Kovach.rs
Vesti: Igrice --> Arcade
 
*
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.




Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije


Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.
April 19, 2024, 07:05:53

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
članova
Ukupno članova: 185692
Najnoviji: Bobbohops
Statistika
Ukupno poruka: 185084
Ukupno tema: 4466
Prisutnih danas: 90
Najviše prisutnih: 1107
(Januar 12, 2020, 19:55:25)
Prisutni korisnici
Korisnika: 0
Gostiju: 102
Ukupno: 102
Prijatelji
Stranice: [1]   Idi dole
  Štampaj  123
Autor Tema: Spanija-Andaluzija  (Pročitano 3812 puta)
0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.
Mushmula
Gost
« poslato: Februar 14, 2007, 21:44:26 »

Španija budi čežnju, a tamo gde je leti najtoplije, sasvim na jugu zemlje, tamo leži Andaluzija.

Andaluzija-To je život za borbu sa bikovima, na koju svake nedelje ljudi hrle kao na fudbalsku utakmicu. Andaluzija je region sa najboljom evropskom klimom - blagom, jedinstvenom i lekovitom. Ko poseti ovu oblast, imaće muku sa izborom između zlatnih peščanih plaža, divljih brdovitih predela sa bogatom faunom ili svuda prisutnih svedočanstava o mavarskom stilu graditeljstva.

Poklonici sporta ovde dolaze u svoj mali raj. Za vodene sportove najbolja je obala kod Kadiza, sa jedinstvenim vetrovima, dok skijaši mogu da se pokažu na strmim stazama Sijera Nevade. Gradovi i druge atrakcije nižu se u Andaluziji kao niska bisera: Sevilja, Granada, Kordoba, Malaga; jedna zanimljivost do druge i svaka lepša i intrigantnija od druge. Pri tom nikako ne bi trebalo zaboraviti Herez - domovinu šerija. To fino piće morate obavezno da probate. Uz čašicu uživajte u nezaboravnim specijalitetima tog kraja kao što su tapas, maslinke i šunka.
Iznad Granade dominira čarobna Alhambra, što u prevodu znači "crveni grad". Ovo remek-delo svetske baštine svedoči o dugom boravku Mavara u najjužnijem delu Evropskog kontinenta. Ovde zaista možete videti razne bajkovite kulise. Alhambra je predivna carska palata iznad krovova Granade. Ovo svetsko blago i čudo arhitekture izgrađeno je u trineastom veku, kada su Andaluzijom vladali Mavari.

U Andaluziji ima dovoljno peska za sve. U dužini od 70 kilometara proteže se Granadina bela peščana obala - plaža Kosta tropikal. Čistobela i slikovita slika iz jednog od mnogobrojnih sela iz mavarskog doba, gde su građevine obavezno obojene u belo. Ovakva sela leže u brdovitim predelima Sijera Nevade.

Korida je zaista fascinantna. Borba sa bikovima je uvek privlačila mase, bez obzira na okrutne prizore. Sezona počinje na Uskrs i traje do oktobra. Još jedan divan spektakl: proleće je vreme slavlja, a vrhunac je proslava Feria de Abril. Tada stanovnici Sevilje sedam dana i noći provode na nogama, uživajući u muzici i u veselju. Folklorno blago je takođe bogato. Seviljski muzej narodne umetnosti sagrađen je 1929. godine za Svetsku izložbu. Sama zgrada pokazuje visoko graditeljsko umeće.

Priroda kao sa umetničkih slika i hiljadu godina stara istorija, srdačni, ponosni ljudi, čist život - sve to naći ćete u delu Španije zvanom Andaluzija.
Sačuvana
Jelena
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 1696


Suck my lolly :)


Pogledaj profil
« Odgovor #1 poslato: Februar 14, 2007, 22:45:30 »

Mastam o toploj Spaniji,posle dugih godina u ovoj hladnoj zemlji....
2008 ,ako Bog da....
Sačuvana

Mushmula
Gost
« Odgovor #2 poslato: Februar 14, 2007, 23:08:13 »

I ja....pusta zelja....
Sačuvana
Sa*ki
Sr. Member
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 294


"Ljubav, siromaštvo i kašalj se ne mogu sakriti"


Pogledaj profil
« Odgovor #3 poslato: Februar 15, 2007, 12:27:03 »

I meni se svidja Spanija - volim i njihov jezik,a dosta sam i naucila iz telenovela!
Sačuvana
*marina*
Sr. Member
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 367


:) ;)


Pogledaj profil
« Odgovor #4 poslato: April 13, 2007, 11:44:53 »

Spanija zakon!!!! Letos sam bila tamo...aaaaaaaaaaah!!!! Tamo su ljudi tako srecni, zadovoljni, pricljivi....Smiley)))) A sto se jezika tice, nisam bila ni svesna koliko znam da reci da kazem na spanskom!!!!! tako da - serije zakon!!!!:)))))))))))))))))))))
Sačuvana

"...i ne znam kako razum može ljubavi odoljeti, imat dušu,a ljepotu njenu ne zavoljeti....to je tajna koju čuvam, koja me je vodila, da je ljubav moja NEPOBJEDIVA..."   Gibonni
Stranice: [1]   Idi gore
  Štampaj  123
 
Prebaci se na:  

Pokreće MySQL Pokreće PHP

Copyright © 2003-2013 by kovach
Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS! Dilber MC Theme by HarzeM