz kontradiktorno
recimo ovako:
1) Bog postoji
2) samim tim postoji i razlog zivljenja i smisao zivota zar ne?
3) odatle sledi pitanje, sta je smisao ako je sve predodredjeno i mi nemamo nikakav ili mali uticaj nad tim?
4) na osnovu cega Bog ima pravo da nam sudi i da odredjuje cija ce dusa gde zavrsiti ako je ON zapisao kako ce se sve desiti?

A mozda je bilo zapisano da ja sve ovo ispisem Roll Eyes

 Wink Koliko je ova drzava i ceo svet na gubitku zato sto Califer nije upisao Filozofski fakultet vec nesto komercijalno  Grin
Sačuvana

Stranice: 1 ... 3 4 [5] 6   Idi gore
  Štampaj  123
 
Prebaci se na:  

Pokreće MySQL Pokreće PHP

Copyright © 2003-2013 by kovach
Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS! Dilber MC Theme by HarzeM